Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Strešne prečke

Napisal/-a phoebus Sr jan 13, 2016 10:00 am

čas je za nabavo strešnik prečk in zdaj se ne morem odločiti med navadnimi (ali original od avta ki so v bistvu navadne črne samo z logotipom), winbgar in WB edge :-)

Po eni strani se mi zdi ideja wingbar (oz wingbar edge) kul, po drugi strani pa razmišljam, da najbrž več hrupa kot same prečke naredi tisto kar je na njih?

So po vašem wingbar vredne nakupa, ali razlike razen v izgledu ne bo?
Ali lahko pri "navadni" (ne edge) wingbar izkoristiš več širine (edge mi izgleda da ima širše nosilce) pri "slim" strešnih saneh?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Strešne prečke

Napisal/-a ban Sr jan 13, 2016 2:56 pm

Odvisno kaj boš gor vozil. Če samo strešni kufer potem je vseeno širina, če pa misliš gor dat še kakšno kolo ali dva, potem pa glej da je širina med nosilci čim večja. Žvižga pa verjetno ne glede na to katere prečke imaš, aerodinamične ali pa navadne oglate. Sam imam navadne od thuleja in lahko gor spravim dva kolesa + trugo.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Strešne prečke

Napisal/-a tristan01 Pe jan 15, 2016 9:38 pm

phoebus je napisal/-a:čas je za nabavo strešnik prečk in zdaj se ne morem odločiti med navadnimi (ali original od avta ki so v bistvu navadne črne samo z logotipom), winbgar in WB edge :-)

Po eni strani se mi zdi ideja wingbar (oz wingbar edge) kul, po drugi strani pa razmišljam, da najbrž več hrupa kot same prečke naredi tisto kar je na njih?

So po vašem wingbar vredne nakupa, ali razlike razen v izgledu ne bo?
Ali lahko pri "navadni" (ne edge) wingbar izkoristiš več širine (edge mi izgleda da ima širše nosilce) pri "slim" strešnih saneh?


Če že kupuješ se splača investirat v kaj boljšega. V tem primeru wingbar. Jih imam tudi sam, sicer navadne ne slim. So pa v primerjavi z klasiko precej tišje - v mojem primeru se jih sliši šele nad 150km/h - govorim o vožnji brez tovora na strehi. Kadar je tovor na strehi pa je hrup odvisen predvsem od oblike tovora. Moraš pa pri wingbaru paziti kakšne adapterje boš uporabljal za prevoz smuči ali koles. Večina adapterjev je pritrjena okrog prečke z U profilom. Pri wingbar takšna pritrditev ni mogoča, ima pa zato Thule to rešeno s T vijaki, ki se namestijo v poseben utor.

Osebno bi na tvojem mestu raje kupil Thulejeve kot pa orginale, saj original paše le na en model avtomobila, Thule pa s pravim adapterjem na vsako streho. Zamenjati adapter pa je v primerjavi z nakupom novega prtljažnika drobiž. Konec koncev prečke z lahkoto zdržijo krepko čez 10 let.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Strešne prečke

Napisal/-a lancia hf Pe jan 15, 2016 10:19 pm

phoebus je napisal/-a:
Po eni strani se mi zdi ideja wingbar (oz wingbar edge) kul, po drugi strani pa razmišljam, da najbrž več hrupa kot same prečke naredi tisto kar je na njih?



Hrup povzročajo samo tiste prečke, ki so širše od strehe avtomobila.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Strešne prečke

Napisal/-a tristan01 Ne jan 17, 2016 5:17 pm

Hrup povzroča slaba oblika prečk, ki ustvarja vrtinčenje zraka - to pa so več ali manj vse prečke, ker imajo kvadraten profil in temu primerno aerodinamiko. Edina izjema je wing bar, ki ima aerodinamično obliko letalskega krila. Manjši hrup pride do izraza le kadar so prečke prazne, saj večino zračnega upora in hrupa zaradi vetra povzroča tovor.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Strešne prečke

Napisal/-a lancia hf Ne jan 17, 2016 6:35 pm

Oblika nima veze, če je prečka širša od strehe boš slišal hrup ( Sprobano)
Je pa res da je precejšna razlika med kvadratno in tistim ovalnim.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Strešne prečke

Napisal/-a rs1975 Ne jun 18, 2017 6:36 am

Obujam tole temo in imam vprašanje glede dolžine palic.

Za Tourana mi v Thule katalogu določi dolžino 127 cm.

Širina vzdolžnih nosilcev pa je:
- spredaj 117 cm
- zadaj 109 cm

Vprašanje, a ne bi zadostovale že palice dolžin 120 cm? Je kaj predpisano koliko morajo ven gledati iz prečnih nosilcev?

Če ne drugega vsaj imeni izgleda grdo ko tako ven štrilijo.

Če pa gledam recimo še Menabo Brio ali Dozer, mi pa po katalogu določi dolžino 135 cm, to pa še posebej ven štrli. :shock:
 
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Strešne prečke

Napisal/-a RedBaron Ne jun 18, 2017 2:10 pm

Ce bos vozil 4 kolesa le vzami sirse, ali pa truga + 2 kolesa, 120 cm je hitro premalo. Pa glej, da imajo utor za T vijak, ker je zakon, po moznosti 20x20, ker so ze prilozeni thuletovim nosilcem in nimas dodatnih stroskov - ker vse te dodatne vijake sicer dobis, vendar jih cenijo, kot da so iz suhega zlata!
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Strešne prečke

Napisal/-a rs1975 Po jun 19, 2017 4:53 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kolikor gledam navodila za 591 so priloženi tako T vijaki kot tudi čeljusti.

Bolj sem spraševal, če so tako dolge zaradi varnosti ali česa drugega...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Strešne prečke

Napisal/-a pskoda Po jun 19, 2017 5:48 am

Od thule niso nič dolge, ampak so prave ker na vsaki strani gleda cca 5cm ven zadaj pa malo več, ker je avto ožji oni pa to delajo serijsko oz obe prečke so iste dolžine.
Oni ki pa delajo 135cm pa po moje zato, da imaš več placa. Sama širina ne vpliva na predpise razen, če pretiravaš, ampak potem niso homologirane za tvoj avto
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 135 gostov