Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Firediver Sr dec 07, 2016 8:57 am

Ob vsej poplavi "pomembnejših" živčnih vojn, je tašča zdrsnila na manj grozno mesto. Posledica sodobnega življenja pač. :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Sr dec 07, 2016 9:10 am

Z mojo taščo se dobro zastopiva, tako ni kaj za kritizirat :)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Sr dec 07, 2016 3:22 pm

:mrgreen:
Tudi jaz se dobro zastopim z taščo....sam to še ne pomeni da ne zna v drugi voziti 100 na uro =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Sr dec 07, 2016 7:38 pm

Moja pa tak pelje da jo komaj dohajam skozi ovinke, je pravi Šumaher :lol:
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Reaper85 Sr dec 07, 2016 8:26 pm

Meni gre na živce, če se mi pri še neogretem avtu kdo cijazi med 50 in 60, še bolj pa če 70-80, ker potem še prehitet ne morem.
In potem moram med prehitevanjem pazit da ne grem dosti čez 4500rpm (drugače se probam držat max 4000) in že ko sva vzporedno prestavit v 3. Mislim, sam grem še z neogretim avtom lepo 100 v 5., kar je ravno 3600rpm, kar se mi ne zdi preveč za mrzlega atmosferca. V 6. je pa pod 110 itak nepremičnina še ko je ogret.
Po prehitevanju enega takega sem danes po 500m ravnini komajda ga še videl v ogledalu, ko je prišel iz prejšnjega ovinka. Ma res, to vozijo kot bi imeli traktor, še tovornjaki so hitrejši.

Druga stvar je pa če enega takega, ki vozi 70-80 dobim z neogretim avtom v dežju, in hočem vozit 200m za njim da mi ne šprica voda. Ma ni šans da lahko voziš tako daleč za njim, že večkrat sem v takem primeru gledal na števec in to moraš za en čas zmanjšat na 30, da ti (počasi) pobegne naprej.
Zame se eno normalno premikanje začne pri 90, zdaj sem še zjutraj začel tolk vozit, čeprav je zaradi divjadi bolj pametno vozit 80. 70-80 mi je res muka se vozit, edino če je sneg ali megla vozim pod 90, oz. sem v teh primerih že pri 50.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Sr dec 07, 2016 8:47 pm

Številni starčki z dobro pokojnino kupujejo drage cestne terence in se mimo cestninskih postaj vozijo 50 km/h (ponavadi vozi večina cca 70-80), pa še to po levem - prehitevalnem pasu. In tam ostanejo še kakšne 3 km, dokler ne naberejo končnih 120 km/h.
Prenapihnen ego tudi pri bogatejših starčkih.
In seveda naredijo kolono na prehitevalnem pasu.
In še vedno nimamo AC policjskih patrulj, ki so najbolj rentabilna in s stališča varnosti najbolj potrebna enota prometne policije.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a titanius Sr dec 07, 2016 10:55 pm

Meni gre na živce to, da moram ravno pri teh cestninskih postajah zmanjšat hitrost za brezveze, naj podrejo tiste hiške in pustijo samo tiste za tovornjake. Naj dajo večjo omejitev ali pa podrejo hiške. Recimo ko greš proti Kopru so nekaj hišk se mi zdi podrli in je res super, da bi lahko vsaj 150 dva skupaj peljala skozi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Firediver Če dec 08, 2016 7:40 am

No, da vmešam še malo politike...

Na živce mi gre ta vlada, ki toliko razglaša etične vrednote, potem se pa izkaže, da je ravno na tem področju najbolj hinavska. Mar bi bili tiho o tem in bi ostali tipični politiki kot pri vseh vladah doslej..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Če dec 08, 2016 8:12 am

Jaz s taščo tudi nimam problemov. Me imajo preveč radi pa še dovolj daleč živijo, da bi hodili na obiske.
Drugače pa po vsem povedanem bi že skoraj lahko rekel, da nam gre na živce cela država z ljudmi vred :rofl
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Če dec 08, 2016 8:45 am

Država je še vredu, ljudje so tisti ki nam grejo na živce, eni bolj eni manj :lol:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Če dec 08, 2016 8:53 am

Ah tudi država že zdavnaj ni več vredu. No, sama država kot pokrajina itd.je super. ostalo pa raje ne bi :D ah ljudje so pa ja vsi fejst no :rofl :noro
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Če dec 08, 2016 8:55 am

Saj to sem mislil, pokrajina je lepa, ostalo pa ... kot praviš, raje nebi :)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Če dec 08, 2016 6:20 pm

BMW 3 Coupe e92 z IT tablico( vsi vemo kdo to vozi) danes, prežgane zadnje meglenke čeprav nikjer ne duha ne sluha o megli, prehiteva tovornjake v Višnjegorski klanec z 90 km/h in vozi 120 po prehitevalnem brez da bi se umaknil, tudi po blendanju. Hitrost bi še preživel meglenk pač ne ker nič ne vidiš.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a motom Če dec 08, 2016 11:27 pm

Ah kaj...mladost je norost. Mene danes znervira le še vožnja pod 30 pri +50 omejitvi. Pa me ne bi smela, glede na to, da sem pri 20ih letih, v snegu na Pokljuki, prehiteval prepočasno kolono v rikverc. Zaključnem... mladina dajte se malo skulirat in bodite strpnejši kot smo bili mi.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Pe dec 09, 2016 12:59 am

Na živce mi gre december.
3 januar je moj praznik ...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Pe dec 09, 2016 10:16 am

Meni grejo na zivce kreteni, ki si ogledujejo prometne nesrece in delajo zastoje. Tega prej nisem opazu zdej ko pa se vozim v LJ pa tko 2x v dveh tednih. Prides v kolono pa se 10min 10kmh vozis pa si mislis WTF je blo, to more bit nesreca cez oba pasa in pol prides do kraja nesrece in tko oba avta iz nesrece umakjena na odstavni pas na cestiscu nicesar folk se spusti na 20kmh da si pogleda ka je blo in pol se tko sprosti promet pol se jim pa spet mudi domov.

Prejsnji teden pred lukovico oba avta v nesreci na odstavnem pasu nibene ovire na cesti in pol tko kolona 2km prides to kraja nesrece in kolona magicno zgine FFS..

Pa nemores recit, da more folk tulk zmanjsat hitrost da se skor ustavi zaradi varnosti, ker ko ma DARS delo na cesti se noben ne upocasnjuje pri vranskem ko so delal zid je bla omejitev 60 pa sam en pas pa je folk furu 130.

Sploh pa to je v dveh tednih druga nesreca ko se je nekdo nekomu v rit zaletel pa to folk vidi in se se vedno ne izuci vidi prometno nesreco 10m kasneje pa se sami zalepijo za rit nekomu.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Pe dec 09, 2016 7:31 pm

Žal je to prometna patologija Slovenije.
Karkoli stoji na odstavnem pasu (okvara vozila, manjši trki), se hitrost zmanjša na 0 km/h, kolona pa se naredi v hipu. Poleti je šele veselica; na vsake toliko stoječa kolona, ker se je Romunu pokvaril avto/kombi ali ker je sosedova Špela rahlo butnila v Tonetov zadek.
Niso vsi za na cesto, ampak vozniško dobi skoraj vsak.
Dvomim, da se o tem poučuje kandidate v avtošolah.


Še nekaj me zanima: zakaj v primeru prometnih nesreč na AC, snamejo tablice z vozil. Jih je sram, ne želijo ikazovati geografske pripadnosti ali kaj drugega.

Danes je bil levi pas na CP ponovno počasnejši od desnega.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Pe dec 09, 2016 9:37 pm

Tole zgoraj jaz nisem verjel dokler nisem doživel....pa sploh ni bila nesreča na nasprotni strani.

Izredni prevoz je bil in veliko luči. Pozno po noči, avtocesta pri Radovljici ....tip se je USTAVIL na voznem pasu zraven zaviralnega pasu za Radovljico.
Če ne bi imel namen zaviti ven z AC (zmanjšana hitrost) bi se zaletel v tega idiota 100%. :roll:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Pe dec 16, 2016 11:03 pm

https://www.avtomobilizem.com/novice/na ... 4-12-2016/ :huh:

Ma kaj se teli grejo ...sami sebi priznanja delijo?

Avtotehna Vis na področju servisiranja???? :lol:

2 krat sem bil tam... :roll: :bonk :pray: :jao:

Na živce mi grejo!
Zadnjič spremenil For, dne Pe dec 16, 2016 11:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a maniaxxx Pe dec 16, 2016 11:09 pm

Na živce mi grejo policaji, ki so odkar ne štrajkajo ratali razširjeni kot podgane, res bi najraj nehal se voziti za stalno, ker to ne vodi nikamor več. V zadnjem mescu so me ustavili večkrat, kot prej v 15 letih vožnje ( o dveh kaznih v dveh dneh da ne govorim :twisted: :twisted: )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 124 gostov