Debate, ki niso vezane na ostala področja...

glasuj za najlepšo notranjost

Renault Scenic
4
8%
Renault Twingo
1
2%
VW Golf
6
12%
VW Passat
3
6%
Škoda Fabia
0
Brez glasov
Mazda CX3
7
14%
Peugeot 3008
12
24%
Citroen C4 Picasso
2
4%
Citroen C3
1
2%
BMW 2
0
Brez glasov
Audi A4
2
4%
Merzedes GLA
2
4%
Fiat 500
0
Brez glasov
Nissan Qashqai
3
6%
Ford Focus
1
2%
Opel Astra
1
2%
Lada Vesta
1
2%
Hunday Tuscon
2
4%
Toyota C-HR
2
4%
 
Skupaj glasov : 50
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a wildbliw To jan 24, 2017 9:57 pm

Osebno se mi zdi zelo pomembna, saj večino časa avto gledaš od znotraj.
Menim, da je večina proizvajalcev dolgočasnih glede oblikovanja notranjosti, nekateri pa le izstopajo. Pa me zanima, če imamo podoben okus.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a corus To jan 24, 2017 10:28 pm

Okusi so lahko zelo različni, vsekakom pa mislim, da je notranjost avtomobila zelo pomembna in nekateri sicer solidni avtomobili npr: vitara in še kdo ..........., je vsaj zame zaradi prevladujoče trde plastike v notranjosti pokvaril splošni vtis o avtomobilu.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a Renault VG To jan 24, 2017 11:00 pm

Meni je ta v 3008 svetovna, zame najboljša izvedba moderne armature v "ljudskem" avtomobilu ( potem so še Audi TT , Volvo S/V/XC90, Porsche Panamera). A4 mi je tudi zelo všeč a le če ime zaslon namesto navadnih števcev, sicer tudi brez ni slab ampak meni je razlika velika. C-HR je ok samo me moti tista čudna ura in pa gumbi okoli glavnega zaslona. Passatova brez zaslona namesto števcev mi je malo dolgočasna ampak najbrž je večini klasikov všeč, očetu naprimer je. Isto Golf. Mazde mi niso pretirano všeč notri, ni dovolj moderno zame niso pa ravno grde. Astra je OK, nič posebnega a dovolj moderno edino števci bi lahko bili malo bolj digitalni. Res mi pa ni všeč Hyundai, notranjost mi je bila najslabša stvar tega avtomobila, števci izgledajo stari plastika notri pa obupna za rang avtomobila. Isto mi nista všeč Qashqai in Kadjar, sredinska konzola mi izgleda rahlo zastarelo, vseeno bolje kot Hyundai. Scenic in ostali je pa OK za to kar je ni pa nek presežek, lahko bi bilo bolje. Mercedesi so mi všeč, razen A in B, mi je pa svetoven novi E, sploh če ima 2 ekrana. BMW mi ni všeč v glavnem, razen BMW 5 in 7 pa še ta manj kot konkurenca iz Mercedesa. C3 mi je pa kul, plastika sicer bolj trda ampak izgleda kar prijetno če ima malo kontrastne barve in pa ekran.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a wildbliw To jan 24, 2017 11:20 pm

Renault VG zelo dober opis in še več takih.
Trenutno se anketa kar zelo sklada z mojim okusom. Osebno mi je daleč najlepša CX3, zelo z okusom, nedolgočasno in brez pretiravanja, materiali delujejo vrhunski s šivi pa daje vtis ekstremno prestižnega avta. Takoj za njim bi lahko uvrstil P3008, edino kar zamerim je, da bi lahko dali možnost izbire kakega kontrasta, kot to ponujajo nekatere konkurence. Lep mi je tudi BMW 2, Twingo, nova Toyota, in pa seveda novi Merzedes E (ga namenoma nisem uvrstil, ker je že čisto drugi razred). Kia, Hyundaj, Ford in podobni pa so mi žal neka podpovprečna žalost.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a nered Sr jan 25, 2017 12:04 am

Meni sama armatura ni tako pomembna bolj sredinska konzola te je dolgo znal delati samo BMW/Audi/MB. Ampak vidim, da pocasi tudi ostali ampak.. vseeno, ko vidim sredinsko konzolo pod visino sedeza me takoj odvrne.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a For Sr jan 25, 2017 1:32 am

3008 definitivno! Zelo lepo ..res.
Te dražje niti ne gledam ker so mi nedosegljivi.
Če samo pogledam Tiguana noter mi prav nič ni všeč. Tudi zunaj je preveč zadržan. Res ne vem zakaj ostale znamke ne upajo kaj več narediti glede tega. i-Cockpit je dokaz, da se revolucija splača.
Mislim da je Peugeot zadel s tem i-Cockpitom...pogumno drugačen, a ne preveč. Recimo pri Volvotu mene vedno zmoti ta njihova sivina v notranjosti.

Tukaj je Porekar lepo napisal https://www.avto-magazin.si/kolumne/vaz ... z-porekar/

Mene prav malo skrbi in nočem se preveč navezati na znamko, ampak sploh ne vem če se bom še kdaj lahko navadil večjega volanskega obroča :?
Kadar se vsedem v kakšen drug avto, me to najbolj zmoti ....res neverjetno. Vse drugo niti ni tako pomembno ...pač stvar okusa.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a corus Sr jan 25, 2017 9:11 am

Meni pretirana digitalizacija ni všeč, veliko boljše mi je, da sta dva števca in v sredini možnost izbire različnih nastavitev, tudi digitalni prikaz hitrosti, spremljanje porabe goriva itd...., kot ima zelo dobro urejeno qashqai. Še posebno pa me moti, da nekateri novejši , tudi 3008, nimajo gombov za nastavitev temperate (klime) in moraš iskati po digitalnem ekranu , da prideš do nastavitve. To mi je neprimerno in tudi zelo nepriročno , sploh pa mi niso všeč novi renaulti , ki imajo samo digitalni prikaz in je v tem nissan z qashqaijem bistveno boljši, vsaj zame. Ima pa vsak svoj okus, moj je pač takšen.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a Kohec Sr jan 25, 2017 10:30 am

Tudi meni pretirana digitalizacija ni všeč. Sem pač eden tistih - še stare šole, ki imamo raje kakšen gumb, kot pa iskanje po raznih menijih. Tudi s stališča varnosti je bolje, če ima avto za osnovne nastavitve kakšen gumb. Razno iskanje in nastavljanje odvzame veliko pozornosti od pogleda na cesto.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 25, 2017 10:48 am

Peugeot 3008, ja lepi števci, digitalno, ampak stikala na armat. plošči pa so grda
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a kseb Sr jan 25, 2017 11:10 am

Še eden, ki mi digitalizacija v notranjosti vozil ni pretirano všeč.
Jaz avta, kjer se klima nastavlja preko zaslona definitivno ne kupim (npr. Citroen C4 ali Peugeot 308). Avto tudi mora imet dva števca, pa ne digitalna. Tanovi Renaulti (npr. Kadjar, Megane, Scenic) so znotraj ceneni.
Všeč so mi enostavne armature v stilu VW, Mazde, BMW, kjer je vse na svojem mestu in ni mali milijon "nepotrebnih" gumbov (kot npr. Opel v preteklosti). Armaturna plošča mora bit pregledna in ne nafilana s kup podatki, ki jih med vožnjo ne potrebujem. Celotna ergonomija v notranjosti mora biti dobra, da si lahko nastavim volan in sedež brez težav. Vse ročke na sedežih morajo biti dobro dostopne, gumbi v avtomobilu pa morajo imet dober oprijem in biti primerne velikosti. Pa iz vozila moram tudi kaj videti.

Še dobro, da imamo ljudje različne okuse.
lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a ban Sr jan 25, 2017 11:13 am

Tudi sam sem bolj tradicionalist, zato mi razni lcd displeji ne potegnejo. Klasična armaturka z dvema števcema za volanom in pa gumbi na sredinski konzoli.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a Renault VG Sr jan 25, 2017 12:13 pm

Imam občutek, da se gremo spet igrico nova generacija vs. stara generacija s kakšnim odklonom v eno ali drugo smer :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pskoda Sr jan 25, 2017 12:28 pm

For je napisal/-a:3008 definitivno! Zelo lepo ..res.
Te dražje niti ne gledam ker so mi nedosegljivi.
Če samo pogledam Tiguana noter mi prav nič ni všeč. Tudi zunaj je preveč zadržan. Res ne vem zakaj ostale znamke ne upajo kaj več narediti glede tega. i-Cockpit je dokaz, da se revolucija splača.
Mislim da je Peugeot zadel s tem i-Cockpitom...pogumno drugačen, a ne preveč. Recimo pri Volvotu mene vedno zmoti ta njihova sivina v notranjosti.

Tukaj je Porekar lepo napisal https://www.avto-magazin.si/kolumne/vaz ... z-porekar/

Mene prav malo skrbi in nočem se preveč navezati na znamko, ampak sploh ne vem če se bom še kdaj lahko navadil večjega volanskega obroča :?
Kadar se vsedem v kakšen drug avto, me to najbolj zmoti ....res neverjetno. Vse drugo niti ni tako pomembno ...pač stvar okusa.



Če bi ti svoje stvari prodajal 100 na uro in bi bil skoraj največji nasvetu bi me prav zanimalo, če bi svoje izdelke drastično spremenil in bi bil pod vprašajem ali jih boš toliko prodal kot zdaj ali ne :?:
Ko boš našel odgovor boš vedel, zakaj vemo kakšen bo recimo golf 10 ali Tiguan 5 generacije.
Peugeot je naredil napredek, ampak če gledamo prodajne številke pa ni neki oz jih vw proda veliko več
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a corus Sr jan 25, 2017 12:53 pm

Nisem pristaš VW, toda se strinjam zakaj oni kaj posebno ne spreminjajo svojih modelov. Bi pa med P-3008 in Tiguanom sam kljub vsemu izbral Tiguana in njegovo klasiko tako zunaj kot znotraj.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a For Sr jan 25, 2017 2:23 pm

pskoda, prodajne številke še ne pomenijo kvaliteto ali dober dizajn.
Ljudje so ovce in kupujejo to kar vsi :?
Kot je rekla moja žena prej "jaz bom šla na telemach .....vsi grejo na telamach" :shock: :roll:
Za mene so recimo navadni šalabajzeri. Kjerkoli in kadarkoli sem se priklopil na Telemach sem izgubil živce ...nikjer ne dela tako kot bi moralo. (kot mobilno omrežje recimo LTE, 4G)
Tako da kar se mene tiče lahko cela Slovenija gre na Telemach jaz ne bom, ker mi izkušnje pravijo da to ne dela.

Enako je z vw ...pri večini laikov je to še vedno pojam kvalitete in zato kupujejo. Še ta TDI afera jim ni prišla do živega ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 25, 2017 2:31 pm

Hehe :lol:

Se strinjam da nebi nebi kupili avta če ima nstavitve klime preko zaslona na dotik.... sam čez 10 let pa bodo vsi takšni avti :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a primozek68 Sr jan 25, 2017 2:47 pm

prodajne številke še ne pomenijo kvaliteto ali dober dizajn.
Ljudje so ovce in kupujejo to kar vsi


Ja itak. Buksl.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pleomax Sr jan 25, 2017 3:11 pm

Peugeot 3008. Za digitalne števce ni potrebno doplačati kot to zahtevajo za masten denar pri audiju in vw,na koncu pa je njihova izvedba še slabša od peugeotove. Zakaj se vw prodaja? To enostavno pojasnim že na svojih sorodnikih. Vw je nekoč bil oh in ah-das Auto. Pa je res bil dober in boljši od ostalih gledano kot celota. Danes temu niti slučajno ni več tako. Konkurenca ga ni samo dohitela ampak tudi prehitela. Ampak zakaj še vedno kupujejo vw vsi? Ker še vedno kroži,da so to najboljši avtomobili. Če se kvari vw ni to nič. Se pač zgodi. Če se pokvari renault,opel,peugeot...Kak klump je to. Nakbolj banalna: Ne kupim več peugeota,ker je po 3 letih crknil akumulator... Pri nas doma oče ne gre sploh v drug salon kot vw,čeprav zdaj počasi vidi kako sta peugeota od mene in sestre ter kako njegov vw. On ne bo rekel takoj za nek avto,da je lep...prvo hoče videt znamko...Zato čestitke vw,da jim je uspelo svoje reklame ljudem vtisnit v glavo. Raje dajo za golfa 3000€ več kot za primerljivega hyundaia i30,ki je mimogrede zanesljivejši (je res,da motorna paleta še ni na ravni evropejcev ampak počasi bo). Potem pa jih vidiš kako si v trgovini kupujejo nekvalitetno hrano in raje tam šparajo. Ja,tako daleč smo prišli,da raje svinjarijo jemo,samo da je logotip na volanu in da imamo tisti varajoč občutek,da vozimo veliko boljši avtomobil,če smo za njega več dali. No,lastniki naprimer i30 se temu smejijo. Jih popolnoma razumem. Tudi meni je smešno. Vw-a pa priznam,da ne bi kupil tudi če bi končno oblikovali spodoben avtomobil v zadnjih 10 letih. Zakaj? Ker imajo prevelik monopol. Avte delajo na polno. Trpi pa samo kakovost in denarnica,zato veliko raje pogledam za hyundaii,mazdami,citroeni,peugeoti,opli,kiami...te znamke so dokazale v zadnjih letih,da bolje opremljeni modeli lahko v kvaliteti izdelave premagajo ne vw-a ampak tudi kvazi prestižne audije. Moraš res hudičevo veliko denarja dati,da dobiš pri njih avtomobil,ki mu lahko rečeš prestižen. Prav nič prestižno ni,da daš za avto 30.-40.000€ potem pa vidiš kako šipe odzadaj potniki ročno sučejo. A to je mišljeno kot premium? :lol: Hvala,ne želim biti del tega in podpirat kako si nekdo polni žepe na račun ovc in kljub vsemu denarju ni spodoben vsaj približno zadostiti normam za izpuste dizelskih motorjev.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pskoda Sr jan 25, 2017 4:09 pm

For je napisal/-a:pskoda, prodajne številke še ne pomenijo kvaliteto ali dober dizajn.
Ljudje so ovce in kupujejo to kar vsi :?
Kot je rekla moja žena prej "jaz bom šla na telemach .....vsi grejo na telamach" :shock: :roll:
Za mene so recimo navadni šalabajzeri. Kjerkoli in kadarkoli sem se priklopil na Telemach sem izgubil živce ...nikjer ne dela tako kot bi moralo. (kot mobilno omrežje recimo LTE, 4G)
Tako da kar se mene tiče lahko cela Slovenija gre na Telemach jaz ne bom, ker mi izkušnje pravijo da to ne dela.

Enako je z vw ...pri večini laikov je to še vedno pojam kvalitete in zato kupujejo. Še ta TDI afera jim ni prišla do živega ;)



Jaz te nisem spraševal o kvaliteti. Še 1x preberi kaj sem spraševal.

Trenutno pač peugeot tudi do gležna ne doseže vw-ju pa tudi, če je 10x bolj kvaliteten kaj bo pa čez 5, 10 let pa noben ne ve, ampak vwju trenutno prodaja samo raste in se nekaj govori, da bo največji na svetu


Drugače pa meni dol visi za vw ali peugeot in ostale. Osebno bom kupil tisto kar je meni všeč ne pa tisto kar je sosedu všeč
Lp
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a kseb Sr jan 25, 2017 5:53 pm

Se je že začelo. :pop: :pop: :pop: :pop:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: meganer in 142 gostov