Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus So apr 29, 2017 7:43 pm

Res ne vem zakaj je to potrebno (ćipanje oz boxi), verjetno za naše divjake, ki jih je potrebno odstraniti s cest, vsak avto ima povsem dovolj moči in je ni potrebno povečevati, osnovne omejitve so v Sloveniji 50, 90, 130 in enako je v večini EU razen v Nemčiji, ki je edina država na svetu , ki ima avtocesto brez omejitve in še to samo na določenih odsekih, pa tudi Nemci vse bolj tazmišljajo o omejitvi na njihovih AC.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a pskoda So apr 29, 2017 8:06 pm

Zaradi nižje porabe in bolj odzivnega motorja.

Jaz bi pa take odstranil, ko na ac prehitevajo tovornjak z 105km/h tovornjak pa vozi 100km/h
ali pa vozi traktor 30km/h omejitev 90km/h in en bik za njemu se ga ne upa prehitet in potem moraš oba prehitet.
In podbni, ker tega je veliko.


Če en na ac vozi 150, 180km/h in tako naprej te lepo prehiti in to je to voziš svoj tempo naprej brez zaviranja, pospeševanja
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a corus So apr 29, 2017 8:23 pm

Zaradi vseh teh , ki si jih naštel še nobeden ni izgubil življenja na cesti, zaradi divjakov pa je skoraj vsak teden kakšna smrtna žrtev na naših cestah. Toliko o tistih prepočasni in o divjakih, ki bi jih morali zapreti in jim pobrati vozniška dovoljenja in to najmanj za 10 let, da pridejo k pameti.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a Blinder So apr 29, 2017 8:31 pm

corus je napisal/-a:Res ne vem zakaj je to potrebno, verjetno za naše divjake, ki jih je potrebno odstraniti s cest, vsak avto ima povsem dovolj moči in je ni potrebno povečevati, osnovne omejitve so v Sloveniji 50, 90, 130 in enako je v večini EU razen v Nemčiji, ki je edina država na svetu , ki ima avtocesto brez omejitve in še to samo na določenih odsekih, pa tudi Nemci vse bolj tazmišljajo o omejitvi na njihovih AC.


Js bi taprvo tebe odstranil s ceste.
Vsak avto dovolj moci? Ravno pred nekaj dnevi sem moral vozit v klanec za nekom 20-25 km/h; bi se skoraj pes sel hitreje. Ali je imel v drugi prestavi pri 1500 rpm in ni slo vec, ali je imel v prvi pri 3000 rpm in se je bal, da mu bo motor razneslo.
Jaz kamor se obrnem imam na voljo klance, kjer bi še cipiran 1.9 tdi bil premalo za moje potrebe, tudi če upoštevam omejitev 90..
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a pskoda So apr 29, 2017 8:32 pm

corus je napisal/-a:Zaradi vseh teh , ki si jih naštel še nobeden ni izgubil življenja na cesti, zaradi divjakov pa je skoraj vsak teden kakšna smrtna žrtev na naših cestah. Toliko o tistih prepočasni in o divjakih, ki bi jih morali zapreti in jim pobrati vozniška dovoljenja in to najmanj za 10 let, da pridejo k pameti.


Pozabil si omeniti še alkohol

Med drugim so tudi vozniki, ki so izgleda vozniško kupili ne naredili, ki vozijo po ac v nasprotno smer
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a corus So apr 29, 2017 8:37 pm

re: Blinder

Glede na moj milion in več prevoženih kilometrov me bi težko odstranil s ceste, kot kaže pa bi ti moral delati v avtoindustriji ali pa mogoče napišeš inžinirjem , ki razvijajo avtomobile, kako je zate vse preslabo in rabiš najmanj 300km ali pa še več za svoje potrebe, mogoče te bodo pa upoštevali glede na to kako zelo pameten si. Zradi takšnih pametnjakovičev je žal na naših cestah tudi toliko nesreč.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a Blinder So apr 29, 2017 8:55 pm

Saj prodajajo tudi avte s 300km. Pa tudi take ki do vsaj 250km/h so sposobni vrtet pogonska kolesa 'v prazno' (Koenigsegg).
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a corus So apr 29, 2017 9:30 pm

re: Blinder
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.


To mi vse pove o tebi kot vozniku upam, da te še pravočasno odstranijo s cest, dokler še ne povzročih kakšne katastrofe na njih.
Lahko noč!
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a dejc99 So apr 29, 2017 9:47 pm

Ta tema je zašla nekam. Vsak si lahko kupi avto s poljubnim številom kw, sedaj pa je problem, če si nekdo zaželi par 10kw prirastka. S čim se obremenjujete.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a pskoda So apr 29, 2017 9:52 pm

pskoda je napisal/-a:
corus je napisal/-a:Zaradi vseh teh , ki si jih naštel še nobeden ni izgubil življenja na cesti, zaradi divjakov pa je skoraj vsak teden kakšna smrtna žrtev na naših cestah. Toliko o tistih prepočasni in o divjakih, ki bi jih morali zapreti in jim pobrati vozniška dovoljenja in to najmanj za 10 let, da pridejo k pameti.


Pozabil si omeniti še alkohol

Med drugim so tudi vozniki, ki so izgleda vozniško kupili ne naredili, ki vozijo po ac v nasprotno smer


Tukaj moram še dodati, da zaradi tistih prepočasnih se ubijejo ali poškodujejo normalni vozniki oz vozniki, ki vozijo po omejitvah.
Če govorimo o zaporu bi bilo potrebno zapreti ne samo prehitre, ampak tudi prepočasne.
O neizpravnih vozilih je pa spet druga zgodba.

ps.: če vidiš avto obdrajsan okrog in okrog je 100% cjazl in takega se vsaj jaz veliko bolj bojim kot normalnega ali hitrejšega voznika
Zadnjič spremenil pskoda, dne So apr 29, 2017 9:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a corus So apr 29, 2017 9:58 pm

Ne poznam primera, da bi se kakšen normalen voznik ubil zaradi prepočasnega voznika. Prehitri vozniki pa skoraj vsak teden povzročijo, največkrat nedolžne žrtve in to zaradi njihove domišljavosti, objestnosti in predvsem divjanja po cestah.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a pskoda So apr 29, 2017 10:03 pm

Normalnemu vozniku se tudi včasih mudi kot vsakemu in vozi izven naselja 90km/h in ko sreča cjazlja z 60 ali 70km/h mu gre na k in ga prehiti in takrat je lahko problem.
Policija pa ne zna nič drugega reči kot neprilagojena hitrost, ki pa ni vedno res, čeprav je v večini problem alkohol ali pobci, ki so komaj dobili izpit.

Ps.: nikjer pa ne omenjajo izpravnosti cest, ki so katastrofa in so lahko glavni krivec nesreče
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: P: Tuningbox za 1.9 TDI PD motorje

Napisal/-a esem So apr 29, 2017 11:38 pm

@corus
Obstajajo namenske teme, kjer lahko nadaljuješ svoje litanije
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

ćipanje in divjaki

Napisal/-a Fnatic Sr maj 03, 2017 7:56 am

Meni gre kar na smeh, ko vse to berem. Sepravi več konjenice pomeni bolj objestne voznike, kar pripelje do več nesreč? Potemtakem bo nekdo s 150 ''konji'' prej naredil prometno kot nekdo s 100? kakšne neumnosti no..Aja zakaj pišem? Ker sem tudi sam kupil tale box. Zdaj pa preračunaj, ali bi dobil za 50eur več močnejšo različico motorja? Ker imam raje malce boljše pospeške pa na porabi se pozna tudi kak deci (čeprav glede same porabe je meni bolj kot ne vseeno). In če mi skoraj izniči turbo lag ter avto vleče že pri nižjih obratih to pomeni, da sem divjak in potencialna stranka za povzročitev prometne? Sicer imam izpit ''komaj'' 9 let (zate najbrž ''junc''), prevoženih več km kot kakšen s 40 let vozniške ampak še vedno ne razumem logike? Imel sem 2 prometni v tem času, v obeh kriva druga oseba. prva, ko se mi je motorist zabil v prtljažnik v očetov avto, druga, ko je ženska nabila v bok, ker je prevozila rdečo. Tukaj je krvavi davek samo iz njihove strani sepravi. Pa ta ženska je imela vsaj pol manj konjenice pod pokrovom kot jaz.

Mislim rad bi samo, da obrazložiš svoje litanije glede povečanja moči. Ker jaz res ne razumem, kaj je tukaj tako narobe?
Ba-dum tssssssss =P
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a mropc Sr maj 03, 2017 9:02 am

Tisti, ki pravi da so močnejši avti krivi za več nesreč nekako neve kako običajna vožnja izgleda.
dostikrat sem bil v majhnih konzervah (polo-clio.... pač drvarnice s 50-70hp) in je zanimiv občutek ko greš prehitevati kamijon ali počasen avto.
saj prehitš že... samo rabiš ene 2-3 kilometre ? da takrat nasproti slučajno pride avto ?

sedaj z avtom ki ima razmerje 1:8 z lahkoto prehitiš kamijon,in ko potrebuješ moč jo imaš.
tako da za moje pojme so močnejši avti bolj varni od mlinčkov.lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a corus Sr maj 03, 2017 2:23 pm

Nikjer nisem napisal , da je moč motorja kriva za nesreče, napisal sem , da so krivi tisti divjaki , ki to moč uporabljajo za svoje divjanje po naših cestah in prav bi bilo , če se ne obrača mojih besed, še posebno to ne bi smel nekdo , ki se predstavlja za moderatorja, preberi kaj kdo napiše in potem komentiraj, ne pa da vse obrneš na glavo. Meni je povsem vseeno kako močan avto imaš ti ali kdorkoli , ni mi pa vseeno kako kdo divja z njim po naših cestah in s tem spravlja v nevarnost predvsem povsem nedolžne in normalne voznike in tega sem videl in še vidim vse preveč in glej začuda večinoma pri tem prevladujejo za volanom mladi vozniki , so pa tudi izjeme seveda. In če še povem , da delam na urgenci in sem običajno med prvimi na kraju nesreče in ničkolikokrat je eden od udeležencev povsen nedolžen in hudo poškodovan ali ga celo ni več med živimi in to zaradi nekega divjaka, ki zaradi hitrosti ni več obvladal svojega " zanj premočnega" vozila , mora biti vsaj normalni vse jasno.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a mropc Sr maj 03, 2017 2:41 pm

če vidiš kalimerota ki vozi kot k****n (pač pustimo normalne ko vozimo 10-20 več) enostavno pokliči policaje.povej relacijo,,, enkrat ga bodo že ulovili če bodo hoteli €.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a Fnatic Če maj 04, 2017 8:24 am

Potem pa corus lepo razloži, kaj si hotel povedat? Ker po eni strani praviš, da enim ni nikoli dovolj moči in s(m)o potem divjaki, po drugi pa, da to niso posledice nesreč..Zdaj pa ne razumem, kaj želiš povedat :ue Si pa v podobni branži kot jaz pa še vedno ne govorim tega. Ja, nastradajo dostkirat ravno tisti, ki nimajo nič s tem. Ampak ali je to zaradi povečanja moči? Fajn nesrečo lahko povzročiš že s piksno s 50hp tako da moč tukaj meni pomeni samo boljše pospeške zame. Meni so bolj nevarni kaki stari ateki za volaom (zadnjič en parkiral pred kupom hlodov, reče ženi naj vn stopi, on bo pa bližje zapeljal. Nato poči, on stopi vn in reče, da je namesto na bremzo ponesreči na gas stopil..???), potem cel kup highlanderjev, ki ti sekajo pot. Pa debili, ki vozijo čez rdeče (sem v prejšnjem postu napisal, kako me je ena nabila v bok tako) itd..Je pa zanimivo, da v Nemčiji na no limit kar pošteno pritisnejo na plin. In imajo ornk konjenice. Pa nimajo zato takega krvnega davka..
Da ne boš užaljen kakorkoli mi zdaj razloži prosim, kaj si hotel povedat, kot sem te že prosil.
Pa lep dan vsem
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a pskoda Če maj 04, 2017 9:28 am

Jaz vidim po naših cestah da tisti, ki imajo avtomobile z +++300hp se vozijo bolj počasi kot tisti, ki jih imajo +-100hp. Veliko takih primerov sem videl.

Nikoli ne moreš človeka sodit kakšen je po moči motorja.

Na AC je itak veliko radarjev tako stacionarnih kot provid ali pa stojijo na mostovih in merijo hitrost in varnostno razdaljo, ki jo večina sploh ne upošteva oz 99% ljudi jo ne upošteva
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: moderator foruma esem

Napisal/-a corus Če maj 04, 2017 10:35 am

@Fnatic
Tudi jaz še nikoli nisem omenjal svojega poklica in mi je žal , da sem tokrat sploh to napisal , me je pa k temu spodbudil moderator s svojim žaljivim pisanjem, pa ni važno . Ne vem pa kaj ti ne razumeš mislim , da sem bil jasen v zadnjem zapisu, niso krivi močni avtomobili za nesreče, temveč divjaki , ki z njimi divjajo in teh je žal na naših cestah še vedno preveč, res pa nesrečo lahko povzočiš tudi s oldtajmerjem , recimo fičkom , če pač nimaš glave na pravem mestu in tudi je res , da se nekateri z zelo močnimi avtomobili zelo lepo in spodobno vozijo. Pa končujem s to temo, nima smisla razpravljat o preveč resnih zadevah, kot je recimo še vedno daleč prevelik krvni davek na naših cestah. Je pa res , da je bila tema povečanje moči motorja, toda nekako se to lahko poveže tudi z divjanjem ni pa to nujno sploh, ker poznam kar nekaj mladostnikov, ki so si to vgradili na svoje stare iz Nemčije uvožene že tako močne avtomobile predvsem zaradi postavljanja hitrostnih rekordov in posledično hvalisanja s tem med sebi enako mislečimi.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 115 gostov