Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Po okt 02, 2017 8:08 am

Ne se slepiti, tudi bencinarje bodo nagnali iz mest...stvar časa in politike, izpusti so samo grešni kozel, da dobi politika vzvod za tak ukrep.

Prerokujem, da bodo tudi individualna električna vozila na koncu izgnali iz mest, ne zaradi "neizpustov", ampak zaradi gneče.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 8:22 am

Firediver je napisal/-a:Ne se slepiti, tudi bencinarje bodo nagnali iz mest...stvar časa in politike, izpusti so samo grešni kozel, da dobi politika vzvod za tak ukrep.


X2
Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Po okt 02, 2017 8:39 am

x3
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Po okt 02, 2017 9:03 am

Coros, res si tečen že z tem nabijanjem o dizlih, kot, da te kdo plačuje, da lobiraš za njih. :roll: O tem smo že polemizirali in ti spet eni razlagajo isto. Ni bistvenih razlik, o tem odloča politika in čisto nič drugega.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 10:14 am

Objavil sem samo povzetek iz drugega medija in ne vem zakaj vas resnica , ki jo priznavajo že povsod po svetu, razen na balkanu kamor žal spadamo, o tem kako je dizel škodljiv tako zelo moti. Ja kar nekaj je že bilo napisanega o tem in spet in spet se piše o tem in še se bo , kot je tudi res kar je napisano v članku, da ne ponavljam spet , samo mi smo kot noji in tiščimo glavo v pesek s svojim neumni prepričanjem, kako smo najpametnejši.
Še veliko več je ptrebno pisati o tem in osveščati ljudi, saj smo eni redkih kjer tega ne priznavajo in zato pri nas še ne upada prodaja dizla kot povsod drugod v razvitem svetu, poleg tega obstaja nevarnost, da postanemo odlagališče rabljenih dizlov, ki se jih bodo pametni evropejci rešili in za nizko ceno prodajali neumnim balkancem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Po okt 02, 2017 11:01 am

Ni ti pomoči. Kot da bereš samo svoje poste. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Po okt 02, 2017 11:11 am

@corus: Saj tu ni point neozaveščenost ljudi in Balkana!

Tu ti želimo dopovedati, da vse to dirigira politika in če bo politično "pravilno", da Balkan postane smetišče dizlarjev, pač tako bo!

Naslovi svoje poste na PRAVI NASLOV, to je na politike, oni lahko dejansko kaj ukrenejo...ne pa nas utrujat na forumu, da mi še nismo dovolj ozaveščeni o škodljivosti dizlov.

Kako premalo...Še preveč smo ozaveščeni in to toliko, da nam gredo taki posti na kozlanje!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 1:49 pm

Žal imam prav kar napišem to dokazujete tudi s svojimi odzivi .

Ne izmišljam pa si jaz odkrivanje tople vode , temveč so to dejstva poznana že po vsej eu in razvitem svettu.

Še nekaj od zadnjih medijskih objav, link na to temo. Dizli izgubljajo bitko z bencinarji
http://www.zurnal24.si/avto/dizel-prodaja-bencin-297894
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 2:00 pm

Ja in kaj bi rad povedal?

Nekateri danes vozimo dizle, čez par let bomo bencinarje in še čez nekaj let pa elektriko ali vodik ali ...
Po moje se noben ne obremenjuje z tem vsaj jaz se ne

Jaz samo vem, da so bencinarji požrešni za popizdit. Nekaj let imam svojega 1 dizla prej same bencinarje in poraba za isto vožnjo se je spustila za 4l na 100km to je vsakih 100km cca 5€ več v žepu. Meni se trenutno zelo izplača dizel in dokler bo šlo bo dizel
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po okt 02, 2017 2:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 2:05 pm

Vem, da ne boš sedaj zaradi tega menjal avto, boš pa mogoče razmislil , ko boš kupoval naslednjega kar si že tudi potrdil in to je že napredek v razmišljanju in kasneje tudi pri odločitvi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 2:08 pm

Po moje bo skoraj sigurno dizel.

1x sem naletel, ko se mi je mudilo domov iz paga. Na pagu sem imel poven tank (šel sem čez paški most) in v novem mestu sem moral tankat, drugače bi ostal brez goriva. Pri dizlu lahko isto vozim in mi ostane skoraj pol tanka. To so moje izkušnje.


Za državo bi bilo bolje, da bi imel bencinarja (več ddvja) ker če bi jim bilo kaj mar ne bi pustli vojaška vozila z normo euro 0 ali mogoče 1, ki pokurijo na miljone litrov goriva dnevno pa sploh nisem prišel do tovaren, hiš ki kurijo olje, premog,...
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po okt 02, 2017 2:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 2:30 pm

corus je napisal/-a:Objavil sem samo povzetek iz drugega medija in ne vem zakaj vas resnica , ki jo priznavajo že povsod po svetu, razen na balkanu kamor žal spadamo, o tem kako je dizel škodljiv tako zelo moti. Ja kar nekaj je že bilo napisanega o tem in spet in spet se piše o tem in še se bo , kot je tudi res kar je napisano v članku, da ne ponavljam spet , samo mi smo kot noji in tiščimo glavo v pesek s svojim neumni prepričanjem, kako smo najpametnejši.
Še veliko več je ptrebno pisati o tem in osveščati ljudi, saj smo eni redkih kjer tega ne priznavajo in zato pri nas še ne upada prodaja dizla kot povsod drugod v razvitem svetu, poleg tega obstaja nevarnost, da postanemo odlagališče rabljenih dizlov, ki se jih bodo pametni evropejci rešili in za nizko ceno prodajali neumnim balkancem.


Nehaj s tem Balkanom. Največji balkanci so velikokrat tisti, ki nonstop vlačijo ven tole balkanstvo. Kako osveščanje neki! Daj ljudem denar, in kupovali bodo V12 bencince ali pa opevana quazi green električna vozila. Dokler pa je standard povprečnega Slovenca takšen kot je, bo prisiljen gledati na ceno kot eno izmed najpomembnejših postavk odločitvenega drevesa za nakup avta.

Neumen je prej tisti, ki se pusti sprovocirati kapitalu, ne pa varčni, revni pepeti.
Zadnjič spremenil Locher, dne Po okt 02, 2017 2:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 2:35 pm

corus je napisal/-a:Vem, da ne boš sedaj zaradi tega menjal avto, boš pa mogoče razmislil , ko boš kupoval naslednjega kar si že tudi potrdil in to je že napredek v razmišljanju in kasneje tudi pri odločitvi.


Taki prispevki me bodo kvečjemu prepričali, da kupim diesla, čeprav bi sicer hotel kupiti bencinca.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 3:35 pm

Diesel bo še vedno obstajal in se prodajal, je pa prav , da mu prodaja upada in še bo padala s tem pa ga bo vse manj na cestah, v razvirih mestih pa ga kmalu sploh ne bo več, ker ne bo dovoljen, vsak pa se odloča po svoje.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 3:41 pm

Ne vem, za kakšnega mesijo se imaš, ampak zakaj že se počutiš kompetentnega za razlagati po forumih kaj je prav in kaj ni?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Po okt 02, 2017 3:45 pm

In, ko bo politika odločila, bo začela enako gonjo proti bencinarjem, saj smo že tisočkrat povedali, da je moderen TB enako škodljiv kot TD.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a format Po okt 02, 2017 4:21 pm

Članek iz spletne strani SIOL:

Kitajska proti svetu: električna revolucija grozi največjim proizvajalcem

Kitajska vlada je julija letos proizvajalce vozil obvestila, da bodo v prihodnjem letu zaostrili politiko do avtomobilov z motorjem na notranje izgorevanje in pospešili prodajo električnih vozil. Potem ko so se pritožili praktično vsi proizvajalci, razen ameriške Tesle, so kitajske oblasti načrt premaknile za eno leto in nekoliko ublažile strah največjih proizvajalcev.

Eno leto priprav, potem brez popuščanja

Kitajska vlada je pred časom šokirala proizvajalce vozil s svojim načrtom o pospešeni prodaji električnih vozil. Med največjimi nasprotniki zakona sta bila Volkswagen in Ford, ki v tej državi prodata izjemno veliko vozil. Po prvotnih načrtih bi morali v prihodnjem letu vsi, ki želijo na kitajskih tleh prodajati vozila z motorjem na notranje izgorevanje, na letni ravni od vseh prodanih avtomobilov prodati vsaj osem odstotkov električnih vozil. Po pritožbah proizvajalcev so zdaj načrt za eno leto premaknili.
Na največjem avtomobilskem trgu na svetu bodo leta 2019 proizvajalci v okviru programa NEV začeli zbirati kreditne točke. Do konca leta bodo morali prodati vsaj deset odstotkov električnih vozil, v letu 2020 pa se bo ta delež dvignil na 12 odstotkov. Vsi, ki v državi prodajo več kot 30 tisoč običajnih vozil, bodo morali ta pravila upoštevati, drugače bodo morala podjetja kupovati kreditne točke ali plačati visoke kazni. Pozitivne kreditne točke se lahko iz leta 2019 prenesejo v prihodnje leto.

Ideja sledi načrtom Velike Britanije in Francije

Kitajska želi do leta 2030 močno omejiti izpuste škodljivih emisij in zmanjšati vse večje onesnaževanje zraka. Za podobno radikalne načrte so se odločili že v Veliki Britaniji in Franciji, kjer želijo v prihodnjih letih iz središč glavnih mest popolnoma izgnati vozila z motorji na notranje izgorevanje.

Alternativni viri energije naj bi poganjali več kot 200 milijonov vozil, ki bodo zapeljala na ceste, s čimer bodo zmanjšali vse večjo odvisnost od uvoza nafte. Trenutno so največji prodajalci električnih vozil na Kitajskem predvsem domači proizvajalci, ki bodo s tem načrtom pridobili še večjo moč. Ob razkritju načrta so močno poskočile delnice kitajskega proizvajalca BYD, ki ga finančno podpira tudi Warren Buffett.

Pri Tesli načrt podpirajo

Že ob predstavitvi prvega načrta je Tesla prikimavala kitajski vladi. Ker bodo njihove tovarne kmalu začele obratovati s polno kapaciteto, si povečano prodajo lahko privoščijo. Svoj kos pogače želijo tudi pri Nissanu in General Motorsu, kitajski Geely pa že žanje dobre uspehe, tudi na račun bogatih državnih davčnih olajšav

Trenutno je na Kitajskem največji prodajalec električnih vozil BYD. V prvih sedmih mesecih so prodali 46.855 vozil in si v polletju prislužili 30 tisoč kreditnih točk. Na drugem mestu je Beijing Electric Vehicle, hčerinsko podjetje državnega BAIC Motor, s prodajo 36.084 vozil. Za primerjavo - General Motors je od aprila prodal vsega 738 elektrificiranih vozil.

Tuji proizvajalci se želijo povezati z domačimi podjetji in s tem pospešiti prodajo. Ford se s podjetjem Anhui Zotye Automobile dogovarja za skupno proizvodnjo električnih vozil, Volkswagen pa je moči združil z družbo Anhui Jianghuai Automobile.

vir: http://siol.net/avtomoto/novice/kitajsk ... cem-450341
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Po okt 02, 2017 4:36 pm

pskoda je napisal/-a:Po moje bo skoraj sigurno dizel.

1x sem naletel, ko se mi je mudilo domov iz paga. Na pagu sem imel poven tank (šel sem čez paški most) in v novem mestu sem moral tankat, drugače bi ostal brez goriva. Pri dizlu lahko isto vozim in mi ostane skoraj pol tanka. To so moje izkušnje.


Kaka j***a pa imaš da ti tok pijejo. Jaz imam bencinarja 2500ccm pa od paga preko zadra in zagreba do ljubljane pridem še vedno z vsaj četrt tanka, pa če ga žgem 230km/h stalno od paga do doma.
V največji gužvi, ko smo se jajcal vsaj 40km po avtocesti (ustavi, spelji, ustavi spelji,...) v 1 prestavi sem prišel z enim tankom iz ljubljane preko ploć do hvara (malo čez 800km).


pskoda je napisal/-a:Za državo bi bilo bolje, da bi imel bencinarja (več ddvja)


Kakšnega ddv-ja, če je pa cena bencina nižja od cene dizla (govorimo za nabavno ceno, ki je za bencin nižja že od leta 1999), potem pa država subvencionira dizle s tem, ko daje manjšo trošarino na dizelsko gorivo in s tem kupuje socialni mir, da kamionarji ne skačejo do stropa.

Če bi nehali subvencionirat nafto, bi bilo dizelsko gorivo dražje kot je bencin.
Old subarus never die, they just get faster!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 4:55 pm

xxl je napisal/-a:In, ko bo politika odločila, bo začela enako gonjo proti bencinarjem, saj smo že tisočkrat povedali, da je moderen TB enako škodljiv kot TD.



Nobena politika ni kriva za dizle, kvečjemu je evropska politika tista , ki je dolgo prekrivala resnico o škodljivosti dizla in bencinar in dizel nikoli ne bosta enaka po izpustih nox, to je samo neka samotolžba zagovornikov dizla, ki je značilna za manj razviti svet.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 5:49 pm

nebivedu je napisal/-a:Če bi nehali subvencionirat nafto, bi bilo dizelsko gorivo dražje kot je bencin.


Če, če, če, ...

Diesli verjetno niso ratali tako priljubljeni zaradi lepega zvoka motorja.

P.S.: in potem se najde pametnjakovič, ki razvite države, kjer je diesel popularen, primerja s tretjim svetom. Priceless!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 119 gostov