Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Ne mar 25, 2018 11:10 am

cc09 je napisal/-a:Stari in novi dizli imajo isti problem - nobene kontrole ali res delajo tako kot bi morali. Niti na homologaciji, niti na izhodu tovarne, niti na prvem tehnicnem cez 4 leta, niti na nobenem tehnicnem kasneje. Nikjer v Evropi. In to v skupnosti drzav kjer je predpisana ukrivljenost kumar.

Isto velja za bencinarje. Nobene garancije ni, da čistijo zrak, tako kot je predpisala tovarna in da so lastniki kaj bolj skrbni pri vzdrževanju. Selektivna pamet pa kot kaže veeno dobro dela.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Ne mar 25, 2018 11:19 am

Bencinarjem vsaj kdaj pa kdaj na tehnicnem ukazejo zamenjat katalizator ali pa celo lamda sondo, kaj vec pa ze tezko naredis pri njem. Ceprav seveda niti njim ne merijo vsega kar bi lahko.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ojnica Ne mar 25, 2018 11:53 am

[quote="pskoda"]Jaz se popolnoma strinjam z tabo.
Problem niso dizli, ampak stari dizli.[/quote]


:lol:
a afero glede VW si pa pod preprogo pometu, ravno sodobni VW dizli so problem, ker so lažno prikazoval izpuste, da ne omenjam kolk je podobnih dizlov še v drugih znamkah.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ojnica Ne mar 25, 2018 11:55 am

[quote="Influenz"]Jaz tudi mislim, da je starih dizlov kar lep delež. Ogromno je pa tudi Audijev, BMW-jev in Mercedezev dizlov iz Nemčije, ki bi se jih nemci radi na vsak način rešili in so pač poceni glede na ceno novega avtomobila. Kar pogosto vidim v mestu ta stara nemška j***a ko pohodi gas zadaj pa oblak dima (pač ja dpf filter na avtu ki je bil nov 70 tisoč evrov ni poceni in ga raje odstranijo).[/quote]

tak, ki to počne, ga tud čez tehnični nebi smel dat.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Ne mar 25, 2018 1:39 pm

V Nemčiji masovno prodajajo dizle in jim cena zelo pada in ravno tega se lahko bojimo, da bomo dobili vse več teh umazanih dizlov iz Nemčije na naše ceste, za Balkan se napoveduje , da že postaja odlagališče starih dizlov, podobno se lahko zgodi tudi pri nas, saj predvsem mlade ne zanima kaj veliko ekologija važno jim je , da se postavljajo s svojim poceni kupljenim audijem itd..., ki se ga je Nemec hotel še na hitro rešiti.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne mar 25, 2018 1:54 pm

Najboljse da se preselis na antarktiko.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a plinaš Ne mar 25, 2018 2:00 pm

moj l.1999 je zadnjič na tehničnem kazal 0.01 CO.. a je to veliko ?
plin je cnej k bencin
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Ne mar 25, 2018 2:10 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Najboljse da se preselis na antarktiko.



Si tipičen dokaz tega kar sem napisal upam , da je takšnih vse manj.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Ne mar 25, 2018 2:20 pm

ojnica je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Jaz se popolnoma strinjam z tabo.
Problem niso dizli, ampak stari dizli.



:lol:
a afero glede VW si pa pod preprogo pometu, ravno sodobni VW dizli so problem, ker so lažno prikazoval izpuste, da ne omenjam kolk je podobnih dizlov še v drugih znamkah.


Stari dizli so še vedno največji problem.. Že če spucajo vse dizle manj kot euro 4 iz cest bo že velik napredek.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Ne mar 25, 2018 2:43 pm

Prijatelji ki dela v Magni, pravi, da so že ustavili ali preložili proizvodnjo dizlov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Ne mar 25, 2018 5:30 pm

corus je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Pa ne da debatirate s corusom o dieslih in pričakujete konstruktivno debato? Diesli so krivi za izumrtje dinozavrov, samo še dokazati je treba.



S teboj konstruktivna debata pač ni mogoča , si žal preveč enostransko omejen.


Model, omejenost mi ti težko očitaš.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Ne mar 25, 2018 6:53 pm

Glede na to kaj vse si ti že napisal o meni in mojih komentarjih je to res malenkost, pa kljub temu sorry , če sem te užalil, ker tega za razliko od marsikoga tu na forumu, jaz pač ne želim početi.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 Ne mar 25, 2018 7:01 pm

danci1973 je napisal/-a:
J1897 je napisal/-a:Res je, nekje je treba začeti, ampak če si zares želiš spremembe, se je potrebno lotiti velikih stvari, ne pa iti po liniji najmanjšega odpora.

A se ti res zdi, da je to 'linija najmanjšega odpora'? :shock:

Hja, nabijanje prepovedi in/ali davkov za moje pojme ni ravno presežek truda.
Glede na to, kako zelo je dizel strupen (po tej temi sodeč) me čudi, da je v Padski nižini sploh še kdo živ. Konec koncev tam poteka A4 Torino - Trst, ki je eden glavnih,če ne celo najpomembnejši prometni koridor v tem delu Evrope in se tam dnevno valijo tisoči tovornjakov.
Aja, saj res, sem pozabil. Problem so dizelski osebni avtomobili in ne dizelski kombiji ter tovornjaki (da drugih vrst prometa niti ne omenjam) :roll:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po mar 26, 2018 10:46 am

corus je napisal/-a:Glede na to kaj vse si ti že napisal o meni in mojih komentarjih je to res malenkost, pa kljub temu sorry , če sem te užalil, ker tega za razliko od marsikoga tu na forumu, jaz pač ne želim početi.


Nisi me užalil, ampak ne moreš pisati, kar ti pade na pamet.

Kje sem izjavil o tebi karkoli žaljivega ali podcenjevalnega? Citiraj. Ne piši tvojih dojemanj resnice brez citata, ki potem v očeh bralca, ki prebere samo zadnji prispevek, izpadejo kot dejstvo.

Malce sarkazma še ni žaljenje.

P.S.: kako komentiraš tole:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=6&id=287
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Po mar 26, 2018 11:08 am

Prvi komentar tam je skoraj vse povedal. Razen še, da je bedarija sploh gledat samo C02.

Glede na to, kako zelo je dizel strupen (po tej temi sodeč) me čudi, da je v Padski nižini sploh še kdo živ. Konec koncev tam poteka A4 Torino - Trst, ki je eden glavnih,če ne celo najpomembnejši prometni koridor v tem delu Evrope in se tam dnevno valijo tisoči tovornjakov.

Problem dizla je zelo lokalen, že 500m daleč je zelo malo vpliva. Kar je blo že stokrat povedano, pa še zmeraj ven vlečete čezoceanke in podobne kozlarije. Dejte si vsaj osnovne stvari prebrat preden komentirate.
In na naslednji strani bo spet en eno tako vsekal.
Zadnjič spremenil cc09, dne Po mar 26, 2018 11:10 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Po mar 26, 2018 11:08 am

(naj spomnimo, 80% svetovne elektrike je iz plina, nafte in premoga!!!)


To za Evropo ni res, za Slovenijo pa sploh ne. Poleg tega se premog počasi opušča. Torej je ta študija čisto "mimo".
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 Po mar 26, 2018 1:15 pm

cc09 je napisal/-a:Prvi komentar tam je skoraj vse povedal. Razen še, da je bedarija sploh gledat samo C02.

Glede na to, kako zelo je dizel strupen (po tej temi sodeč) me čudi, da je v Padski nižini sploh še kdo živ. Konec koncev tam poteka A4 Torino - Trst, ki je eden glavnih,če ne celo najpomembnejši prometni koridor v tem delu Evrope in se tam dnevno valijo tisoči tovornjakov.

Problem dizla je zelo lokalen, že 500m daleč je zelo malo vpliva. Kar je blo že stokrat povedano, pa še zmeraj ven vlečete čezoceanke in podobne kozlarije. Dejte si vsaj osnovne stvari prebrat preden komentirate.
In na naslednji strani bo spet en eno tako vsekal.

Čezoceanke? 7 let sem živel v Kopru pa nisem videl niti enega tovornjaka-čezoceanke, ki bi priplul v Luko Koper :?: Tistih na ladjah ne štejem, ker niso point mojega posta. Tovornjake (in kombije) sem izpostavil, ker so tudi oni (zelo številčen) del cestnega prometa. Seveda bi lahko izpostavil tudi čezoceanke, ki dejansko močno onesnažujejo saj bi morale "eko-anti-dizlarje" na tem foumu močno skrbeti (saj so bojda zelo eko ozaveščeni), ampak se bom osredotočil na cestni promet.
Če je pa problem dizla zelo lokalen, potem pa sploh ne razumem vse te "eko" gonje proti njim.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Po mar 26, 2018 1:20 pm

Ti dam namig, če ne razumeš. Dizle hočejo prepovedat v mestih. Ne v Sahari.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Po mar 26, 2018 1:52 pm

J1897 je napisal/-a: "eko-anti-dizlarje" na tem foumu
Dokler eko-anti-dizlarji veselo onasnežujejo s svojimi bencinarji, kje je še vse ostalo, saj ne živijo v jami, nas ni treba skrbeti za čist zrak.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po mar 26, 2018 3:35 pm

Locher je napisal/-a:
corus je napisal/-a:Glede na to kaj vse si ti že napisal o meni in mojih komentarjih je to res malenkost, pa kljub temu sorry , če sem te užalil, ker tega za razliko od marsikoga tu na forumu, jaz pač ne želim početi.


Nisi me užalil, ampak ne moreš pisati, kar ti pade na pamet.

Kje sem izjavil o tebi karkoli žaljivega ali podcenjevalnega? Citiraj. Ne piši tvojih dojemanj resnice brez citata, ki potem v očeh bralca, ki prebere samo zadnji prispevek, izpadejo kot dejstvo.

Malce sarkazma še ni žaljenje.

P.S.: kako komentiraš tole:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=6&id=287


Ne bom podrobno razpravljal, tudi ne iskal tvojih starih podcenjevalnih ali žaljivih odgovorov na moje pisanje, ker mi je to trapasto iskanje dlake v jajcu, obstajajo pa , toda sem že davno pozabil nanje.
Lahko pa pišem kar mislim ali mi pade na pamet in pri tem nisem žaljiv, kot lahko tudi ti in vsakdo, saj je ali naj bi bila v državi svoboda tiska in govora, večinoma pa na tak način niti ne pišem , temveč največkat navajam podatke , ki jih zasledim v domačem ali tujem tisku in takoj dobim veliko "prepametnih" nasprotnikov, ki me napadejo, čeprav večinoma, ne pa vedno tudi navedem , da je moje pisanje povzetek nekega medija, to imam v mislih predvsem temo o dizlih. Glede članka v avtomaniji, ja deloma se bi lahko strinjal, če gledaš vpliv na podnebne spremembe, ki pa je tudi malo vprašljiv, toda dizli so obravnavani sedaj kot direkten vpliv na zdravja predvsem v večjih mestih in tu je glavni problem tega, zato jih izganjajo iz mest, nisem pa pristaš el. vozil nikakor, tu imam pa svoje mnenje , da bi morali razvijati plin kot gorivo, bilo bi ceneje in ne bi bistveno spremenilo sedanjega udobja in dometa vožnje in mislim , da je tu zadaj res politika krivec , da se ne gre v to in to ravno zaradi tega , ker je največji dobavitelj plina Rusija, kar pa ZDA in EU, ki se tej velesili večinoma podreja, pač nikakor ne ustreza, je pa to moje mnenje. Lep pozdrav in še veliko dobrih komentarjev ti želim.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov