Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Prihodnost mobilnosti (avtomobilizma)

Napisal/-a xxl Pe jan 12, 2018 10:50 am

Če niste še opazili, zadnja leta se pospešeno dela na avtonomnih vozilih. Vse gre v to smer, nas pa nobeden nič ne vpraša. Ali si res to želimo? Ali se zavedamo kaj vse to vleče seboj? Službe, svobodo, nadzor, kompletno industrijo vezano na avtomobile in motorje (recimo tuning in styling), smisel takšnih portalov in oddaj o avtomobilizmu, testiranja, smiselnost nakupa avtomobila, razne možne zlorabe sistema in še in še...
Vi, kateri ustvarjate ta portal, bi tudi kašno rekli na to temo. Mislim, da je zadeva zelo resna in me čudi takšna pasivnost, glede na to, da je prihodnost že tukaj http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilno ... ost/442801
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.

Uporabniški avatar
emozul
Stalni uporabnik

Re: Prihodnost mobilnosti (avtomobilizma)

Napisal/-a emozul Pe jan 12, 2018 2:01 pm

Evo, ena velika oz. OGROMNA prednost, avtonomnih vozil:
http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... -rdeco-luc

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Napisal/-a xxl Pe jan 12, 2018 3:19 pm

Ti voziš pijan? Zaradi takih se moram jaz odpovedat užitku v vožnji? Zakaj pustimo idiotom oblast? To se vse da urediti z elektronskimi pripomočki v avtu in še zmeraj pustiti vozniku možnost da vozi.

Uporabniški avatar
emozul
Stalni uporabnik

Napisal/-a emozul Pe jan 12, 2018 3:53 pm

Ne vozim pijan, raje vzamem taxi.
Sam hotel sem izpostaviti, ker je tega ogromno po cesti, in glede tega, je to velik plus.
Ni prav, da smo toliko negativni pri avtonomnosti, ker z vidika varnosti, bi bil to OGROMRN napredek.

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Napisal/-a xxl Pe jan 12, 2018 4:02 pm

Varnost, to je samo eden vidik. Kaj pa ostali? Ne se zdaj obešat samo na to. Torej ti nočeš vozit? Nisi ljubitelj avtomobilizma? Kaj pa Ferrari na tvoji sliki? Imaš denar, da ga voziš po dirkališču? Katerem dirkališču? Vsak, ki se priključi temi, prosim, naj prebere uvod.

Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma

Kraj: okolica Grosuplja

Napisal/-a DePalmo Pe jan 12, 2018 6:03 pm

Osebno bi imel kombinacijo oz. kot pripomoček: ali vozim jaz ali pa avto sam in da seveda lahko to izbiram. Nebi pa imel in niti kupil avta ki nebi imel volana oz. pedalov, tak avto bi imel samo pod pogojem da mi ga proizvajalec šenka ali pa da v brezplačno posojilo do naslednjega modela.

To je ista fora kot pri varnostnih pripomočkih zaradi katerih avti sedaj dosegajo 5 zvezdic. Če jih nočem, nebom dal denarja za to, zvezdice gor ali dol.

Se pa strinjam da so bolj pomembne zadeve ki bi jih bilo potrebno prej urediti. Naprimer kot imajo nekateri avti kjer moraš pihat da ti dovoli vžig. To bi dal kot obvezno opremo, ne pa senzorje pritiska v gumah ali pa SOS klica. Sam kaj ko bi kakšen korenjak tok napihal, da bi bil še avto pijan.

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Napisal/-a xxl Pe jan 12, 2018 6:40 pm

Se strinjam v popolnosti. Ene raziskave govorijo, da bi večina brskala po internetu in podobno. Kaj pa naj delamo tisti, ki med vožnjo ne moremo brat in moramo biti obrnjeni v smeri vožnje, ker nam je drugače slabo? Spimo? Ne zaupam nobenemu računalniku, ker je vsak ranljiv.

Uporabniški avatar
emozul
Stalni uporabnik

Napisal/-a emozul So jan 13, 2018 12:42 pm

Dejstvo je, da žal povratka nazaj ni. Tehnologija gre naprej, in s tem se bomo mogli sprijazniti. Tudi sam rad kdaj pritisnem, ampak jeb.. ga, treba se bo pač prilagoditi. Edina stvar, ki me moti je, da bo še večji razkorak bogati/revni, pa še bolj bomo pod nadzorom, no saj to smo že sedaj. Imaš pametni telefon ? Imaš morda tudi le par leto staro ali čisto novo pametno TV ? Če imaš eno ali obe od teh stvari, si že pod nadzorom. Če hočeš imajo tvojo lokacijo, vidijo ( kamere TV ali GSM ali računalnik ). Ja, tehnologija je dobra in slaba oz. iz kakšnega kota gledaš.

mnmn
Nov uporabnik

Napisal/-a mnmn So jan 13, 2018 1:49 pm

Dokler bo možno bom avto vozil sam. Pa ta nadzor me ne moti, ker tako nimam ničesar za skrivati, toda enostavno rad vozim. Meni je npr. tečno, da par ur samo sedim v avtu, zato tudi nisem rad sovoznik. Skoraj vedno vozim sam. Tudi če gremo na kakšno službeno potovanje jaz usedem za volan.

Saj če bo vse po sreči, bo še kakšnih 20 let avto imel volan. Najprej še kakšnih 10 let, da spravijo v avto popolno avtonomno vožnjo. Potem pa tako ne morejo takoj reči, da si moraš kupiti nov avto. Tako, da jaz bom tega rešen. Toda, če uvedejo obvezno uporabo avtonomne vožnje, za sebe vem, da nebi več veliko potoval. Bi pa potem več časa porabil doma, ker samo sedenje v avtu mi pač ni všeč.

Toda še vedno ne vem kako se bom rešil električnih igračk. Po vsej verjetnosti si bo potrebno nabaviti kakšnega oldtajmerja. Pa mu potem vsako leto zbijati kilometre.

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Napisal/-a xxl So jan 13, 2018 2:56 pm

Problem je, da ga ne boš smel vozit po cesti. Kje naj peljem svoj motor, ko bo zadeva tako daleč? Na prikolico in na dirkališče v Avstrijo? Avtonomna vozila bodo lahko vlekla prikolico? Aja, najbrž bodo obstajala vozila za takšen namen, saj itak ne boš imel lastno vozilo, ampak, aplikacijo. Ja, časa in denarja imam na pretek.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov