Debate, ki niso vezane na ostala področja...

turbina ali ne

Glasovanje se je zaključilo dne Pe nov 16, 2018 11:12 am

DA
32
71%
NE
11
24%
NE VEM
2
4%
 
Skupaj glasov : 45
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a moj-avto Po jan 22, 2018 2:35 pm

tha_man je napisal/-a:Sam bi imel atmosferca v športnem avtu, ker se bolj vrti in ga je bolj veselje pritiskat, v "navadnem" avtu za vsak dan pa bi imel raje turbinski motor, ker se ga da bolj ležerno vozit in ni treba šaltat v nižjo prestavo za vsako malenkost. Turbine niso noben bavbav, seveda pa lahko crknejo, sploh če grdo delaš z njimi ali pa preprosto nimaš sreče. Kot že napisano, jim lahko škodi če pogosto pritiskaš mrzle (kar je sicer itak slabo za vsak motor) ali ugašaš pregrete (npr. po daljši hitri vožnji po avtocesti na bencinski postaji). Ampak načeloma bi morala turbina zdržat vsak kakih 200000 km ali več.

200000 prevoženih km in potem da odpove turbina?????? Ah kaki so to kilometri?????? Nebi hvala.

Danes sem bil v salonu in sem si v živo ogledal Mazdo 3. Zanimam se za najcenejšo varianto, torej motor 1500 ccm- G 100 in pripadajoča serijska oprema EMOTION, cena dobrih 14000 eur. Avto je res videti super not in zunaj. Zelo futurističen, udoben in prostoren. Notranjost spominja na kak znanstveno fantastičen film. Ne najdem besed, da ga bi opisal tako je lep. Tudi avtoradio najcenejša opcija odličnega izgleda. Morate videt v živo!
Avto, moj partner!
 
AU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To maj 23, 2006 10:30 am

Re: turbina ali brez

Napisal/-a AU Po jan 22, 2018 2:52 pm

Vem, da ni Mazda, ampak atmosferc pa je.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 115%20Life

Lp
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a moj-avto Po jan 22, 2018 4:29 pm

Očitno je še zadnji vlak da kupimo avto na atmosferski motor kajti kot kaže jih v kratkem ne bomo mogli več in mnogi kateri še niso polnoletni bodo morali kupovati le rabljeno ali staro, zanamci pa ne bodo vedeli kaj pomeni imeti pravi avto v svoji lasti in uživati v vožnji. Očitno avtomobili kot jih poznamo danes bodo v kratkem le že v muzejih in mnogim se bodo cedile sline ob pogledu na njih. Zelooo sem razočaran in tudi žalosten ko vidim kaki avti prihajajo. Sprašujem se ali jim bomo sploh lahko rekli avti?????? Prihodnost električnih avtov katastrofa! Nikoli več ne bo kot je bilo.
Čuvajte avte katere imate, da ne boste jokali ko boste uvidli da nikoli več jih ne boste mogli imeti.
Avto, moj partner!
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a yeo Po jan 22, 2018 4:56 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Zakaj pa ne napišejo to proizvajalci v navodilo za uporabo ? Ali pa da bi ti računalnik napisal pri hladnem motorju da ni priporočljivo priganjati motor dokler se ne segreje in isto pri "razgretem" če bi ga ugasnil, bi se sam ugasnil z zamikom .... tega ne počno proizvajalci.


V navodilih za uporabo za moj avto piše, da vročega ne smeš ugasnit.. :) za hladnega nič
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: turbina ali brez

Napisal/-a pskoda Po jan 22, 2018 8:04 pm

Jaz sem pri mojemu prejšnemu dizlu opazil, da ima električno pumpo za antifriz. Po moje je njen namen, če ugasneš vroč motor ga bo pumpa hladila
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a motom Po jan 22, 2018 9:44 pm

Elektricna pumpa je za krog grelca kabine. Ko je motor se mrzel mehanska crpalka stoji , oz. Se vrti v prazno, ker pretok blokira neka zascita cez rotor pumpe. Krog grelca kabine pobira toploto iz glave in nato hladilca izpusnih plinov... V glavnem na ta nacin dizel zelo hitro greje.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 318
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Po jan 22, 2018 9:57 pm

Kohec je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Čudno, da se ne vozi več mazd, če so tako popolne



Niso ravno vrhunsko popolne, so pa boljše od marikaterega nemca. Zanimivo, da se v Avstriji vozi ogromno mazd. Pri nas pa je miselnost drugačna, za nekatere je dobro samo nemško.


Ce nimas nemskega avta, nisi ded.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a kseb To jan 23, 2018 6:53 am

Kohec je napisal/-a: Vse Mazde so delane na Japonskem.


V kolikor je govora o Mazdi 3 tole ne drži. Veliko jih je iz Mehike, kjer ima Mazda svojo tovarno. Od kje prihaja je razvidno iz številke šasije. V kolikor je spredaj številka 3 je baje iz Mehike, če pa je spredaj J je iz Japonske.

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: turbina ali brez

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 7:56 am

motom je napisal/-a:Elektricna pumpa je za krog grelca kabine. Ko je motor se mrzel mehanska crpalka stoji , oz. Se vrti v prazno, ker pretok blokira neka zascita cez rotor pumpe. Krog grelca kabine pobira toploto iz glave in nato hladilca izpusnih plinov... V glavnem na ta nacin dizel zelo hitro greje.


Ko je vroč motor ugasnjen včasih električna pumpa dela včasih pa ne. Izgleda, da mora biti dovolj vroč, da dela
Prvič slišim, da ima vodna pumpa, ki jo poganja jermen sklopko in se vrti v prazno pa tudi ne vem kam so vgradili sklopko na wifi, ker ni nobene žice priklopljene
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a motom To jan 23, 2018 8:56 am

 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a mrtwelvetrees To jan 23, 2018 10:19 am

A to je to - piskanje pod pokrovom motorja, ko motor ugasneš - je to ta pumpa za antifriz ??
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: turbina ali brez

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 12:44 pm

motom je napisal/-a:Na strani 18 in 19 vse razlozeno

https://www.google.si/url?sa=t&source=w ... Njta8HWwh_


Hvala. Tega nisem vedel
Lp
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a moj-avto To jan 23, 2018 2:15 pm

Mene zanima koliko stane popravilo ali menjava turbine??????
A ni boljše imeti avto brez turbine in problem okvare turbine odpade????? Jaz menim da ja.
Avto, moj partner!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: turbina ali brez

Napisal/-a uros11 To jan 23, 2018 2:38 pm

Ko boš izločil vse, kar se ti lahko pri avtu pokvari oz. kot kriterij uporabil možnost okvare posameznega sklopa, ti ostane kolo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: turbina ali brez

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 3:30 pm

Pa še tam lahko ketna dol pade
Lp
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a moj-avto To jan 23, 2018 4:27 pm

Avto mora zdržat 300000 brez kakih težav. Potem pa kaka mala okvara ne moti. A turbina odpove že veliko prej.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: turbina ali brez

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 4:48 pm

Že 3 strani samega nakladanja

Noben avto ne bo zdržal 300kkm brez popravil.

Če misliš pojdi nekaj kupit, ampak jaz dvomim, da boš sploh kaj kupil
Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: turbina ali brez

Napisal/-a RedBaron To jan 23, 2018 4:50 pm

Ne vem zakaj tak strah pred turbino, saj zadeva ni narejena iz cukra... Na svojem avtu imam čez 300 kkm, pa je turbina še prva in nič ne kaže, da bi ji kaj manjkalo...

Seveda jo pa lahko uničiš (tako kot vsak drug del) v 100 kkm, če ni dovolj (ustreznega) olja, če se olje ne menja redno, ipd.

Vozne lastnosti turbo motorja, so pa precej boljše od atmosferca (precej boljša prožnost).
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: turbina ali brez

Napisal/-a moj-avto To jan 23, 2018 6:57 pm

pskoda je napisal/-a:Že 3 strani samega nakladanja

Noben avto ne bo zdržal 300kkm brez popravil.

Če misliš pojdi nekaj kupit, ampak jaz dvomim, da boš sploh kaj kupil

Kaka manjša popravila že, važno da ni velikih in dragih.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: turbina ali brez

Napisal/-a esem To jan 23, 2018 8:09 pm

@moj-avto
Kot že pri mnogih tvojih temah iščeš dlako v lastnem jajcu, v to siliš še cel forum, ko ti pa kdo kaj pove, pa tega ne upoštevaš. Večkrat je bilo rečeno, da turbine ne crknejo kar tako, a ti iz tega delaš vesoljno razočaranje, češ "ni več dobih motorjev, vsi so s turbino, vse bo crknilo, z avtomobilizmom na čelu". Zdaj pa mi povej, koliko omejen mora biti človek, da misli, da je pametnejši od množice inženirjev v množici znamk (le zakaj forsirajo turbake? ker so slabi inženirji, morda? :roll: ) in da vidi , kljub drugačnim trditvam, v turbinah samo odpoved (ki BTW ni tako pogosta in draga), ne vidi (sliši) pa večjega navora, manjše teže, manjše porabe...
Ustrezno močan atm porabi vsaj liter več, če to pomnožiš z npr 300 000 km, je to vsaj 4000 € prihranka - torej te glede stroškov nima kaj skrbet.

Vse to in še marsikaj je bilo že večkrat napisano na forumu, a ti moraš novo temo, le-ta pa se nazadnje izkaže kot najbolj banalno kupovanje avtomobila.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12, Google [Bot] in 23 gostov