Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 11:31 am

@pskoda:Jaz sem še vedno tistega tipa človeka, ki se gre peljat kar tako in uživam v vožji, zato ne maram te grde bateriske spake

Potem sva že dva enako misleča, mislim pa , da jih je tudi več , sploh pa ne prenesem , da mi kdorkili karkoli omejuje, še najmanj pa , da bi mi svobodo mobilnosti omejeval avto, za katerega bi moral celo drago plačati.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Pe dec 28, 2018 11:36 am

Noben ti nič ne omejuje, ti kar vozi avtomobil na notranjo izgorevanje. Jaz ga tudi in ga nameravam vsaj še 10 let..
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 11:42 am

Seveda mi ne bi mi pa , če bi imel EV , zato mi ne pade na misel , da bi sploh razmišljal o njem kot možnost nakupa , kot si rekel vsaj naslednjih 10 ali več let.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a matejxx Pe dec 28, 2018 11:55 am

cc09 je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Ta cena velja samo če imaš Teslo in daš nazaj staro/odsluženo baterijo.

To je cena v proizvodnji skupaj z elektroniko okoli. Ostali imajo manjse (in cenejse ce so pametni) baterije. Zoe ima kar spodobno baterijo in mpc je 8 jurjev. V nekaj letih bo 65 kwh baterija stala 5 jurjev, manj verjetno nikoli, ker vseeno je nekaj dela z njo. To je pa drobiz proti ceni nafte.

Ravnokar sem malo pogledal na net. , če to drži , ja 45 minut vendar samo na Teslini specialni hitri polnilnici v ZDA, doma jo moraš polniti na enofazni priklop celi dan , če pa imaš trifazni priključek ustrezne moči pa najmanj 6 ur.

Doma moras napolniti toliko kot si prevozil tisti dan oz. kolk bos naslednji dan, ne polnis vsak dan cele baterije. 3f priklop pac rabis, to ni kaj.


Dokler EV avto, ne bo možno napolniti na 100% v manj kot 10 min, pa, da ima domet z enim polnjenje krepko več kot 500 km, je tak avto neuporaben. Ne vem ali imaš ti vedno vsak dan posebej planiran, kaj boš vse delal? Jaz nimam take navade, in zato hočem, da je avto pripravljen vedno kadar ga potrebujem. Pa, če je to ob 10 zvečer, ob dveh zjutraj ali pa čez dan...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Pe dec 28, 2018 12:01 pm

Jaz imam nižje zahteve. 500 km dometa, da se nafila čez noč v moji garaži, vsaj 4m dolžine in cena 10k € :)
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a matejxx Pe dec 28, 2018 12:08 pm

Kaj ti pa pomaga, če se napolni čez noč? Greš zjutraj v službo, potem pa zvečer proti morju. Kaj boš se potem nenehno ustavljal na polnilnicah. Ne vem, kdo je sploh tako neumen, da gre iz boljšega na slabše, za več denarja. In nihče me ne bo prepričal, da je avto, ki naredi manj kot 500 km in rabi par ur, da se napolni boljši od dizla, ki naredi 800km in se napolni v dveh minutah.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 12:24 pm

Če greš zjutraj v službo zvečer pa na morje, se boš pač ustavil na hitri polnilnici za pol ure.

"Dokler ne bo dizel nehal ropotat, se peljal za 2 evra 100 km, njegov avtomatski menjalnik cukal in zahteval neke menjave olja, in celo menjavo olja na mašini, pa še smrdel, je zame neuporaben."
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Pe dec 28, 2018 12:34 pm

NIsi napisal da imaš bencinski avto, tudi ta skoraj nobeno izmed tvojih zahtev ne izpolni.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 12:44 pm

cc09 je napisal/-a:Če greš zjutraj v službo zvečer pa na morje, se boš pač ustavil na hitri polnilnici za pol ure.

"Dokler ne bo dizel nehal ropotat, se peljal za 2 evra 100 km, njegov avtomatski menjalnik cukal in zahteval neke menjave olja, in celo menjavo olja na mašini, pa še smrdel, je zame neuporaben."


Zenkrat sta tako dizel kot bencinar uporabna za več kot 90% ljudi po vsem svetu , EV pa samo za kakšen % +-. ;)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 12:53 pm

Ta procent se naglo preveša. Za ljudi v večjih evropskih mestih je EV bolj uporaben, in teh je več kot kakšen %. Če smo realni, bi treba v centrih večjih mestih vse ICE motorje prepovedat že zdavnaj. Da niso prepovedani je bilo krivo stanje tehnike. Zdaj je pa stanje takšno, da se komot postopoma prepovejo, in se tudi bojo.

Influenz je napisal/-a:NIsi napisal da imaš bencinski avto, tudi ta skoraj nobeno izmed tvojih zahtev ne izpolni.

Napisal sem, da bo naslednji električni. Čisto dober avto je neumno menjat, ko bo treba, bo pa naslednji električni, ker pač nisem neumen, da bi dajal 20-25-30 jurjev za nekaj zastarelega.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 1:00 pm

In se boš za ceno 20-30 jurjev raje vozil v neki mini el. škatlici , kaj več za to ne boš dobil , kot pa v konfortnem udobnem avtu srednjega razreda samo zato , da boš imel EV :lol:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 1:20 pm

Če so zate ioniq, kona, leaf in podobni škatlice, potem se bom vozil v škatlici.

Mi je pa čisto jasno, da je nekaterim prevelik možganski izziv izračunat stroške avta na 10 let, zato gledajo samo kolk stane avto na avto.net, tako da ne bom niti poskušal razložit kakšno neumnost si spet napisal.
Zadnjič spremenil cc09, dne Pe dec 28, 2018 1:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a kseb Pe dec 28, 2018 1:21 pm

cc09 je napisal/-a:Ta procent se naglo preveša. Za ljudi v večjih evropskih mestih je EV bolj uporaben, in teh je več kot kakšen %. Če smo realni, bi treba v centrih večjih mestih vse ICE motorje prepovedat že zdavnaj. Da niso prepovedani je bilo krivo stanje tehnike.


V večjih evropskih mestih veliko ljudi več nima svojih vozil. Uporabijo raje javni promet, Uber ali pa za izlete iz mesta avto rentajo.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 1:22 pm

Veliko jih nima, veliko jih pa ima, tisti, ki imajo, jih bojo še naprej lahko imeli.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a matejxx Pe dec 28, 2018 1:27 pm

cc09 je napisal/-a:Če greš zjutraj v službo zvečer pa na morje, se boš pač ustavil na hitri polnilnici za pol ure.

"Dokler ne bo dizel nehal ropotat, se peljal za 2 evra 100 km, njegov avtomatski menjalnik cukal in zahteval neke menjave olja, in celo menjavo olja na mašini, pa še smrdel, je zame neuporaben."


Pa kaj ti res misliš, da imajo ljudje voljo vsakih toliko časa čakati pol ure in gledati v zrak, da se ti napolni avto. Pa, da tak avto plačam še več, kot dam za dizla.

Kot sem napisal, meni mora biti avto na voljo, ko ga rabim. Ne pa da pridem v garažo in vidim, da imam samo 100 km dometa. Če se to zgodi meni, grem na prvo bencinsko in imam v dveh minutah avto pripravljen na nadaljnjih 800 km. Pri EV-ju pa naj čakam pol ure ali pa še več. V glavnem neuporaben avto in dokler tega ne odpravijo, se ga ne splača kupovati.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 2:04 pm

Ne, čisto vse narobe razumeš, ko prideš v garažo je EV zmeraj pripravljen za 400 km, dizel pa morda je, morda ni. In za EV plačaš manj., ne več. In seveda imajo ljudje čas pol ure gledat v zrak vsake tolk časa, ko grejo nekam 800 km daleč. Če ga ne bi imeli, ne bi hodili tako daleč.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a matejxx Pe dec 28, 2018 2:53 pm

Daj mi povej kako je EV vedno pripravljen za 400km? Pridem domov, avto parkiram v garažo in ga dam polniti. Nato pa imam kak nepričakovan odhod od doma. Avto vsekakor ne bo takoj napolnjen za 400km. Bencin in dizel pa se na bencinski napolni v parih minutah. In če grem jaz na kakšno pot, grem rajši celo pot brez postankov, ne pa da moram pol ure čakati, da lahko nadaljujem pot.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 4:15 pm

Ja, če bi samo pol ure moral čakat kaj pa, če je zasedena polnilnica in že kdo čaka ali pa sploh dela ne itd....mali milijon možnih problemov z EV, ki jih pri fosilnih vozilih ni.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 28, 2018 5:50 pm

cc09 je napisal/-a:Če so zate ioniq, kona, leaf in podobni škatlice, potem se bom vozil v škatlici.

Mi je pa čisto jasno, da je nekaterim prevelik možganski izziv izračunat stroške avta na 10 let, zato gledajo samo kolk stane avto na avto.net, tako da ne bom niti poskušal razložit kakšno neumnost si spet napisal.


Če kdo piše neumnosti potem si prvi ti, ki si pač popolnoma zaslepljen z EV, ni važno kaj se ti predstavi katerekoli raziskave kjerkoli po svetu , zate je vse neumno kar ni navdušeno nad EV, vsi ljudje na planetu , ki jih ne zanimajo EV so zate pač neumni, kratek domet, dolg čas polnjenja, cena v primerjavi s konfortom itd itd... vse je zate neumnost, čeprav sami proizvajalci priznavajo te težave samo ti jih ne vidiš in vsi pač nismo pripravljeni 10 let čakat , da bomo prišli s preplačanim EV na enako vrednost ali profit, EV kupujejo večinoma za avto po mestu kot drugi avto, to celo na Norveškem priznavajo , da je tako, kupci pa so predvsem bogati sloj prebivalstva, ki si to pač lahko privošči, še posebno v primeru razreda Tesle v ZDA . Predvsem bi bil že čas , da nehaš s tem , da smo vsi , ki mislimo in mislijo drugače od tebe neumni, ker res izpadaš že smešen kao edini pameten v množici neumnih. Tudi jaz verjamem v EV ali karkoli drugega od bencina in dizla v bodočnosti, toda po moje se bomo v veliki večini še dolgo vozili na fosilna goriva, predvsem pa ne mislim , da ste navdušenci nad EV zato neumni, kdor želi naj gre na EV saj pa vas je vse več , še vedno pa zelo mali % v primerjavi z ostalimi in predvsem nismo vsi neumni , ker še vedno vidimo slabosti EV ob vsakdanji uporabi in nisi samo ti in tisti , ki se navdušujete nad EV pametni na tem svetu.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 28, 2018 6:36 pm

Ne, niso vsi neumni, ki nocejo elektricnega avta, samo tisti, ki jih nocejo iz neumnih razlogov. Ce se tistemu prej pogosto dogaja, da mora sred noci iznenada na 400 km dolgo pot, potem naj vozi dizla. Meni recimo se to se ni zgodilo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov