Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a limas To avg 20, 2019 5:30 pm

Ne obstajajo "kvazi" mehaniki na pooblaščenih servisih.
Je mehanik ali ni mehanik - tretje opcije ni.
Void je mehanik za vozila reno. Če bi bil prisoten še kakšen mehanik od drugih znamk, bi bilo še toliko bolje.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a kseb To avg 20, 2019 7:53 pm

pskoda je napisal/-a:tudi eko napotki na ekranu so brezvezni (ti zdaj v vročih dneh prkporoča, da povečaš temperaturo za nižjo poramo :roll: ). Najboljši način je normal za vsak dan


Jaz sem Eko napotke ukinil takoj po nakupu avta in jih nisem več vklopil. So čisto mimo.
Enako start - stop sistem.

lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a emozul To avg 20, 2019 10:53 pm

Milanova poraba, se meni zdi za bencinarja super. Sam imam vecjo z dizlom, vendar se ne obremenjujem.

Mi je pa brezveze, zakaj se skoz nekaj omenja, kako je golf grozen avto. Noben ni popolen tudi golf ne. Kolega ima sedaj 5 let starega audija, ki je bil nov cez 100000 evrov, pa mu ga serje. Tako, da moje mnenje je, da danes je vse tako, tako, pa naj bo golf, peugeot, opel ali kaj drugega, imeti moras sreco.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a xxl Sr avg 21, 2019 6:37 am

Do tega je prišlo zato, ker so farerji vodno trdili kako je Golf(VW), oh in sploh, ostali pa jim skušajo(mo) dopovedat točno to, nobeden ni popoln.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 21, 2019 6:42 am

Meni tudi poraba ni glavna stvar jo pa spremljam. Vsak avto nov ki je prisel k hisi natankam na polno in spraznim do recimo skoraj praznega. Z mojim rezimom voznje vsi okoli 2l dizli cca 150KM naredijo cca 1000km raje nekaj manj. V rezervoar gre cca 65 litrov goriva. Se pravi zelo priblizno poraba okoli 7l goriva na 100km. In to je to ..potem ga samo praznim in filam ko konca zmeraj. Stevec prevozenih ko natankam resetiram in vsakic precekiram koliko sem prevozil. To spremljam bolj zato da imam nek feedback kje sem. Ce bi zacelo ful odstopat poraba gre lahko edino ponavadi na gor :) bi pac vedel da je nekaj narobe in bi iskal krivca. Ko pa poslusam kaksne porabe pa dosegajo doloceni osebki pa vcasih res ne ves ali znajo tako varcno vozit ali je tehnologija toliko napredovala da omogoca take prihranke...
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf VII - poraba TSI

Napisal/-a Milan_48 Sr avg 21, 2019 8:14 am

Kristjan1234, točno tako tudi sam delam. Tako kot porabo olja, hidravlično tekočino, tlak v gumah, ..., je potrebno občasno spremljati tudi porabo goriva. Zaradi stanja avtomobila. Zaradi varnosti. Občasno pa narediti kakšen hec z varčno vožnjo, ali pa zelo dinamično vožnjo. Enkrat sem šel, ko sem čakal na kupljen avto, s testno Hondo CR - V 2,2 litra dizel iz Kopra na Pomjan in nazaj, nikjer čez 80 na uro, pa zelo dinamično :mrgreen: , in se je poraba ustalila na 22,4 l nafte/100 km. Se da, če se hoče. oops :!:
Nulla tenaci invia est via!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov