Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

KIA najemi vozil

Napisal/-a xxl Po maj 25, 2020 7:06 am

Kaj mislite o tem? Jaz sem si sestavil ponudbo za Ceed 1.0 fresh, pa bi me prišla 405€ na mesec. Hmmm... https://www.kia.si/najem/long_rent?sort=&f
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a thunderbolt Po maj 25, 2020 7:44 am

Ce od cene odstejes stroske zavarovanja, servisov in gum, prides na znesek realnega padca cene v enem letu (po avto netu), tako da kak poseben "plus" s to ponudbo ne delas. Nisem pa vstel zraven stroska lizinga, ampak gotovino.

Par let nazaj je tudi vw poskusil s tem, pa se ni prijelo.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Fnatic Po maj 25, 2020 9:44 am

Moram priznat, da prvič vidim to. Se mi zdi zanimivo. Me pa zanima, kakšna je razlika med T-Gdi in Mpi motorjem? Ali je razlika v menjalniku? malo brskam po spletu pa še nisem našel.
Ba-dum tssssssss =P
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Skyen Po maj 25, 2020 9:47 am

T-GDI je turbo bencinar, MPI je atomsferski.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Fnatic Po maj 25, 2020 10:40 am

Hvala. Sicer sem si vzel malo več časa pa preguglal in ravno ugotovil foro.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a DePalmo To maj 26, 2020 6:19 am

Hm. Je pa že bolje da vzameš kredit in odplačuješ obroke, kot pa najem. Ne vidim poante najema, sploh pa ne dologročnega ala 12 oz. celo 24 mesecev. Sploh pa ne za tak denar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a xxl To maj 26, 2020 7:01 am

Malo sem se poigral s številkami. Če bi vzel lizing cca 10 000 € za 2 leti, koliko bi me nekje stal najem za ceeda, bi ostalo razliko moral še položit. Ta pa je cca 8-9000 € in obrok bi imel še malo večji kot najem (405 € za najem), pa še gume in servise bi plačeval. Torej, če bi rental avto, za podoben obrok, ostane mi lep kupček denarja in vsake dve leti vozim nov avto. Stvar percepcije, samo razmišljam, ker po drugi strani, če bi avto dal naslednjič za polog, bi bil po dveh letih občutno več vreden kot prvotnih 8-9000 pologa in bi rabil manjši znesek posojila za podobnega naslednjega. Hmmm...
Zadnjič spremenil xxl, dne To maj 26, 2020 7:04 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Locher To maj 26, 2020 7:03 am

Če se mene vpraša, za fizične osebe to nima nobenega smisla.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a hnoda To maj 26, 2020 10:49 am

Zakaj ne? Ne zafrkavam, res me zanima.

Sam mislim, da bomo rabli v familiji dva avta, po planu bi se potem eden menjal na pet let, vsakič nakup novega s skupnimi sredstvi. Sedajšnji bo mel kmalu tri leta in lahko z najemom poflikamo dve leti, preden še malo našparamo in kupimo novega. Pa še sprobaš avto če ti je kul, da bi mogoče kupil istega.

Meni se zdi zadeva kar zanimiva, bi bilo pa res treba ocenit kako je s stroški predvsem napram lizingu.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a DePalmo To maj 26, 2020 12:06 pm

xxl je napisal/-a:Malo sem se poigral s številkami. Če bi vzel lizing cca 10 000 € za 2 leti, koliko bi me nekje stal najem za ceeda, bi ostalo razliko moral še položit. Ta pa je cca 8-9000 € in obrok bi imel še malo večji kot najem (405 € za najem), pa še gume in servise bi plačeval. Torej, če bi rental avto, za podoben obrok, ostane mi lep kupček denarja in vsake dve leti vozim nov avto. Stvar percepcije, samo razmišljam, ker po drugi strani, če bi avto dal naslednjič za polog, bi bil po dveh letih občutno več vreden kot prvotnih 8-9000 pologa in bi rabil manjši znesek posojila za podobnega naslednjega. Hmmm...

Sem tudi sam izračunal sedajle ker si beležim praktično vse stroške. Naj poudarim da nisem računal v detajle, ampak zelo površno.

Če se predpostavlja da imaš edini strošek z najetim avtom gorivo in najemnino, potem bi v mojem primeru moral imeti najet avto 4 leta da pridem na 0, v primerjavi z lastništvom. Svojo Ceed sem kupil za 14200 (tri mesece stara) in do sedaj v dveh letih in dveh mesecih imel z njo stroška 2720 EUR, gorivo seveda izključeno. V štirih letih to pomeni 410 EUR na mesec, če se upošteva ceno nakupa. Nisem upošteval ceno ob prodaji ker nevem koliko bo, pa tudi v planu je da se avto obdrži do konca, torej bo takrat bolj malo vreden.

Če se pa gre računati na 6 let, me moj avto, ob predpostavki da bo garancija veljala in da nebo izrednih stroškov, koštal mesečno 310 EUR. In vsako leto ceneje do točke ko se bo preveč kvaril in se bo zamenjalo za novega.

Hm. In če razmišljam še naprej, naprimer da bi po 10 letih hotel menjati, me lastništvo pride dejansko dražje kot pa najem za tako ceno. Ampak osebno imam raje svoj avto in mi ga je tudi lažje skeširat enkrat na X let, kot pa vsak mesec dajati 400 EUR za najem.

EDIT: Še eno stvar sem pozabil. 2000 km na mesec je premalo. Povprečno delam na leto med 30. in 35.000, torej se že tukaj zatakne. Poleg tega pa imam rad avto kjer ne rabim gledat na prevožene km, ampak se zapeljem kamor mi paše in kadar mi paše.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Locher To maj 26, 2020 12:15 pm

Sprašujem se, kaj vozite, da imate takšne stroške s starimi vozili. Po mojih izkušnjah ni cenejšega kot star, preverjen avto. Vzdrževanje smešno poceni, rezervni deli poceni, izguba vrednosti "enaka nič".
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a DePalmo To maj 26, 2020 12:21 pm

Njihov kalkulator pravi da bi osnovnega Ceeda dobil za 355 EUR na mesec. Vključen je polni kasko (katerega osebno dobim ceneje), vožnja v tujino (ker gremo poleti na Hrvaško na morje) in ker s punco oba voziva isti avto ter včasih si ga sposodi kdo iz familije, doplačilo za več voznikov. Ter seveda že omenjena omejitev 2000 km na mesec. Seveda če bi želel boljši avto, gre tistilih 355 vse do 605 / mesec!

Moje mnenje: prevelika cena da bi razmišljal o najemu. Je zanimiva opcija ki je dolgoročno finančno tam tam z lastništvom, ampak da bi dejansko resno razmišljal o najemu bi moral nekaj imeti od tega. Naprimer da bi me avto stal konkretno ceneje, vsaj 1/3 ceneje od lastništva (oz. raje več, pol ceneje). Drugače ga raje kupim na x let in imam mir.

@Locher: Kia Ceed 1.6 CRDi LX Champion, letnik 2017, november. Pred tem Peugeot 406 Coupe 2.0, letnik 2000, samo stroški brez goriva 163 / mesec. Goriva pa cca. 200 - 350 EUR ...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Locher To maj 26, 2020 12:27 pm

Sploh ni treba računati. Pri najemu mora vmes kdo še kaj zaslužiti. To se splača samo, če daš najem v stroške.

Za 406 Coupe je 1200 € na leto čisto normalen strošek. Kaj pa pričakuješ? 100 € letno?! Če se ne motim, je samo prednji odbijač za 406 Coupe dražji od tisočaka.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a meganer To maj 26, 2020 12:53 pm

Meni že smrdi samo da vidim KIA napis (ne zaradi avtomobila ampak njihovega marketinga-zavajanja).
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a mihaing To maj 26, 2020 1:07 pm

Računica gor ali dol...najem financiranja je narjeno tako, da se izzide samo njim in ne vam. Konec debate in kvazi filozofiranja.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Ivan36 To maj 26, 2020 2:55 pm

Za Ceed karavan 1.0 TGdI bi rabil dati na 12 mesecev kar 455€ vključuje 75€ polni kasko, na mesec :DDD :shock: drugo itak ne pride v poštev pri nas :lol: Plus še gorivo ene 160€ in verjetno kakih 500 km mesec več po 0,05€ / km ! Torej malo čez 5600€ leto. Torej rabiš vsaj 1750€ / mesečne plače, da greš v to? :DDD
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Fnatic Sr maj 27, 2020 11:51 am

Vzame ga ata, da 4000 varščine, ker on ne bo plačeval zavarovanja, vozi se eno leto, hodi samo ob nedeljah k maši pa na tržnico. Po enem letu ga vrne, dobi 4000 nazaj, reče čau miki, jaz se bom od zej naprej vozil s kolesom, ker mi je potekel izpit. Torej je kot mnogi, ki sem jim je**e za računico ima pa nov avto za kazat, na mesec ga pride minimalno, potem se mu pa ni treba ubadat s prodajo, izgubo vrednosti itd.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Locher Sr maj 27, 2020 2:32 pm

Ni malo prepoceni vozilo, da bi se ga lahko uporabilo za se kazat'?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: KIA najemi vozil

Napisal/-a Fnatic Če maj 28, 2020 12:40 pm

Ne, zakaj? Niso vsi mahnjeni na nemce recimo..dedek od moje je dejansko mahnjen na Kio. Prvi v Sloveniji je imel Sephio GTX, ki je imela že serijsko spojler zadaj. Ta je šla iz roda v rod, dokler ni bila dokončno prodana za dele. Ampak od takrat je skozi kupoval Kie in prav tako moj tast. Meni ne pomeni avto statusni simbol ampak njim pa ta znamka ogromno. Tako da on je že en tak primer, evo :)
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov