Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a jack86 Pe sep 17, 2021 8:05 am

Hofer.

Čeprav imam PCT QR veljavno. Ja, ovca sem :D
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Bencinski servisi -PTC

Napisal/-a vojkostar Pe sep 17, 2021 12:23 pm

Steinkauz je napisal/-a:Zelo očitno v Slovenijo deluje zgolj palica (sej veš, za hlapca rojeni).

Ali so nore zahodne države ali balkan?
Slika
Slika

kot vidite je Italija na 70%...vendar ne bo omilila ukrepov ampak še bolj zaostila, in enako bo pri nas, vlečenje za nos, ko tudi 90% ne bo dovolj

sicer pa tankam po hofer ceni na kartico Avanti populi :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Pe sep 17, 2021 12:38 pm

Nič ni zagotovo...lahko bomo šli po poti Danske in pri 70% vse odpremo.
Najbrž bo celo nujno pri 70% odpreti, je preveč življenj v hudi stiski zaradi prenapetih živcev.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Falco_ Pe sep 17, 2021 1:09 pm

VW T4 je napisal/-a:Se ne obremenjujem, itak moram test opravit za v službo (kar morajo zdaj itak vsi), in tako mi test velja tudi z v trgovino in na pumpo. Moje življenje teče ravno tako naprej, še najbolj me moti to, da je danes dež :mrgreen:



Če so tisti testi, ko si sam v službi palčko potisneš v nos... ne veljajo nikjer drugje, kot v službi :) če pa hodite prav na teste, kjer dobite potem tudi QR kodo (sms ne velja), potem pa ja, velja povsod.
When life speeds by... downshift.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a matejxx Pe sep 17, 2021 3:31 pm

Mislim, da bi morali direktorji Petrola odpustiti tistega, ki si je izmislil to kompliciranje z zaklepanjem ročk. Petrol se je ustrelil v lastno nogo. Namesto, da bi izkoristili to, da omogočajo plačevanje zunaj (aplikacija), kar drugi ponudniki ne, so se šli zaklepanja ročk. Če bi bili pametni, bi lahko pridobili ogromno novih strank, oni so pa naredili to neumnost. Nihče ne pljuva čez OMV, MOL, ... Petrol pa so pljuvali si po vrsti.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 17, 2021 5:21 pm

In imeli smo temo, kjer smo debatirali o Petrolu in objavi cen na jumbo screenih.... in je voda odtekla dalje :)

Jaz sem tudi včasih hodil tankat na OMV v prepričanju da imajo boljši bencin/nafto, ko so sprostili cene sem nekaj časa še gledal kje je ceneje in šel tja, potem pa ugotoviš da je džabe, zdej pa tankam kjer tankam, ponavadi na petrolu, če sm ravno v hoferju še natankam zraven, edino kar se držim je, da ne tankam na avtocesti. Če nisi v mestu je itak samo ena pumpa in dolgo nič, in tista je ponavadi Petrolova.

Tako da strel v koleno se bo v roku parih dni saniral in vse bo pozabljeno :)

Kar se pa tiče ostalega, nekaj sem že napisal je pa to tako obširna tema da.... vsak se odloča po svoji vesti in komfortu.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a jack86 Pe sep 17, 2021 7:53 pm

Danska gor, Danska dol... Dejstvo je, da je to popolnoma drug narod kot mi. Oni zaupajo vladi in stroki, ter se tako tudi obnašajo.
Ko je njihov prime misnister rekel, da od danes naprej tudi na prostem maske, so to vsi upoštevali, sploh je bilo zanimivo kako so mediji to poročali - "naredimo to skupaj in prej bomo premagali covid". In to obdobje sem imel čast, da sem živel na Danskem.
Vsak kmet v traktorju je imel masko.

Poročanje naših medijev je precej obratno kar stroka predlaga. Glavna tema so vedno petkovi kolesarij, ki so itak za vse proti.
Zato smo tu kjer smo.

Naš problem je, da je folk tako neumen, da misli da je pameten....
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 17, 2021 8:59 pm

jack86 je napisal/-a:Danska gor, Danska dol... Dejstvo je, da je to popolnoma drug narod kot mi. Oni zaupajo vladi in stroki, ter se tako tudi obnašajo.
Ko je njihov prime misnister rekel, da od danes naprej tudi na prostem maske, so to vsi upoštevali, sploh je bilo zanimivo kako so mediji to poročali - "naredimo to skupaj in prej bomo premagali covid". In to obdobje sem imel čast, da sem živel na Danskem.
Vsak kmet v traktorju je imel masko.

Poročanje naših medijev je precej obratno kar stroka predlaga. Glavna tema so vedno petkovi kolesarij, ki so itak za vse proti.
Zato smo tu kjer smo.
Naš problem je, da je folk tako neumen, da misli da je pameten....


Vsak lahko sodi zase. Zato je to tako nepošteno. Nekatere je iskreno strah, nekaterim, ki smo hodili na fax so vcepili kritično mišljenje - ampak zanesljivih virov več ni, vse je šlamastika, levo desno, gor dol kakorkoli. Pametni, neumni. Kaj nam še ostane razen lastnega mišljenja.

Jaz sem se cepil iz komforta pa poslušam da sem ovca. Pač moja odločitev. A dvomim v cepivo. Ne. A dvomim v ukrepe - sigurno. A dvomim v to zadevo, ki se imenuje politika - seveda.

Sem posledično neumen? Pameten? Kdo bi vedu. Vem samo, da lahko tankam. In hvala bogu sem jo odnesel po cepljenju brez stranskih učinkov.

Tako da... sodit druge za karkoli je, če vzamem tvoje besede - neumno.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a emozul Pe sep 17, 2021 9:38 pm

Jaz pa predvsem mislim, da smo Slovenci zelo razdeljeni, že od nekdaj in to politiki odgovarja. Problem vidim v tem, da dejansko v politiki ni nobenega novega obraza, skoz eno in iste face, vse skorumpirano, povezano. Mogel bi se narediti dejansko reset, da se znebimo preteklosti.
Nekateri pravijo imejmo volitve, kaj bo bolje, če je dejansko zdajšnja opozicija kriva, da je na oblasti Janša (princ teme). Res smo v piz...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica Pe sep 17, 2021 9:55 pm

Ni zaupanja med nami, zato smo tam kjer smo, tisti s PCT in brez za vse so sedaj ukrepi....tud za C k morajo dokazovat vstop pa nebi blo potrebno, če bi skupaj dosegli vsaj 70%.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a matejxx So sep 18, 2021 9:59 am

Cefizelj je napisal/-a:In imeli smo temo, kjer smo debatirali o Petrolu in objavi cen na jumbo screenih.... in je voda odtekla dalje :)


Tisti jambo screeni so malo koga motili, ker malo kdo to sploh pogleda. Če pa ti odženeš stranko, bo pa to vsekakor vplivalo na tisti stranko, ki je bila tisto stranko. Veš, da bom rajši šel tja, kjer si v takšnih trenutkih dobrodošel, kot pa tam kjer me naženejo.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Cefizelj So sep 18, 2021 10:49 am

Se absolutno strinjam, dokler komfort ne premaga jeze :) In povsod se najde debata saj veš.... eni niti ne pomislijo da morajo tankat, dokler lučka ne zasveti, potem pa prva pumpa ki je blizu.

Uglavnem mislim da Petrolovim delnicam ne bo hudega.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo So sep 18, 2021 1:56 pm

Ne, Petrolu res nebo hudega. Povsod sem bral med komentarji kako bi morali sedaj bojkotirati Petrol. A v Grosuplju sta dve pumpi: Petrol in bivši OMV. OMV je začuda bil dokaj prazen, medtem ko Petrol je začuda bil dokaj poln. In to v soboto dopoldne, kjer je, vsaj ponavadi, bilo manj naroda kot skozi teden.

Tako da tisti trije bodo res bojkotirali Petrol, ostalim je pa vseeno.

Mi je pa bilo malo hudo za zaposlene ker nič krivi, so tisti dan slišali marsikatero krepko. Ljudje pač ne zastopijo da so ljudje na drugi strani samo zaposleni in morajo ravnotako upoštevati navodila nadrejenega in niso pravi naslov da stresejo na njih njihove frustracije. Ti sedijo v Ljubljani na varnem. In še dobro, ker če bi jih tisti dan narod srečal na ulici ... bi bilo zanimivo.

Še vedno pa čakam epilog gospoda iz Brežic ... ampak ga verjetno, kot vedno do sedaj, ne bom dočakal.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver So sep 18, 2021 2:32 pm

Meni se zraven zgoraj naštetih smilijo še:
- medicinske sestre, ogromno delajo, še več pa zato, ker jih je iz dneva v dan manj
- ostareli, ki so brez družbe zaradi korona ukrepov
- bolniki, ki čakajo dosti dlje na operacije zaradi odpovedanih terminov - nekaj jih bo tudi umrlo zaradi tega
- bodoči bolniki (tukaj se lahko znajdemo vsi), ker se ne izvajajo preventivni programi - se bo poznalo kasneje
- vsi starši, ki komaj folgajo obveznosti svojega šihta in šolske obveznosti svojih otrok z vsemi kovid omejitvami
- pa še bi se našlo

In vse to stanje se podaljšuje samo zato, ker je veliko ljudem pomembnejša lastna pravica do izbire kot pa da se ta epidemija čimprej konča!

Če še niste razbrali...sploh niso pomembni članki, debate, anticepilci, pravilnost uradnih razlag, osebna mnenja, razdeljenost naroda, skreganost, politika itd.

Pomembno je samo to, da se epidemija čimprej konča!
In z njo se končajo vse omejitve, ki so z njo povezane.
Simpl.
Torej...ste že opravili svojo dolžnost (in zakaj ne)?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo So sep 18, 2021 2:52 pm

Tudi jaz bil lahko naštel še mnogo drugih in napisal še kaj več o sami temi, ampak debata naj bi bila orientirana na avtomobilizem in črpalke. Tako da se bom vzdržal vseh ostalih komentarjev.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Ne sep 19, 2021 7:21 pm

, skreganost, politika itd.

Pomembno je samo to, da se epidemija čimprej konča!
In z njo se končajo vse omejitve, ki so z njo povezane.
Simpl.
Torej...ste že opravili svojo dolžnost (in zakaj ne)?

Jaz sem, in to sredo ob 18h jo bom spet.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a jack86 Ne sep 19, 2021 7:29 pm

cc09 je napisal/-a:
, skreganost, politika itd.

Pomembno je samo to, da se epidemija čimprej konča!
In z njo se končajo vse omejitve, ki so z njo povezane.
Simpl.
Torej...ste že opravili svojo dolžnost (in zakaj ne)?

Jaz sem, in to sredo ob 18h jo bom spet.

Pa si bil na volitvah?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Ne sep 19, 2021 7:31 pm

Tudi. Ampak mi je tudi žal, da sem volil manjše zlo (v bistvu se ne spomnem ali sem Šarca ali Cerarja), namesto...sej ne vem koga bi lahko takrat, vem pa koga ne bom naslednjič. Nobenega iz trenutnega parlamenta.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a jack86 Ne sep 19, 2021 9:53 pm

Saj je prav. Ampak roko na srce, v tej situaciji, bi tudi Sarec tako ravnal.

Jaz bom pocakal na volitve in upal na kake nove programe/stranke. Sam se bojim, da bodo spet stari volkovi preobleceni v nove ovcke, tako kot se vedno dogaja na levi strani.
Desno pa itak vidimo kako je…

Mediji bodo pa spet terali kampanijo ali si rdec ali bel, tako kot ‘45. leta. In popolnoma nic drugega ne bo pomembno…
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov