Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Če sep 23, 2021 7:24 am

Ti pa tudi napišeš samo tisto, kar sam želiš!

Francija ima najvišjo precepljenost v Evropi, dosledno izvaja PCT in popolnoma operativno vlado.

Nič od tega ni v Sloveniji!

Še enkrat napišem, ker ne bereš dobro...za zakon sprejeti samo čas ni dovolj!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Če sep 23, 2021 8:04 am

Če nimamo, in jasno, da nimamo, operativne vlade, je treba it na volitve. V glavnem zato se je včeraj tudi protestiralo.
Morda bi tudi mi imeli kaj večjo precepljnost, če bi se spomladi lotili ukrepov za jesen. Ne pa da še tistega novega semaforja po fazah nimamo, ki so ga 2 meseca napovedovali in ga očitno nikoli niti ne bo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Če sep 23, 2021 8:09 am

Manjka ti doslednosti- včeraj je bilo proti ukrepom, ob petkih je proti vladi.

Če bi sedaj vlada padla, bi 4-6 mesecev izgubili, da dobimo novo.

A resno mislite, da je to najpomembneje od kovida?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Če sep 23, 2021 8:17 am

Proti obojemu. Proti bedastim ukrepom in proti vladi.
Nič ne izgubimo. Parlamenta itak nimamo, z odloki pa vlada še zmeraj lahko "dela" kar hoče.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a luks104 Če sep 23, 2021 9:08 am

Danes sem šel na isti Petrol kot zadnjič. Zgleda da pogoj PCT spet velja, saj so gospoda pred mano zavrnili. Na vhodu so tudi nalepljena obvestila, da brez PCT-ja ni vstopa.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a berlonso Če sep 23, 2021 9:59 am

Kaj se zgodi če že natankaš in želiš plačat brez PCT? Mene niso vprašali na za tankanje ne za bombolo plina, sem pa tam stalna stranka, sklepam da zato.
 
MartinID
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr apr 25, 2018 9:37 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a MartinID Če sep 23, 2021 12:50 pm

Heh... izpolnjujem pogoj PCT (sem cepljen), pa še ponavadi plačam s kartico na avtomatu ob točilnem mestu... ampak sem šel stestirat ravno to - natočim gorivo, grem plačat noter. Ko sem vstopil v poslovalnico, že na daleč me je gospodična za blagajno vprašala, ali izpolnjujem pogoj PCT, jaz pa sem rekel "Ne." Nastala je 3-sekundna tišina in v tem času sem že bil pri blagajni, tako da sem gospodični povedal številko točilnega mesta in da plačam s kartico. Gospodična mi je poračunala, zaželela sva si lep dan in sem odšel.
 
enapi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 08, 2020 6:20 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a enapi Če sep 23, 2021 1:29 pm

Pahor, razpusti parlament in razpiši volitve.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Če sep 23, 2021 1:49 pm

No, pa smo spet pri politiki.

Tako se epidemija ne bo nič skrajšala.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Če sep 23, 2021 9:12 pm

Zadnjih par strani samo natepavate o politiki in (ne)smiselnosti ukrepov. A ni dovolj drugih forumov za to? Sploh pa tale tema je bila mišljena da se govori o problematiki PCT in bencinskih servisih in rad preberem tiste tri prispevke na to temo, ostalo je le mlatenje prazne slame. In Firediver, lahko si še tako vsiljiv, ampak nas prepričanih neboš prepričal.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Godward Če sep 23, 2021 10:50 pm

Lahko jaz zapisem. Ce je pogoj pct na pumpi naj bo se v trgovini. Ali pa nic od tega. Oz. Kaka je razlika? Da pa nek clovek zagovarja vladanje z odloki pa pove vse o njem. Fijakar.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Pe sep 24, 2021 6:22 am

Jaz imam na mailu odgovor petrola iz prejšnega tedna, kjer so napisali, da PCT ni potreben če plačaš z aplikacijo. Včeraj vlada spremeni odlok, da PCT ni potreben, če ne greš v notranjost. Se pravi, niti Petrol ni vedel kako izvajat prejšni odlok, oz. ga je (nevede) kršil.

In potem še nekdo zagovarja tak način odlokovanja. Vlada sprejema take odloke, da smo stalno vsi v prekršku in obravnavani kot kriminalci. Res da ne dobiš kazni za vsako malenkost, ampak kadarkoli ti lahko nabijejo kazen za jurja, pa bo vse po zakonu. Pardon, ne zakonu, odlokih. In nimaš niti najmanjših šans, da bi se izognil. Še Petrol s svojo pravno službo ne razume odlokov, kako jih naj jaz? Jaz pač nočem živet kot kriminalec. Kaj sem pa naredil, koga in na kak način nekoga ogrožam? Zato se vidimo spet v sredo ob 18h. To se mora nehat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ban Pe sep 24, 2021 6:28 am

Danes zjutrej sem bil na petrolu, s kolesom se šel samo po cajtng. Nobeden me ni nič vprašal.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a thunderbolt Pe sep 24, 2021 6:54 am

cc09 je napisal/-a: Zato se vidimo spet v sredo ob 18h. To se mora nehat.

Ni namen zalit, ampak ce to res mislis, si naiven 100/uro. Pac, diktatorji se ne motijo, ker so itak od boga dani. Še spomladi, ko bo dejanska moznost, dvomim, da se bo kaj spremenilo. Oblast je odsev ljudstva.
Petrol je pa itak v delni drzavni lasti, zato so morali tako postopati. Me pa tudi ne cudi, zakaj so sedaj tako zrahljali ukrep-vsem bolj od vsega namrec disi denar. Vemo kdo so delnicarji takih firm.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Pe sep 24, 2021 7:02 am

Jaz ti garantiram, da se zarad teh protestov poslanci že zdaj bojijo za svoje stolčke. Oni se lahko privlečejo do rednih volitev, ampak kdo jih bo volil v tem primeru? Nekdo, ki zdaj razbije vlado, ima še minimalne šanse, da še kdaj pride v parlament, za ostale, razen Janšo, ni nobene garancije. Komot se zgodi, da katerakoli od drugih strank ne dobi niti 4%. Pusti ankete. Zato se bojijo. Nekaj morajo ukrenit, in tudi bojo. Ne zarad nas, ampak zarad sebe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Pe sep 24, 2021 7:09 am

Zanimivo, koliko gneva se je zlilo name. Seveda, če ni argumentov, je vse ostalo dovolj dobro...

Jaz nikogar ne prepričujem v moj prav, zagovarjam pa vse dejavnike, ki pripomorejo k čim hitrejšemu koncu epidemije.
Konstantno tudi pozivam vse sodelujoče v konstruktivni debati, naj se izjasnijo, kakšne so alternative obstoječim ukrepom, ki so uveljavljeni z odloki, da bo epidemija čim krajša in da se čimprej vrnemo v normalno življenje, brez odlokov, brez omejitev, s polno svobodo.
Glede na dosedanje odgovore lahko zaključim, da pravih alternativ ni.

Je pa veliko žaljenja, kritiziranja, zanikovanja nujnosti, preusmerjanja pozornosti, dezinformacij, vpletanja politike.
S tem se epidemija čisto nič ne skrajšuje!

No, pa vseeno poglejmo "alternative", ki so bile izražene v tej temi:
- ukinitev ukrepov (že z ukrepi smo najslabši v Evropi, brez njih bi bili naslabši na svetu - v nobenem primeru pa ne bi bilo bolje)
- ukrepi naj bazirajo na zakonih (pri taki vladi, ki jo imamo, ni niti časa, niti večine, da bi to skozi spravili - po drugi strani tudi opozicija ne predlaga nobenega predloga zakona na področju epidemije- če bi, bi bila večina zagotovljena in zakon bi bil sprejet!)
- zamenjava vlade (časovno potratno, volitve, sestava nove vlade se zna zavleči, v vmesnem času bodo še vedno tu odloki, ker mora biti nova vlada z večino, da se kaj sprejme)
- kaj lahko morebitni zmagovalci (če se že gre na volitve, naj bi to bila sedanja opozicija) na volitvah sploh ponudijo drugačnega? Samo to, da ne bo Janše (edina točka programa), za konec epidemije ne bo dovolj. Pravzaprav epidemije to sploh ne bo prizadelo...kvečjemu ji bo dalo zagon, ker se bo opustilo še tisto malo redu, ki ga sedaj še imamo s temi ukrepi.
- protestirat do onemoglosti: 74 petkov, če me spomin ne vara, že kolesarijo proti vladi, sedaj pa tudi ob sredah protesti proti ukrepom (učinek je evidenten bolj ali manj samo v porastu okuženih, imajo pa posledično vsaj pogoj P tako, da nekaj dobrega vseeno je)

Sem kaj izpustil?
Pa dejte argumente, ne žalitev na n+1 način!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a emozul Pe sep 24, 2021 7:21 am

Tukaj se pa s tabo popolnoma strinjam. Žal, alternative ni. Volitve sedaj, bi bila najslabša izbira.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Pe sep 24, 2021 7:21 am

Žaljiv si ti, ker ti pišemo stvari, potem pa tu napišeš, da nismo nič napisali.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Pe sep 24, 2021 8:26 am

Firediver: do tebe nisem bil žaljiv in kolikor sem do sedaj prebral, drugi tudi niso bili (je pa res da sem politične prispevke v večini preletel oz. kar preskočil, me ne zanimajo). Če je pa zate žaljenje da ti rečem da si vsiljiv, sva pa zaključila debato.

Kar se pa predlogov tiče, se mi ne da o njih tuhtat ker se itak nebo nič doseglo. Obstajajo precej bolj pametni ljudje ki dajejo predloge, a se jih vztrajno ignorira, če so pa preglasni se jih pa odstavi z njihovega mesta. Torej, kaj ima smisel vreči na mizo pametne predloge, če so pa itak takoj zavrženi?

Kar se pa vlade tiče pa nebom izgubljal besed. Lahko samo z gotovostjo rečem da če bo bil Janša odstavljen, se bo že nekako zrinil nazaj, saj ima dovolj izkušenj s tem.

Pa še ena aktualna za to temo: baje (povdarek na baje ker je vlada shizofrena!) ni PCT več potreben če ne vstopiš v zaprte prostore na črpalki. Juhej, ne bom rabil iskati cepljene osebe (punca se itak redno samotestira, ampak to ni dovolj!) ko bo čas za tankat, vem pa za en Petrol v okolici kjer so že prej imeli "zunanjo" blagajno. Pa enkrat bi tudi rad probal plačevanje z njihovo aplikacijo, je čas da se posodobim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ban Pe sep 24, 2021 8:38 am

Meni se edino smiselno zdi testiranje, tudi cepljenih. Ker cepljeni imajo praktično dostop brez omejitev. In so lahko ravno tako okuženi in nevede prenašajo virus. Če se pa na testiranju ugotovi, da je okužen, gre v karanteno in s tem prepreči nadaljnje širjenje olužbe. Z ukrepi , ki se pa spreminjajo dnevno se pa samo kaže, da vlada nima pojma.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov