Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Pe nov 05, 2021 9:33 am

Vsekakor, zdravstveno storitev bo tudi po novem plačala zavarovalnica, vprašanje pa je, koliko bo premija zdravstvenega zavarovanja.
Če pogledam Ameriko, naj bi jih bilo okoli 30 milijonov brez zdravstvevega zavarovanja. Wonder why..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Pe nov 05, 2021 10:32 am

Sej rešitev je zelo simple. Drakonsko kaznovat koruptivni folk, ki se mu dokaže koruptivnost. Samo prvo treba to začet preiskovati... To je ta problem, niti ne spravijo se, ker so vsi v istem loncu. Država ne bo kaznovala samega sebe, zato se to vleče ker ni nihče ni manj odgovoren kot država sama. Dnar pride pač sam od sebe od davkoplačevalcev, sej ne rabijo nič narediti da dnar pride.

Drugače pa v primeru financiranja posegov zavarovalnica določi ceno posega, ustanova ga izvede (privat ali javno zdravstvo). Ni nobene razlike. Tako da cene ne bi smele zaradi privatizacije se toliko povečat. Sam osebno bi bil pripravljen plačevati enkrat več, samo da pridem do fizioterapevta takrat ko RABIM, kot ga naprimer sedaj čakam 6 mesecev... Seveda sem si ga plačat sam, ker nima smisla čakat tolk cajta, ker bom ratal invalid brez fizioterapije gležnja. Ker jaz rabim fizioterapevta ZDAJ TAKOJ, sem ga plačal in s tem je država prišparala 700€. Mislim res, smešno, zakaj mi sploh plačujemo še?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Pe nov 05, 2021 11:20 am

Lahko da je preprosto, ampak je precej utopistično.
Zakaj?
Ker nimajo vsi toliko denarja kot ti (za te namene), vsi pa si želijo storitev takoj. Če je vse tako preprosto, zakaj potem 30 milijonov Američanov nima za zdravstveno premijo? Pa vsi smo ljudje, ki vemo, da se na zdravju ne špara...

Jaz bi bil bolj previden glede preprostosti zadeve. Ker je bila doslej vsaka stvar, ki sem jo reševal ali odločal, bolj zapletena kot takrat, ko smo o njej debatirali "pri šanku" in je najbolj zapit podpiralec šanka butal preproste in hkrati najbolj drastične rešitve.

Lahko, da je imel prav, ampak takih rešitev ne bomo uporabili. Že samo veter zapiha narobe te obtožijo kršenja človekovih pravic....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Pe nov 05, 2021 12:52 pm

Ustavno sodišče je (spet) razsodilo tako kot sem tu napisal. Jaz, forumski pravnik...
In tudi še v preostalih zadevah bo, ker drugače ne more.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Pe nov 05, 2021 1:09 pm

Pravnik pa tak!

Si prebral celotno besedilo ali samo tisto, kar ti je samovšečno?

Ukrepi so še vedno dovoljeni, če se z njihovo uporabo prepreči še bolj protipravno stanje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a emozul Pe nov 05, 2021 3:49 pm

Točno tako, eni preberejo samo tisto kar hočejo.
Cco9 pa kje ti živiš? Najbolj, da smo vsi brez mask, da se sploh ne cepimo itd.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Pe nov 05, 2021 4:26 pm

Firediver je napisal/-a:Pravnik pa tak!

Si prebral celotno besedilo ali samo tisto, kar ti je samovšečno?

Ukrepi so še vedno dovoljeni, če se z njihovo uporabo prepreči še bolj protipravno stanje.

Jaz sem prebral in reklo je to kar sem tu pisal. Ukrepi so dovoljeni, ampak ne kar počez, brez meril, omejitev itd. Teh meril pa ni. Zato vse skupaj ni ustavno niti zakonito.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica So nov 06, 2021 9:44 pm

Sem videl v Kobaridu na petrolu, da nekdo stoji zunaj in kontolira, al PCT al pa da ljudje plačajo...očitno tam to lahko počnejo :evil: , saj ljudje v bližini nimajo drugih črpalk, razen v Bovce, Tolminu. Na Most na Soči je nekdo sedel zunaj. :lol: :evil: V Gorenji vas plačaš gorivo kar zunaj skoz oknček.
V Kranju sem videl ta petrol ko prideš iz Škofje Loke in zaviješ levo da včas tud nekdo stoji zunaj...kaj so res smešni in neumni, točil bom pač tam kjer mi ne bodo težil s tem (pa pustmo to če maš pct ali ne), to lahko pokažeš sam zdravniku.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a limas So nov 06, 2021 10:18 pm

Mnogi ponudniki storitev se prilagajajo tem nelogičnim, neustavnim in nečloveškim ukrepom, ki nimajo nobene znanstvene podlage in jasnega roka za odpravo.
Gostinci uredijo zunanje prostore (tudi v mrzlih mesecih), servisi uredijo prevzem aparatov kar na vratih, ki jih preoblikujejo po principu trafike...vsi pa nimajo teh možnosti. Frizer, fizio... TP naj bi bil izvzet iz PCT, ampak teta na šalterju še vedno vpraša vsakega, če izpolnjuje PCT. Zmeda.
Vsi dodatni varnostniki in študenti za preverjanje PCT so dodaten strošek, ki ga na koncu plača kupec. Za bencinske pa me je resnično strah, da se ne bo komu ftrgalo in bo vse skupaj zažgal, tako kot tisti PCR kontejner.
https://hr.sott.net/article/30815-Nadbi ... nih-fetusa
https://rumble.com/vetsqx-ekspert-upozo ... en-bo.html
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Ne nov 07, 2021 7:36 am

Je kdo od vas pričakoval kaj drugega?

Čeprav vas ukrepi tako zelo iritirajo, se - sedaj, ko je evidentno, da se z njimi preprečuje še bolj protipravno stanje - bodo ohranili, dokler bo situacija tako slaba. Do kdaj, ne ve nihče. Bo že ustavno sodišče naknadno ugotovilo, da ukrepi niso bili skladno z ustavo, so pa bili potrebni, ker so bili nujni.

Da vam bo nekoliko lažje: V Italiji imajo dosti višjo precepljenost, pa nameravajo uvesti pogoj PC tako, da bodo "zaprti" samo necepljeni. Tako, da mi nismo najbolj radikalni glede ukrepov. Če bi poslušali samo stroko - kar je vaša mokra želja - bi bilo vse brez izjem zaprto, ne glede na posledice na drugih področjih.

Pa smo pred meseci že ugotovili, da je lockdown brezveze. Vsaj politiki so presodili, da te napake ne ponovimo. Ker je izguba na drugih področjih (gospodarstvo, šolstvo, psiha) dosti večja od nekaj več mrtvih v primerjavi z lockdownom in na podlagi takih bilanc so take odločitve.

Lahko iščete logiko in smisel vsega tega, ampak situacija nas je pripeljala do te točke, da se gleda samo na to, s katerim ukrepom bo manj škode na vseh področjih.
Še najmanj škode bi bilo, če bi doslej manj duhovičili in se več cepili. Prostovoljno. Časa je bilo dovolj, pozivov tudi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a meganer Ne nov 07, 2021 7:52 am

Imaš moj podpis .....
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica Ne nov 07, 2021 9:38 am

Vsi odloki so neustavni, tako pravijo pravniki. Ampak komu vrjet, pravnikom, vladi ali nekomu drugemu.....če potegnem črto, naj imajo svojo veselico z vsemi obstoječimi neživilskimi trgovinami, še en dokaz da trgovine in ostalo ni v sklopko ustave in ni v sklopu trenuten zakonodaje...po čem pa so potem odprte. :lol: :lol: :lol:
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a mnmn Ne nov 07, 2021 10:21 am

limas je napisal/-a:Mnogi ponudniki storitev se prilagajajo tem nelogičnim, neustavnim in nečloveškim ukrepom, ki nimajo nobene znanstvene podlage in jasnega roka za odpravo.
Gostinci uredijo zunanje prostore (tudi v mrzlih mesecih), servisi uredijo prevzem aparatov kar na vratih, ki jih preoblikujejo po principu trafike...vsi pa nimajo teh možnosti. Frizer, fizio... TP naj bi bil izvzet iz PCT, ampak teta na šalterju še vedno vpraša vsakega, če izpolnjuje PCT. Zmeda.
Vsi dodatni varnostniki in študenti za preverjanje PCT so dodaten strošek, ki ga na koncu plača kupec. Za bencinske pa me je resnično strah, da se ne bo komu ftrgalo in bo vse skupaj zažgal, tako kot tisti PCR kontejner.
https://hr.sott.net/article/30815-Nadbi ... nih-fetusa
https://rumble.com/vetsqx-ekspert-upozo ... en-bo.html


Frizerji in drugi so se tudi znajdi. Pač delajo na črno. Če država tako hoče, pač to ni njihova krivda. Nihče ne boš šel dati 12€ za test (pa nit če bo zastonj ne bo šel na test), če pa lahko to naredi na črno. Isto je z gostilnami. 5 kolegov ne bo šlo na test za 12€ (skupaj 60€), da bodo potem v gostilni spili kavo za 6€. Pač se ljudje družijo doma. S temi ukrepi pa iz uradnih predelitev vse skupaj pošljejo v druženje v zidanice.

Jaz sem se tudi prilagodil. Grem pač tja, kjer mi ne komplicirajo s PCT pogojem. Bencin sedaj tankam z aplikacijo Petrol, ker so tudi na OMV začeli komplicirati z temi neumnimi ukrepi. Nikoli se pa ne mislim kregati z nikomer. Če me kje ne postrežejo, pač grem tja kjer mi. Npr. ti prinesejo ven.

Cepiti se ne mislim, ker nimam od tega nič (še vedno zbolim in še vedno prenašam virus naprej). Prav tako pa je neumno, da se testiram, da kam pridem, ker je nekoristno. Če delaš omleto iz 9 odličnih j**c in daš poleg eno gnilo, je omleta zanič. Isto je s PCT. Lahko vse potestiraš, potem pa pride poleg en okužen cepljen, pa nisi s tistim testiranjem naredil nič.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Ne nov 07, 2021 11:24 am

Ravnokar sem iskal po netu pa sem dobil oba odgovora, zato me zanimajo osebne izkušnje. Sicer bom pred obiskom še poklical, ampak vseeno.

Bliža se mi tehnični pregled na avtu. Do sedaj me je "reševalo" da je avto mlad in da sem lahko vse naredil preko interneta, sedaj pa sledi prvi tehnični pregled.

A za obisk tehničnega pregleda rabim PCT ali ne?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a limas Ne nov 07, 2021 12:03 pm

Na vratih piše ja, v praksi pa ne, ker te teta za šalterjem samo vpraša, če imaš PCT pogoj. Manj ko skrbiš - bolje bo.
Še ena nelogičnost: na bencinski rabiš PCT, izjeme pa so osebe v tranzitu. Se pravi Romun, ki gre v Italijo in nima PCT lahko tanka in se sprehaja po trgovini, domačin pa ne.
https://thecovidblog.com/2021/11/04/ric ... injection/
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Ne nov 07, 2021 12:18 pm

Saj je že kar komično, kakšne probleme si delate s tem izogibanjem PCT-ju...še preganjavico staknete, ki se je ne boste več rešili.
Me prav zanima, kdaj boste presodili, da je tega dovolj...pa pazite, C dobite po drugem odmerku tako, da če se danes odločite za prvi korak, boste šele decembra ustrezni. Kar pa ni slabo, še vsi prazniki bodo na voljo, bolj umirjeni in brez izgubljanja časa in živcev pri nenehnem iskanju storitve brez PCT-ja...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a mnmn Ne nov 07, 2021 12:31 pm

Jaz si sploh ne delam preglavic. Če kje ne gre brez PCT-pogoja, pač bo šlo drugod. Še vsako stvar, ki sem jo potreboval sem dobil. Da bi se pa cepil, da bom "svoboden", mi pa na pamet ne pride. Ne mislim se prodati.

Tudi, če bom imel status prebolelega, ne mislim vsakemu študentu kazati mojega zdravstvenega statusa. Vsem pa že jasno, da bo to tako ali tako na koncu proti ustavno. Potem bodo pa padale tožbe.

ps. zakaj je beseda j***a cenzurirana?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica Ne nov 07, 2021 12:34 pm

Lahko pričakuješ da se bo v kratkem času razpaslo na črno vse storitve brez nepotrebnega PCT-ja. Ljudje se pač ne bodo cepli in to je njihova odločitev. Kot sem rekel, naj imajo PCTjevci svojo veselico ampak pozor moral se bodo sprijaznit da se jim bo promet najmanj prepolovil.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Ne nov 07, 2021 1:42 pm

Ne bo nobene veselice, pravzaprav bo prav moreče ravno zaradi necepljenih. Po skoraj celi Evropi povsod tam, kjer je necepljenih preveč.
Se počutite dobro v svoji koži? Ste si dokazali svoj prav ali se morate vsak dan prepričevati, da ste naredili najboljšo potezo, ko se niste cepili? Super! Potem bi morali biti najsrečnejša oseba. V svojem svetu.Samo tam.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Speedfighter Ne nov 07, 2021 6:36 pm

Resnično se mi smilite vsi samooklicani inteligentni ljudje, ki menite, da ima PCT pogoj in ostali nelogični ukrepi kakršnokoli vezo z zdravjem in da smo zdravi necepljeni ljudje krivi za trenutno stanje.

Če se vrnem k temi - tudi sam se poslužujem Petrolove aplikacije za plačevanje goriva brez vstopa - drugega od njih ne rabim. Rešeno.

Pa veliko zdravja vsem, predvsem mentalnega.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov