Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Ne nov 07, 2021 8:33 pm

Če bi poslušali samo stroko - kar je vaša mokra želja - bi bilo vse brez izjem zaprto, ne glede na posledice na drugih področjih.

Če bi poslušali stroko, bi ko bi imeli lockdown, imeli pravi lockdown. Vse zaprto za 10 dni, brez izjem, pred vsako hišo bi enkrat na dan iz kamiona gasilci vrgli paket hrane. Ti gasilci bi se čuvali, ne družili, itd. Vsak drug "lockdown" je brezvezen. To bi pomagalo lani spomladi, morda še lani jeseni. Od takrat niti to ne bi več pomagalo, ker se je virus preveč razpasel. Tak lockdown bi bil bolj učinkovit in imel veliko manj posledic od polletnega polovičarskega.
Ampak danes smo že daleč od tega. Danes se bi morali sprijaznit s tem kar je, čim bolj se pazit, testirat takoj ko kihneš, ne glede na cepljenost in ne glede kdaj si se nazadnje testiral ali prebolel. Z vsem ostalim bi morali živet normalno naprej.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Ne nov 07, 2021 9:18 pm

limas je napisal/-a:Na vratih piše ja, v praksi pa ne, ker te teta za šalterjem samo vpraša, če imaš PCT pogoj. Manj ko skrbiš - bolje bo.
Še ena nelogičnost: na bencinski rabiš PCT, izjeme pa so osebe v tranzitu. Se pravi Romun, ki gre v Italijo in nima PCT lahko tanka in se sprehaja po trgovini, domačin pa ne.
https://thecovidblog.com/2021/11/04/ric ... injection/

Hvala za odgovor. Potem bom pa probal kar brez testa in če nebo šlo, testiranje itak delajo skoraj čez cesto.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica Ne nov 07, 2021 9:35 pm

[quote="Firediver"]Ne bo nobene veselice, pravzaprav bo prav moreče ravno zaradi necepljenih. Po skoraj celi Evropi povsod tam, kjer je necepljenih preveč.
Se počutite dobro v svoji koži? Ste si dokazali svoj prav ali se morate vsak dan prepričevati, da ste naredili najboljšo potezo, ko se niste cepili? Super! Potem bi morali biti najsrečnejša oseba. V svojem svetu.Samo tam.[/quote]

Zbolevajo tud cepljeni, prenašajo tudi in to kr dobro, in mnogo zgodb cepljenih s tragičnim koncem.... praktično malo bolje gre cepljenim kot necepljenim.
Tako da zaenkrat rešitve nimajo.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica Ne nov 07, 2021 11:46 pm

FB:
Mladi zdravniki Slovenije

Jaz se ne testiram, sem zmenjena z vratarjem, da me pokliče, če pride inšpekcija, pa se bom skrila na wc. / V *** jemljejo hitre brise tako, da se samo malo dotaknejo nosnice, da ja ne bi bil kdo pozitiven. / Si bom še osebno od brata sposodil, ko imam masko gor, ni razlike. / Vabljeni na praznovanje mojega 40. RD, 12. 11. ob 20h pri meni doma. / Masko nosim pod nosom, sicer težko diham. In ostalih 1001 zgodb, ki kažejo, da preveč ljudi trenutnega stanja ne jemlje resno. Neupoštevanje pravil v primeru korone žal ni niti približno podobno švercanju kavbojk iz Trsta leta 1980, niti retuširani fotki za Instagram s pripisom #nofilter. Zaradi kavbojk in filtra se ne umre, zaradi sedanjih izogibanj pravilom pa umirajo mnogi in še bodo. Morda med njimi tudi kdo od vaših najdražjih, čeprav ste sami zelo pazljivi, a bo imel smolo, saj bo ravno v naslednjih tednih doživel infarkt ali prometno nesrečo, pa ne bo prostega reševalnega vozila, ki bi ga pravočasno pripeljal v bolnišnico. Ali ne bo prostega mesta na intenzivni negi.
Kako smo lahko tako neumni, po dveh letih epidemije, ko smo videli, kaj se je zgodilo v Bergamu, Indiji, Braziliji... Tako je, Cankar, #narodsibopisalsodbosam.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 6:12 am

ojnica je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Ne bo nobene veselice, pravzaprav bo prav moreče ravno zaradi necepljenih. Po skoraj celi Evropi povsod tam, kjer je necepljenih preveč.
Se počutite dobro v svoji koži? Ste si dokazali svoj prav ali se morate vsak dan prepričevati, da ste naredili najboljšo potezo, ko se niste cepili? Super! Potem bi morali biti najsrečnejša oseba. V svojem svetu.Samo tam.


Zbolevajo tud cepljeni, prenašajo tudi in to kr dobro, in mnogo zgodb cepljenih s tragičnim koncem.... praktično malo bolje gre cepljenim kot necepljenim.
Tako da zaenkrat rešitve nimajo.


Jaz razumem, da je situacija kritična in da "praktično
malo bolje gre cepljenim kot necepljenim" prinaša dosti več upanja za hitro rešitev kot to, da bi obupal nad cepivom, ker "ne deluje" in prepustil zadeve silovitosti narave. Nas zna presenetiti.

Lahko analiziramo starostno strukturo umrlih cepljenih ali necepljenih. Ampak to ni point. Jaz nikogar ne prepričujem (podatki so dovolj zgovorni), proticepilci imate določene zadeve prav, samo pazite, da vam to ne bo pisalo na nagrobniku, nemara že letos.

Ne zdi pa se mi fer, da bomo v teh kolektivnih ukrepih spet imeli večino, ki se jih bo držala, ne tako majhno manjšino pa se bo (samozaverovano, egoistično, pišmeuhovsko) požvižgala na vse. Ker naj bi bilo to bolje od kakšnegakoli upiranja.

Pa ne se toliko obešati na zbolele cepljene, dobivam občutek, da nimate drugega argumenta. Če še ne veste, sedaj se cela Evropa ne bori več proti širjenju, temveč proti težjemu poteku bolezni, ki zahteva bolnišnično oskrbo.

No, čaka nas še cel teden strašljivih številk preden se bodo zaostreni ukrepi izkazali. Vso srečo vsem, tudi tistim, ki mislijo, da se bodo s Petrolovo aplikacijo izmazali. Kot da življenje potrebuje samo gorivo za avto in čisto nič drugega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a meganer Po nov 08, 2021 6:59 am

Sej bo še ta teden prišlo na PC, .... Kot skoraj povsod.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 7:34 am

Komj čakam da pride PC in me pošljejo domov iz šihta. Bom pa doma, aja pa odvetnika bom tudi aktivirau, tako da bom lepo zaslužu in si hišo poštimau to kar nism uspeu...

Drugače pa naše ustavno sodišče je svoje delo opravilo z odliko. Za razliko od drugih velecenjenih EU držav, ki se sklicujejo na kako visokem nivoju je vladavino prava, človekove pravice itd. Sramota res. Jaz vem kam to vodi, vi ki tolk navijate za totalitarne metode pa nimate pojma za kaj navijate. Mogoče si pa boljše niti ne zaslužite... Samo ne vem kako bote upravičili vse te zgube pravic prihodnjin rodovom. To me zanima, ker pravice ki jih narod da, se nikoli ne vrnejo nazaj.

Pa en lep pozdrav še naprej in lepo živite dalje v svojem imaginarnem mehurčku in slepem verovanju kako je politikom mar za vaše zdravje. Don't let any crisis go to waste.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 7:52 am

V razmislek:
PC pogoj se (zaenkrat za državne službe) uvaja tudi v Ameriki, pa dobro vemo, da te tam tožijo ne za vsak drek, ampak že za misel, da boš prdnil.

Tako da, @void, vso srečo s stroški odvetnika. Bolje za tvoje finance, da nakladaš, vem pa, da je tak ego težko vzdrževati.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ironmaiden Po nov 08, 2021 8:17 am

void- še en "človečk", katerega zanimajo samo pravice, odgovornosti pa nobene :mrgreen:

.....aktiviral odvetnike..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 9:19 am

Firediver je napisal/-a:PC pogoj se (zaenkrat za državne službe) uvaja tudi v Ameriki, pa dobro vemo, da te tam tožijo ne za vsak drek, ampak že za misel, da boš prdnil.

Tako da, @void, vso srečo s stroški odvetnika. Bolje za tvoje finance, da nakladaš, vem pa, da je tak ego težko vzdrževati.


Ne vem od kje ti to pobiraš, ampak pri njih se to seli tudi to na privat sektor z 4. januarjem. In firme so že začele masovno odpirati tožbe za goverment over-reach, kar tudi je. Predsednik ne more to brez kongresa narediti.

Sicer pa kaj se tiče državnih služb je situacija jasna, še posebej v zdravstvu, samo v NY dalo odpoved na tisoče medicinskih sester. Sej ni teško zbrskat podatke. In to so sestre ki delajo že skoraj dva leta z covidom. Lani heroji, danes izmečki.
Da sploh ne govorimo da je to odvisno od države do države, Florida in Texas dejansko kličejo k sebi odpuščen kader iz demokratskih držav - policaje, zdravstveno osebje, gasilce.

Tako da lej, te norišnice bo tudi enkrat konc, kolk pa mislimo uničiti kader, panoge, zdravstvo je pa odvisno od vseh nas koliko se pusti da delajo politiki kar hočejo.

ironmaiden je napisal/-a:void- še en "človečk", katerega zanimajo samo pravice, odgovornosti pa nobene :mrgreen:

.....aktiviral odvetnike..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:


Aja res? Js svoje dolžnosti kot izpolnjujem v 100%. Upoštevam PCT, testiram se, cepil se ne bom ker sm preboleu in po zadnjih raziskavah imajo preboleli 15x boljšo zaščito od bilokakšnega cepiva. Tolk o tej "stroki". Medtem ko zadnji podatki pravijo da cepivo ne ščiti adekvatno že po dveh mesecih.

Da ne govorimo o tem da imam še popoldanski s.p, in vsak račun dejansko izprintam in je zabeležen v sistemu. Evo toliko na kratko o mojih izpolnjevanjih dolžnosti.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Speedfighter Po nov 08, 2021 9:34 am

Če bo pogoj PC, potem bodo morali tudi P ponujati z enako vnemo kot C :)
Ker tisti, ki smo se dosedaj uspešno izogibali P in nimamo potrebe po C, bomo kaznovani, ker smo se preveč pazili dve leti? Narobe svet :)

Namesto vsesplošnega špikanja bi morali biti testi na protitelesa osnova za kakršnokoli pogojevanje, če bi bilo res zdravje v prvem planu - verjamem, da ima ogromno ljudi brez uradnega PC zadosti protiteles ter po drugi strani tudi ogromno C, ki le-teh kljub temu nimajo zadosti.
Dokler bo pa trenutna logika ukrepov, ni šans, da bo kdaj konec te norije, tudi če bi bili 100% C.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 9:47 am

Bravo! točno tako. Pač point je v temu, da je neka obveza da se sili cepivo vsakemu ne glede na vse. Pač biznis, ne vem če ste videli kako zgleda pogodba med pfizerjem in EU. 3/4 pogodbe je cenzurirane za javnost. I wonder why. Tolk o transparentnosti.

Sicer pa stvar je jasna, nam se sili odgovornost ker se ne cepimo, če se mi pa ti pa kaj zgodi zaradi cepiv pa nima nobeden nobene odgovornosti. Take stvari js enostavno ne želim podpirati. Če pa vi želite pa kr podpirajte, samo ne mi jokat čez 5 let ko bomo živeli v diktaturi farmacije in big-tech-a.
Zadnjič spremenil void, dne Po nov 08, 2021 9:49 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 9:48 am

@void: In ti bi zraven vsega dela še odvetnike (pazi: množina!) aktiviral? Vsaka čast za hiperaktivnost...

Evo, da ostanemo v obsegu naslova teme: Danes bil na Petrolu, točil, šel not pokazal PCT+osebno, prodajalec je QR kodo skeniral, preveril osebni dokument (istočasno se je še opravičeval, pa sem rekel ni blema, imamo vsi iste probleme, važno da ni vojne, ostalo bomo že kako), plačal in šel.

Na pošti isto, itak sem prevzel en paket pa je bila potrebna identifikacija v vsakem primeru.

Je pa lažje živet sedaj, ko se vidi, da sistem deluje tako, kot je zamišljen. Ta sistem ni slovenska posebnost - uporablja se po Evropi in svetu - in tudi zato imam upanje. Še malo več doslednosti pri izvajanju, pa bo!
Kdor se zaveda, da smo ob toliko bolnih sploh še lahko odprti, bo stisnil zobe, ostali pa naj imajo probleme, če jih že iščejo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ban Po nov 08, 2021 9:55 am

Tudi jaz zjutraj tankal, prodajalec me ni nič vpršala o PCT, kot ponavadi plačal in šel. Popoldne grem še na pošto, pa da vidm kaj bo tam. Pogoja PCT ne izpolnjujem. Če ne bom mogel vstopiti bom pa zahteval ponovno dostavo, pa naj mi dostavljajo v nedogled.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 9:56 am

Firediver je napisal/-a:@void: In ti bi zraven vsega dela še odvetnike (pazi: množina!) aktiviral? Vsaka čast za hiperaktivnost...

Evo, da ostanemo v obsegu naslova teme: Danes bil na Petrolu, točil, šel not pokazal PCT+osebno, prodajalec je QR kodo skeniral, preveril osebni dokument (istočasno se je še opravičeval, pa sem rekel ni blema, imamo vsi iste probleme, važno da ni vojne, ostalo bomo že kako), plačal in šel.

Na pošti isto, itak sem prevzel en paket pa je bila potrebna identifikacija v vsakem primeru.

Je pa lažje živet sedaj, ko se vidi, da sistem deluje tako, kot je zamišljen. Ta sistem ni slovenska posebnost - uporablja se po Evropi in svetu - in tudi zato imam upanje. Še malo več doslednosti pri izvajanju, pa bo!
Kdor se zaveda, da smo ob toliko bolnih sploh še lahko odprti, bo stisnil zobe, ostali pa naj imajo probleme, če jih že iščejo.


Kot prvo, zatipkau sm se, odvetnika.
Point je v tem, da tebe nobeden na podlagi odloka ne more odpustiti ker nisi cepljen. Za to treba spremeniti ZNB. Tako da je jasno.

Sicer pa če si ti tako zelo zaverovan v EU, mi je žau da je tako. Zgleda da nisi zmožen videt kaj se dogaja z EU in kam pes tako moli. Me veseli da si navdušen nad največjim kratenjem pravic od druge svetovne vojne. Čestitke.

Sicer pri meni v majhnem kraju me nobeden ni nikdar vprašau po PCT. niti na pošti, niti na petrolu, niti v gostilni. pa imam vedno test in s tem pct.
In to definitivno ni razlog da mi je PCT ok, če me nobeden nič ne vpraša.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 10:20 am

Kje si pa ti pobral, da sem za EU v mojih vrsticah? Take PCT ukrepe imajo tudi v Veliki Britaniji, evo, da ne boš prehitrih zaključkov delal.
Vsi tisti, ki najprej vidite kršenje človekovih pravic kot pa epidemijo, vas utegne epidemija presenetiti. Zna presenetiti samo na en način. Če dobro prime ne boste veliko trpeli.

P.S: Tudi z dovoljenim T-jem si ne moreš pomagati, če se ti potem zakomplicira na intenzivi...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Speedfighter Po nov 08, 2021 10:25 am

Firediver je napisal/-a: Če dobro prime ne boste veliko trpeli.

P.S: Tudi z dovoljenim T-jem si ne moreš pomagati, če se ti potem zakomplicira na intenzivi...


Sej veš, da enako velja za C?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 10:28 am

Dokazano milejše posledice so pri C-ju. Ni enako, ampak za vašo tolažbo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 10:39 am

Sori ampak se ti ne zdi da cepljenje folka, ki imajo praktično 0% možnosti da umrejo od covida (recimo od 12-40 let, ki so zdravi) risk-benefit ni glih v prid cepljenja ali pač? Je pa definitivno profit-benefit.

To kaj se dogaja že zadnjih 20 let je čisti over-treatment. To se lepo vidi po podatkih koliko so stroški zdravil zrasli v zadnjih desetletjih, v USA za 2x!
Isto je pri meni, imam eno stanje ki ni smrtno nevarno in je dedno. Oče, stari oče in prastari oče so brez problema doživeli visoko starost brez bilokakšnih zdravil. Mene pa zadnjih par let na vsak način silijo internisti na jemanje zdravila, ki sicer odpravlja to stanje, ampak ima ogromno stranskih učinkov - problemi z prebavo, zaspanost, nizek pritisk itd. Tako da v mojem primeru rajši ne jemjem, pa naj mi rečejo kar hočejo. I will take that risk.

Še malo teorije kaj je "over-treatment"
Unnecessary treatment for a condition that is not life-threatening or would never cause any symptoms. Overtreatment often may lead to problems and harmful side effects.

Iz tega razloga, ker vem kako farmacija deluje in kakšni so interesi, sem jaz skeptik do farmacevtov - še bolj pa do regulacijskih teles -> EMA, FDA itd. Ker vemo kolko stvari so oni oddobrili, pa so se izkazale za škodljive na dolgi rok. J&J še puder za otroke ni uspeu nardit tako kot treba, cepivo bo pa dobro... yeah right. Čim manj tega sranja, to bolje.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po nov 08, 2021 10:56 am

void je napisal/-a:Sori ampak se ti ne zdi da cepljenje folka, ki imajo praktično 0% možnosti da umrejo od covida (recimo od 12-40 let, ki so zdravi) risk-benefit ni glih v prid cepljenja ali pač? Je pa definitivno profit-benefit.


Ni za posploševati, sploh pa so povsod izjeme. Tudi kot otrok si najbrž bil cepljen za vse otroške bolezni, pa ni bilo nobene epidemije. Sedaj je! (Oziroma bo, ko jo boš prepoznal tako)

void je napisal/-a:To kaj se dogaja že zadnjih 20 let je čisti over-treatment. To se lepo vidi po podatkih koliko so stroški zdravil zrasli v zadnjih desetletjih, v USA za 2x!
Isto je pri meni, imam eno stanje ki ni smrtno nevarno in je dedno. Oče, stari oče in prastari oče so brez problema doživeli visoko starost brez bilokakšnih zdravil. Mene pa zadnjih par let na vsak način silijo internisti na jemanje zdravila, ki sicer odpravlja to stanje, ampak ima ogromno stranskih učinkov - problemi z prebavo, zaspanost, nizek pritisk itd. Tako da v mojem primeru rajši ne jemjem, pa naj mi rečejo kar hočejo. I will take that risk.


Velik vpliv je način življenja, kakovost hrane in druge okoliščine (prisotnost zdravila), ki jih prej ni bilo in je bilo potrebno potrpeti do te visoke starosti. Tudi farmacija mora cveteti, to je pa itak že od nekdaj - to ni pojav zadnjih let.

void je napisal/-a:Še malo teorije kaj je "over-treatment"
Unnecessary treatment for a condition that is not life-threatening or would never cause any symptoms. Overtreatment often may lead to problems and harmful side effects.


Lepo vedeti, ampak cepljenje (najbrž na to namiguješ) mi ne deluje kot pretiran ukrep proti covidu, sploh, ker te covid res spravi v grob - torej je prisoten "life-threatening condition".
Farmacija pa več zasluži od celotnega spektra uporabljenih zdravil, ko se človek okuži s covidom, kot pa od cepiv proti covidu samih. Pa z uporabo cepiva je manjša škoda za gospodarstvo, manj bolniških in lažja rehabilitacija z manj dolgotrajnimi posledicami. Preračunaj sam, kaj je bolje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov