Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a matejxx So jun 17, 2023 10:46 am

a_sist je napisal/-a:Dobro vzdržujte svoje atmosferce in dizle, ker bodo čez kakšno desetletje še veliko vredni.

Še en revež, ki je izza šanka začel tipkati neumnosti. "Kartel, propaganda, histerija.." se že iz besed, ki jih uporabljaš vidi, da padeš na vsako teorijo zarot. Če si revež, si pač ne moreš novga avta privoščit. tko pač je in je vedno blo. Ko boš enkrat električni avto vozil oz. si ga boš lahko privoščil, boš pozabil na bate in katalizatorje. Si kot uni, ki je bil proti ICE avtom 100 let nazaj in trdil da je konjska vprega boljša. Čas te je povozil in neofobno gledaš v prihodnost. Upam ti vse najboljše, čez 10 let se bova pa skupaj smejala še kaki prduljci, ki bo še pripeljala mimo in bo enako zanimiva kot kak jugič al fičo, ki se dandanes kdaj pojavi na cesti.


Ko so šli ljudje iz kočije na avte, so šli iz slabšega na boljše. Seveda je bilo nekatere strah, in so rabili več časa. Isto je bilo pri prehodu iz klasičnih telefonov na pametne. Nihče ni nikogar silil, da morajo kupiti avte ali pa kupiti pametni telefon.

Pri električnih avtih, pa gremo iz boljšega na slabše. Ker pa ljudje v to težko prepričaš, so pač morali začeti siliti v to. Če drugače ne pa z zakonodajo. Ker drugače nas bo večina še vedno rajši kupila bencirnara. Lahko si brez težav privoščim električni avto, pa mi na pamet ne pride, da si bi šel komplicirati življenje s tem. Tudi če bo električni cenejši, bom rajši kupil ICE.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a xxl So jun 17, 2023 11:59 am

Dokler je takšna situacija z EV in infrastrukturo, še ne načrtujem nakup EV, raje spet hibrid.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a mrtwelvetrees So jun 17, 2023 12:22 pm

Če ne bodo šle cene naftnih derivatov z leti v nebo in če ne bodo države še bolj obdavčile stare avtomobile zaradi izpustov, ja, bodo, bomo še naprej kupovali ne električne avtomobile.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a maarkec Ne jun 18, 2023 9:38 pm

Baje ze par mesecev prodaja novih avtomobilov upada, mogoce bodo zaceli popusti
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a 215709 To jun 20, 2023 1:12 pm

bolj kot cene vozil ki so že praktično smešne in še malo pa nam res samo še vlak ostane, pa nastajajo cene servisov že tragikomične (in ne trago-komične - edit mod).

zadnjič je tast peljal DACIO (nimam nič proti fajn avtočki ampak to je rang najcenejših avtov, da se ve) na servis k pooblaščenemu servisu (tudi za renaulte) in za liter olja (castrol gtx) plačal 35€. za liter ! in cena servisa samo menjava olja in filtra nič drugega .... neverjetnih 285€ vse skupaj( olja gre v dusterja 6 litrov)

se vidi da dolgo ne hodim na takele servise, sem mislil da na toyoti kradejo ampak tole je pa rop pri belem dnevu res gamat so ratali. medtem servisna ura 45 €. raje vidim da je cena materiala normalna pa naj nabijajo to ceno servisiranja v višave pa zazradi mene 100€če bi bilo to upravičeno. amapak prvo mora biti denar za direktorje nato ostalo

lep pozdrav
Slika
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a D12J12 To jun 20, 2023 7:10 pm

Sam sem mnenja, da bodo cene le še rasle. ICE pogon počasi opuščajo, razen izjem se zelo malo dela na razvoju, vsi so se osredotočili na EV. Če ne bo razvoja ne bo doseganja euro norm. Pri EV so pa problem surovine in manj jih bo, dražja bodo vozila. Danes je baterija 10.000€, čez 10 let bo 100.000€ če ne bo litija. Javni prevoz kliče.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a boštjan_01 To jun 20, 2023 10:26 pm

Dacia ima Renaultove motorje, ne morejo imeti svojih cen.

Cene avtomobilom ne bodo padale, na žalost. Sicer se veliko govori o znižanjih, samo nihče ni tako nor. Spet bo kakšna kriza in bo takoj izgovor za dvig cen.
Če bodo ostale na tem nivoju, bo že veliko.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a Highupthere Sr jun 21, 2023 2:15 pm

Mislim da te špekulacije o nižjih cenah ne bodo uresničene, vsaj ne v takšni meri kot nekateri upajo. Znižala se bo OM in bo leasing cenejši, to je pa to. Morda kje kakšen manjši popust, ampak cen izpred 2 - 3 let ne bo. Na koncu bodo tisti, ki preveč špekulirajo ta kratko potegnili.

Moje mnenje
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a whitee Sr jun 21, 2023 3:00 pm

Cene novih ne bodo take kot so bile že zaradi tega, ker EU forsira čimveč ekologije in asistenčnih sistemov.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a Polo78 Sr jun 28, 2023 12:42 pm

Podobno kot pri nekaj predhodnikih je tudi moje mnenje tako, da cene novim avtomobilom ne bodo padle, se pa zna na krajši rok (2023/24) rast teh umiriti, če že ne ustaviti. Lahko, da bodo za določene modele večji ali manjši popusti, to je pa bolj al manj vse. Nekako tako sem v zadnjem času slišal od večih prodajalcev pri različnih znamkah.

Kakšne bodo cene čez 3, 4 ali več let pa danes nihče ne upa špekulirat, ker je odvisno od prevečih dejavnikov (krize, vojne, davki, euro 7, razne agende,...). Mislim, da glede na vse dogajanje ni nekega dvoma, da EV-ji še lep čas ne bodo cenovno dostopni za navadno rajo, tista zastavljena časovnica o letu 2035 in prepovedi prodaje ICE vozil se tudi zdi vse bolj utopična.

Zase glede na svoje potrebe vem in to sem že večkrat omenil, da bo še en naslednji avto ICE, potem bomo pa videli in se tam nekje po letu 2030 pogovarjali kako in kaj naprej. "Živi bili pa vidjeli" kot so že nekoč peli Buldožerji. :D
Antiznačkar po prepričanju
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a mavrica Sr jun 28, 2023 2:32 pm

svetilnik je napisal/-a:Čisto tako na videz, brez neke statistike... Jaz pa v Slo še nikoli prej nisem videl toliko luksuznih avtomobilov kot videvam to leto na cesti, predvsem za vikende, ko naredijo celinci kaos v naši Istri. Ogromno sem v Italiji, toda oni se lahko skrijejo napram nam glede novih avtomobilov višje klase. Ali je Slovenija tako bogata, ali obstajajo neke "nelegalne" mahinacije, ali pa je podalpec res toliko zakompleksan, da da večino premoženja v avto in se s tem "hrani"...


Bom uporabil lepo predhodno misel: "gostilniška debata vse prenese, ane?"

Jaz trdim, da je več dobrih vozil na obali. Še posebno okoli otroških igrišč so sami novi MB in Audiji. Če pa govorimo o luksuzu, vozila nad 200t EUR, je zagotovo slednjih več v Ljubljani, kjer je center dogajanja in kapitala.

Sem 6 dni na teden stalno med obalo in Ljubljano in nisem eden tistih, ki tabori ob cesti in šteje vozila na enem samem kraju.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a meganer Če jun 29, 2023 6:08 am

80% jih živi na 25m2, zunaj pa "kao stroj"
Luksuz avto ni BMW 5 15 let star. Je pa velik.

Pač .....tipično za določen del Evrope.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a Firediver Če jun 29, 2023 7:11 am

Mojbog, ne morete preboleti tega dejstva, da imajo drugi večja (dražja, skoraj obvezno nemška) vozila kot vi?

Live and let live! Saj stroški ne tolčejo vas po žepu, pa vsako sekundo, ki jo namenite za druge v tem smislu (beri - fovšijo) ste eno sekundo na slabšem za vaš dobrobit. Nisem pa slišal za noben primer, da bi kdo služil na svoj račun s fovšijo do drugih.

Mene fascinira samo ta pojav v družbi, kako se pri meni znanih posameznikih manifestira prvi poslovni uspeh - nekateri takoj navalijo na drago nemško limuzino/šport, drugi na jahte, vikendice, predimenzionirane vile, tretji pa skoraj vse reinvestirajo v posel, ker ostanejo isti racionalneži kot prej. (Za ljudi, ki jih ne poznam, tega pojava ne morem oceniti).

In jaz pravim: Hvalabogu, da ljudje uspejo! Če je denar za investicije, se mogoče odločijo za mojo storitev in skupaj sklenemo dober posel.

Če ne bi nihče uspel, bi vsi tolkli minimalca/socialo, jaz pa tudi ne bi imel posla. Torej?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a D12J12 Če jun 29, 2023 7:56 am

Pa ni nujno fovšija, velikokrat se takšni ljudje ne znajo obnašati in to je tisto kar zmoti, vsaj mene. Razumem pa, da če nekdo nameni toliko denarja za vozilo potrebuje neko pozornost in da s svojim suženjskim odnosom do vozila velikokrat spravi ostale v slabo voljo.
Vsak naj kupi tisto kar želi, če je bil pa nakup pameten pa ve samo on sam :D .
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a Firediver Če jun 29, 2023 8:26 am

No, pri takih ljudeh se lepo vidi, da ima avto bolj za poziranje oz. je dražji avto edina stvar, ki se na njem opazi. Kmalu tudi to zbledi.

"Fovšija" ali pa prava fovšija gor ali dol, škoda časa za se to špilat.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a mavrica Če jun 29, 2023 2:39 pm

Poglejte širše. Ma ni bistvo to, ali nekdo strada na račun precenjenega avtomobila, saj ima vsak svoje prioritete in veselje.

Smešna je navedba "...ko naredijo celinci kaos v naši Istri." Skratka krivi so tisti, ki vozijo po Sloveniji, namesto da bi avto tiščali doma v svoji garaži.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a whitee Če jun 29, 2023 4:57 pm

Se mi zdi da se tudi Slovenci počasi boljšamo glede tega. Druga stvar so pa naši južni bratje, predvsem tisti zraven Srbije. Iz prve roke govorim (imajo sorodniki prodajo rabljenih avtomobilov), da je tip kupil Audi A7 za nekih 20k, itak vse na leasing, na koncu so mu pa morali, brez zejbancije posoditi 50€, da se je lahko pripeljal domov, ker ni imel niti centa več v žepu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a Firediver Pe jun 30, 2023 6:23 am

Lepo, da so mu pomagali, pač vsak si postavlja svoje prioritete po svojih željah. Svoboda izbire. In pri tem ni nič narobe.

Za marsikoga to ni smiselno, ampak narobe je soditi druge po svojih vatlih.

Kot vedno pravim, bolje, da ima folk boljše avtomobile kot pa za silo pokrpane podrtije - iz vidika varnosti.
Koliko so taki nastopači naduvani in objestni pa je druga zgodba.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a svetilnik Pe jun 30, 2023 12:54 pm

mavrica je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:Čisto tako na videz, brez neke statistike... Jaz pa v Slo še nikoli prej nisem videl toliko luksuznih avtomobilov kot videvam to leto na cesti, predvsem za vikende, ko naredijo celinci kaos v naši Istri. Ogromno sem v Italiji, toda oni se lahko skrijejo napram nam glede novih avtomobilov višje klase. Ali je Slovenija tako bogata, ali obstajajo neke "nelegalne" mahinacije, ali pa je podalpec res toliko zakompleksan, da da večino premoženja v avto in se s tem "hrani"...


Bom uporabil lepo predhodno misel: "gostilniška debata vse prenese, ane?"

Jaz trdim, da je več dobrih vozil na obali. Še posebno okoli otroških igrišč so sami novi MB in Audiji. Če pa govorimo o luksuzu, vozila nad 200t EUR, je zagotovo slednjih več v Ljubljani, kjer je center dogajanja in kapitala.

Sem 6 dni na teden stalno med obalo in Ljubljano in nisem eden tistih, ki tabori ob cesti in šteje vozila na enem samem kraju.


Sicer je to malo off, pa vseeno.... Kje je ta obala, saj je obal ogromno na tem planetu? :roll:
Drugače pa to, kar se dogaja na po vaše tako imenovani "obali" imamo kar velike težave z vozniki od gor. Parkiranje sredi poti za dostavo, sredi prehodnih poti, intervencijskih poti, boksih namenjenih invalidom, na prehodih za pešce, travnikih, puljenje kamnov iz starih škarp(kulturna dediščina) za podporo avtomobilov na klančinah, divjanja, vožnje v nasprotno smer, nujno parkiranje pred vhode v trgovine... pri nekaterih pa je prisotna tudi agresija...
To je postalo že vsakoletna tradicija v poletnih mesecih.
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Cene novih avtov

Napisal/-a megane16v So jul 01, 2023 6:12 am

Tesla je naredil nekaj pritiska navzdol z znižanjem cen, za "rajo" pa ponuja MG svoj električni avto za spodobnih 26.500€ z odšteto subvencijo. Kakšna je kakovost avta, pa bo čas pokazal
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 112 gostov