Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Gumirane obrobe vrat

Napisal/-a Mazda2 So nov 18, 2023 7:57 am

Meni nekaj ne gre v glavo. Zakaj enostavno proizvajalci vozil ne "oblečejo" robove vrat v gumijasto prevleko? Glede na to, da avtomobili stanejo cirka 20.000 € +, teh par 10 € več ne bi predstavljalo nekega stroška. Kdor ima namen kupit avto bi ga zato pravtako in nikogar ne bi odvrnilo od nakupa. Tako pa mnogi nepazljiveži odpirajo na parkiriščih vrata tako, da butnejo v sosednji avtomobil in se pozna vdrtinica na sosednjem avtu. S tem bi bilo to precej ublaženo, ali oz. bi vsaj lak zaščitilo. A kdo dela v kakšni tovarni vozil, npr. Revoz, da bi to malo omenil vodstvu, oni pa naprej konkurenčnim podjetjem?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Gumirane obrobe vrat

Napisal/-a Blinder So nov 18, 2023 10:00 am

Verjetno proizvajalci raje vidijo, da se avto čimprej pobuta, da si lastnik čimprej zaželi nov avto
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Gumirane obrobe vrat

Napisal/-a D12J12 So nov 18, 2023 10:10 am

Še nedolgo nazaj so na vrata montirali plastične odbijače
Slika
Ampak, danes so važne čiste linije oz. izgled vozila. Gume se pa ne daje zaradi umazanije, katera bi se nabirala pod njo in bi še prej vse prerjavelo.
Ste že uporabili skriti ključ za keyless? Porineš ga med pleh in plastiko in obrneš, seveda da je takoj kakšna risa na plehu, toliko o temu kaj si proizvajalec misli o praskah :D .
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Gumirane obrobe vrat

Napisal/-a Mazda2 So nov 18, 2023 10:54 am

Tisti plastični "odbijači" na vratih res malo kazijo, poleg tega tudi niso 100% praktični. Odvisno od širine, višine namestitve..., oblike vrat sosednjih vozil. Predvsem zadnja vrata so malo bolj štrleča, zaradi zadnjega koloteka in z njimi zlahka butneš sosednji avto. Poleg tega zadaj še starši otroke dajejo v otroški sedež in je še težje paziti in na širše odpirajo... Če bi bili pa robovi vseh vrat gumirani (vseh vozil) bi bila pa to najbolj praktična rešitev.
Kar se pa tiče rjavenja, če bi bilo to izvedeno, da bi guma dobro tesnila, se ne bi nič nabirala umazanija in vlaga vmes. Kakor dobro stavbno pohištvo (okna, vrata), pri tesnilu med oknom in okvirjem ne pride vmes niti zrak.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Gumirane obrobe vrat

Napisal/-a D12J12 So nov 18, 2023 11:06 am

Evo lahko poskusiš prvi in poročaj kako se obnese in kakšne so posledice na plehu :D .
https://urlc.net/vq2t
Lahko ti tudi jaz naročim.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov