Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
fulgur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So mar 30, 2019 2:28 pm

Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a fulgur Pe dec 29, 2023 6:14 pm

Pozdravljeni,

imam Passata 12/2019 pa ne znam zložiti stranskih ogledal. Gumb za električno nastavljanje obeh stranskih ogledal nima možnosti “zložiti ogledala”, ampak ima le funkcije gretje + L + 0 + R. Ročno ogledal ne znam zložiti, saj se mi zdijo na vse možne pritiske fiksna. Zanimivo se mi tudi zdi, da včasih slišim zvok, kot da bi se oglasila motorčka stranskih ogledal, ampak seveda se ostane le pri zvoku. Tudi v nastavitvah vozila na komandnem zaslonu pri ogledalih ni nobene druge možnosti kot le, da se jih nastavlja sinhrono. Na podlagi tega sklepam, da pač avto nima avtomatičnega zlaganja ogledal. Kako bi jih pa lahko zložil ročno? Včasih namreč to porav pride… Ne bi pa rad česa polomil… Ogledala so sicer opremljena s funkcijo blind spot, prav tako imajo na spodnjem delu LED lučko (tudi dinamični žmigavec imajo vgrajen). Izgledajo zelo profesionalno, ampak zložiti jih pa ne znam…

Hvala za pomoč.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a matejxx Pe dec 29, 2023 7:53 pm

Če nimajo elektronskega zapiranja, jih samo zapreš ročno. Pri tem ogledalo potisni malce bolj navzgor.

https://www.youtube.com/watch?v=XxIGnJWf4jY

Poglej na posnetku kako se zapre ogledalo, potem ga pa ti ročno potisni v podoben položaj. Ne jih potiskati vodoravno, temveč v smeri navzgor.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a alexwell Pe dec 29, 2023 8:19 pm

Probaj vseeno zavrtet gumb iz pozicije 0 za 90°.
 
fulgur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So mar 30, 2019 2:28 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a fulgur Pe dec 29, 2023 9:52 pm

Hvala obema, sem probal vse možne obrate s knofom in tudi navzgor ročno obrniti ogledalo, ampak oboje neuspešno. Zadeva je po občutku zelo fiksna.

Takole izgleda knof:
https://ibb.co/QpJZJ65
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a gusti85 Pe dec 29, 2023 11:14 pm

Po knofu sodeč nimaš elektronskega poklaplanja ogledal.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a matejxx So dec 30, 2023 9:27 am

fulgur je napisal/-a:Hvala obema, sem probal vse možne obrate s knofom in tudi navzgor ročno obrniti ogledalo, ampak oboje neuspešno. Zadeva je po občutku zelo fiksna.

Takole izgleda knof:
https://ibb.co/QpJZJ65


Če bi imel elektronsko zapiranje, bi imel v spodnjem levem kontu tega gumba še ikono za zapiranje ogledal. Tega nimaš, kar pomeni, da nimaš elektronskega zapiranja. Po vsej verjetnosti nisi potisnil ogledalo dovolj močno. Drugače pa ga tudi če bi imel elektronsko zapiranje lahko zapreš ročno, pa se ne bo kar zlomilo. Ali si poskusil zapreti obe ogledali?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a berlonso So dec 30, 2023 10:05 am

Ne poznam modela avta zadnjih 30let, kjer se ne bi dalo vsaj ročno zapreti ogledal.
Bom precej detajlno napisal kako začeti, ni vrag da ti ne bi uspelo... :lol:
Za boljši občutek začni na voznikovi strani, ogledalo primi z obema rokama (z levo ob avtu, z desno na zunanji strani ogledala), tako boš s telesom obrnjen proti zadku avta. Levo roko imej kot oporo, (da ne boš skrbel, da bo ogledalo odletelo) in da se bo ornilo okrog vpetja, z desno roko pa zarotiraj ogledalo navznoter in navzgor istočasno. Namreč zapre se pod kotom cca 40stopinj, ne vodoravno.
Do sedaj sem "zapiral ogledala" pri vsaj 20 avtih in nikjer ni bilo tako trdo kot pri Passatu, tako da ne se bat uporabiti sile. Odprto ogledalo je precej fiksno, če ga poskušaš samo malo premakniti, deluje kot bi bilo fiksno - ne pokaže nobene zračnosti.
Edina druga možnost je, da je bil avto kupljen rabljen in karamboliran, ter ogledalo zalepljeno-privijačeno na držalo. Kar dvomim, vsaj ne obe :mrgreen:
 
fulgur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So mar 30, 2019 2:28 pm

Re: Kako zložiti stranska ogledala pri Passatu 2019

Napisal/-a fulgur Ne dec 31, 2023 3:26 pm

Hvala vsem, zlasti berlonsotu. Sem ravnal po njegovem navodilu in zaprl oba špegla. :lol:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov