Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Bunko93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jan 05, 2024 4:52 pm

Kupec grozi

Napisal/-a Bunko93 Pe jan 05, 2024 11:23 pm

Včeraj sem prodal avto še preden ga je kupil je preveril od kolega in mu rekel kako je z avtom da nima realnih km in ne vem kaj še vse pa jaz sem mu povedal kaj sem menjal kaj me zaje...in ga je vseeno vzel. Sva se zmenila za ceno in si segla v roke ter šla na prepis. Čez 3 ure ne kliče in piše SMS da mu avto kadi in ne gre. Glede na to da sem se jaz pripeljal 214km do njega in skoraj ves čas 150 na uro pa čist brez problema.
Danes me kliče in piše da ga ima pri mehaniku da je vse narobe za kar sam nisem vedel. Rekel je da me bo tožil.
Kaj naj storim? Hvala že v naprej
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a meganer So jan 06, 2024 6:59 am

Dej mu denar nazaj in čao (in vzameš avto).
To ga je že vzel z namenom da te bo j....
Mehanik ti komot nabije za par jurjev stroška .......
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Kristjan123 So jan 06, 2024 9:50 am

Poglej avto ni sans, da je zdaj OK čez tri ure katastrofa. Neki tle ne štima ...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a boštjan_01 So jan 06, 2024 10:35 am

Čigav kolega je preverjal avto. Tvoj ali njegov?
Kakšen avto? letnik, kilometri, cena, ...
Kar si mu povedal ustno o avtu in če ni napisano na papirju, je škoda časa. Pomembno je tudi kaj si napisal v oglasu. Še bolj, kaj nisi napisal (zamolčal).
Napako si tudi naredil, ko si mu sam dostavil avto 200 kilometrov. Si dobil kaj za prevoz? Če je lahko prišel gledat avto, si ga lahko še sam odpelje.

Naletel si na kakšnega zajebanta. To je načrtno. Vrni denar in odpelji avto. In to takoj, še danes. Avto je pri mehaniku v delavnici. Če boš čakal do ponedeljka, ti bodo pokradli dele iz avta. Na koncu še boš ti njega tožil.

Če avto ne bo več v takšnem stanju kot si ga prodal, te ne more več tožit. Imaš sveže slike avta, tik pred prodajo?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a radar So jan 06, 2024 11:12 am

A si to mogoče ciganom prodal?

Drugače pa je vedno tako, da se večje (dražje) pomanjkljivosti napiše na kupoprodajno pogodbo. Le tako se on ne more
izgovarjati, da ni bil seznanjen.
Besede po telefonu in pri prepisu ne veljajo. Kako boš dokazal, da jih je on res slišal?

Razmisli, koliko si pripravljen riskirati in se ubadati z njimi. Ali se ti da hoditi po sodiščih? Kakšne imaš dokaze?
Vzemi kolege, mehanika s seboj, več kot vas bo boljše bo. Preglejte avto, težko boste dokazali, da je on karkoli zamenjal. Naredite prepis, vrni denar in to je to. Imaš bolečo in drago izkušnjo za naprej.

Nekaj drugega pa je, če si mogoče kakšno zadevo ti načrtno zamolčal? Ali pa je bila res smola...
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Highupthere So jan 06, 2024 11:29 am

Če je avto pri njegovem mehaniku, ti najbrž res lahko vzamejo kakšne dele ven in zamenjajo z nedelujočimi deli in ko boš prišel pogledati avto bo res kaj narobe... na koncu bo problem. Čim prej do tistega mehanika in stran...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Gricko So jan 06, 2024 11:33 am

ja, najbolje, da mu vrne denar, odpelje avto in pusti še nekaj denarja za nevšečnosti....


pa alo, kaj je z vami, sicer lastnik najbolje ve, kaj je res in kaj ne in kaj mu je prodal, ma če je bil avto ok, nima kaj vračati..... ker bog ve, kaj je novi lastnik že naredil z avtom ( zamenjal, pobral...) in cel nakup je bil z namenom, ki se zdaj kaže

tudi novi lastnik mora dokazati, da je bil zaveden, kar tudi ni lahko, sploh, če to ni res in tudi njemu se ne ljubi po sodiščih, vse to je izkoriščanje - če rata ok, če ne pa ....jeb.i.ga.

Drugo pa je, če je avto bil res kot opisan in lastnik to ve, potem je prodajalec piz.d.a in si zasluži še kaj več kot le povrnitev stroškov kupcu....
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Kristjan123 So jan 06, 2024 2:44 pm

Ok je zelo relativen pojem vprašanje kaj je bil kupec seznanjen v času nakupa in kaj mu je bilo prikrito... maš pa tudi paciente, ki odpeljejo ok avto in potem izsiljujejo pa nič od tega ni res. Je teta tako prodala 3 leta star A3 cca 40k kilometrov pred leti pa pridejo kupit vse ok super vzamejo. Pol pa kličejo se zadirajo nanjo kao vse narobe zaribal motor stroškov za par k eur naj jim da vsaj za polovico popravila grozijo z tožbo ....vsa v stresu se odloči da jim da denar za popravilo je rekla naj pridejo pa se bodo nekaj dogovorili. No dobro., da je potem omenila sestrinem možu kaj se dogaja. Je bil prisoten pri obisku "oškodovanih" kupcev. Ko so ga videli prej so domnevali, da je samska je vse potekalo na bistveno bolj prijazen način tip je kriminalist to jim je tudi omenil med pogovorom vprašal jim je kaj je točno z avtom in kdo je ocenil škodo na motorju . Izrazil je svoje začudenje, da bi do tega prišlo na 40k kilometrov pri redno servisiranem avtu. No potem so pozdravili in odšli in to je bilo to z njihove strani pa je tega že par let nazaj...
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Janezek65 So jan 06, 2024 7:20 pm

Bunko93 je napisal/-a:Včeraj sem prodal avto še preden ga je kupil je preveril od kolega in mu rekel kako je z avtom da nima realnih km in ne vem kaj še vse pa jaz sem mu povedal kaj sem menjal kaj me zaje...in ga je vseeno vzel. Sva se zmenila za ceno in si segla v roke ter šla na prepis. Čez 3 ure ne kliče in piše SMS da mu avto kadi in ne gre. Glede na to da sem se jaz pripeljal 214km do njega in skoraj ves čas 150 na uro pa čist brez problema.
Danes me kliče in piše da ga ima pri mehaniku da je vse narobe za kar sam nisem vedel. Rekel je da me bo tožil.
Kaj naj storim? Hvala že v naprej


Prijava na policijo; izsiljevanje/prevara.
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a clio05 Če jan 11, 2024 12:22 am

Blokiraj sms, in njegovo cifro.....sigurno ci*ani majo take fore.
Zato ko prodajam avto raznim "kočevarjem" vržem dol telefon še predno se menva dalje za ogled. Že po telefonu prepoznaš kdo je na drug stran
Tud mene so že klical nazaj, oz. pošljejo sms. Blokiraj pa je.
Rabljen avto sistem vidno kupljeno, valda bo treba v vsako staro kanto vložit 500-1000 evrov in več, al so mislil da bodo kupil avto za jurja, dva, tri in se še 5 let vozil brez stroškov :lol: :lol:
Ne more se kupec jezit na prodajalca, ampak na avto, samo znamko, model avta, ker to kakšne izpade majo avti, od lučk, do ropotanja itd.....ne veš kje bi začel popravljat, pol pa radio daš na glas in teraš in se ne sekiraš. Lan kupil avto do prvega lastnika star 17 let s 170tkm, redo servisiran in ma tolk napak da bi ga zapalu al porinil na odpad. ....kaj češ Italjan in to prvi model avta an trgu zato ima serijske napake.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Mo Fo Sho Če jan 11, 2024 9:48 pm

Lol, rabljeni avti so v primeru nakupa od fizične osebe videno kupljeno od iste sekunde ko je prepis naret in denar vzet... Kako bo majster dokazal, da gre za stvarno napako - good luck. Jaz bi jih vrgo na blok, sem 100 % da probajo samo nategnit.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a srcnik Pe jan 12, 2024 2:56 pm

Bunko93 je napisal/-a:Včeraj sem prodal avto še preden ga je kupil je preveril od kolega in mu rekel kako je z avtom da nima realnih km in ne vem kaj še vse pa jaz sem mu povedal kaj sem menjal kaj me zaje...in ga je vseeno vzel. Sva se zmenila za ceno in si segla v roke ter šla na prepis. Čez 3 ure ne kliče in piše SMS da mu avto kadi in ne gre. Glede na to da sem se jaz pripeljal 214km do njega in skoraj ves čas 150 na uro pa čist brez problema.
Danes me kliče in piše da ga ima pri mehaniku da je vse narobe za kar sam nisem vedel. Rekel je da me bo tožil.
Kaj naj storim? Hvala že v naprej


To so ciganske fore, že to da si mu avto pripeljal... Verjetno ti je najprej zbijal ceno po telefonu, potem še v živo, zdaj bi te pa rad nategnil še 1x... Dobro zanana taktika...
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a clio05 So jan 13, 2024 11:49 am

To je izsiljevanje, ne moreš ti po okvari avti kupca izsiljevat da pa ti sedaj naj vrne del kupnine..... Govorim za avte stare 15let+. Lahko ga vprašaš po nakupu kdaj je menjal olje, da ga še ti ne menjaš prej al pa kdaj je delal velik servis, da ga ti ne delaš zastonj. Al pa da sklopka trese pa je bla menjana 30.000km nazaj, ker jo je treba sam mal s 3 spelješ na hard da s espuca in je mir....ne da se odpira in menja az brezveze
Fino, je če ti prodajalec po nakupu ko ga voziš tud pove kaj je sam opazil, da je dobro menjat ne da greš z avtom v graben.

Vse itak zrihtaš na lastne stroške!!!!!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kupec grozi

Napisal/-a DePalmo To jan 16, 2024 10:36 am

Res je. Ampak eni tega ne zastopijo in pričakujejo da je 15 let star avto isti kot iz salona. Na drugi strani so pa ljudje ki popuščajo takim nategunom, zato se je to razpaslo. Če bi vsi imeli hrbtenico in take že takoj na začetku poslali kamor pašejo, se to nebi dogajalo. Tako pa ...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a meganer To jan 16, 2024 12:30 pm

Avtor ....... in kakšen epilog je bil?
 
Jess
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jan 17, 2024 8:31 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Jess Sr jan 17, 2024 3:49 pm

Bunko93, povsem enako se je nama zgodilo včeraj. Sva (čisto pod ceno) prodala avto 'kupcu', da bi se rešila muk in klicev vseh teh preprodajalcev. No, čez 3 ure pa klic, da je avto zakuhal, da se iz motorja kadi, da sva ga ogoljufala ... ker sva vedela, da je to klasična izsiljevalska fora, točno po tem scenariju: https://www.delo.si/novice/slovenija/na ... ujejo.html sva takoj klicala policijo, namreč 'kupec' ni želel povedati, kje bi naj avto bil ali poslati dokaza ali karkoli, ker seveda je z avtom vse ok.

Skratka, policistka je povedala, da taka oseba nima nobene podlage ali pravice do česarkoli, avto je bil peljan, prodan, videno-kupljeno, uradno prepisan ... Je pač to njihova taktika izsiljevanja, poskušajo. Če bi dobila dejansko grožnjo, morava takoj podat prijavo na policijo; če pa se slučajno približajo naši hiši, pa takoj klicat 113.

Bunko93, mi poveš ime in priimek tvojega kupca? Lahko na zs. Da vidim, če gre za isto osebo.

Ostali, ki ste imeli ali slišali za takšne primere izsiljevanja: a te po nekaj časa pustijo pri miru? Te mora biti ves čas strah fizičnih napadov in ustrahovanj? Vem, da legalno čisto ničesar ne morejo, vem pa tudi, česa je zmožna klapa teh kriminalcev, kar se tiče fizičnega nasilja. Za vsako izkušnjo bom zelo hvaležna.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a HitriZajcek Sr jan 17, 2024 6:15 pm

Objektivno gledano: če bi te nekdo hotel prebutat in te morda še oropat, bi te lahko tudi brez tega da bi najprej kupil avto od tebe in pri prepisu dal svoje podatke (kopijo pogodbe so naredili pri prepisu, kajne?), da bo ja uradno evidentirano za koga gre. V bistvu bi v takem primeru bilo precej bolj pametno s strani zlikovca, da se ti prej ne bi predstavil, še manj pa potem klical po telefonu.

Če te pokliče še enkrat, mu povej da razumeš, da že kličeš policijo da mu pridejo pomagat in da naj ti ali pove kje se trenutno nahaja ali morda raje pošlješ na njegov naslov tamintam (prej preberi v kupoprodajni pogodbi kateri naslov je to) :mrgreen:
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Kupec grozi

Napisal/-a clio05 Sr jan 17, 2024 6:26 pm

Ne tako daleč ne gredo, edini sms, kličejo radi po nakupu....je ženski avto ugasnil, klicala, vleko, so menjal neke dele, dobim sms, da so moral to vse plačat, neki nazaj odpisal in adijo.
Celo napisala mi je da naj plačam pol stroškov, pa tko btw avto prodan za 300 evrov leta 2019 letnik 2004 :lol:
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kupec grozi

Napisal/-a Kristjan123 Sr jan 17, 2024 7:25 pm

Jess je napisal/-a:Bunko93, povsem enako se je nama zgodilo včeraj. Sva (čisto pod ceno) prodala avto 'kupcu', da bi se rešila muk in klicev vseh teh preprodajalcev. No, čez 3 ure pa klic, da je avto zakuhal, da se iz motorja kadi, da sva ga ogoljufala ... ker sva vedela, da je to klasična izsiljevalska fora, točno po tem scenariju: https://www.delo.si/novice/slovenija/na ... ujejo.html sva takoj klicala policijo, namreč 'kupec' ni želel povedati, kje bi naj avto bil ali poslati dokaza ali karkoli, ker seveda je z avtom vse ok.

Skratka, policistka je povedala, da taka oseba nima nobene podlage ali pravice do česarkoli, avto je bil peljan, prodan, videno-kupljeno, uradno prepisan ... Je pač to njihova taktika izsiljevanja, poskušajo. Če bi dobila dejansko grožnjo, morava takoj podat prijavo na policijo; če pa se slučajno približajo naši hiši, pa takoj klicat 113.

Bunko93, mi poveš ime in priimek tvojega kupca? Lahko na zs. Da vidim, če gre za isto osebo.

Ostali, ki ste imeli ali slišali za takšne primere izsiljevanja: a te po nekaj časa pustijo pri miru? Te mora biti ves čas strah fizičnih napadov in ustrahovanj? Vem, da legalno čisto ničesar ne morejo, vem pa tudi, česa je zmožna klapa teh kriminalcev, kar se tiče fizičnega nasilja. Za vsako izkušnjo bom zelo hvaležna.


Policistka ni najbolj primerna oseba za razlago kaj so tvoje obveznosti po prodaji vozila. Policija lahko ukrepa le na prijavo v primeru da pride do nadlegovanja s strani kupca. Kupcu niste nič dolžni plačevat. Je pa potrebno že takoj na začetku odločno nastopit in zaključit poskus izsiljevanja. Če tega nočejo ali ne razumejo in nadaljujejo potem sledi prijava.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: vezuv in 126 gostov