Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
RedForrest
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So nov 18, 2023 9:31 am

Radarji v tujini (Ita, Fra)

Napisal/-a RedForrest Ne jan 14, 2024 10:38 am

Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo izkušnje, po kolikšnem času pridejo morebitne kazni za radarje v Franciji in Italiji, če si potoval s svojim avtom in ne rent-a-carom? Za Italijo slišim različno, od nekaj mesecev pa do 1 polnega leta, kar je pri njih zakonsko določeno, da ne sme biti več kot eno leto. Ali kdo ve, kako je v Franciji? Aja, kaj pa države, ki niso v EU, recimo lahko dobiš po 2 letih kazen iz Bosne?
Ps: navadno se držim omejitev, vendar pa lahko pri tisočih kilometrih zagotovo spregledaš kako cono 30 ali znižanje na AC iz 130 na 100 ipd.
Lep pozdrav. :)
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Radarji v tujini (Ita, Fra)

Napisal/-a krimič Po jan 15, 2024 9:40 am

Z motorjem prevozil celo Italijo, od severa do juga. Vozil sem vedno izključno izven AC in prevozil veliko radarjev (kdor pozna IT ve, da je tam ogromno radarjev) s preveliko hitrostjo, ampak nisem dobil nobene kazni.
Brat od žene pa je dobil kazen iz AC v Italiji po skoraj enem letu.

Podobno izkušnjo imam tudi iz Francije, kjer sem pravtako prevozil dosti izven AC, ampak tam nisem opazil toliko radajev kot v IT.

Je pa mogoče tudi razlika, ker sem bil z motorjem. Ampak v IT so radarji ponavadi nastavljeni za obe strani, tako da najbrz slikajo tudi od zadaj.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], mišek in 112 gostov