Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Adblue - nakup in izbor pomemben ali ne?

Napisal/-a P307BlueLION To jan 16, 2024 11:43 am

Adblue,
Odločitev pri izbiri, ko ga je potrebno naliti da ali ne? Ali preprosto ga kupiti v trgovini ali na bencinskem servisu.
Ali obstaja kakšna razlika med ponudniki tega Adblue ali ne?
To vprašanje si gotovo kdo postavi preden se odloči ga kupiti?
Cenovno je kar nekaj razlik med ponudniki, a v kvaliteti so ali niso razlike, sam ne vem?
Vaše mnenje?

Glede Adblue me zanima to, da sem v debati z nekaterimi ljudmi zasledil, da so si ta sistem dali na svojem vozilu programsko izklopiti in se vozijo brez njega,čeprav ga vozilo ima?
Naletel sem tudi na oglas na avto.net-u ko je prodajalec povedal, da tega nima delujočega in ne eden celo dva sta bila, ki sta tole dala izklopiti, saj naj bi sama zamenjava naprave v primeru okvare bila zelo draga v smislu okrog 1.500 ali celo 2.000 eurov, kar je velik strošek in da njena zanesljivost uporabe ne drži kaj veliko več kot do nekje 200.000.km.
Oba lastnika omenjenih vozil, ki sta svoji vozili prodajala na avto.netu, sta se vozila veliko relacijsko in sta tudi zatrdila, da je bil omenjen poseg v programsko opremo narejen na servisu in ne nelegalno in da vozilo gre brez težav tudi na tehničnem pregledu skozi.
Zanima me vaš pogled na omenjene stvari in vaše izkušnje.
Saj pri nakupu rabljenega vozila je mogoče tudi naleteti na vozilo, ko omenjena stvar ne deluje ali je programsko izklopljena in to bodoči kupec opazi lahko šele čez čas in kaj potem storiti...
To je bila nekaj dni nazaj jutranja debata za dobro jutro ob skodelici kave...
Edit mod
Piši bolj pravilno/razumljivo :roll: (popravljenih 20+ napak)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: AdBLue - Nakup katerega pomemben ali ne..

Napisal/-a thunderbolt To jan 16, 2024 12:53 pm

Jaz sem imel izkusnjo, da je bil tankan na pumpi in slabe kvalitete. Treba ga je bilo izcrpat in novega not. Jaz ga samo se original zaprtega kupujem.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: AdBLue - Nakup katerega pomemben ali ne..

Napisal/-a Polo78 To jan 16, 2024 1:15 pm

Osebno izkušenj še nimam, ker do nedavnega nisem imel dizla s tem dodatkom. Tisto kar sem pa prebral na internetu, sem prišel do malo drugačnih informacij kot predhodnik in sicer, da se je že parkrat zgodilo, da so se na trgu pojavile slabe serije AdBlue-ja kupljenega v kanticah (ponaredki?), ki niso ustrezali standardom in je zaradi tega prišlo tudi do okvar. Nasprotno nisem zasledil slabe izkušnje iz bencinskih servisev, kjer je AdBlue praviloma tudi cenejši kot pa kupljen zapakiran. Tule je povezava do enega takega primera:
https://www.zps.si/novice/poziv-zps-trz ... 2022-10-26

Dobro bi torej bilo, da tisti, ki ga kupujete v kanticah, malo bolj točno napišete katero firmo in kje ga kupujete. Kot tudi to, če ste ga natočili na pumpi in ni bilo v redu, da napišete kje je to bilo.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: AdBLue - Nakup katerega pomemben ali ne..

Napisal/-a Firediver To jan 16, 2024 1:45 pm

Kolikor mi je mehanik obrazložil zadeve:
- obstajajo trije standardi kvalitete AdBlue tekočine: dva za osebna vozila in eden (najmanj kakovosten) za tovornjake
- priporočeno je kupiti v kanticah, ker je v tovarni zapečaten (ni šanse za smeti in kondenz)
- na bencinskih črpalkah ga lahko točiš, je pa prvenstveno namenjen večjim porabnikom (kamioni). Problemi za uporabo, ki utegnejo nastati pri uporabi v avtu:
1. Ker se ta tekočina večkrat pretoči (najkrajša relacija je tovarna - avtocisterna, avtocisterna - cisterna na pumpi), je večja možnost, da pride nesnaga in kondenz v to tekočino
2. Sistem AdBlue je v avtu dosti bolj občutljiv (pumpica) kot tisti pri kamionu. Probleme lahko povzroči že "nasilno" polnjenje rezervarčka s hitrim pretokom pištole, saj je namenjen za kamione (hitro polnjenje velikih količin).

Hudič pa je v ceni.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: AdBLue - Nakup katerega pomemben ali ne..

Napisal/-a soso To jan 16, 2024 3:52 pm

Nalivam na BS zadnjih 40000 km, trenutno ni bilo težav in upam, da tako tudi ostane. Cena približno enaka ali pa kakšen cent manj. Edina slabost je ta, da je potrebno zelo pocasi nalivat, ker se rocka takoj izklopi, ko je prevelik pretok.
AH NI NAM LAHKO!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: AdBLue - Nakup katerega pomemben ali ne..

Napisal/-a thunderbolt To jan 16, 2024 6:36 pm

Soso, to je pa nekaj narobe pri avtu. Rocka za nalivanje spusti na polno, ko zacuti nek magnet (ne vem tocno kateri). Npr. ce tankas v kantico je problem, tankanje v avto pa ne bi smel bit problem. Kolega tanka v kantice in je dokupil nek magnet za na rocko in sedaj tece kot mora.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Adblue - nakup in izbor pomemben ali ne?

Napisal/-a soso Sr jan 17, 2024 11:27 am

Mislim, da ni nic narobe, odvisno od avta. P308 ima odprtino za nalivanje v prtljazniku pri rezervni gumi in ne zraven odprtine za gorivo. Tudi, ko sem nalival iz kantice je pocasi požiralo. Verjetno nima tega magnet, kot si napisal in zato prihaja do težav. Sem pred casom bral nekje na spletu, da je to znana težava pri dolocenih znamkah. Res pa je, da tankamo 1x na pol leta, ker je to drugi avto pri hisi in delamo manj km, zato me ne moti, da traja malce dlje.
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 114 gostov