Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Spet eno uprasanje!

Napisal/-a Zazko Sr nov 27, 2002 12:04 am

Pri meganu (in ostalih avtomobilih) sta na začetku haube (na maski) dve odprtine, ki naj bi bile kao neki zracnik. To sem do zdej mislu da je to zracnik ki spusca zrak do hladilnika. Pol sem pa neki gledu in vidu da je ta "zracnik" ubistvu tm sam za okras, k je iz notranje strani dodana neka plastika, tko da skoz tiste lukne ne prhaja zrak.
Zdej sem dau pa to dol, pa mi masinca mau bols potegne k pride zrak hitrej do filtra.
Zdej me pa zanima ce je to prou kar sem naredu? Temperatura motorja se mi pa tut ne dvigne do polovice, k normalno vedno prhaja mrzu zrak not. Pa zanima me se, ce je to pametno kr kadar dezuje voda skoz une luknce tece direkt na hladilnik???
Kaj prute? A sem ga usrau???
Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Spet eno uprasanje!

Napisal/-a vladek Sr nov 27, 2002 6:42 am

naceloma je ql da se bolj hladi vendar se ti mora motor segreti na delovno temperaturo (to je ponavadi tam nekje na polovici ja) ... s tem da, ti gledas po vsj verjetnosti hladilno tekocino ... in ce ti tista ne pride na cca 90 stopinj potem imas premrzel motor ...

sam ce bolje pomislim ... ne vem ce je to sploh mozno da se ti toliko ne segreje :) za kaksnega TDIja bi se verjel ... (na mestu mu temperatura kar pade pozimi).

Poskusi avto pustiti prizgan se na mestu nekaj casa pa poglej ce se segreje ...
Slika
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Spet eno uprasanje!

Napisal/-a Zazko Če nov 28, 2002 3:29 pm

To bom pa probu. Pa pol povem kako je!
Slika
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Re: Re: Spet eno uprasanje!

Napisal/-a WhiteCell Pe nov 29, 2002 8:06 am

vladek pravi:
naceloma je ql da se bolj hladi vendar se ti mora motor segreti na delovno temperaturo (to je ponavadi tam nekje na polovici ja) ... s tem da, ti gledas po vsj verjetnosti hladilno tekocino ... in ce ti tista ne pride na cca 90 stopinj potem imas premrzel motor ...

sam ce bolje pomislim ... ne vem ce je to sploh mozno da se ti toliko ne segreje :) za kaksnega TDIja bi se verjel ... (na mestu mu temperatura kar pade pozimi).

Poskusi avto pustiti prizgan se na mestu nekaj casa pa poglej ce se segreje ...



emmm zakaj je poj ventil ?
kokr vem ti ventil sploh neodpre dotoka hladilne tekocine od hladilnika do masine pod 82C° ... tko de pomoje ni panike
V8 POWER
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Spet eno uprasanje!

Napisal/-a Zazko Pe nov 29, 2002 1:57 pm

Evo, ucer sem ga pustu na mestu laufat, in se je normalno segreu. Tko da za to ni problema.

KAJ PA VODA????????? A kej skoduje da tece skoz une lukne v hladilnik?
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov