Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Kiri
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe mar 15, 2002 9:43 pm
Kraj: Trbovlje

rally

Napisal/-a Kiri To apr 16, 2002 7:41 pm

lep pozdrav vsem!

No jst sm bil seveda u nedeljo u bogenšperku na rally-ju pa mam sevede zdej spt kup uprašanj za vas ne:)
1.zanima me kako ima lahko en tak rally avto tako hudo štimo???..kr k sta BMW al pa integra mim mene prhrumela me je kr pr srci stisl:)
2.kot je splošno znano pri rallyu zavirajo z levo nogo ne?zdej me pa sam zanima če lahko menajo brez sklopke, kr drgač mi ni jasn kko lhka doda mal gaza zamena v nižjo prestavo in še zavira ob enem???
3.kakšen pokal je bil to...ker niso imeli sovoznika...

no recimo d bi blo to vse...hvala lepa
Kiri
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: rally

Napisal/-a DavKo Sr apr 17, 2002 7:20 am

Hi

ok, pa poskusimo :)

1. Predelane masine, predelani auspuhi, zakaj ap ne bi mel takega zvoka? Cakaj da slisis kakega lancerja evo z bang-bang sistemom na pravem rallyu

2. Ni cisto res da bremzajo z levo nogo. Vsaj voznik ima svojo tehniko, ponavadi z levo nogo pobremzajo samo pred ovinkom, da jih malo postrani postavi. Pa se to ne vsi. Sicer se najvec uporablja tehnika prsti-peta, s tem s prsti desne noge bremza, s peto pa po gasu. Kar se tice prestavljanja mislim da morajo pri nas se vedno stiskati sklopko, kaki novejsi avti imajo mogoce ze kake boljse polavtomatske menjalnike, ce pa gledas WRC pa ne vem ce sploh se imajo sklopko. Ponavadi so pa navadni avtomatski menjalniki prepoacsni.

3. To je bila gorsko-hitrostna dirka, ne rally. Rally bo 27. aprila v okolici Idrije.

verjetno sem rekel kako traparijo, pa me boste ze popravili.

LP
David
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder in 118 gostov