Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Serđo™
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2412
Pridružen: Če mar 21, 2002 10:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a Serđo™ Po apr 29, 2002 7:00 pm

aaaaa.... ves da sploh nism pomislu :/ .... ja, itak se mormo dobit enkrat.. ;)
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a bravura So maj 11, 2002 9:12 pm

Imam bravota 1.6 in enkrat sm se peljal enih 300 km nepretrgoma, zjutraj ko sem pa vzgal je avto delal na 3valje in lučka od vbrizga je svetila. Ko sm ga pelju na servis so mi 6 ur ugotavljali napako!!! (bil sem zraven) Na koncu so ugotovili, da je šla vbrizgalna šoba; ko so jo sneli z motorja je delala, notri pa je tajila... 35k SIT stane nova....
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: za DrSergioDJ in bravura

Napisal/-a dolenc Ne maj 12, 2002 9:29 am

ej fanta. kok pa mata prevoženih kilometrov?.. tok, da vem, kdaj lahko pričakujem podobne probleme. moj ma nekej čez 60k (jutr gre na redn servis)pa ne vem, enkrat se je tista lučka za vbrizg pokazala pa po cca. 50 km ugasnila, pa problem mam z pucanjem zadnje šipe (hudič ne da vode - voda je v posodi, prov tako motorček normalno laufa). mata za problem mogoče kakšno dobro in pocen rešitev. b lepo prosu. pa tud drugi lahko... proklet hudič ma tuk tistih cevk na kup da se sam skor bojim kakšno stikat ven, da ne bo, naredu kakšne p.... aja, mam bravota 1.6 16V l.´98.

[Sporočilo uredil/a dolenc na dan 12.05.2002 ob 09:32 GMT]
 
Uporabniški avatar
dgrejtest
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne mar 31, 2002 8:16 pm

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a dgrejtest Ne maj 12, 2002 10:02 am

ja model, ni dobr met vode iz pipe za prat sipr, ker se ti kamen nabere v šobi, pa se zamaši. razdri zadnja vrata, snami dol cevko, pa probaj ce tece ven voda (kar malo napumpaj). ce teče, potem probaj sneti šobo, pa jo malo namoči v cilit (al pa kaj podobnega). če pa ne teče, je pa možno, da ti je pozimo kakšna cevka zmrznila in počila - da pa to najdeš, se boš moral pa kar malo pomatrat...

lp! peter

ps: pridruži se nam.. http://fiatclub.si21.com
[img]http://peter.si21.com/celica/celi_sig.jpg[/img]
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a dolenc Ne maj 12, 2002 11:44 am

a ti sam tekočino za pranje šip uporabljaš, al daješ not še mogoče destilirano vodo, al kaj.... ponavad notr zlijem pol litra vitrexa in 2.5 l H2O-ja. poleg tega, zadeva ni delala že takrat ko sem ga kupu, tako da to najbrž ni moja napaka
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a bravura Ne maj 12, 2002 12:37 pm

moj je tudi l.98, in imam 63k km. Sej drugače je vse ok, razen kadar je mrzu cuka in težko se segreje. tista šoba pa mi je šla pri 40 k km, od takrat pa na 5000 km ulivam noter tekočino za čiščenje injektorjev od QMI.
Glede zadnje šobe, poskusi kar ti je svetoval sergio, pa brisalec ti dela, meni je namreč prav kmalu crknil.... nov pa je 35k sit !!!!????!! halo??? sm pa vidu, da imajo puntoti in sejčentoti enak motorček. moram do italije :)
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
dgrejtest
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne mar 31, 2002 8:16 pm

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a dgrejtest Ne maj 12, 2002 1:22 pm

ja jest tud mešam z navadno vodo... probi ce ti voda sploh pride do zadnje šipe, pol se pa slismo...
bravura: motorcki za zadnje brisalce crkujejo po tekocem traku, tako da: velik sreče v italiji..! ce pa najdeš dva, pa še meni prinesi enega..:)

lp!
[img]http://peter.si21.com/celica/celi_sig.jpg[/img]
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a dolenc Po maj 13, 2002 12:29 pm

sem bil v fiat servisu v Avto Trebnje. vprašal majstra, ki je povedal, da so morotčki za zadnjo šipo dejansko en ku.. in če se dalj časa ne uporablja, se pokvari zaradi rje in se po daljšem času, če dost prčkaš enostavno razleti.
pa tudi potrdim lahko: po njihovim ceniku je motorček svinjsko drag, ni pa vedel povedat, če paše od puntota ali kakšnega drugega fiata
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a bravura Po maj 13, 2002 4:41 pm

Ohišje samega motorčka paše, mehanizem brisalca pa nisem siguren, tako da treba balo igranja in motorček premontirat. Sm razdrl mehanizem pa mi je tako zarjavel, da še u šraufštoku ( primežu) se ni premaknu !!
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a vladek To maj 14, 2002 5:22 am

odvisno s katere smeri, mehanizem ne mores obracatv obeh smereh, ker so prenosi tako narejeni. Spet je odvisno od tipa avtomobila... vendar je prenos ponavadi bil tako narejen da se je motor konstantno vrtel v eno smer, prenos pa je poskrbel na izhodu vrtenje v eno in drugo smer ...
Slika
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Fiat Bravo in \"okvara vbrizgalnega sistema\"

Napisal/-a bravura Sr maj 15, 2002 2:39 pm

vem, sm razkopal mehanizem, ampak je osovinica zarjavela, da se ne premakne.
Kaj mogoče pa veste kako pa je kaj z mehanizmom prednjega brisalca, kako bi se ga dalo predelat, da bi imel samo 1 brisalec na sredini?
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov