AK Lamko je organizator večine krožno hitrostnih dirk domačega državnega prvenstva. Poleg organizacije dirk (tudi mednarodnih) bomo v klubu izpeljali tudi nekaj drugih projektov in prvi med njimi je tečaj na temo spoznavanja dirk.
Avtomobilske dirke nudijo možnost sproščanja adrenalina na varnejši način tistim, ki radi hitro vozijo in menijo, da bi se lahko pomerili v dirki z drugimi. Brez ogrožanja drugih udeležencev v cestnem prometu, se lahko vsak posameznik sooči s svojimi in avtomobilskimi mejami, ki so mnogokrat spoznane šele v ograji, drevesu, v drugem avtomobilu, velikokrat celo s težkimi posledicami. Hkrati pa nastopanje na dirkah pomeni tudi soočenje in prizemljitev "šumaherskih" občutkov in razmišljanj prepotentnih "uličnih dirkačev" o sebi in svojih zmožnostih.
Naš šport je specifičen tudi zaradi tega, ker je vstop v dirkaški svet relativno drag. Predvsem to velja za tiste, ki po nekaj odpeljanih kilometrih spoznajo, da ta šport ni za njih, na drugi strani pa je veliko takih, ki jih dirkanje zelo zanima in ki so prepričani, da bi uspeli, a nimajo možnosti, ali poguma, za prvi korak.
Za vse, ki bi se radi poizkusili v dirkaškem športu, pa ne vedo kako, bo AK Lamko organiziral tečaje spoznavanja tega atraktivnega športa s poudarkom na krožno hitrostnih dirkah.
Enodnevni tečaji bodo organizirani v sredini aprila in v začetku maja na dirkališču Mobikrog v Cerkljah ob Krki. Tečaji bodo potekali ob delavnikih med 13. in 18. uro v skupinah po 8-10 udeležencev.
Potek tečaja:
Udeleženci bodo najprej spoznali teoretični del dirkanja. Da pa ne bi prišli na tečaj popolnoma nepripravljeni, bodo pred tečajem prejeli tudi obseženo razlago na CD-ju, nato pa se bo na samem dirkališču pristopilo k praktičnemu delu:
- spoznavanje proge in utrjevanje teorije dirkanja (osebni avto),
- vožnja z inštruktorjem na sovozniškem sedežu dirkalnega avtomobila,
- samostojna vožnja z dirkalnim avtomobilom pod nadzorstvom inštruktorja,
- zaključek seminarja s praktičnimi nasveti "kako vstopiti v dirkaški šport".
Vsak udeleženec mora imeti:
- nekaj vozniških izkušenj,
- vozniški izpit,
- zdravstveno zavarovanje,
- osebni avtomobil,
- čelado (nekaj jih bo na razpolago tudi na dirkališču)
- in športne copate (najbolje dirkaške).
AK Lamko bo vsem, ki bodo želeli vstopiti v svet avtomobilističnega športa, v nadaljevanju pomagal z organizacijo nadaljnjih treningov, nasvetov za pridobitev licence, nabavo opreme, avtomobila ipd.
Cena tečaja je 48.000 SIT, kar vključuje CD s teorijo, uporabo dirkališča Mobikrog, uporabo dirkalnega avtomobila in pomoč inštruktorjev. Prijave za aprilske tečaje sprejemamo do 04.04.2005, za majske pa do 04.05.2005.
Podrobnejše informacije:
AK Lamko, Celovška c. 172, 1000 Ljubljana
www.avtoklub-lamko.si