Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 Po jul 28, 2008 12:55 pm

TDI freak je napisal/-a:Je blo za pričakovat da se bo to zgodi,l sam nebomo se dolg veselil, po volitvah bo šou benz pa spet drastično gor, politika ma pr nas vse v svojih rokah, na ta način že pridobivajo glasove in zaupanje državljanov ;)


Kakšna politika spet?!:roll: A nismo že n-krat napisal, da so trošarine že itak na minimumu in da vlada pa naj bo leva ali desna tu nima nobene veze pri oblikovanju cen? Cena nafte na svetovnem trgu je tista, ki diktira cene tud pri nas pa čeprav z rahlim časovnim zamikom.

Edit: Me je @adamovc malo prehitel. ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po jul 28, 2008 1:07 pm

Goriva jutri občutno cenejša


Mislim naslove ima pa ta rumeni cajtng finance prov nemogoče. Občutno cenejša goriva bi bila, če bi se pocenilo za 50 centov, ne pa za 5.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po jul 28, 2008 1:09 pm

nekateri še vedno verjamejo v svizca pa tudi v dejstvo da vlada oblikuje ceno nafte :lol:
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a 2Fast&2Furious Po jul 28, 2008 2:09 pm

nebivedu: naslov je čisto ok, glede na trenutno stanje podražitev in cenitev bencina (lahko tudi do samo desetinke centa), tako, da ni nič narobe če je napisano občutno.

lp
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Po jul 28, 2008 2:46 pm

TDI freak je napisal/-a:Je blo za pričakovat da se bo to zgodi,l sam nebomo se dolg veselil, po volitvah bo šou benz pa spet drastično gor, politika ma pr nas vse v svojih rokah, na ta način že pridobivajo glasove in zaupanje državljanov ;)


on je mislil predvolilna kampanja v ZDA :P
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon Po jul 28, 2008 5:10 pm

Bencin se vam je pocenil za dobre 4 % pa se nekateri še kar bunijo. Še parkrat tako pa bo že v redu. Meni se to pozna dobra 2 € na tank. Ni bogastvo, nekaj pa je.

Že milijonkrat povedano: slovenska vlada nima vpliva na gibanje cen goriva v Sloveniji.
Mislim, pa da se bodo cene na svetovnih trgih le malo stabilizirale. Zadnji mesec so vsi nekaj zganjal paniko, bencin je šel pa samo gor.

A kdo ve, se bo plin res tako zelo podražil, kot napovedujejo?
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po jul 28, 2008 6:47 pm

verjetno se plin ne bo podražil, no treba bo počakati do prihoda rusov :D
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 28, 2008 7:24 pm

erixon je napisal/-a:A kdo ve, se bo plin res tako zelo podražil, kot napovedujejo?

ne ve se se vendar predvidevanja so in glede na gibanje bi se lahko podrazilo za 2x

Gre za ceno zemeljskega plina za velike odjemalce in ne ceno, po kateri zemeljski plin
kupujejo gospodinjstva. Cena za tisoč kubičnih metrov zemeljskega plina v Evropi bi se
lahko s sedanjih 219 evrov dvignila na 458 evrov.

Razlog je v navezi cene zemeljskega plina na censko košarico različnih vrst surove nafte
in naftnih derivatov, kar izhaja iz obdobja, ko so začeli plin uporabljati kot nadomestilo
za kurilno olje. Navezava cen je vsebovana v vseh pogodbah za dobavo te surovine, in
sicer tako, da se gibanje cen surove nafte z zamikom treh do šestih mesecev prenese v
ceno plina.
vir: zurnal24

Slika
vir: geoplin
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Po jul 28, 2008 7:25 pm

erixon je napisal/-a:
Že milijonkrat povedano: slovenska vlada nima vpliva na gibanje cen goriva v Sloveniji.

dej ne baš! kdo pa določa trošarine? sveti peter? če se vlada odloči, da se dvigne trošarine za n%, vsekakor vpliva na gibanje cen! saj je bilo ogromno polemik ravno o tem v času, ko so bile trošarine krepko nad "minimumom" in jih je vlada ob vsaki podražitvi znižala, ob pocenitvi pa povišala (večkrat na več kot so bile pred tem).
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
TDI freak
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Po apr 07, 2003 6:43 pm
Kraj: okolica Celja

Napisal/-a TDI freak Po jul 28, 2008 7:46 pm

maky je napisal/-a:
erixon je napisal/-a:
Že milijonkrat povedano: slovenska vlada nima vpliva na gibanje cen goriva v Sloveniji.

dej ne baš! kdo pa določa trošarine? sveti peter? če se vlada odloči, da se dvigne trošarine za n%, vsekakor vpliva na gibanje cen! saj je bilo ogromno polemik ravno o tem v času, ko so bile trošarine krepko nad "minimumom" in jih je vlada ob vsaki podražitvi znižala, ob pocenitvi pa povišala (večkrat na več kot so bile pred tem).


Koncno nekdo ki misli s svojo glavo.
____________________
TDI power rules forever
____________________
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Po jul 28, 2008 8:22 pm

Še marsikdo, ki se mu pa ne da oglašat.-
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To jul 29, 2008 7:49 am

TDI freak je napisal/-a:
maky je napisal/-a:
erixon je napisal/-a:
Že milijonkrat povedano: slovenska vlada nima vpliva na gibanje cen goriva v Sloveniji.

dej ne baš! kdo pa določa trošarine? sveti peter? če se vlada odloči, da se dvigne trošarine za n%, vsekakor vpliva na gibanje cen! saj je bilo ogromno polemik ravno o tem v času, ko so bile trošarine krepko nad "minimumom" in jih je vlada ob vsaki podražitvi znižala, ob pocenitvi pa povišala (večkrat na več kot so bile pred tem).


Koncno nekdo ki misli s svojo glavo.


Tega je že nekaj časa, zadnja leta so trošarine na minimumu, ki ga dovoljuje EU, zato so tudi naše cene bencina med najnižjimi (najnižje?) v EU. Vlada torej lahko vpliva na dvig cene z dvigom trošarin(kar pa je tako glede na splošno raven cene nafte kot tudi bližajoče se volitve malo verjetno), na padec pa ne.
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon To jul 29, 2008 8:45 am

No sej to sem mislil. Glede na pravila določevanja cen naftnih derivatov, bencin ne more bit cenejši kot je. Lahko je samo dražji.

Če bi želeli pa imet nižje cene bi bilo pa treba nekaj zakonsko spremenit. Trošarine so na minimumu.

Se lahko pričakuje v 14 dneh še znižanje cen na svetovnem trgu ali se je tole sedaj malo umirilo? Samo da ga ne začne Iran biksat (bolj kot običajno).
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 29, 2008 9:06 am

erixon je napisal/-a:Samo da ga ne začne Iran biksat (bolj kot običajno).


Iran ga nič ne biksa, samo stoji na strateškem ozemlju. Namreč iz afganistana je mogoč plinovod samo preko irana ali sirije do iraka, kjer bi ga tankali na ladje. Tako da američani morajo napast iran, če hočejo plin dobit do amerike. Sej to je bil osnovni cilj napada na afganistan - plin. Napad na irak je bil pa zaradi nafte.
Še vedno sem mnenja da so 911 sami američani zakuhali, da so imeli izgovor za novo kolonialno vojno in za nabiranje nafte in plina (afganistan in irak), ampak to je že za v drugo temo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR To jul 29, 2008 9:12 am

nebivedu je napisal/-a:Še vedno sem mnenja da so 911 sami američani zakuhali, da so imeli izgovor za novo kolonialno vojno...


Sva že dva!
Pearl Harbor 2 :?
 
Uporabniški avatar
RED_line
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: To jun 20, 2006 4:17 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a RED_line To jul 29, 2008 9:59 am

ammm je en dokumentarec ki razlaga da 2 letala bi bila premalo da bi zrušila tiste 2 hišici + da se je ena stavba zraven zrušla kr sama od sebe + da v pentagonu se ni videlo da je bilo kakšno koli letalo. valjda da so sami zakuhali!
gassssssssssssssssss
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Napisal/-a _IceMan_ To jul 29, 2008 10:01 am

off: Ko sem bil pred 2 tednoma v Tuniziji na morju sem vido njihove cene bencina. 1liter 95-ke pride tam 0,70 evra. Če pa greš v sosednjo državo Libyjo pa samo 0,20 evra. To so ti cene :o :D
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 29, 2008 10:04 am

_IceMan_ je napisal/-a:off: Ko sem bil pred 2 tednoma v Tuniziji na morju sem vido njihove cene bencina. 1liter 95-ke pride tam 0,70 evra. Če pa greš v sosednjo državo Libyjo pa samo 0,20 evra. To so ti cene :o :D


V libiji je bila prejšnji teden cena za bencin 0.08 evra, ker je bil kolega dol. Ne vem, kje si ti gledal cene, ampak ...
Old subarus never die, they just get faster!
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Napisal/-a kixs To jul 29, 2008 10:16 am

nebivedu je napisal/-a:
_IceMan_ je napisal/-a:off: Ko sem bil pred 2 tednoma v Tuniziji na morju sem vido njihove cene bencina. 1liter 95-ke pride tam 0,70 evra. Če pa greš v sosednjo državo Libyjo pa samo 0,20 evra. To so ti cene :o :D


V libiji je bila prejšnji teden cena za bencin 0.08 evra, ker je bil kolega dol. Ne vem, kje si ti gledal cene, ampak ...


Verjetno se je prekalkuliral pri spremembi valut. Ker 0.2€ je za Libijo zelo veliko.
Slika
 
Uporabniški avatar
_IceMan_
Novinec
 
Prispevkov: 425
Pridružen: Pe feb 09, 2007 12:59 pm
Kraj: MB

Napisal/-a _IceMan_ To jul 29, 2008 10:28 am

Se opravičujem, če sem se zmoto. Ker v Libyji jaz nisem bil. Tak so tam pravli, da je taka cena. Za Tunizijo sem sam vido edino. Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 120 gostov