Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po apr 10, 2006 7:05 am

malo poglej na bolhi in avto.netu, se vedno najde kdo ki jih prodaja, cene so pa od 60k pa navzgor.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Partyzan
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To nov 08, 2005 9:41 pm
Kraj: okolica Lj

Napisal/-a Partyzan Sr apr 12, 2006 7:17 am

Jasno mi je to, da obstajajo xenon kiti za vse vrste žarnic.
Mal na hitr sm prebral vseh osem strani, tko da sm kej pomebnega spregleda. Zato kratko in jedrnato.
Doma mam Laguno(letnik 95). Enkrat se je zbil srno in so mastri slabo poravil in luči ful svetjo v tla, čeprov je naštiman na najvišje kokr gre. S kratkimi komaj kej vidiš.
Če bi montiral xenon kit a bi mogoče lahko rešil ta proble. Pa še to. Če nimaš žarometov z gladkimi stekli a je to problem?

Hvala za odgovore pa ne me linčat, če je o tem kaj napisanega
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Sr apr 12, 2006 9:13 am

Partyzan je napisal/-a:Jasno mi je to, da obstajajo xenon kiti za vse vrste žarnic.
Mal na hitr sm prebral vseh osem strani, tko da sm kej pomebnega spregleda. Zato kratko in jedrnato.
Doma mam Laguno(letnik 95). Enkrat se je zbil srno in so mastri slabo poravil in luči ful svetjo v tla, čeprov je naštiman na najvišje kokr gre. S kratkimi komaj kej vidiš.
Če bi montiral xenon kit a bi mogoče lahko rešil ta proble. Pa še to. Če nimaš žarometov z gladkimi stekli a je to problem?

Hvala za odgovore pa ne me linčat, če je o tem kaj napisanega


Ne in ne. :)
Pomojem ni problem če nimaš gladkega stekla, če imaš gladko steklo, potem je "fokus" oblikovan tako da luč sveti tja kamor mora, drugače pa za razpršitev poskrbi steklo ali pa leča.

Glede problema.
Tudi če bi vgradil v svoje luči reflektor z alcatraza ne bi rešil problema, ko ti luč sveti v poden. Tja je namreč usmerjen snop.Problem je v tem, da imaš zvit ali zlomljen nosilec luči in je osnovni položaj žarometa napačen. Poizkusi sneti luč in pogledati če je še kaj kje zlomljeno ali zamaknjeno. Če je na oko vse OK, pa probaj na spodnjih nosilcih luč oziroma vijak podložiti, da bo kompleten žaromet pritrjen oziroma obrnjen višje. Ampak NE pretiravaj, ker boš slepil nasproti vozeče. Podloži z eno podložko in sprobaj kako sveti.
Nekaj strani nazaj imaš moj post kako je potrebno nastaviti luči, da svetijo pravilno in ti je stvar lahko v pomoč.
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo So maj 27, 2006 3:52 pm

No pa da malo obudim temo ter nekaj vprašam (da ne bom odpiral novega topica) :P

Vsi govorijo, da moraš imeti za xenonske luči še napravo za pranje žarometov ter avtomatsko nastavitev višine snopa. In moje vprašanje: Kje za vraga to piše? V katerem zakonu? Bolj kot iščem manj najdem... :roll:

LP
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown Pe jun 02, 2006 3:53 pm

Jaz tudi iščem nek ksenon kit, za audija a3 sportback (mislim da H7 če ne me naj nešče popravi) in me zanima če še kdo rihta te ksenonke. Na netu sem videl najcenejše za 45k SIT. Če lahko kdo zrihta ceneje mi naj prosim sporoči. Najraje bi mel 8000K. Hvala.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 02, 2006 4:22 pm

ShowDown je napisal/-a:Jaz tudi iščem nek ksenon kit, za audija a3 sportback (mislim da H7 če ne me naj nešče popravi) in me zanima če še kdo rihta te ksenonke. Na netu sem videl najcenejše za 45k SIT. Če lahko kdo zrihta ceneje mi naj prosim sporoči. Najraje bi mel 8000K. Hvala.

45k je že zelo zelo pocen. Kakšne pol leta nazaj so bili ti kiti enkrat dražji.

Ampak še sedaj nobeden ne ve za ta zakon za katerega sem spraševal en post višje :roll:
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown Pe jun 02, 2006 5:19 pm

Nevem, jaz se ne obremenjujem kaj dosti s tem kao zakonom. :D
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe jun 02, 2006 5:21 pm

ShowDown je napisal/-a:Nevem, jaz se ne obremenjujem kaj dosti s tem kao zakonom. :D

Saj zato se gre, ker mi počasi hodi na živce. Vsi pravijo po zakonu to pa po zakonu ono - ampak po katerem zakonu?
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown Pe jun 02, 2006 10:57 pm

Saj so neki policajci tukaj na forumu. Naj oni povejo. :)
 
Uporabniški avatar
gregga
Uporabnik
 
Prispevkov: 850
Pridružen: So avg 20, 2005 6:07 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a gregga So jun 03, 2006 11:10 am

ShowDown je napisal/-a:Saj so neki policajci tukaj na forumu. Naj oni povejo. :)


ja nebi blo slabo se njih vprasat za kak nasvet :roll:
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ So jun 03, 2006 11:54 am

Xenon kit ti zrihtam jaz, ampak za 60.000 SIT.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown So jun 03, 2006 12:36 pm

Mene edino muči, da morem lukne baje vrtat. Je pri tem za 60k je to tudi treba?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Ne jun 04, 2006 7:53 pm

gregga je napisal/-a:
ShowDown je napisal/-a:Saj so neki policajci tukaj na forumu. Naj oni povejo. :)


ja nebi blo slabo se njih vprasat za kak nasvet :roll:

Sem naslovil PS na Bimmerja in še ni nič odgovora. Mogoče je pa na dopustu ;)
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jun 05, 2006 7:08 am

ShowDown je napisal/-a:Mene edino muči, da morem lukne baje vrtat. Je pri tem za 60k je to tudi treba?


Vgradim ti jaz, tak da v bistvu pustis avto za kake pol urce do eno urco in mas vgrajeno. Zraven dobis tudi celoletno garancijo (ki je drugod vecinoma ni), ter moznost nakupa REZERVNIH DELOV (zarnica HID, balast posebej), kar drugje ni.

LP.

Luknje je vsekakor treba vrtat, ker pokrov ki tesni tvojo luc nima luknje.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jun 05, 2006 3:41 pm

prvo piši slovensko ker sn se namučo da sn stekno par besed kaj si hoto povedat.


Pa prosim ne sprasevat neumnosti. Ce si m****n pa unicis zarnico z roko oziroma skuris balast sam potem ti valda garancija ni priznana. Ce pa ti vgradim jaz (oziroma kaki ko se spozna na to) pa ti po nekaj casa samo od sebe crkne pa je za to tu - garancija.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ To jun 06, 2006 12:16 pm

ne vem kake so garancije pri vas, jaz sem do zdaj vedno vido samo eno vrsto garancije, in to tako ki se nanaša na mehankse okvare, ne poznam pa firme ki bi ti vracala/zamenjevala stvari ki jih unicis sam.

Jaz nobenega ne silim da xenon kupuje pri meni, sem pa en redkih ki ti bo zadevo tudi zrihtal, ko bos dar vrgo na mizo. Sej ves kaka je slovenija, vsi so glasni in pametni, ko pa jim dnar das pod nos pa se zacnejo izgovori.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So jul 01, 2006 11:29 am

tole sicer ne spada v kontekstu sem
je pa definitivno prihodnost v tem... :idea:

http://www.visteon.com/products/automot ... ting.shtml
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name Sr jul 05, 2006 2:03 pm

Courage™ je napisal/-a:ne vem kake so garancije pri vas, jaz sem do zdaj vedno vido samo eno vrsto garancije, in to tako ki se nanaša na mehankse okvare, ne poznam pa firme ki bi ti vracala/zamenjevala stvari ki jih unicis sam.

Jaz nobenega ne silim da xenon kupuje pri meni, sem pa en redkih ki ti bo zadevo tudi zrihtal, ko bos dar vrgo na mizo. Sej ves kaka je slovenija, vsi so glasni in pametni, ko pa jim dnar das pod nos pa se zacnejo izgovori.


a bi lahko zrihtal dve xenonki (samo žarnici) za laguno......pa kolk je kej cena, kr na pooblaščenem servisu je ful velik.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr jul 05, 2006 2:58 pm

orginal žarnici ali HID žarnici ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name Sr jul 05, 2006 3:09 pm

original
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov