Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
davork19
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Če jan 10, 2013 4:35 pm

Audi A$ 2005 menjava luči

Napisal/-a davork19 Sr feb 25, 2015 4:46 pm

Lep pozdrav!

Odločo sem se da bi rad na audiju zamenjal navadne žaromete z xenon.
Zanima me samo kako je potem s tem na tehničnem...je treba to homologirat in ali rabis potem se pranje zarometov..
ali te lahk policaji zajebavajo zarat tega.

Hvala za odgovor!
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Audi A$ 2005 menjava luči

Napisal/-a ule Sr feb 25, 2015 6:48 pm

Kolikor je meni znano moraš imeti:
- potrdilo o strokovni vgradnji (za to nisem čisto prepričan)
- pranje žarometov
- senzor za avtomatsko nastavljanje višine snopa luči
- primerno luč (parabolo, lečo)
- xenon žarnice in balaste
- ustrezne konektorje
- mogoče je potrebno tudi programiranje računalnika
- raznorazne ustrezne certifikate o vgrajenih napravah
- šele potem to pelješ homologirat.
Pozanimaj se koliko bi koštalo, če bi ves xenon komplet vzel iz kakšnega razbitega avta in vgradil v svojega.
Kako na tehničnem gledajo če je originalni xenon pa ti nevem povedat. Če te policija dobi bo pa verjetno odvzem vozila, izredni tehnični in pa seveda kazen.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če feb 26, 2015 9:25 am

davork19: nisi napisal sicer za kateri model tocno se gre, tako da ti ne morem cisto tocno povedat, ampak takole nekako:
- obstaja moznost, da konektor na luci ni enak za halogenske in xenonske luci, tako da mogoce xenonske luci ne pasejo notri cisto plug and play
- ce je avto karkoli vsaj priblizno novejsega, potem definitivno rabis preprogramiranje racunalnika, saj ti bodo drugace utripale xenonke in racunalnik ti zna javljat pregorene luci
- ce bos hotel imeti mir pred tehnicnimi pregledniki in policaji, potem bos rabil minimalno pranje zarometov, ce bos hotel pa zadevo legalizirat (homologirat), potem pa se vse ostalo kar je nastel ule (potrdilo o strokovni vgradnji od mehanika, pranje, avtomatsko nastavitev visine, certifikat od proizvajalca oz. uvoznika, nekaj kar potrjuje da je model avta ki ga imas dejansko bil na voljo z vso opremo, ki si jo naknadno vgradil (potrebujes in za luci, pranje in za self-leveling)).

Kar se sicer tice tehnicnih in policajev v teh primerih (imam nekaj primerov, kjer smo vgrajevali originalen xenon + pranje) ni komplikacij, vsaj po mojih izkusnjah ne. Dokler na tehnicnem vidi da je luc originalna (se hitro vidi) in dokler ti pranje deluje (kar vecinoma sprobajo), potem se ne spusca dlje od tega. Policaj itak ne gre gledat takih stvari, dokler ni to neka aftermarket luc, kjer se na dalec vidi da ni original, se ti ne bo noben vtaknil.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver So feb 28, 2015 1:41 pm

Zdravo fantje..dobil sem original xenon luci za moja megana 2 ph 1 ki so od vzunaj malo bige..se da projektorje prestavit oz.vgradit v moje halogen luci ??
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2015 4:22 pm

ali je možno da novi avtomobili ki imajo original xenon nimajo več pranja žarometov ?

to sem opazil pri novi corsi in škoda Rapid

ali pa je tako skrito da ne ne vidi....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
north
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne avg 17, 2008 1:15 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a north To mar 24, 2015 4:43 pm

Sem tudi jaz enako opazil mogoče imajo LED žarnice ??
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2015 4:50 pm

pa niso pri oplu tako zabiti da ja ločijo med led in xenon .... v katalogih in vsepovsod piše da je xenon, tudi prodajalec mi je povedal da je.

pri škodi Rapid pa sem pogledal 2 modela pa tudi nisem videl pranja (je pa na voljo xenon kot doplačilo)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a danci1973 To mar 24, 2015 5:55 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:pa niso pri oplu tako zabiti da ja ločijo med led in xenon .... v katalogih in vsepovsod piše da je xenon, tudi prodajalec mi je povedal da je.

pri škodi Rapid pa sem pogledal 2 modela pa tudi nisem videl pranja (je pa na voljo xenon kot doplačilo)

Slika

Se kar lepo vidi...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2015 6:01 pm

Npr te
razen če so vse slike simbolične, kar dvomim
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a NoF3ar To mar 24, 2015 6:28 pm

Low Xenon... Kao 25W xenonka namesko 35w in nepotrebuje pranja zarometov. :lol: Če je tu logika pa presodite sami

The Rapid Spaceback is the first ŠKODA car to feature an innovation in lighting technology –headlights with a low-energy xenon dipped beam. They generate a longer and wider beam of light than halogen lamps, compared to which they have 33% higher luminous flux and up to three times longer life. Because of their low output compared to standard xenon headlamps, they need not be equipped with headlight cleaning or dynamic inclination alignment. They emit a pleasant colour similar to daylight.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2015 6:36 pm

vidi vidi... nekaj novega

ampak tole sveti pol kot navadna žarnica.... :roll:

se pravi bomo lahko KIT xenon 25W pol tudi sami vgrajevali v navadne avte ? :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To mar 24, 2015 7:13 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:vidi vidi... nekaj novega

ampak tole sveti pol kot navadna žarnica.... :roll:

se pravi bomo lahko KIT xenon 25W pol tudi sami vgrajevali v navadne avte ? :lol:

O 25 watnem (aka low-power) xenonu se ze nekaj casa govori, saj je zasnovan ravno tako, da pade pod 2000 lumnov svetlobnega toka, kar je zgornja meja po evropski regulativi, da avtom ni potrebno imet se pranja zarometov (mislim da tudi avtomatskega levelinga ne, to bi moral preverit). Se vedno je zadeva uporabna, saj daje ven do okoli 500 lumnov vec kot halogenke.. Seveda pa proti 35 watnemu xenonu s 3000 do 3200 lumni svetlobnega toka ni primerjave..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 24, 2015 7:25 pm

kaj potem KIT 25w xenon je dovoljen brez homologacije ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda To mar 24, 2015 7:56 pm

Ne
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To mar 24, 2015 9:33 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:kaj potem KIT 25w xenon je dovoljen brez homologacije ?

Kot pravi pskoda je kratek odgovor ne. Malo daljsi pa: kiti za predelavo iz halogenskih na xenonske zarnice nikoli ne bodo legalni, enostavno jih ni mogoce certificirati. Kot ze veckrat razlozeno je geometrija svetilne tocke med obema tehnologijama zarnic razlicna in fizicno ne more biti enaka, zato xenonke v halogenskih zarometih ne svetijo pravilno in to je to, za tak kit pac ne bo ne certifikata, ne homologacije in ne legalizacije.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
zdrav ko mamic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če sep 25, 2014 6:07 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a zdrav ko mamic Pe mar 27, 2015 3:46 pm

ker ima tema 180 strani, bom bolj površno bral poste.. zanima me, katerega kitajca priporočate za D2S žarnico? Ne bi rad skuril balasta, tako da če imate kakšne izkušnje s kakšnim, se priporočam

recimo kaj je s tem http://www.mcenter.si/xenon-zarnice-kse ... -d2s-5500k

al ta https://www.mimovrste.com/avto-zarnice- ... t?v=739937
 
Uporabniški avatar
zdrav ko mamic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če sep 25, 2014 6:07 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a zdrav ko mamic So mar 28, 2015 10:05 am

a je možno da xenon crkne v dveh dneh? predvčerajšnjem je mal "blical", včeraj dopoldan je bil vijoličen in zvečer je že crknila.

bral sem da postopoma "crkuje" zdej ne vem a je to mišljeno da ti recimo kakšen teden gori vijoličen, al ga res tako hitro zvije? da ni v igri kakšna napaka v balastu al inštalaciji. drugače pa je original not
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B So mar 28, 2015 2:04 pm

zdrav ko mamic je napisal/-a:a je možno da xenon crkne v dveh dneh? predvčerajšnjem je mal "blical", včeraj dopoldan je bil vijoličen in zvečer je že crknila.

bral sem da postopoma "crkuje" zdej ne vem a je to mišljeno da ti recimo kakšen teden gori vijoličen, al ga res tako hitro zvije? da ni v igri kakšna napaka v balastu al inštalaciji. drugače pa je original not

Zelo mozno. Xenon zarnice crknejo zelo razlicno, sam imam recimo eno od zarnic ki mi ze vsaj eno leto vlece na vijolicno, pa kar noce umret, sem imel pa ze zarnice ki so sle takoj kot tvoje v parih dneh. Ni nekega pravila, tudi na istih balastih in napeljavi sem videl ze razlicne primere, tako da bi rekel da je to bolj odvisno od same zarnice.
Tisto ko sprasujes za kitajcke pa bom rekel samo to: priznani proizvajalci so po mojih izkusnjah z razlogom vredni toliko vec kot racunajo zanje..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 12:14 am

Pozdravljeni

Ve kdo, kje dobiti še ta stare balaste, torej analogne? To so uni veliki plehnati?

Hvala
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po mar 30, 2015 7:37 am

Cash je napisal/-a:Pozdravljeni

Ve kdo, kje dobiti še ta stare balaste, torej analogne? To so uni veliki plehnati?

Hvala

Zakaj tocno bi hotel stare analogne? Kak poseben razlog ali samo noces kitajckov? Ker se brez problema dobi nove/obnovljene OEM digitalne Densote recimo, okoli 300 eur s postnino in carino do nas iz Amerike iz preverjenega source-a (TheRetrofitSource)..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov