Lep pozdrav!
Sam imam Una turbo, sem pa vozil tudi petko.Eno pa ima v lasti tudi kolega. Primerjava ni na mestu, saj je uno po konstrukciji motorja daleč pred 5ko. Moje izkušnje s 5ko so sicer pozitivne, vendar pri vsakem takem starem turbaču bodi pozoren na naslednje dele: Turbina... avto vžgi( če je že topel ko si prišel povprašaj zakaj).Pusti avto segreti na delovno temperaturo. Opazuj izpuh. Avto zavrti parkrat na cca 5-6000 obratov. Počakaj par minut in ponovi vajo. Če se modro pokadi iz izpuha je turbina lahko še bolj pri koncu. Sam sem pri prejšnji turbini imel čisto malenkosten modrikast izpuh, ki se je po parih minutah vil pri tleh(prvič videl to

) turbina pa je odletela čez cca 3k kilometrov. Menjava turbine+delo te zna hitro pripeljati do 100k sit.
Hladilni sistem: Hladilnik.. če je že bil menja(zakaj?) je poškodovan(zakaj?) Cevi? So nove, stare, napokane? To zna biti problem, saj so cevi kar drage.
Uplinjač.. 5ka ima še frgazar. najbolje bi bilo če bi kdo za tabo peljal in pri polnem plinu gledal kaj se dogaj z izpuhom. Namreč kolega je imel problem z dotrajanim fergazarjem, 5ka je kurila tudi 18 litrov. Pri polnem plinu sej pa uzadi kadilo kot pri dizlu

. Menjava uplinjača je uredila problem.
Sklopka... ali drsi? Menjava ni poceni
Menjalnik.. Kako se prestavlja. Se menjalnik pri hitrejšem prestavljanju upira, škrta?
To da avto ni bil razbit težko verjamem. To lahko sicer ugotoviš če ga pelješ h kakšnemu dobremu kleparju, mu daš 5 jurjev pa ti ga bo pregledal od glave do pet. In ti strokovno podal mnenje. Sicer pa če je avtu bil kušnjen in dobro popravljen ni velike sile. Huje je če je bil sestavljen iz večih avtov.
Zavore. Debelina diskov..? Ploščice? Se pri večkratnem močnejšem zaviranju bremze že pregrevajo. 5ka ima boljše bremze kot uno turbo, tako da če so v dobrem stanju tudi po večkratnem bremzanju iz 200 dol ne bi smelo biti fadinga.
Koliko dejansko avto gre. Občutek je zelo subjektiven. Si že kdaj peljal tak avto? Mal i turbo avtomobili letijo napram navadnimi atmosferskimi gnanimi avti po občutku dosti bolje. Vendar je to le feeling. Dejansko bi dobra 5ka mogla šibati okol 210. Ko sem jest kupu svojga unota je po števcu komi prilezel do 195. Pa se mi je zdel da avto trga. Po generalki in $$$ da me še zdej glava boli gre avto vedno 220, če je dober dan tudi 225.
Tko nekako. So še stvari, ki jih moraš pregledati vendar se mi zdi da jih sigurno že poznaš. Omenil sem ti tiste,ki so mene najbolj udarile po žepu. Pa še to... avto je en velik strošek ne glede ali je uno turbo ali 5ka turbo. Vse zahteva dobrega mehankarja in pa dosti debelo denarnico da se zadeva pelje spodobno po cesti. No če avta ne tišiš, potem so stroški sigurno bistveno manjši. Vendar zakaj bi potem šel v nakup 120KM turbo zverinice če se boš peljal 140. V razmislek

Si avta res toliko želiš?
Upam da sem ti bil vsak malenkost v pomoč. Uspešen nakup, pa veliko prijetnih kilometrov ti želim, če se boš odločil za nakup.
Lep dan še naprej