Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a StajercS Sr feb 15, 2012 7:44 pm

Rabim pomoč.
Navigacija se bo kupila kot darilo. Naj bi bla za tam okoli 100€, v skrajnem primeru do 150. Rabila se ne bo nikoli :D oz. bi rekel da malo, ampak mora jo imet,ker je kul. :lol:
Zanima me:
1. Katero priporočate.
2. Ali se da na vse navigacije nalagati karte s travnika (Partis,itd.), ker so na trgu različne znamke (Garmin,Prestigo,Mio,itd..)?
3. Ali se na vse navigacije da nalagati enake karte (Monolite,Atlas,AdriaRoute,itd), ali uporabljajo enake POI točke?

Včasih sem uporabljal Garmin na mobitelu in AdriaRoute, pa sem mislil da boga za j***a držim. Zdaj mam IGo z Monolite karto in mi je dosti boljše. Kaj je sploh razlika med različnimi kartami (Slovenija, vse najnovejši update)?

Kaj priporočate za nakup? :D

Edit:
Sem našel en uporaben link,ki bo še mogoče drugim prišel prav:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1192579/page/0/fpart/1/vc/1
Slika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a BBoss Sr feb 15, 2012 10:57 pm

gecco je napisal/-a:Je še kdo opazil, oz. se še komu dogaja, da se Garmin na določenih lokacijah sam od sebe ugasne/resetira. Meni se je to do sedaj zgodilo na dveh lokacijah, ena npr. je vas Frankolovo (pa če pridem iz Rogle ali pa iz Celja), ko zapeljem v Frankolovo se garmin resetira. Še en tak kraj sem do sedaj opazil samo se ne spomnim več kateri. To se mi je dogajalo že na stari verziji AR 3.20 in tudi sedaj na 3.30. Se pa to zgodi čisto vedno ko zapeljem tam čez :)


A imaš slučajno dve mapi naenkrat vklopljeni - recimo AR in CN? Vklopi samo eno in preverjaj, če se še vedno resetira zamenjaj in vklopi drugo pa da vidiš a je vzrok v mapah (moral bi bit).
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Zois Če feb 16, 2012 12:22 am

A imaš novejšo navigacijo? To se očetu konstantno dogaja! Po celi evropi. Je imel garmin že parkrat pod garancijo...zadnja ugotovitev garmin serviserjev je baje da se resetira zaradi novejših neoriginalnih kart. Ponavadi so tam od 2011.2 težave. (city navigator)
Slika pugi.si
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a gecco Če feb 16, 2012 7:35 am

BBoss je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:Je še kdo opazil, oz. se še komu dogaja, da se Garmin na določenih lokacijah sam od sebe ugasne/resetira. Meni se je to do sedaj zgodilo na dveh lokacijah, ena npr. je vas Frankolovo (pa če pridem iz Rogle ali pa iz Celja), ko zapeljem v Frankolovo se garmin resetira. Še en tak kraj sem do sedaj opazil samo se ne spomnim več kateri. To se mi je dogajalo že na stari verziji AR 3.20 in tudi sedaj na 3.30. Se pa to zgodi čisto vedno ko zapeljem tam čez :)


A imaš slučajno dve mapi naenkrat vklopljeni - recimo AR in CN? Vklopi samo eno in preverjaj, če se še vedno resetira zamenjaj in vklopi drugo pa da vidiš a je vzrok v mapah (moral bi bit).


Gre se za Garmin 3760, karte so najnovejše. Probal sem že z obema vklopljenima ter samo z AR. Samo z CN pa še nisem poizkusil, bom naslednjič ko bom šel tam mimo :) Saj me ne moti, do sedaj se je to zgodilo le na dveh krajih...sem si mislil pač imajo te vasice neko negativno energijo :P hehe

Še eno vprašanje za tiste, ki kaj več veste o navigacijah...kdaj se pričakuje AR 3.40?
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a ma_hi Pe feb 17, 2012 7:41 am

Si bom kar to temo izposodil. Mogoče že celo nekje piše v gori postov, pa ne najdem.

V Samsungovem android telefonu imam tudi nameščeno Googlovo navigacijo. Problem nastane, da vsakič ko želim vnesti cilj, mi izpiše da poti ni mogoče najti. Nato se program zapre. To mi izpiše prav za vsako vnešeno točko.

V čem bi bila lahko težava?
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a weasel Pe feb 17, 2012 10:58 am

Maš vklopljeno podatkovno povezavo? (internet)
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a ma_hi Pe feb 17, 2012 12:51 pm

Imam. Vse je vključeno, pravi naslov najde, le potem javi napako.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a eljuero Sr feb 22, 2012 1:12 pm

[quote="Zois"]A imaš novejšo navigacijo? To se očetu konstantno dogaja! Po celi evropi. Je imel garmin že parkrat pod garancijo...zadnja ugotovitev garmin serviserjev je baje da se resetira zaradi novejših neoriginalnih kart. Ponavadi so tam od 2011.2 težave. (city navigator)[/quot]

Meni se je ze tudi par krat, enkrat ob najmanj primernem casu. Vedno pa so seveda krivi nesta
bilni pirati. Kaj pa vem, mogoce pa res. Mi pa CN za moje potrebe dela bolje kot AR. Vklopljeno pa imam samo po eno mapo. Praviloma CN.
 
matople
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So dec 10, 2011 8:27 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a matople Če apr 12, 2012 11:00 pm

Kupil sem Goclever navio 700V plus....in ima zelo slab spekter hišnih številk...nič kaj preveč ne najde...mogoče kdo ve kaj moram naložiti da bo to malo posodobleno??
Se zahvaljujem za odgovore! Lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Ne apr 15, 2012 9:03 pm

matople je napisal/-a:Kupil sem Goclever navio 700V plus....in ima zelo slab spekter hišnih številk...nič kaj preveč ne najde...mogoče kdo ve kaj moram naložiti da bo to malo posodobleno??
Se zahvaljujem za odgovore! Lp

Predno te napotim na dolocen dokument je tu se vprasanje, ce si prebral navodila kjer se v nastavitvah doloci manj ali vec podatkov za prikaz. V kolikor si, potemtakem je tu dokument (sicer v Ceskem in Slovaskem jeziku: http://www.goclever.net/manuals/Aktuali ... 8v2%29.pdf ampak glede na preprostost nekaj stavkov mislim, da bo google translate opravil delo vec kot dobro. Najprej pa se preveri katero verzijo mape imas na tej navigiaciji.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
slodreamer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Ne maj 31, 2009 9:30 am

BLAUPUNKT NEW YORK 800

Napisal/-a slodreamer Po apr 16, 2012 2:17 pm

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup vgradnega multimedijskega sistema z navigacijo, najbolj pa mi je zanimiv BLAUPUNKT NEW YORK 800, ki je že bil omenjen v tej temi, ni pa potem bilo nobenega konkretnega komentarja o njem. Ima kdo s to napravo kakšnje izkušnje? Vgradil bi ga v fiesto letnik 2005. Sicer nisem najbolj prepričan da se mi splača, ker se ne vozim ne vem kako veliko, res pa je da navigacijo občasno potrebujem, bluetooth in multimedija sta tudi velik plus, konec koncev pa ga lahko ob nakupu novega avta tudi prestavim tja...
Pri nas se prodaja za okoli 800€, zato me zanima če ga kupim z amazona, mi bodo naši servisi priznali garancijo? Kje bi mi lahko to potem vgradili?
http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004QX8OXM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: BLAUPUNKT NEW YORK 800

Napisal/-a MacTron Po apr 16, 2012 9:16 pm

slodreamer je napisal/-a:Pozdravljeni,

zanimam se za nakup vgradnega multimedijskega sistema z navigacijo, najbolj pa mi je zanimiv BLAUPUNKT NEW YORK 800, ki je že bil omenjen v tej temi, ni pa potem bilo nobenega konkretnega komentarja o njem. Ima kdo s to napravo kakšnje izkušnje? Vgradil bi ga v fiesto letnik 2005. Sicer nisem najbolj prepričan da se mi splača, ker se ne vozim ne vem kako veliko, res pa je da navigacijo občasno potrebujem, bluetooth in multimedija sta tudi velik plus, konec koncev pa ga lahko ob nakupu novega avta tudi prestavim tja...
Pri nas se prodaja za okoli 800€, zato me zanima če ga kupim z amazona, mi bodo naši servisi priznali garancijo? Kje bi mi lahko to potem vgradili?
http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004QX8OXM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Gremo lepo po vrsti in z zacetnimi vprasanji naprej. Res je, ta znamka s tem modelom je bila ze omenjena v tej temi, zato tako Ice-u in tebi dodajam naslednje ugotovitve (niso lastniske). Najprej pregled vsebine: http://www.blaupunkt.de/fileadmin/user_ ... B_NAVI.pdf. Ford fiesta 2005 ima ze po defaultu DIN2 radio tako, da tukaj ne bo taksnega problema pri sami monzati/zamenjavi. Ce se splaca je popolnoma vprasanje posameznika koliko se je o tej napravi pozanimal in koliko ve detajlnega o stvareh, ki se ze od prej vezejo na to napravo. Glede na samo navigacijo, ta radio uporablja platformo iGo primo s kartografijo TomTom, ki pa jo lahko posodabljas s tem programom: https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads na temlem naslovu: https://www.naviextras.com/shop/portal/home ostale stvari so standardne. V Sloveniji je v tem mesecu nekje akcija (740€), vendar v kolikor si se odlocil kupiti zunaj ceneje + DHL je prav na mestu, da postavis pred nakupom tudi vprasanje, ce ima ta produkt (te znamka) tudi EU garancijo. V kolikor ja, potem je to garancija EU unije in je dovolj kar se tice priznavanja. Kar se tice pa monzate pa je bolje v tem garancijskem primeru peljati k pooblascencu oz. zastopniku Blaupunkta (poisci v svojem okolisu), kajti nekatere stvari bo verjetno potrebno se dodati (konektorji za Ford, zacite, morebitna menjava DIN2 okvirja itd.)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
slodreamer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Ne maj 31, 2009 9:30 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a slodreamer To apr 17, 2012 11:16 am

kaj je možno kupit model new york 800 world in potem sam naložit karte za navigacijo?
http://www.mimovrste.com/artikel/3170023218/avtoradio-z-lcd-zaslonom-blaupunkt-new-york-800-world
je še kakšna druga razlika med modeloma, razen tmc sprejemnika, ki se mi ne zdi potreben?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron To apr 17, 2012 6:13 pm

Oznaka World pri tem modelu pomeni, da je namenjen tudi za izven Evrope in zato poleg ne prilagajo nobenih kartografij ter kot si ze sam ugotovil TMC sprejemnika (to je kabel/sprejemnik za lovljenje signalov RDS, DAB ter premium cestnih informacij). Nakup same kartografije se v tem primeru splaca, kajti na uradni strani posodobitev map (podani zgoraj) ni mogoce posodabljati piratskih kopij. Poleg tega, pa je tudi sam SW iGo primo vezan na kartografijo na SDHC kartici. Lahko poizkusis na tak nacin, vendar ni zanesljive variante. Zakaj ugotovitev da se splaca? Ker naceloma pride podobna cena nakupu EU modela zunaj + DHL + davek (nekje 600€).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
slodreamer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: Ne maj 31, 2009 9:30 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a slodreamer Če apr 19, 2012 10:10 am

hvala za odgovore, morda veš tudi kakšno pa ima kaj zaščito ta radio proti kraji? malo me skrbi tudi, da bi lahko tak veli ekran privabil razne nepridiprave.

Prodaja in montira to tudi kdo v Mariboru ali Celju? Našel sem samo radio vili in pa car audio empire, ki pa sta oba iz lj.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a gecco Če maj 17, 2012 11:29 am

Ima kdo kakšne informacije, kdaj se pričakuje nova verzija AdriaRoute (3.40)?
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Po maj 21, 2012 8:40 pm

gecco je napisal/-a:Ima kdo kakšne informacije, kdaj se pričakuje nova verzija AdriaRoute (3.40)?


Po besedah produktnega managerja je kartografija v fazi testiranja in bo na voljo v zacetku junija se pravi nekje 10 dni na update straneh navigo(a).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a blazkom Po maj 21, 2012 9:57 pm

Bi lahko prosim izvedel zakaj odsvetujete gps na telefonu. konkretno nokia map, saj najde zelo hitro položaj tudi pokritost je dobra? In zakaj bi bilo potrebno kupiti naprimer garmina?
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a crxdelsol Po maj 21, 2012 10:11 pm

Za BV, ko uporabljam navigona ali sygic na iphone mi čisto zadošča za bilokje/bilokam/bilokdaj in praktično ne vidim potrebe po drugi kložni. Če ti zadošča je to to.

Sedaj pa sem našel eno starejšo Navigon navigacijo v predalu, in zadnič probam če še dela ko sem se peljal proti ljubljani. Včasih je delala normalno po Sloveniji, sedaj pa mi kaže še samo avtoceste. Nevem katere karte so naložene, zanima pa me če se dajo kako posodobit. Navigon je mislim da letnik okoli 2005, vem da kaj prida nebo ampak vseeno bi jo rad "obudil" in jo bom doma vtaknil v modusa dedku.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 137 gostov