Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
cindy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če feb 16, 2006 9:58 am

Napisal/-a cindy Sr avg 02, 2006 10:43 pm

Kaj pomeni "prek AMZS"? Da grem na AMZS in kupim pri njih ali v kakšni trgovini uveljavljam popust s člansko izkaznico?
carpe diem
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe avg 04, 2006 7:29 am

Navigacija oziroma cena le te še vedno ni drastično padla, tak da je v bistvu vseeno kje vzameš, fora je samo v tem al vzameš SLO karte ali ne.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Pe avg 04, 2006 7:36 am

Navigacijske naprave boste lahko kupili tudi preko našega portala v kratkem (teden/dva).
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Pe avg 04, 2006 8:52 am

Jst tudi uporablam dlančnik + BT gps.
Karte pa TOMTOM in pa Garmin. Tomtom dela pa evropi super ( testirano Avstrija, nemčija, nizozemska). Za po sloveniji + ostale bivše YU države pa Garmin (adria route)
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Po avg 21, 2006 12:50 pm

Pozdrav!

Mene pa zanima ali se tukaj kdo spozna bolj podrobno na navigacije in si cer na Nüvi 300 deluxe in Garmin streetpilot c510 deluxe? zanima me ralika med tema navigacijama, zanimajo me bolj funkcija in ne VELIKOST! (vsakega prodajalca v mb-ju ko sem vprašo za razli med tema dvema so mi odgovorili velikost, in to mene ne zanima)!
Razlika v ceni ni velika in osnovnovni podatki so dokaj isti to vidimo tukaj http://www.garmin.si/compare.php?cat_id1=-1

mene zanima bolj natančnejši pregled, samo med tema tvedama!


tu sicer je podrobnejši opis ene http://www.garmin.com/products/sp510/ in druge http://www.garmin.com/products/nuvi/ navigacije, ampak sem malo zmeden ker nikjer nividiš celotne opise kaj vsebujejo!

Ali uporablja kdo katero izmed teh dveh navigacij, naj pove kaj o njima?

Hvala in LP
Robi
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Po avg 21, 2006 12:56 pm

Navigacija v našem mimovrste centru:
http://www.mimovrste.com/katalog/index.php?cat_id=1259

in dodatki zanjo:
http://www.mimovrste.com/katalog/index.php?cat_id=1255

Več info na telefonu področja avdio-video ali mojem PM.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne avg 27, 2006 4:06 am

js mam ericssona p910i, GPS bluetooth reciever, v telefonu pa 1gb kartico, gor pa eastern europe+, deutschladnd, osrerreich, nederlands mape, in zadeva funkcionira odlicno. Je pa res da je mapa eastern europe za tomtoma kar se slovenije tice ucasih mal cudna in nima cist tamalih cest vrisanih, sam upam da se bo to kmal popravl pa upam da bojo hisne stevilke ze enkat za slovenijo dal not.

Drgac pa tut js delam sluzbeno s tem, tko da mam kr neki izkusenj s sledenjem, navigacijo in razlicnimi software-i.

Garmin ima definitivno najboljse mape slovenije. na garminovi navigaciji sem izvedel recimo kako se imenuje makedam, ki je 200m stran od nase hise :>

Ce se kdo odloca samo za software, pa odsvetujem viamichelin, ker je to najvecje sranje od navigacijskega software-a kar sem ga kdaj videl.

Trenutno imamo v razvojni fazi eno lusno napravico, ko bo zdruzevala sledenje, komunikacijo in navigacijo vse v eni napravi z resolucijo 800 x 500 in bo glede na vse to tut relativno poceni :)

zanima me pa ce kdo mogoce ve za kksn software za na prenosne naprave, ki bi biu primeren za tovornjakarje, se pravi da bi imel podatke o visini mostov, ozkih grlih ipd. js sm ze iskal pa nism najdu nc pametnega.
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Sr avg 30, 2006 12:30 pm

Ok takole bom reko, nabavo sem si Garmin Nüvi 300 deluxe http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 0-00455-14 ter dokupil spominsko sd kartico 1 giga http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... sd+kartice

največja oslarija mi je to da kujpiš navigacijo in imaš gor nekaj internega spomina npr. ta nuvi ima 400 mb spomina od tega polovico zasede software ki je že naložen ostalih 200 mb pa bi naj bil za kakšne slike ali mp3,...prednaložena pa je že mapa avstrije, južne nemčije, zgorni del italije in švice. In ker sem mislil da potemtakem tisti prost interni pomnilnik zadoščal še za ostale karte katere bi iz dvd-ja prenesel na navigacijo sem se hudo zmotil! če želiš naložiti celotno evropo potrebiješ SD kartico minimalno 1 gb. Zakaj? ker če označiš npr. 150 map ti iznese okoli 1000 mb.

No ok to še nekako gre, pač nisem pričakoval da mape lahko toliko zasedejo. Če pa pogledam meni nekatere stvari pišejo v slovenščini nekatere v angleščini?!? Zakaj? če pa predhodna navigacija npr. c330 ima čisto vse v slovenščini, ta pa je novejši model pa ma mešano! v glavnem zmeda! no niti to ni tak problem.

glede funkcij ima res vse tudi za tovornjaka, za kar sem se jaz tudi odločil. Ima tudi nekatere druge funkci kot npr. slovar, mp3, slike (jpg),...je kar zanimiva

Pa glede TMC GTM 10 oz je enako GTM 11 kar omogoča ta nuvi 300 deluxe je pa tudi oslarija, je če želiš to funkcijo uporabljat si moraš dokupiti senzor ki pa stane 56.000 sit http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 0-00396-50

OK, nebom reko da sem razočaran oz. jezn ker sem jo kupo upam da mi bo služila kot predhodna c330, sem pa res napiso par kritik, ki niso tako hude ampak samo povem da bi lahko to lahko bilo malo boljše!

če še ima kdo kakšno vprašanje glede te navigacije mu bom odgovoril oz. da ima kakšno informacijo o onjej za kak dokup kere komponente pa kake nove funkcije se pa nebi uporal, v glavnem so pa splošni meniji na navigacijah enaki.

Hvala
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Sr avg 30, 2006 4:51 pm

Glede prevodov, nalozi si frisn slovenski firmware gor, je popravljeno skoraj vse. Dobis na garmin.si (je link v eni novici).

Zanimivo mi je, da si zamenjal C330ko za Nuvija 300.. Kaj ti ni bilo vsec pri 330ki?

TMC je pa tako, v specifikacijah pise, da je samo podpora za TMC, dejanska TMC enota pa stane res nekje 60k ja :D
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Če avg 31, 2006 11:10 am

sej nebi zamenjal ampak tisto navigacijo je kupila firma in so mi jo dali v kamion za uporabo. Zdaj pa sem potreboval svojo.
Je pa to da c330 ni več v prodaji :\
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če avg 31, 2006 11:24 am

Za vse ki uporabljate GPS, so tukaj karte.
http://mapy.mk.cvut.cz/data/

Upam, da vam pridejo prav(tut slovenija je med njimi in že *.map datoteke so tut narejene.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Če avg 31, 2006 3:08 pm

ok, to je super, ampak eno vprašanje kako to shraniti na navigacijo tako da bo delovalo?
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Če avg 31, 2006 3:36 pm

Kaj pravite o teli igrački?
Se bi dalo to uporabljati tudi v fukciji I-poda, torej priklop na radio preko auxa?
http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 3180019123
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Če avg 31, 2006 5:28 pm

Gotty, kart ki jih je dal nebivedu na zalost ne mores uporabit v Garminovih napravah. To so karte ki se jih uporablja na racunalniku v povezavi z recimo BT ali USB GPS sprejemnikom.

bass: igracka kot igracka.. Vcasih ni prevec zanesljiv, se nam je ze zgodilo da smo dobli nazaj v servis kakega ki se je obesil med navigacijo in ga je blo treba resetirat in se enkrat pot nastavljat, ampak drugace solidna stvar, dela zadosti hitro.. Lahko ga uporabis tudi kot mp3 player ja, ampak si bos moral nabavit zadosti velike kartice, da bos imel se mp3je poleg map na kartici..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
s1m0n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Če avg 31, 2006 5:55 pm

Napisal/-a s1m0n Če avg 31, 2006 5:58 pm

Da nebom nove teme odpiral bom kar tukaj vprašal !
Namen imam nabavit ta GPS sprejemnik http://www.globepoint.si/izdelek.php?product=15

In me zanima ali bo deloval na prenosnem MapSource programu od Garmina ?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Če avg 31, 2006 8:57 pm

Bo deloval, samo GPSGarmin programcek rabis. Ta programcek vzame podatke iz GPSa, kateregakoli, in jih spremeni v Garminovo obliko in se predstavi Garminovim programom kot Garminov GPS, da stvar deluje.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Ne sep 03, 2006 1:11 pm

No da povem še tole, mel sem en majhel problemček z softwerom pa sem nesel na servis, kjer s pomočjo geotisa naložili ponovno vse gor in mi naložili mape evrope na sd kartico. torej so naložili ponovno slovenščino, ki pa je še vedno pol v angleščini in ker ste tu pisali da so slovenščina na netu sem si pogledal in to imam gor naloženo kar je tukaj za dol povleč, jaz moram na moji navigaciji tudi nastavit british english da imam vse v slovenščini!

pa še to, res da me zanima da bi dol povleko dodatek amapk se bojim da bi si s tisti kaj zmrdal že naložen program!
 
SupraBoy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po avg 30, 2004 9:34 am
Kraj: Celje

VW navigacija

Napisal/-a SupraBoy So sep 09, 2006 12:50 pm

Lep pozdrav

Zanima me kaj za en cd moram uporabit pri vw da bi navigacija delovala v Sloveniji? Cd, ki je bil uporabljan v tem avtu v Nemčiji je (Travel Pilot DX, blaupunkt).
Live fast, die young ... and leave a cool-looking corpse
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B So sep 09, 2006 2:41 pm

Na originalni VW navigaciji deluje samo originalna VWjeva kartografija, zato se najprej pri prodajalcu prepricaj, da obstaja kartografija za Slovenijo. Ce obstaja, se bi jo verjetno dalo dobit na muli ;)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty So okt 07, 2006 10:35 am

EX-b verjetno boš znal mi odgovorit ali kdo drug, nekaj ne razumem, gps naprave npr te navigacije garmin, na kakšnem principu delujejo gpsi kje uporabljajo oz zakaj uporabljajo gps?
Bolj se mi zdi da uporabljajo naprave samo kartografijo katero predhodno naložiš in gps nima dobene veze! naprimer jaz sem šofer in ker je kamion ogromno vozilo se moram paziti v mestih ali vaseh kakšnijh nizkih mostov oz. cest ki so prepovedana za tovorna vozila 3,5 t ali 5 t oz 10 t, torej v navigaciji ki jo uporabljam je možnost tako kot v večini naprav za da izberem fukcijo za tovornjake in da vse to sama izključiuje! Se mi je pa zgodilo da sem v Nürnbergu bil v mestu in mi je navigacija kazala oz me hotela peljat skozi nadvoz ki je bil visok 3,5 m, zakaj?
Oz. v Italiji kjer sem bil nekje okolici verone in sem se pripeljal do krožnega toka in navigacija je narisala oz prepoznala navadno križišče črke T, zakaj?
Zdaj se pa jaz vprašam a ni gps glih zato da če so kakšne spremembe da to preko GPS navigacija prepozna in spremeni! Ali kakšno funkcijo ima gps?


Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mišek in 124 gostov