Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček

Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po maj 06, 2019 12:49 pm

Sem zvedel da je uparjalnik zanič. Da so težave s prtiskom.
Obnova sicer ni draga cca 90 evrov na Plineksu.

Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček

Napisal/-a ojnica To maj 07, 2019 1:35 pm

Nekaj novega:

"Pozdravljeni,

več let nazaj smo se še spravljali obnavljati uparjalnike, vendar pa je vedno prišlo do problemov kot je lomljenje vijakov, fitingi niso več tesnili, ponavadi se je odlomilo kako koleno za vodo. TUdi sama notranjost uparjalnika je bila velikokrat slaba zaradi nečistoč v plinu.

Dandanes montiramo samo nove uparjalnike, če odpovejo. Montaža s pripadajočim materialom (novo tipalo, fitingi, objemke in po potrebi cevi) in ponovno kalibracijo sistema stane okoli 150-200 eur, odvisno od zahtevnosti.

Sicer pa sam uplinjevalec ALASKA AT 09 stane 82 eur, trenuno sicer ni na zalogi, je pa v prihodu.

Hvala in lep pozdrav,

Peter Vahtar

VAHTAR - MENGEŠ"

Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček

Napisal/-a ojnica Pe maj 10, 2019 9:39 pm

Zanimivo, po 300km vožnje ga ni nit enkrat ven vrglo. Mogoče so bli konakti slabi, ker sem kontakte prepucal pa tudi teral sem ga z drugo, tretjo.
Ali pa je bil slab plin....

zzitop
Uporabnik

Napisal/-a zzitop Ne maj 19, 2019 11:29 am

Jaz pred slabimi 5 leti sam naredil revizijo uparjalnika:
viewtopic.php?f=2&t=43038&start=5640

Verjetno še prvotni not in je bil star nad 10 let in imel za samo čez 100.000 km. Sicer Landi, a nisem imel nikakršnega strahu pred zahtevnostjo sestave, ko sem ga enkrat razdrl. Precej simpl narejen. Notri je bil sicer precej umazan, kot prikazujejo slike zgornjega linka, vendar pa sta bili obe membrani še vedno celi.
Ni bilo lomljenja vijakov, kolena se itak da nova, ker so v kompletu, prav tako vsi oringi itd... Da se ne lotijo tega, je razlog bol ekonomske narave. Tesnila 20€, nov uparjalnik pa 80€. Tako da več kot 30 - 40€ za revizijo ne morejo zaračunati in posledično jim tako delo ne diši.
Glede na to, da si sam nastavil ventile in da se greš sam "šraufanja", sem prepričan, da to lahko sam urediš z nekaj potrpljenja in natančnosti. Seveda na lastno odgovornost. Bom pa še enkrak pripopal slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček

Napisal/-a ojnica Ne maj 19, 2019 8:56 pm

Vem sem gledal na youtubu, kako je treba naredit, ni težko ja...sam po 1000km mi je skoz deloval na plin.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov