Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po mar 23, 2020 5:32 pm

Bencin bo po novem okol 1 evra, upam da bo tud plin pod 50 centov.
Škofja Loka trenutno 57 centov. Zna bit da ga spustijo na 50 centov.
 
a33
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Sr maj 11, 2005 9:37 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a a33 Ne apr 19, 2020 8:34 pm

Vidim da je kaj nekaj avtov z dizel motorji predelano na plin, kot dodatno gorivo najbrš, ima kdo izkušnje s tem, kaj se pridobi , poraba plini ipd ?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver Po apr 20, 2020 8:06 am

Izvedljivo je, ni pa rentabilno. Razen, če bi rad glumil strica Skopušnika za vsak denar...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Ne maj 03, 2020 9:37 pm

Danes sem v Škofji Loki LOGO točil plin po neverjetnih 46 centov :D
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Pe maj 15, 2020 8:06 am

Plin v Škofji Loki 49 centov, druge črpalke 58 centov, torej skoraj 10 centov razlike.
530km/19 evrov. :D
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a alexwell So jun 06, 2020 9:24 pm

kako je z demontažo plinske napeljave, cena? so kakšne posledice? imam en avto nagledan im me ne moti poraba 10+
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko So jun 06, 2020 9:53 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Zakaj bi pa demontiral? Pač pustiš in voziš na benz....
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a alexwell Ne jun 07, 2020 10:59 am

bi raje imel v originalnem stanju avto.
 
notic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po dec 02, 2013 8:23 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a notic Ne jun 07, 2020 10:09 pm

Pozdravljeni,

če mogoče koga zanima, sem zaradi tega ker avta več ne rabim demontiral plinsko napravo PRINS VSI2 in jo kot komplet (mazanje, rezervoar, itd.) prodajam.

Za vse dodatne informacije sem dosegljiv preko sporočil na tem forumu.
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Po jun 08, 2020 6:29 pm

Če pa bi kdo želel komplet, pa prodajamo mi našega Grand Espacea z LPG in samo 182000km...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica So jun 27, 2020 11:59 am

Če hočete prodat avto v katerem je vgrajen aplinska jo je treba obvezno dat ven, pa bo avto se prodal bistveno lažje in za VIŠJo ceno.
Smešno ne, ampak plina večina ne mara v avtu. Men k sreči solidno dela, vgrajen v Bosni, pregledan v Slo., ampak tle itak nima noben pojma o plinu. :lol:
 
monikav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po nov 25, 2019 1:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a monikav Pe jul 03, 2020 12:53 pm

Ali se avtoplin sedaj sploj še splača, glede na to da je sedaj bencin bisveno cenejši kakor včasih?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Pe jul 03, 2020 12:59 pm

Pozdravljeni,

seveda se splača. Preden boste vi vgradili, bo bencin zelo verjetno že po stari ceni, če ne pa kmalu za tem.

LP
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Pe jul 03, 2020 7:45 pm

Se, v Škofji Loki je že od marca plin po 49 centov....drugje pa 58 centov....pa tudi pri istem stilu vožnje mi rabi 8 plina, bencina bi mi dobrih 7l, dizla pa tam dobrih 6l....govorim o povprečju večih avtov in vsaj kakih 500.000km.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac So jul 04, 2020 9:10 am

monikav je napisal/-a:Ali se avtoplin sedaj sploj še splača, glede na to da je sedaj bencin bisveno cenejši kakor včasih?


Po mojih izkušnjah . . . se je splačal v preteklosti, se splača sedaj in se bo splačal v prihodnosti, seveda ob spodnjih predpostavkah

- da imaš vozilo z motorjem, ki je neproblematičen za predelavo,
- da ti predelavo naredi in kasneje servisira mojster, ki ve kaj dela,
- da z vozilom v času, ko je v tvoji lasti narediš vsaj cca 40k km,

če so zgornji pogoji izpolnjeni (pa tudi, če samo pokriješ investicijo v predelavo) boš

- vedno nasmejan odhajal iz črpalke, kjer boš polnil plin (ne bo nobenega šoka za denarnico),
- če delaš več kilometrov pa bo seveda prihranek precejšen.

Sam sem v slabih 7 letih naredil dobrih 150k km, investicijo sem povrnil po cca 30k km + ostali prihranek v cca. 120k km je bil okoli 4k €, vozilo bi lahko praktično odpelal na odpad (in ne prodal), pa bi še vedno imel nasmeh na ustih.

Velika večina pa "cinca" bi, nebi, ne vem in tako potem iz vsega ni nič, vsi ki jih poznam in so predelali vozila so bili zadovoljni.

In zakaj ne vozim več predelanega vozila, ker je težko najti novejše vozilo, ki bi ustrezalo mojim kriterijem in bi imelo bencinski motor brez direktnega vbrizga. Pri starejših pa je izbira še vedno dovolj velika, tudi z malo kilometri se najdejo in preverjeno zgodovino.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Cefizelj Ne jul 05, 2020 6:08 pm

Živ.

Bi morda lahko naštel par avtov oz. motorjev, ki so dobri za predelavo brez večjih težav kasneje z ventili itd...
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Ne jul 05, 2020 11:22 pm

Jaz Espaceom 2,0T in LPG v 80.000km nisem imel nobenih teža..prav tako prej z Scenicom 1,4TCe v 140.000km brez problemov...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če jul 09, 2020 1:23 pm

Men na plin trokira in ven vrže, torej začne delat na bencin poplnoma brezhibno. Ker nočem vržt evre skoz okno me zaniam, če je tole uparajlnik zanič....je pa več kot 150.000km zdržal...razen če so ga umes obnavljal.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a desmodromica Sr jul 22, 2020 6:59 am

Do sedaj sem imel 4 avte predelane na LPG:

Lancia Thesis 3.0 V6
Suzuki Swift 1.0
Daewoo Lanos 1.5
Nissan murano 3.5 V6

Pri Lancii je bila Poljska naprava stara 10 let brez filtrov, totalno zanemarjeno in šalabajzersko(brez filtra uparjalnika, serviser se je čudil, da motor še normalno dela): - pojavljalo se je občasno cukanje pri višjih hitrostih, dokler ni popolnoma začel trokirati. Bila sta dva injektorja zanič, zamenjal in težavo rešil. Nato je avto cukal pozimi ter ob nižjih temperaturah(oziroma, dokler se števec za temperaturo ni premaknil do sredine, ker je bil termostat zanič) Na bencin je kljub temu, da je bil števec za temp. neodziven delal b.p. Zamenjal in delovalo je spet normalno.

Suzuki in Lanos vse b.p. - vsi trije so bili že predelani ob nakupu na LPG.

Murano(vozi oče) - naknadno vgradil, nova naprava(2017) preklopi takoj na LPG, verjetno še vedno obstajajo nove, ki šele preklopijo, ko se uparjalnik ogreje(odvisno od sistema). Posodica za mazanje zraven...koliko koristi od tega je vprašanje(je pa fino za videti, ko ob vžigu pokadi modro). 3 leta brez problemov...res pa je da jih je ogromno bilo na avtonetu na LPG z okvaro motorja, pa tudi brez LPGja...verjetno je srž problema v tem ker na 3500km spije 1l olja, na servisu seveda pravijo, da je to normalno a ker ga sproti redno doliva dela motor b.p.
 
Andraz3d
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:40 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Andraz3d Ne jul 26, 2020 9:13 pm

Lastim si 5. na plin predelan avto. Takle vrstni red:
1. Skoda fabia 1.4 16v, Prins. Povsem brez problemov, nisem cutil razlike med voznjo na plin ali bencin. V neki fazi so mi v garanciji menjali pokvarjene injektorje, bojda zaradi primeri LPGja v Sloveniji.
2. Honda FRV 1.8, Prins. Naprava neproblematicna, a je plin tako spremenil krivuljo navora, da je bil manj udoben za voznjo kot bencin. Najbolj od vseh, kar sem jih imel. Sem enkrat vozil se accorda z istim motorjem in isto napeljavo in je bil problem isti.
3. Lancia Thesis 3.2, tantarini. Naprava precej neproblematicna, a primitivnejsa od Prins. Menjan uparjalnik, avto je malenkost cukal na LPG (komaj opazno) in vcasih je kaksen engine light ven vrgu (vezano na lambda sondo, predrago za popravljat). En strucko mi je rekel, da bi moral se enkrat do milimetra premerit vse cevke za dovod plina, ce so enako dolge oz. ce je tlak v njih identicen.
4. Mercedes b 200 t, BRC sistem. Tega se vedno vozim, sem pri 100k km. Mal me skrbijo znani problemi LPGja na tem motorju po 100k. Sistem ima sicer flash lube, ampak ga tolk malo skuri (v primerjavi s prins), da sem mal v skrbeh. Vcasih, pri polnem plinu v klanec, mi preklopi na benz. Ne cutim razlike med plinom in bencinom.
5. Mercedes Viano 3.5, Prins. Povsem neproblematicno, se pa cuti malenkost spremenjen graf navora. Ga se vedno vozim.

Pri lancii se je najbolj razlikovala poraba plina vs bencina (30 %), pri drugih je cca 10% recimo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov