Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Mad Po apr 24, 2006 4:10 am

Pred kratkim sem v svoje vozilo vgradil moderen plinski sistem - na ločene šobe (šoba - valj) kot multi point in priporočil bi ga vsem, ki vozijo navite ali močne in težke avtomobile ... Bil sem prisiljen prodati avtomobil zaradi naraščajoče cene bencina in hkrati bil postavljen pred dejstvo, da za avto ne bom dobil skoraj nič.
V reviji Voznik mehanik sem odkril članek o avtoplinu in našel v Kopru Pooblaščenega monterja instalacij kateri je opravil dobro delo (bravo Robi)... Mislim da če bi moje vozilo vozil moj oče, ki je umirjen voznik po amortizaciji opreme ki je cca 25 - 40000 km ne bi porabil več kakor nekdo, ki vozi Citroen Saxo 1.1 ... Sam imam porabo okrog 13.5 litra kar je če tankam na Inter-ini Kozina kjer je cena 124 sit/liter isto kar porabi moj sosed, ki se vozi v Kliu 1.2 - 7 litrov (Moj avtomobil ima 200 konjev) ... Govori se, da bo na vse avtocestne črpalke Petrol montiral plin . Pa si kupi sedaj Turbodizla če si upaš... :P Če kdo želi informacije lahko postavi vprašanja ... Za obalo mu lahko pomagam. Lep pozdrav vsem ... ;)
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Fry
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: So nov 08, 2003 3:50 pm

Napisal/-a Fry Po apr 24, 2006 10:22 am

Seveda nas zanima. Povej kateri avto vozis, kateri sistem si vzel in koliko je stal, kako dolgo so montirali. Kako je s homologacijo, a moras peljat na LPP ali kar monterji uredijo vse?
Potem se vprasanje glede voznje. Lahko avto normalno teras, zaviras z motorjem pri visokih obratih brez kakrsnekoli nevarnosti? Skratka, bi sel na Mobikrog in vozil tam na avtoplin?
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Dariooo Po apr 24, 2006 3:03 pm

zivjo
hmm...za tega v kopru sm slisal ja..moj kolega je sel uprasat za stratusa chryslerja in ima motor 2.5 V6 in da ki ima neke cudne kolektorje (vsaj tko sm kolega razumel) in da ki bi prislo njemu da mu montirajo plin cca 400-450k :shock: :shock: :shock: a je to res mogoce tolko kesa?

no mene zanima kolko npr das denarja za 100 prevozenih km oz na kilometer oz nek podatek kolko das kesa za doloceno razdaljo ali pa kolko pije l plina na 100km ter kolko je cena litra :P he he...
pa se me zanima kko je kej z mocjo...ce z plinom kej izgubis na moci..ker zdaj imam 125 konjev...in se nebi za unih 300k rad vozu s sami 100 konji ;)
LP pa hvala za pomoc pa se ce lahko poves kje je to u kp...kaj v ulici 15. maja??
LP ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
dskrab
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Sr maj 04, 2005 10:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dskrab Po apr 24, 2006 3:57 pm

http://www.lovato.si/sitemgr/sitemgr-site/

Nekaj za ljubitelje avtoplina ...

Lep dan
Sej nimaš kej! Tko je pa nč drugač!

It`s not just JDM. It`s a LIFESTYLE !
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a MacTron Po apr 24, 2006 5:12 pm

Mad: kaksne informacije so bile ze zrecitirane na naslednjem linku...

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... to+na+plin
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To apr 25, 2006 11:18 pm

Fry je napisal/-a:Seveda nas zanima. Povej kateri avto vozis, kateri sistem si vzel in koliko je stal, kako dolgo so montirali. Kako je s homologacijo, a moras peljat na LPP ali kar monterji uredijo vse?
Potem se vprasanje glede voznje. Lahko avto normalno teras, zaviras z motorjem pri visokih obratih brez kakrsnekoli nevarnosti? Skratka, bi sel na Mobikrog in vozil tam na avtoplin?


Vgradil sem ga v Audi A4 1.8 Turbo Quattro sistem je Easy Jet proizvajalec pa Tartarini. Na Mobi krog ne bi šel z njim ker imam v Portorožu na letališču 100LL - 135 oktanski bencin za letalske batne motorje... :D :D :D Ne - ne gre isto ker point plina je da se voziš poceni... Lahko bi mi ga poštelal tudi da gre isto in celo boljše potem bi tudi pil isto ali tudi več... Meni ga je nastavil tako, da se vozim okrog zeelo poceni primer: Avto je težek čez tono in pol zraven tega je motor čipan na 200 km z bencinom letiš in potem ti en tank z pribl 50L - tankam skoraj vedno takrat naredi 360 km in to je dvanajst tisoč sit cca To je 3240 sit za sto kilometrov... Mesečno sem tankal tudi po enajstkrat, ker se dosti vozim in mi je prihajalo včasih tudi do 130000 sit mesečno. Plin je naštelan, da mi avto normalno deluje do 5000 obratov in vleče linearno... ne cuka razen če naenkrat pohodiš plin, ker ga ne uspe toliko naenkrat vpliniti - moj avto ima tudi največje število konjev ki ga ta sistem prenese... To je kot sem razumel limit, ker sem nekaj razmišljal o nabavi RS4 pa mi je monter rekel, da ne bo šlo - problem so konji in število cilindrov... O zaviranju z motorjem pri visokih obratih ne vem nič imam turbinaša :D lahko ti pa povem da so se izmikali vsi drugi monterji pri montaži na Turbo motor le Robi je rekel, da je možno in da je varno... Verjamem mu saj sem naredil že cel kup km brez problemov. je multipoint - grejo injektorji v glavo ne v kolektor in na njegovi spletni strani je fotografija montaž - tudi moja. Cena montaže in sistema je 360000 sit naredil mi je vse v dveh dnevih... cca 20000 km sem že prevozil in to po ceni - pije mi 11 litrov - x 124 sit/liter (Interina plin Kozina)
to je cca 1360 sit/ 100 km ali pri meni razlika skoraj dveh tisočakov na sto kilometrov... pomnoži z 200 x (20000km) in dobiš da sem sistem že amortiziral... Priporočam ga toplo vsem. Danes se je montiral na Klio Williams mojega kolega ... No ni za divjake si pa lahko v eni milisekundi na benzinu - toliko mu je potrebno da se spremeni medij benz-plin potem letiš.... L.p. Mad ... Ah da Lpp - v Kopru ti uredijo to na Proavtu k njim pridejo enkrat mesečno z Lpp-ja ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Mad To apr 25, 2006 11:28 pm

Dariooo je napisal/-a:zivjo
hmm...za tega v kopru sm slisal ja..moj kolega je sel uprasat za stratusa chryslerja in ima motor 2.5 V6 in da ki ima neke cudne kolektorje (vsaj tko sm kolega razumel) in da ki bi prislo njemu da mu montirajo plin cca 400-450k :shock: :shock: :shock: a je to res mogoce tolko kesa?

no mene zanima kolko npr das denarja za 100 prevozenih km oz na kilometer oz nek podatek kolko das kesa za doloceno razdaljo ali pa kolko pije l plina na 100km ter kolko je cena litra :P he he...
pa se me zanima kko je kej z mocjo...ce z plinom kej izgubis na moci..ker zdaj imam 125 konjev...in se nebi za unih 300k rad vozu s sami 100 konji ;)
LP pa hvala za pomoc pa se ce lahko poves kje je to u kp...kaj v ulici 15. maja??
LP ;)

Da res je v ulici 15 Maja - Robert Mavri je monter tel: 070/449-274 To je kjer je stara pralnica od Trošta (v isti stavbi odzadaj)... - med Vodopijo vulkanizerjem in Surovino ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Mad To apr 25, 2006 11:33 pm

MacTron je napisal/-a:Mad: kaksne informacije so bile ze zrecitirane na naslednjem linku...

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... to+na+plin

Sorry ker sem tu gor šele par dni in vsega kar ste napisali pač še nisem prebral... zdelo pa se mi je smotrno povedati kar sem sam opazil - en velik prihranek ... L.p Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Mad To apr 25, 2006 11:40 pm

Dariooo je napisal/-a:zivjo
hmm...za tega v kopru sm slisal ja..moj kolega je sel uprasat za stratusa chryslerja in ima motor 2.5 V6 in da ki ima neke cudne kolektorje (vsaj tko sm kolega razumel) in da ki bi prislo njemu da mu montirajo plin cca 400-450k :shock: :shock: :shock: a je to res mogoce tolko kesa?

no mene zanima kolko npr das denarja za 100 prevozenih km oz na kilometer oz nek podatek kolko das kesa za doloceno razdaljo ali pa kolko pije l plina na 100km ter kolko je cena litra :P he he...
pa se me zanima kko je kej z mocjo...ce z plinom kej izgubis na moci..ker zdaj imam 125 konjev...in se nebi za unih 300k rad vozu s sami 100 konji ;)
LP pa hvala za pomoc pa se ce lahko poves kje je to u kp...kaj v ulici 15. maja??
LP ;)

Sorry sem spregledal - mislim, da ti lahko naštela da vleče isto meni sigurno ne(nisem želel) - je pa možno - jaz sem gledal le, kako bi svojo porabo zmanjšal... ker če trošiš in ti je važno koliko trošiš :P greš če je že možno na manj...Lahko gre dosti bolje potem pije malo več a vseeno manj cenovno... :D L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Sr apr 26, 2006 7:46 am

Mad je napisal/-a:
Plin je naštelan, da mi avto normalno deluje do 5000 obratov in vleče linearno...

...


Kaj se pa zgodi nad 5000 obrati :?:
 
Gadjit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če okt 06, 2005 1:06 pm

Napisal/-a Gadjit Sr apr 26, 2006 8:23 am

Mad: pozabu si na registracijo, ki jo plačaš vsako leto, na prodajo avta z +150 KM in seveda vzdrževanje.
Kjer je Clio v veliki prednosti!
lp
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr apr 26, 2006 9:45 am

Pero je napisal/-a:
Mad je napisal/-a:
Plin je naštelan, da mi avto normalno deluje do 5000 obratov in vleče linearno...

...


Kaj se pa zgodi nad 5000 obrati :?:

ne rabim čez in ne gre čez zato pije 11 ne 13.5 kot na benz... Rabim ga da se vozim v službo in ko gre žena in otroci kam na potep z menoj za prehitevati prevržem na benz je bolj uporaben... :D :D :D To je za mirno vožnjo po predpisih ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr apr 26, 2006 9:49 am

Gadjit je napisal/-a:Mad: pozabu si na registracijo, ki jo plačaš vsako leto, na prodajo avta z +150 KM in seveda vzdrževanje.
Kjer je Clio v veliki prednosti!
lp


...Nekaterim to ne predstavlja problem... prodajo? saj se hecaš kdo bo kupil avto ki gre preveč dobro, drži ko utrgan - po dežju in soncu drži isto in je registriran z 150 km? pa porabi 50000 mesečno za 3500 - 4000 km? Pa saj noben ni toliko nor, da bi ga kupil... :D :D :D
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr apr 26, 2006 9:58 am

Gadjit je napisal/-a:Mad: pozabu si na registracijo, ki jo plačaš vsako leto, na prodajo avta z +150 KM in seveda vzdrževanje.
Kjer je Clio v veliki prednosti!
lp
...

210 v rikverc... piše, ker toliko sem imel not ko sem letel iz avtoceste ma mislim da v Kliotu ne bi tega jaz napisal.... Uzdrževanje? dve leti - en volanski končnik jermeni ko sem ga kupil oz servis - napenjalci pumpavode hidr. napenjalec ... in sklopka ki pa ni bila potreba - skuril sem jo iz objestnosti ... pa gume in ploščice. no meni gume žre najmanj od vseh avtov, ki sem jih imel(30 najmanj) in pobere jih kot stružnica - ravno čez cel profil in to - edini do sedaj če ne sem menjaval pri drugih avtih, ko sem na sredi profila imel 5-6 mm napisa in tretjine zunanjih robov pa ni bilo več - Bridgestone napisano z malim b - copy?
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Sr apr 26, 2006 10:13 am

Mad je napisal/-a:
Pero je napisal/-a:
Mad je napisal/-a:
Plin je naštelan, da mi avto normalno deluje do 5000 obratov in vleče linearno...

...


Kaj se pa zgodi nad 5000 obrati :?:

ne rabim čez in ne gre čez zato pije 11 ne 13.5 kot na benz... Rabim ga da se vozim v službo in ko gre žena in otroci kam na potep z menoj za prehitevati prevržem na benz je bolj uporaben... :D :D :D To je za mirno vožnjo po predpisih ...


1. Torej če te prav zastopim ti na plin sploh ne dela čez 5000/min na benz pa ja

2. in poraba je manjša zaradi bolj umirjene vožne - kar je edino logično ker ima plin manjšo kurilno vrednost in je poraba plina VEDNO večja pri istih pogojih. Preprosti zakoni fizike pa nobeno štelanje ne pomaga ;)

Pa ne zastopit da šimfam plin. Plin mi je zelo všeč...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr apr 26, 2006 10:38 am

Pero je napisal/-a:
Mad je napisal/-a:
Pero je napisal/-a:
Mad je napisal/-a:
Plin je naštelan, da mi avto normalno deluje do 5000 obratov in vleče linearno...

...


Kaj se pa zgodi nad 5000 obrati :?:

ne rabim čez in ne gre čez zato pije 11 ne 13.5 kot na benz... Rabim ga da se vozim v službo in ko gre žena in otroci kam na potep z menoj za prehitevati prevržem na benz je bolj uporaben... :D :D :D To je za mirno vožnjo po predpisih ...


1. Torej če te prav zastopim ti na plin sploh ne dela čez 5000/min na benz pa ja

2. in poraba je manjša zaradi bolj umirjene vožne - kar je edino logično ker ima plin manjšo kurilno vrednost in je poraba plina VEDNO večja pri istih pogojih. Preprosti zakoni fizike pa nobeno štelanje ne pomaga ;)

Pa ne zastopit da šimfam plin. Plin mi je zelo všeč...


Vsak komentar je dobrodošel počasi se bomo naučili eden od drugega kar še ne vemo... Pri plinu je malo večja poraba vendar bi mi instalater lahko naredil, da se ne bi poznalo tako opazno kot se pri meni - je bil pa moj cilj da dosežem : to zato, ker vedno ko vozim umirjeno vozim med 3 in 4 000 kjer imam navor ... kaj mi bo čez 5 000 in avto tu tudi lepo povleče tam do skoraj 170 tudi še kar progresivno pospešuje čez nima niti smisla...
Zadnjič spremenil Mad, dne Sr apr 26, 2006 10:43 am, skupaj popravljeno 1 krat.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Pudgar Uroš
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: So jul 23, 2005 3:11 pm

Napisal/-a Pudgar Uroš Sr apr 26, 2006 3:46 pm

Ali ima avto potem dva kesona, enega za benz, drugega za plin? Kako prevežeš oz. preklopiš med enim in drugim gorivom?
Kaj pa če ima avto nad 200 KM? Kaj se zgodi z zvokom avtomobila?
Meni je namreč adrenalinsko všeč ko avto zarjove pri visokih obratih, če je to potrebno.

Lp, U.
 
Golden eye
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 637
Pridružen: Če maj 01, 2003 1:20 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a Golden eye Sr apr 26, 2006 11:20 pm

a lahko ti to mal poslikaš???

kolk pa je velik rezervar oz. kolk kilometrov nardiš z njim?
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če apr 27, 2006 4:22 am

Pudgar Uroš je napisal/-a:Ali ima avto potem dva kesona, enega za benz, drugega za plin? Kako prevežeš oz. preklopiš med enim in drugim gorivom?
Kaj pa če ima avto nad 200 KM? Kaj se zgodi z zvokom avtomobila?
Meni je namreč adrenalinsko všeč ko avto zarjove pri visokih obratih, če je to potrebno.

Lp, U.

...Da, imam oba rezervarja - sem dal v prostor rezervnega kolesa še jeklenko torodialne oblike, ki se prilega odprtini . Ima okrog 56 litrov prostornine vendar čez poletje zaradi temperature in pritiska ne gre notri več kot 40 litrov - pozimi je tudi 52 litrov šlo to je za 420 - 460km...in to je cca 350 - 380 km poleti glede na dosedanjo porabo in kar mi je rekel monter (poleti še nisem vozil)... Sistem plin ima elektroniko vezano na elektroniko bencina in uporablja iz bencinskih injektorjev napetost za elektromagnetne ventile plina... Elektroniko ti z pritiskom na gumb na armaturi ločuješ na delovanje plin oz. bencin - sistem deluje na različnem minus polu - plus je skupen(lahko je tudi obratno ne bom trdil)(samo bežno mi je serviser razložil), tako da so injektorji bencina polni in pripravljeni elektronika plina pa jim laže (vi delujete) - tako kot da bi delovali in medtem je odprt plin . Ko preklopiš na benzin tako v sekundi prevrže medij in če to storiš ko ni poln gas tega niti ne občutiš pri polnem plinu pa cukne ... Zvok je bolj kovinski na plin rjove pa ne ... pa saj zato imaš tisti gumb... Čez 200 konj.moči mi je instalater rekel da ne more še narediti sistema ... Se pa pripravljajo na to...(Tartarini) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če apr 27, 2006 4:26 am

Golden eye je napisal/-a:a lahko ti to mal poslikaš???

kolk pa je velik rezervar oz. kolk kilometrov nardiš z njim?

Slike so na netu - Easy jet .. www.avtoplin.com (oziroma bodo - sem preveril stran je še v izdelavi) glede porabe ti piše zgoraj ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 26 gostov