Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
hribovc06
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po maj 05, 2014 8:36 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a hribovc06 To mar 19, 2019 10:59 am

Gre za avto z direktnim vbrizgom tekoče faze, kar pomeni, da stalno dela za plin preko obstoječih plinskih injektorjev.

Sem še malo brskal in našel v LJ na Tržaški: http://www.avtomehanika-jankovec.si/diesel-servis Najprej sem mislil, da je samo za dizle, nato pa sem prebral, da imajo tudi za bencinarje. Čakam na njihov odgovor. pozna kdo?

Bi pa rad sčistil, ker menjava je predraga, da bi kar preventivno menjal. Kot pravim z avtom med vožnjo ni nobenih težav, samo ob vžiganju ko je hladen mu moraš z gasom malo pomagat.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 To mar 19, 2019 11:16 am

hribovc06 je napisal/-a:Gre za avto z direktnim vbrizgom tekoče faze, kar pomeni, da stalno dela za plin preko obstoječih plinskih injektorjev.

Verjento si tu mislil bencinskih?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To mar 19, 2019 2:21 pm

Neverjetno kako mi sedaj lepo dela avto, čisto nobenih težav, kot da bi iz trgovine dobil novga.
Za vse to so bli krivi razštelani ventili, kako to da Caserman na Vrhniki tega ni vedel, niti dva avtomehanika v Tržiču, ko mi je crknil avto, niti lokalni mehanik, niti mehanik v Ljubljani, pa sem spraševal jih preko e-maila, jim poslal video. Dvakrat sem na tehnični peljal avto na prevetivni pregled in jih tudi tam vprašal, zakaj trese, zakaj se čuje tako iz izpušnega, zakaj klenka motor, vsi so trdil plin zj*be motor.

In sedaj, ker znam dober kuhat se lotil še sam nastavljanje ventilov. Prvič to delal, 2 uri mi je vzelo in jih nastavil tako kot morajo bit. 2x sem šel čez, da so bli v nulo nastavljeni. Lističe sem dobil poceni v Ljubljani, zato se lahko zahvalim prodajalcu orodja Žabjak.

Teramo dalje, brezskrbno, poceni.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 To mar 19, 2019 3:02 pm

Slika
 
hribovc06
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po maj 05, 2014 8:36 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a hribovc06 To mar 19, 2019 3:31 pm

danci1973 je napisal/-a:
hribovc06 je napisal/-a:Gre za avto z direktnim vbrizgom tekoče faze, kar pomeni, da stalno dela za plin preko obstoječih plinskih injektorjev.

Verjento si tu mislil bencinskih?


Ja bencinskimi seveda!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To mar 19, 2019 9:16 pm

Ne so me mehaniki strašil, da naj ne šarim po ventilih, ker si bom samo nakopal stroške in kao če jih ne bom prav nastavil se lahko kar poslovim od mašine.
Pa le nisem tolk za*it kot eni mislijo, če mi sedaj dela kot nov motor. Pa seveda bil sem z avtom še pri čisto drugih mehaniki zaradi izpušnega in tudi tam mojstri niso vedli nič.
 
kevaliz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe apr 25, 2014 4:06 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kevaliz So mar 23, 2019 8:31 pm

Zdravo

Potrebujem nasvet za vgradnjo plina v Hyundai Tucson 1.6 GDI 2019 letnik. Ne vem katerega proizvajalca bi izbral. Berem po forumu in po googlu in naj bi najboljsi bil PRINS.

Ima kdo izkusnje s tem motorjem/avtom?
 
eziga
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr dec 23, 2015 9:38 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a eziga Če mar 28, 2019 4:59 pm

Še poročilo za morebitne podobne težave: Rešitev težave za spodnje vprašanje je bila, kot je predlagal "japanac", nakup kabla za priklop plinske napeljave na računalnik (eBay, dobrih 15 €) in odstranitev blokade vožnje v versusgasovem programu za nadzor plinske napeljave z računalnikom. Obstaja možnost popolne odstranitve blokade ali nastavitev na določeno št. kilometrov. Programsko opremo sem snel s povezave, ki jo je poslal prodajalec kabla. Kasneje mi je vgrajevalec plinske naprave za le-to javil, da "če ni servisirana po nekem zakonu ne sme delovati".

eziga je napisal/-a:Menjavo filtra za plinsko napeljavo ob rednem servisu nisem opravil pri vgrajevalcu plinske napeljave (sistem Versusgas, avto-plin.eu). Ker pri menjavi ni bil resetiran računalnik je le-ta, kot kaže, zablokiral delovanje plinske naprave tako, da sistem sedaj ne preklopi več na plin. Ker vgrajevalec mastno zaračuna za servis (50 € za 5 min menjavo filtra, ki je na bencinski 5 €) mi sedaj noče povedati, kako resetirati računalnik (če se to sploh da). Je to normalna praksa vgrajevalcev plinske opreme?
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Če mar 28, 2019 5:31 pm

Super, da si rešil.

eziga je napisal/-a:Kasneje mi je vgrajevalec plinske naprave za le-to javil, da "če ni servisirana po nekem zakonu ne sme delovati".


Ob prisotnosti tržnega inšpektorja bi vgrajevalec hitro "zamenjal ploščo", zadevo si kupil, ne vzel v najem ali lesing, itd. in je TVOJA, ni ga in ga nikoli ne bo, ki bi lahko omejeval uporabo stvari, ki sem jo kupil in pošteno plačal. Pa še od koga je vgrajevalec "posvečen" da odloča ali sistem sme ali ne sme delovati, za to obstajajo kontrolni organi, ne pa vgrajevalec, ki bi rad služil na servisih. :/:o:/ :ne

p.s. Tudi tlačna posoda - rezervoar bi se morala na 10 let pregledovati, pa ne vem za noben primer, ko bi koga vrgli na tehničnem.

Svašta, teramo dalje. :vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Pe mar 29, 2019 10:31 am

Novejši plinski sistem Tartarini EVO1 uporablja nov diagnostični vmesnik, ki ga imajo samo pri zastopniku. Zastopnik je Cast d.o.o.. Zaradi napak pri nastavljanju plinskega sistema in posledično težav pri delovanju plinskega sistema poznam osebo, ki je pridobila ekskluzivni diagnostični vmesnik in lahko pomaga pri težavah z delovanjem plinskega sistema Tartarini EVO1. Kdor potrebuje kontakt naj me kontaktira preko zs.
Ista situacija je pri plinskem sistemu Versusgas. Ogromno napak pri nastavljanju plinskega sistema. Večina problemov izhaja iz nastavitev, nekaj pa tudi zaradi slabe montaže. Kdor je iz Ljubljane ali okolice naj piše na zs.
 
Generalwar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 30, 2019 9:37 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Generalwar Ne mar 31, 2019 1:31 pm

pozdrav, iščem novo dostavno vozilo, pa me zanima, če je sploh smiselno razmišljati v smeri lpg motorja?
zaenkrat sem samo bral o dacii dokker s tovarniško vgrajenim plinskim sistemom (1600 cm3). kako naj bi se ta konfiguracija obnašala pri polni obremenitvi (600kg) po vašem mnenju?
kaj pa če bi bilo potrebno (zelo redko) priklopiti še prikolico s kakimi 300kg skupne teže?
gre v tem primeru za nepremičnino?

hvala za vsa mnenja, sam s plinskimi avtomobili nimam izkušenj, vsak trgovec pa samo hvali svojo robo.
 
hribovc06
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po maj 05, 2014 8:36 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a hribovc06 Ne mar 31, 2019 8:25 pm

hribovc06 je napisal/-a:Gre za avto z direktnim vbrizgom tekoče faze, kar pomeni, da stalno dela za plin preko obstoječih plinskih injektorjev.

Sem še malo brskal in našel v LJ na Tržaški: http://www.avtomehanika-jankovec.si/diesel-servis Najprej sem mislil, da je samo za dizle, nato pa sem prebral, da imajo tudi za bencinarje. Čakam na njihov odgovor. pozna kdo?

Bi pa rad sčistil, ker menjava je predraga, da bi kar preventivno menjal. Kot pravim z avtom med vožnjo ni nobenih težav, samo ob vžiganju ko je hladen mu moraš z gasom malo pomagat.


No da malo poročam. V petek sem dobil avto s čiščenja injektorjev. Moram pohvalit avtomehaniko Jankovac, da so profesionalni in korektni. Na žalost pa težav nismo odpravili. Avto ob hladnem zagonu še vedno pokašljuje, tako da mu moram malo z gasom pomagat. Zdaj testiram še, ali je na bencin isto ali ne.

Me pa zanima ali ima kdo še kakšno idejo v katero smer naj raziskujem? Svečke so zamenjane, injektorji sčiščeni, redni servis motorja in plinske instalacije ravno narejen...
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Ne mar 31, 2019 8:53 pm

Generalwar je napisal/-a:pozdrav, iščem novo dostavno vozilo, pa me zanima, če je sploh smiselno razmišljati v smeri lpg motorja?
zaenkrat sem samo bral o dacii dokker s tovarniško vgrajenim plinskim sistemom (1600 cm3). kako naj bi se ta konfiguracija obnašala pri polni obremenitvi (600kg) po vašem mnenju?
kaj pa če bi bilo potrebno (zelo redko) priklopiti še prikolico s kakimi 300kg skupne teže?
gre v tem primeru za nepremičnino?

hvala za vsa mnenja, sam s plinskimi avtomobili nimam izkušenj, vsak trgovec pa samo hvali svojo robo.


Če ti avto ustreza po velikosti in moči motorja, potem je to best buy. To so stari Renault motorji, ki so na plin delovali odlično. Kar se tiče plinskih sistemov so znamke Landi Renzo in v osnovi delujejo odlično. Preveri dobo garancije. Življenska doba plinskih sistemov je ob rednem servisiranju ista kot za motor.
Moč ostaja ista tako da če vleče bencin bo tudi plin :), tukaj se nimaš česa bati. Vsi taxiji Cameo so predelani na plin, poznam več oseb, ki dnevno naredijo več kot 100 km z Daciami na plin in delujejo super.
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Ne mar 31, 2019 8:58 pm

mihouca je napisal/-a:Bom kar tukaj uprašal...

Imam težavo z plinom. Avto je predeln pri Tartriniju v Celju, leto in pol in 30.000km. Avto je bil pri njih prejšni teden cel teden in pravijo da napake na napravi ni.

Napaka se pojavlja ob mrzlem preklopu iz bencina na plin.

Plin je naštiman da preklopi ko je temperatura motorja 70 stopinj. Ko preklopi avto zgubi moč, toliko da moraš pritisniti do konca na plin da ne ugasne. To se pojavi za cca 10 sekund naprej avto deluje normalno. Če počakam da se avto segreje na 90 stopinj in ročno preklopim na plin avto preklopi normalno

Svečke in tuljave so bile zamenjane 3000km in en mesec nazaj.



Se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo? Glede na simptome sumim da bi bilo kaj narobe z uparjevalnikom.

Gre za Audi A8. L. 2006, 335KM, 4,2


Ni tako preprosto. Lahko je uparjalnik vezan na napačno cev za toplo vodo in kljub temu da tebi piše temperatura 70 stopinj je lahko uparjalnik še vedno prehladen( recimo 20 stopinj) za normalno spreminjanje agregatnega stanja plina. Nato nastanejo težave z vžigom mešanice zrak-plin. Verjetno, ko je toplo problemov ni? V kolior težav ne rešiš me kontaktiraj na zs. Lp
 
Generalwar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 30, 2019 9:37 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Generalwar Ne mar 31, 2019 9:07 pm

dejanLPG je napisal/-a:Če ti avto ustreza po velikosti in moči motorja, potem je to best buy. To so stari Renault motorji, ki so na plin delovali odlično. Kar se tiče plinskih sistemov so znamke Landi Renzo in v osnovi delujejo odlično. Preveri dobo garancije. Življenska doba plinskih sistemov je ob rednem servisiranju ista kot za motor.
Moč ostaja ista tako da če vleče bencin bo tudi plin :), tukaj se nimaš česa bati. Vsi taxiji Cameo so predelani na plin, poznam več oseb, ki dnevno naredijo več kot 100 km z Daciami na plin in delujejo super.


Hvala za hiter odgovor. Malo manjši je od zdajšnjega citroen jumpija, ki postaja prestar in prepokvarjen. Če bi bilo kaj prihranka na gorivu bi bil to samo bonus, peljat je tako ali tako treba. Bom še kaj povprašal na testni vožnji.
 
kluka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po nov 05, 2018 5:04 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kluka Po apr 01, 2019 8:22 am

Pozdravljeni,

Sem lastnik Golfa 6 1.4 tsi (90kW), ki je bil predelan na plin pred 3,5 leti z napravo Zavoli PRO. Avto je imel takrat 50kkm, sedaj pa ima 180kkm. Avto in plin sta redno servisirana. Zadnje leto imam težavo z vožnjo na bencinu z mrzlim motorjem. Motor cuka in nima nobene moči. Iz garaže s službe komaj prilezem ven. Če gas pohodim do konca, imam občutek kot da bi motor zalivalo (podobno kot pri mopedu, ko ravno izklopiš zauh). Tudi prosti tek je zelo nizek 500-700 obratov (normalno 800) in tudi nemiren. Po prvih nekaj kilometrih se stvar uredi sama od sebe in avto normalno deluje. Pri porabi ne vidim nobene razlike, ravno tako ne pri moči, ko je avto ogret.

Še nekaj opažanj:
Naredim 100km na plin. Če avto vžgem čez 2h ni težav. Po 8h cuka in nima moči nekaj kilometrov. Tudi na ravnem včasih rabim 20 s do 50km/h.
Naredim 100 km na plin in zadnje kilometre na bencin. Po 8h ni težav, motor sicer malo pocuka, nič dramatičnega.
Naredim 100 km na bencin. Po 8h avto vžgem in ni težav.
Če med vožnjo preklopim iz plina na bencin, motor nekaj km po tem ob polni obremenitvi ne dobi moči, čez nekaj km pa se vse uredi.

V kolikor imate izkušnje s takšnimi težavami, bom zelo hvaležen za vsak nasvet. Lahko mi tudi pustite telefon za ZS in vas pokličem.

Lep pozdrav,
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Po apr 01, 2019 9:30 am

Kaj pomeni redni servis?
Vozi se 50km na becin in preverite vrednosti motorja. Če so ok, potem se išče napako na plinu.
 
markogregi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr apr 11, 2018 8:29 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a markogregi Po apr 01, 2019 11:02 am

Generalwar je napisal/-a:pozdrav, iščem novo dostavno vozilo, pa me zanima, če je sploh smiselno razmišljati v smeri lpg motorja?
zaenkrat sem samo bral o dacii dokker s tovarniško vgrajenim plinskim sistemom (1600 cm3). kako naj bi se ta konfiguracija obnašala pri polni obremenitvi (600kg) po vašem mnenju?
kaj pa če bi bilo potrebno (zelo redko) priklopiti še prikolico s kakimi 300kg skupne teže?
gre v tem primeru za nepremičnino?

hvala za vsa mnenja, sam s plinskimi avtomobili nimam izkušenj, vsak trgovec pa samo hvali svojo robo.


Živjo, imam Berlingota 1,6, 90KM, LPG. Glede na to, koliko boš obremenil Dokkerja, pričakuj da bo avto nepremičnina.
Ko gremo mi na morje, Berlingo poln + truga+3 kolesa na kljuki, avto ne gre nikamor, poraba pa je 12L/100. Dejansko imaš na voljo 80 konjev in nizek navor. Sem easy driver in uživamo na roadyjih, zato mi je to čist OK. Če pa rabiš avto za delo in se ti skoz mudi, potem pa to ni to.
Glede stroškov, boš imel z dizlom enake kot LPG, pa boljši navor, pa ne boš imel skoz neke zajebancije z injektorji in ostalim.
Če voziš LPG, moraš imeti dobrega LPG mojstra, zato se pri Daciji pozanimaj koliko obvladajo.
 
Merceklass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jan 11, 2019 8:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Merceklass Po apr 01, 2019 4:05 pm

Zdravo mene zanima a bi mi kdo na gorenjskem ali pa okolici pregledal plin. Dve leti nazaj je bil delan na g1 ampak je pokvarjen ko sem priklopil varovalko nazaj je zacelo spredaj desno smrdeti po plinu in tudi slisati kako nekje uhaja.. Rad bi to zrihtal ce je kdo nej me kontaktira na privat ali pa kar poklice 069971360 gre se pa za cla 350 2005
 
Generalwar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 30, 2019 9:37 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Generalwar Po apr 01, 2019 9:23 pm

markogregi je napisal/-a:Živjo, imam Berlingota 1,6, 90KM, LPG. Glede na to, koliko boš obremenil Dokkerja, pričakuj da bo avto nepremičnina.
Ko gremo mi na morje, Berlingo poln + truga+3 kolesa na kljuki, avto ne gre nikamor, poraba pa je 12L/100. Dejansko imaš na voljo 80 konjev in nizek navor. Sem easy driver in uživamo na roadyjih, zato mi je to čist OK. Če pa rabiš avto za delo in se ti skoz mudi, potem pa to ni to.
Glede stroškov, boš imel z dizlom enake kot LPG, pa boljši navor, pa ne boš imel skoz neke zajebancije z injektorji in ostalim.
Če voziš LPG, moraš imeti dobrega LPG mojstra, zato se pri Daciji pozanimaj koliko obvladajo.


zelo razdelana prvoaprilska šala ;)

hvala za tole. a je to res, da je potrebno imeti lpg mojstra, če se vozi lpg? so problemi pogosti?

hvala in lp
blaž
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov