Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm To okt 04, 2016 12:09 pm

Če koga zanima, prodaja se Aveo s 73.000km, konec novembra bo star 4 leta, je še 1 leto v garanciji.
Vsa oprema, predelan na plin pri SIGAS-u, deluje brez težav, je pa potrebo po družinskem avtu (2 otroka), tako da se bom moral od njega žal posloviti.
Cena: 6200€ je bil ocenjen staro za novo pri nakupu novega avta, tako da če je kdo pripravljen dati kak evro več, drugače gre avtohiši v račun :-)
Zraven dam gratis še komplet zimskih gum GoodYear na platiščih.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... art%20Stop
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac To okt 04, 2016 1:06 pm

Zdravo, pa si mislil imeti vozilo 10 let, če se prav spomnim . . . no, se zgodi, brat je tudi pristal najprej na Voyager-ju in zdaj na Peugeotu 807 (seveda pri treh otrocih).

Korektno napisan oglas . . . . želim ti uspešno prodajo.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm To okt 04, 2016 1:28 pm

Hvala. Ja saj jaz bi ga še vedno imel, ker je top, vozim se poceni, imam vse kar rabim (touch zaslon, bluetooth telefonijo itd..), dela kot urca ....
Samo potem so pa tu še ženske in bolje da zamenjam kot pa da vsak dan poslušam eno in isto... Nisi več 20 let star, imaš otroke, malo glej na varnost, pa da bomo komot sedeli notri, potem pa pride še pes ki ga dam lahko samo še na streho in smo zaključili zgodbo in bo treba iti na karavana in ponovno v stroške kaj čmo...
Edini problem je, ker ima na trgu zelo slabo ceno, meni so ga v avtohiši kjer sem naročil novi avto ocenili na 6200€, sem pa upam da bo kaj več. Tako da načeloma če je kak resen interesent in se vidi v njem predvsem v poceni vožnji naslednjih 5 let, se načeloma lahko zmenimo tudi za enako ceno, vendar pred koncem novembra ne, ker šele takrat pride novo vozilo. Drugače gre pa avtohiši v račun ...
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sennheiser Sr okt 05, 2016 2:28 pm

Glavni problem imaš v tem da je predelan na plin. Pa ne zaradi plina samega, ampak zato ker je interesentov zelo zelo malo.
Ali si razmišljal karkoli v smeri da narediš premontažo? Pač če je zadeva ustrezno vzdrževana in ti ne dela težav, mogoče ni napačno če pogledaš tudi to opcijo. Mislim da ti avtohiša ne bo dala 1000€ več na račun avtoplina - vsaj meni ko sem se pogovarjal da bi menjal niso ponudili nič več na račun plinske napeljave. Sicer tvojega sistema ne poznam, ampak se pozanimaj kakšne imaš omejitve s tem sistemom (kubikaža itd.) in poglej če ti ustreza kakšen avto glede na tvoje zahteve.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr okt 05, 2016 5:17 pm

@sennheiser : " Glavni problem imaš v tem da je predelan na plin. Pa ne zaradi plina samega, ampak zato ker je interesentov zelo zelo malo."

mogoče je res manj "interesentov " a zato več resnih kupcev , ki vedo kaj iščejo in želijo. da se pa taki avti pod pogojem da so v redu - nebi prodajali pa je milo rečeno natolcevanje .. ti si imel problem svojega rabljenega plinaša prodat?
plin je cnej k bencin
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Če okt 06, 2016 7:23 pm

sennheiser je napisal/-a:Glavni problem imaš v tem da je predelan na plin. Pa ne zaradi plina samega, ampak zato ker je interesentov zelo zelo malo.
Ali si razmišljal karkoli v smeri da narediš premontažo? Pač če je zadeva ustrezno vzdrževana in ti ne dela težav, mogoče ni napačno če pogledaš tudi to opcijo. Mislim da ti avtohiša ne bo dala 1000€ več na račun avtoplina - vsaj meni ko sem se pogovarjal da bi menjal niso ponudili nič več na račun plinske napeljave. Sicer tvojega sistema ne poznam, ampak se pozanimaj kakšne imaš omejitve s tem sistemom (kubikaža itd.) in poglej če ti ustreza kakšen avto glede na tvoje zahteve.


Ja vem, saj če bi bilo čisto po moje bi ga še vedno vozil, je pa res da pri 2 otrocih in psu je malo majhen. Vem da ne bom dobil nič več za plinsko napeljavo, avtohiša mi je ponudila 6200€, zdaj če odštejem strošek plinske napeljave dobim za avto dobrih 5000€, kar je za 4 leta starega s tako opremo zelo malo, glede na to da je bil nov 12.000€, je pa res da Chevrolet ni ravno znamka ki bi držala ceno, pa še nehali so jih delati, tako da, žal ... Sem pa prepričan da tisti ki ga bo kupil ne bo falil, če rabi dober avtoček za malo denarja in poceni vožnjo .
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če okt 06, 2016 7:34 pm

Problem pri avtomobilih na plin je (poleg ventilov) podoben kot pri dizlih: Da so bili mišljeni za veliko kilometrov. Težko je dobiti rabljenega, a lepo ohranjenega dizla. Komot pa se dobi rabljenega in ultra ohranjenega bencinarja.
In plinsko vozilo se daje bolj na stran dizlov.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če okt 06, 2016 8:44 pm

samo nabijaš ali namerno zavajaš ?
plin je cnej k bencin
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če okt 06, 2016 9:10 pm

Ne vem kaj je s tabo narobe. Si ti samo nabijal ali namerno zavajal glede SLO potrdila za tesnjenje naprave, vgrajene v Srbiji? Retorično vprašanje.

Glede zgoraj napisanega pa tako ljudje razmišljajo preden se odločijo za nakup vozil z različnimi pogonskimi gorivi.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Če okt 13, 2016 10:57 am

Na koliko časa kaj tankate bencin. Jaz sem za cca 8000+ km porabil en tank bencina 45l.
 
buggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe avg 17, 2007 5:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a buggy Če okt 13, 2016 11:22 am

jurcek85 je napisal/-a:Na koliko časa kaj tankate bencin. Jaz sem za cca 8000+ km porabil en tank bencina 45l.


...kaj bi pa s tem rad izvedel?

Ce bi teh 8Kkm naredil z enim hladnim vzigom potem bi verjetno porabil toliko bencina dokler ti ne zagreje temperature hladilne do 35 stopinj oz. kolikor imas nastavljeno :D Mislim, da tukaj tezko najdes nek skupni imenovalec.

Vec hladnih vzigov (krajse relacije) nizja zunanja temperatura in vecja kubikaza predelanege motorja ter seveda cesta po kateri vozis (nismo vsi na ravnicah doma), ko se ta vozi na bencin so faktorji, ki vplivajo na to koliko bencina porabis. Nenazadnje lahko kdaj za "test" tudi preklopis na bencin pa se bo tvoja potencialna analiza podrla...samo zanima me do kaksnih zakljuckov bi rad prisel?

Pri meni recimo na 90.000 plinskih km pri prejsnji Vectri C 2.0 turbo 210KM/1700kg (preklop nastavljen na 30 stopinj) Agis OBD-CAN, poraba bencina varirala od .05l/100km poleti, do 1,5l/100km pozimi ( povprecna poraba plina je bila na celo obdobje 10,5l/100km). Zjutraj ko je mrzlo se peljem 2km v konkreten hrib potem pa relacija 60km v eno smer vecinoma regionalke.

Sedaj na Insigni 2.0 turbo imam sistem tekoce faze, ki za hladen vzig naceloma ne potrebuje bencina...pa mi ga vseeno pri visjih obratih malo "spricne" notri (opazeno pri testih, ki smo jih delali)...se pa sedaj se nekaj "dodatno testira" tako da poraba bencina pri meni je trenutno konkretno prisotna ;)

Mislim da pri nekemu povprecnemu motorju 1600ccm s povprecno voznjo lahko za celoletno povprecje racunamo kar od 0.5 do 1l na 100km pa se s to oceno cez prst ne bos kaj dosti zavajal. Vsaj take so bile moje izkusnje tudi po pogovoru s sodelavci, ki so tudi sami vozili predelave z uparjalnikom.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Če okt 13, 2016 4:50 pm

buggy je napisal/-a:Mislim da pri nekemu povprecnemu motorju 1600ccm s povprecno voznjo lahko za celoletno povprecje racunamo kar od 0.5 do 1l na 100km pa se s to oceno cez prst ne bos kaj dosti zavajal. Vsaj take so bile moje izkusnje tudi po pogovoru s sodelavci, ki so tudi sami vozili predelave z uparjalnikom.


Potrjujem zgoraj navedeno tezo . . .

https://www.spritmonitor.de/en/detail/560172.html

Poleti preklopi zjutraj po max. 500 m, pozimi zjutraj večinoma po 1,5 km, pri ekstremnem mrazu zjutraj pa pri max. 3 km (brez garaže in nadstreška, pod snegom). Preklop nastavljen na 35 stopinj.

Najhitreje nam je preklaplal Hyundai Santa Fe 2.4 in sicer nekje na polovične razdalje v primerjavi z zgornjimi.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Mare77
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: To dec 04, 2007 9:32 am
Kraj: Južno od LJ

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Mare77 Če okt 13, 2016 11:41 pm

jurcek85 je napisal/-a:Na koliko časa kaj tankate bencin. Jaz sem za cca 8000+ km porabil en tank bencina 45l.


Jaz imam porabo bencina v sedmih letih uporabe plina 0,71 l/100km. Garaže nimam, živim na ravnini. S tem da na vsake toliko časa preklopim na bencin za par km, v glavnem pa je vožnja na plin - 9,38 l/100km - 241.851 km in 22.688 l. Avto je pa C XP 1,6.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Pe okt 14, 2016 8:41 am

jurcek85 je napisal/-a:Na koliko časa kaj tankate bencin. Jaz sem za cca 8000+ km porabil en tank bencina 45l.

Trenutno sem od zadnjega tankanja bencina prevozil 7800km.

V povprečju pa bencin tankam nekje na 3500-4000km (mi gre na živce, če je kazalec pod 1/2 :) ).
 
buggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe avg 17, 2007 5:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a buggy Pe okt 14, 2016 9:31 am

danci1973 je napisal/-a:
jurcek85 je napisal/-a:Na koliko časa kaj tankate bencin. Jaz sem za cca 8000+ km porabil en tank bencina 45l.

Trenutno sem od zadnjega tankanja bencina prevozil 7800km.

V povprečju pa bencin tankam nekje na 3500-4000km (mi gre na živce, če je kazalec pod 1/2 :) ).



...tank imas pa koliko velik, ker drugace nam ta podatek nic kaj dosti ne koristi?

Jaz sem imel pa na Vectri vedno MAX 1/2 tanka polnega z bencinom in ko je padlo na priblizno 1/4 oz. ko je BC range zacel kazat se cca 100km sem dofilal 15l bencina, ter naredil zazanamek kilometrov. Ni bas natancno, vendar s prakso sem s tem sistemom vedel kaj se dogaja z avtom in ce so bila odstopanja, zakaj ;)

Je bilo pa to dotakanje bencina nekako na vsako 3 polnjenje plina pozimi (cca 1000km) in dosti manj pogosto poleti.

premalo bencina seveda ni priporocljivo imeti v rezervarju, ker se bencin pumpa ne hladi ustrezno, prevec pa tudi ni smiselno okol prevazat ze zaradi teze...mogoce je tudi zato meni pri 250Kkm izpregla poslusnost in sem jo moral zamenjat :P
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Pe okt 14, 2016 9:34 am

buggy je napisal/-a:...tank imas pa koliko velik, ker drugace nam ta podatek nic kaj dosti ne koristi?

64 litrov
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a nejc1986 So okt 22, 2016 5:01 pm

Pozdravljeni

Lepo bi vas prosil za izkusnje iz prve roke.
Imam xsaro predelano na plin in situacija me je pripeljala do tega,da jo imam velikokrat parkirano v podzemni garazi,pred vhodom pa je znak, ki to prepoveduje.

Prebral sem celo temo,bral forume in prisel do vedno istega zakljucka; ni predpisane globe, je zastarelo pravilo iz casa stoenk in wartburgov.

Sedaj pa me zanima, kako vi to pocnete... preklopite na bencin pred garazo,ne parkirate pod zemljo ali ignorirate?

Najbrz je moznost uhajanja plina nicelna?
Ali riziko "pizd.rije " sploh kaj zmanjsam s preklopom na bencin?
Ce se pripeljem z praznim lpg rezervarjem, pa mi tako ali tako nihce nic ne more. Je tako?

Bognedaj, da se kaj zgodi, zavarovalnica bi ziher komplicirala na polno...

Skratka,vasa mnenja...

Hvala,lep pozdrav...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop So okt 22, 2016 5:25 pm

Jebesh LPG---> Klik in si rešen... :D

Malo heca, ker na tvoje vprašane nimam odgovora. Tudi mene to zanima, kako je s temi garažami. In če kdo ve, kako je v tujini? Sem že tudi sam parkiral v Tower centru Rijeka in Tiare shopping Vilež, a sem, po pravici rečeno pozabil, da morda sploh ne bi smel..
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 So okt 22, 2016 6:54 pm

Preklop na bencin ne spremeni ničesar, prazen LPG tank pa nikoli ni čisto prazen (razen, če si ga ravno vgradil ali demontiral multi-ventil). Možnost puščanja sicer ni nična, ampak nič kaj bolj verjetna kot puščanje bencina, ki pa je bolj eksploziven.

https://www.youtube.com/watch?v=18Xn-jTNufo&feature=youtu.be

V Mariboru sem sicer znak za prepoved LPG videl samo na eni garaži stanovanjskega bloka.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a nejc1986 So okt 22, 2016 7:56 pm

V ljubljani ima vecina podzemnih garaz znak za prepoved... sicer je vsak znak malo drugacen, od napisa "gas" v znaku za prepoved, do preprostega napisa "prepovedano za vozila na plinski pogon"

Ok, verjetnost ni nična,ampak vseeno... če zacne uhajat plin, pa naj bo exploziven ali ne, verjetno se ima potem konkretne probleme in z upravljalcem zgradbe in z zavarovalnico in še z marsikom... in dvomim, da se bo kdorkoli ukvarjal s tem, ali sem kriv ali ne, ampak se bo samo pokazalo s prstom name, ker sem vozil in parkiral tam, kjer nebi smel...

Če pa pac uhaja bencin , bi se pa najbrz dalo diskutirat (vsaj upam) ali je krivda dejansko moja, ali pa gre zgolj za splet nesrecnih okoliscin...

Je pa zanimivo... nikjer v navodilih za uporabo, ki sem jih dobil ob vgradnji lpg-ja ni napisano nic o prepovedi podzemnega parkiranja. Niti me monter na to ni opozoril. Niti ni o tem, konec koncevm govora ob opravljanju izpita. Torej je tukaj marsikaj odvisno od samoiniciativnosti vsakega posameznika. In će nekje ni table... verjamem, da marsikdo niti ne ve, da je prekrsku.

Se mi zdi, da je to tipicen odraz drzave do alternativnih goriv... zatret cimbolj in poskusat dosezt cimmanjso uporabo takih vozil.

Zdaj mi je padlo na pamet... a je potemtakem prepovedana tudi uporaba takega vozila na vlaku, ki pod morjem povezuje EU in VB? neumno vprasanje... ali pa tudi ne☺
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 106 gostov