Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
lkajtna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 16, 2002 2:40 pm

Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a lkajtna To jul 16, 2002 3:01 pm

Hi!

Neke noči (01.00) sem se peljal po Ljubljani mimo parlamenta in na koncu Šubičeve ul. zavil desno po Prešernovi (Proti Ameriški ambadadi), ker je bila celo večnost rdeča luč, sem od jeze, ko se je prižgala zelena silovito speljal z mesta tako, da so gume zaškripale.
Pri Ameriški ambasadi pa so viseli policaji, tako kot vedno, pa me je ustavili iz moje leve strani in izrekli vsemu začudenemu denarno kazen zaradi naglega speljevanja.

A je to res kaznivo? Kaj naj napišem v pritožbi?

P.S.: kazen je 15.000 sit oz 7.500 v 8. dneh

Lep pozdrav, Luka.
Pa en lep avtomobilistični pozdrav !!!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a dobek To jul 16, 2002 4:40 pm

lkajtna pravi:

A je to res kaznivo? Kaj naj napišem v pritožbi?




ja...in cisto prav je tako
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a monster_d To jul 16, 2002 5:04 pm

Glih danes smo sem imel avtosolo, in je nasplon prepovedano sunkovito speljevanje in skripanje z gumami.Bolje da cimprej placas kazen da imas polovicni znesek, pritozil se pa bos bolj tezko!!
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a enarf To jul 16, 2002 5:13 pm

Res je kar pravita kolega. Ne vem pa kako tolerirajo to zadevo na zelo mokri spolzki cesti, kjer se to zgodi mimogrede...
Žua d vivre...
 
VTI
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jun 10, 2002 3:49 pm

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a VTI To jul 16, 2002 5:15 pm

Ej nasvet k pomaga!Napiš,da maš zelo slabo kvaliteto gum in da nimaš dovolj izkušenj z avtom-speljevanjem in da so ti zato zaškripale gume ker ti je prej na semaforju ugasnil avto in je voznik za teboj zacel trobit in si splejal tako kot si.Drug nasvet je pa da tega ne deli več ker je to prepovedano!
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a Sale To jul 16, 2002 9:13 pm

Baje je prepovedano tudi NAGLO zaviranje !!! Al se motim ? ;)
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
rockson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: To jul 16, 2002 1:17 pm

Re: Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a rockson Sr jul 17, 2002 8:21 am

4Sale pravi:
Baje je prepovedano tudi NAGLO zaviranje !!! Al se motim ? ;)


Točno tako - vsaj brez razloga. To naj imajo v mislih vsi tisti, ki pritiskajo na zavore, če jim voziš preblizu riti.

Mene so tud ustavili, ker sem prečkal semafor pred vsemi ostalimi - sem zavijal - brez da bi gume škripale. Pa sem polcaja vprašal kaj je narobe - je rekel prehitro speljevanje - in kako to določite? Po tem vprašanju je preformuliral kazen v ogrožanje ostalih udeležencev v prometu???? Ga gledam, in kaj je zdaj to? Češ da sem prečkal križišče medtem, ko so se nasprotno vozeča vozila premikala v križišče. Pol sem mu pa pojasnil, da sem bil jaz že čez križišče, ko se je prvi avto sploh premaknil. Pa če mi lahko konkretno pove koga naj bi ogrožal. Po tem je pa znorel, da se nimam kaj usajat - da sem naredil prekršek po nevem-katerem-členu in da naj bom tiho, ker me bo dal sodniku.
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a life4rave Pe jul 19, 2002 9:57 am

hehe keri modeli! sej moj frend je pa z rocno pred policaji obrnu, pa pa potem speljal, da so gume zaskripale, (policaji so bili bdv. v lokalu pili) pa so sli potem za njem in mu napisali kazen CITIRAM: za unicevanje cestisca! hehehe, sej to ne mors verjet!

Drugac pa komot napises, da nimas dost izkususenj pa slabe gume... bla bla bla pa ti bojo ugodil, samo bos za une kurceve koleke vrgu ene 4 jurje!

Aja glede naglega zaviranja (a morjo gume zaskripat?) ker ce imas ABS ti ne zaskripajo?

Ce te pa ze slucajn ustavi roka pravice,ko si naglo brezal, mu pa poves, da je cez cesto letela creda podivjanih pavijanov, in da si mogel ustavit, samo da so sedaj ze sli in da jih za to on ni videl! (rad bi vidu izraz na policaju) hehehe :)
Natakar Taxi Prosim!
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a DavKo Pe jul 19, 2002 12:35 pm

Hi

Tudi ce imas ABS gume skripajo pri mocnem zaviranju. Ponavadi ABS ne more tako hitro reagirati in na kratko skripa.

LP
David
Slika
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a din Ne jul 21, 2002 10:08 am

Sem mel z101 z tigar gumami pa je škripalo na vsakem ovinku pa čeprav si vozo 20, na prehodu za pešce pa da se sploh ne menimo, kot da bi šol na reli, te pa naj mi rečejo da sem prenaglo speljal. Kaj pa primorje? Tam ja škripa skoraj pri vsakem malo bolj energičnem speljevanju.

Kaj policaji nimajo kaj bolj pametnega za delat??
Slika
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Ali je to res, da je škripanje z gumami kaznivo?

Napisal/-a ssokec To jul 30, 2002 8:53 pm

Mel sem isti problem ene 100 m pred policaji sem se naglo obrnu da so zaškripale gume pol me pa policaj ustavi da sem prehitro vozu! pa sem ga vprašal če me je z radarjem meru in kolko sem vozu. pa me je neki popisal pol sem pred njim speljal da sm skoraj gume tam pustu in sem se nazaj vrnu in sem ga vprašal če sem prehitro vozu. pol sem mu pa spizdu. zaenkrat še nobenih vabil k sodniku zaradi tega.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 137 gostov