Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

nihanje prestavne rocice

Napisal/-a life4rave Sr jul 17, 2002 12:26 pm

Zanima me zakaj se pri meganu coupeju pri dodajanju in odvzemanju gasa niha prestavna rocica (cca 1.5 cm), sicer vem da zaradi nosilcev, samo sem bil ze na parih servisih in mi povsod zagotavljajo, da je to normalno! in tudi nosilci naj bi bili se dobri!
ampak kateri koli drug avto sem vozil se mi to ni dogajalo! Ce ima kdo isti avto naj mi pove ali ima iste probleme, ali se to dogaja samo pri mojem avtu?


Lp
Natakar Taxi Prosim!
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a enarf Sr jul 17, 2002 2:00 pm

Uf, kab ti vidu mojo bivšo stoenko!!! To je povsem normalno. Verjetno pa je, da si dobil prostor (luft, med brati) v stičišču ročke in prenosnega vzvoda do menjalnika. Ta ročka (prestavna) ima na koncu krogelno ležišče do katerega prideš od spodaj (beri: pod avtom). Moteče a neškodljivo. Nosilci? Kaj si mislil s tem?
Žua d vivre...
 
Uporabniški avatar
rockson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: To jul 16, 2002 1:17 pm

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a rockson Sr jul 17, 2002 2:34 pm

To se dogaja pri vseh Renaultih - razen zdej novih (Laguna II, Avantime in Vel Satis). Drugače pa je to pri teh škatlah normalno. Sem mel R5 in Megana, pa punca ma zdej Cliota - pa je pr vseh to delal oz. dela. Kaj češ j**c je j**c. So pa končno to tud oni pogruntal očitno.
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a bravura Sr jul 17, 2002 10:36 pm

res, novi clio dela tudi to...
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a monster_d Sr jul 17, 2002 10:37 pm

Ti bi mogel videti kako je delala prestavna rocica pri 14 let starem yugotu ko ga je se mel moj foter. V vsako stran se je majal vsaj 1cm.
To ni nic takega, je pa znacilno za nekatera vozila z vecjim stevilom prevozenih km.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a monster_d Sr jul 17, 2002 10:37 pm

Ti bi mogel videti kako je delala prestavna rocica pri 14 let starem yugotu ko ga je se mel moj foter. V vsako stran se je majal vsaj 1cm.
To ni nic takega, je pa znacilno za nekatera vozila z vecjim stevilom prevozenih km.
 
RoadRunner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To jul 09, 2002 10:07 am

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a RoadRunner Če jul 18, 2002 10:03 am

Jest mam tud cliota in me to isto nihanje ročice naprej in nazaj ful moti. Včeraj sem si reku da je treba temu nardit konc in sem dal avto na lukno. Razlog za nihanje sem takoj opazu. Spodnji sredinski nosilc od motorja je KATASTROFA! Zgleda približno tako kot ojnica. Spodnja luknja od nosilca je pfibližno premera 10cm, notr je guma (mehka ko drek) in na sredini gume je ost, ki je pritrjena na šasijo. Tam je treba samo namesto gume dat medeninasto pušo in je rešen problem. Itak pa je verjetno vsem jasno da je avto original narejen za penzioniste. In še nekaj: kar je original NI dobro!
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a life4rave Če jul 18, 2002 11:01 am

Hja to sem tud jest vidu, da je sredinski nosilec ful neki cudn narejen in da bi se dal spedenat da ne bi imel tolk lufta, samo mi je serviser reku, da mogoce to ne bi bilo dobro za masino, oz. za neki druzga pa sem pozabu izraz (da lahko potem neki potrga) kao, da je ze z namenom tolk lufta (PROKLETA j***a) :) mas avto za 3 miljone, pa ti rocka dogaja k pr enem jugotu! hehe ce zaprav ga imam se zmeri rad! hehe
Natakar Taxi Prosim!
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a vinci Če jul 18, 2002 11:22 am

Ta zadeva sploh ni moteca kva nakladate pa ne primerjat z nekim jugotom.Na nobenem testu tega niso pograjali ker sploh ni motece in ne vpliva na voznjo.Sam imam ze tretjega cliota pa sploh ni nobenega problema.
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a life4rave Če jul 18, 2002 12:37 pm

hehe sej da ne bi mislu, da bi zarad tega menjal avto! Ga ne dam! Rajs mam renaulta, kot pa katerega koli italiana al pa nemca v istem rangu!, ker kot prvo z mojo usrano 1.4 16v masinco se upam duvat z vsakim nemcem al pa italianom, pa tud ce je 1.6 16v! Ce bi kdaj kupoval drug avto, pride edino se japonc u igro, ker so edini avtomobili k so zakon! , Ce ne druzga sej ce se bom sesu bo mogoce kaj od mene ostal (NCAP 30 tock, vec kot vsak tanov volvo!!!) ce ne druzga renault vsak let fukne 9 miljonov eurov za razvoj varnosti, s tem da druge firme samo posnemajo njihovo tehnologijo od varnostnih zatezovalnikov naprej... s tem da mi je se oblika vsec, sicer ma pa renault druge pomankljivosti, (razne majhne stvari se rade pokvarijo) pa seveda slampasta zasnova glede menjalnika! :) (jah pac vsega ne morem imet) :)
Natakar Taxi Prosim!
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a enarf Če jul 18, 2002 12:47 pm

Kar se tiče menjave puše v nosilcu motorja le kar fantje...potem boste pa jamrali, ko popustilo vse ostalo. Tista guma je tam z namenom. Z namenom, da duši vibracije, ki jih oddaja motor. Morda je res malce premehka vendar z menjavo za tršo se bo tresel namesto motorja cel avto!
Žua d vivre...
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a life4rave Če jul 18, 2002 1:46 pm

sej pri tem nosilcu ni fore, da prenasa vibracije... to vlogo imata glavna stranska nosilca, ta sredniski spodnji nosilec ima samo foro, da ko ti pohodis oz. spustis gas masina zaniha naprej in nazaj ( da ni natrdo vpeta) in s tem potegne se prestavno rocico naprej in nazaj...in zato je tudi spodnji nosilec tako narejen, da masina odspodaj niha malo naprej mlalo nazaj cca 1.5cm, samo ne vem zakaj samo pri renaultih!, se kaksna dost vecja j***a kot kaksen megan al pa clio imajo to bols postiman!!! agrrrr
Zato mislem, da ce bi vstavil puso ne bi vplival na vibracije, pomoje na kaj drugega? masina najbrz z enim namenom vpeta tako da niha tja pa nazaj!

mah kwa jest vem ... hehe


Lp
Natakar Taxi Prosim!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a vladek Pe jul 19, 2002 5:41 am

life4rave: tisti ncap testi so tud bolj tko ...pa tud avtomobili v nizjem razredu imajo skoraj vsi ze 30 tock tako da tist dosezek ni ne vem kaj ..res pa da je bil prvi ...

nihanje prestavne rocice, nma smisla karkoli menjat bo samo se slabse ..samo sprijaznis se pac s tem da niha ...itak ne drzis rocice ko vozis ampak takrat ko prestavis...
Slika
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: nihanje prestavne rocice

Napisal/-a din Ne jul 21, 2002 10:17 am

Če boš namesto gume dal pušo ti garantiram da boš ostal brez puše in nosilca pol ti bo pa ročka plesala za 10cm ne pa 1
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov