Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nejc11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe okt 13, 2006 11:32 pm

Nasvet glede VW Golf I - l.1982 - prevoženih 2400km

Napisal/-a nejc11 Pe okt 13, 2006 11:51 pm

Pozdrav:

Imam dedka(legenda), ki je leta 1982 kupu VW Golfa I. Ker je takrat imel nek rabljen pickup in golfa praktično ni rabu, mu ga je na koncu že blo očitno škoda, tako da je sedaj avto star 24 let, prevoženih pa ima 2400km. To pomeni 100km na leto. Avto je v voznem stanju, nove gume, vse pregledano in izpravno.
Motor je 1,3 bencinar, 4 prestave.

Ta avto bo na nek način postal moja last, oz. dedek mi ga je dal "da ga mal zvozim".

Avta mi je kar malo škoda vozit, kajti je zelo star, v prtljažniku pa še diši po novem :D
Avto je bil garažiran, praktično je kot nov. Podvozje, ter prostor za motor je bilo vse zaščiteno s posebnimi mažami(na servisu)
Ali je "zdravo" ta avto vozit- oz se ga sploh splača, glade na potencialno vrednost ki jo lahko nekoč doseže. Kajti če je bil že toliko časa v garaži je lahko še malce dalj :D
Neke nuje vozit ga ni kajti sam imam golfa II ki mi ga je dal drug dedek(tudi odlično ohranjen)

Torej::::

Vaši nasveti kaj in kako s tem avtom naprej- vozit, ne vozit, kaj pazit,kakšna je vrednost avtomobila, oz. kakšna lahko postane čez nekaj let.

Tu pa so še slike::
Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ So okt 14, 2006 2:23 am

Če se boš vozil, ga pa le čuvaj. ;)
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Napisal/-a PRODRIVE So okt 14, 2006 3:12 am

Cuvaj ga kot zenico oka svog,ga prodas,z veseljem ga kupim,ker tile golfi so bili eni bolsih,ce ne najbolsih ;)
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim So okt 14, 2006 6:48 am

Ta golf definitivno ni avto, s katerim se bi vozil - in ga zvozil - kot z edinim prevoznim sredstvom pri hiši.
to je naložba denarja, hitro rastoče delnice, zlato v trezorju ali kaj podobnega.
če bi sam bil tvoje sreče, bi ga obdržal, a le kot drugi ali tretji avto v družini, ga imel v garaži in se z njim zapeljal tu in tam v lepem vremenu, morda toliko (al pa malo več) kot tvoj dedek.
temu vozilu v primerjavi z ostalimi vrednost raste - in tega bi se zavedal.
zadnje kar pritiče temu avtomobilu, je da ga dobi v roke (nikakor ne mislim s tem tebe!) kak mozolast najstnik in ga v pol leta zdrka do amena ali pa konča z njim v kakšnem jarku.
lp pilgrim
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So okt 14, 2006 7:35 am

pilgrim je napisal/-a:Ta golf definitivno ni avto, s katerim se bi vozil - in ga zvozil - kot z edinim prevoznim sredstvom pri hiši.
to je naložba denarja, hitro rastoče delnice, zlato v trezorju ali kaj podobnega.
če bi sam bil tvoje sreče, bi ga obdržal, a le kot drugi ali tretji avto v družini, ga imel v garaži in se z njim zapeljal tu in tam v lepem vremenu, morda toliko (al pa malo več) kot tvoj dedek.
temu vozilu v primerjavi z ostalimi vrednost raste - in tega bi se zavedal.
zadnje kar pritiče temu avtomobilu, je da ga dobi v roke (nikakor ne mislim s tem tebe!) kak mozolast najstnik in ga v pol leta zdrka do amena ali pa konča z njim v kakšnem jarku.


točno tako! sam mislim, da glede na tvoje pisanje nisi tak neumen mulo, da bi to legendo uniču. ker s tem bi pa res naredu neznansko škodo! pazi na avto. kot je pilgrim povedu, samo ob lepem vremenu. v nedeljo z k maši....
Slika
 
Uporabniški avatar
Gti-Driver
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: To apr 13, 2004 9:28 pm

Napisal/-a Gti-Driver So okt 14, 2006 7:52 am

Jast bi lih rabu eno tako enkico! Bi kar vr-a not poknu, še mal bi se okoli teže poigral, pa kakega konjička še zraven. Pol je komaj to avto! :twisted:
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 So okt 14, 2006 8:07 am

Gti-Driver je napisal/-a:Jast bi lih rabu eno tako enkico! Bi kar vr-a not poknu, še mal bi se okoli teže poigral, pa kakega konjička še zraven. Pol je komaj to avto! :twisted:

sam to pol ni taprav oldtimer!!!! :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Napisal/-a Eazy-O So okt 14, 2006 9:18 am

Gti-Driver je napisal/-a:Jast bi lih rabu eno tako enkico! Bi kar vr-a not poknu, še mal bi se okoli teže poigral, pa kakega konjička še zraven. Pol je komaj to avto! :twisted:


Za take zadeve lahko ponucaš tud kšno izdihnjeno enko, ne pa lepo ohranjene zadeve s praktično nič kilometri...

@nejc11:
Če imaš le možnost, ga spravi, vključno z vsemi papirji. Ko bo prišel čas, mu zrihtaj status starodobnika, kar bi moralo še dviniti vrednost. Če se ti gre za prodajo, seveda. Drugače pa ti tudi ne bo škodil ta status saj vključuje dosti cenejše zavarovanje, druženje z ostalimi starodobniki na srečanjih, itd... Poglej si več na www.starodobnik.net :)

Pa srečno. :)
Slika
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Napisal/-a Gobavc So okt 14, 2006 9:52 am

Gti-Driver je napisal/-a:Jast bi lih rabu eno tako enkico! Bi kar vr-a not poknu, še mal bi se okoli teže poigral, pa kakega konjička še zraven. Pol je komaj to avto! :twisted:


No, zdaj vidiš zakaj ga ni za prodajat. Tako kot pravijo ostali. Imej ga le za tople in sončne nedeljske izlete. Na vrednosti bo pridobil 100%. Sploh, ko dobiš certifikat ;)
 
nejc11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe okt 13, 2006 11:32 pm

Napisal/-a nejc11 So okt 14, 2006 11:23 am

no sej, hvala za odgovore kajti,
prodajat ga sigurno ne gre (sorry PRODRIVE,Gti-driver)

Kar se tiče uničevanja in gonjenja avta- mozoljast glih nism več:D ,nism pa tut nek star izkšen voznik. V vsakem primeru bom pazu nanj kajti nek odnos do avtomobila je treba imet- že do svojega, kaj šele do tega.

Kot vidim je najbolj pametno da avto ostane pri dedku v garaži, jaz pa se vsak vidend sprehodim do njega ter zapeljem golfa en krog po Ljubljani(ampak le če bo sonce) :D:D

Avto je trenutno še normalno registriran, drugo leto pa se ga da pod oldtimerja tako da je registracija zelo majhna.
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 So okt 14, 2006 11:36 am

Na avtu je treba glede na starost nujno zamenjati zobati jermen, hladilno tekočino, olje v motorju itd. Upam, da ni še vse original.
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček So okt 14, 2006 12:07 pm

Lej da bi dobil čez ducat let veliko denarja se motiš. Tržna vrednost tega avtomobila je dokaj majhna,ker golfov so naredili več komadov. Če bi bila ta golf redek recimo da bi jih naredili kaj pa vem 30 primerkov bi bila tržna cena takega avta danes zelo velika,ker pa so jih naredili vrjetno zelo veliko bo pa vedno majhna. Sam imam tudi golfa 2 po dokumentih je letnik 86 org.Nemški precej izpopolnjen kot pa un Sarajevski golfa oba sem imel na voljo vozt.
Kaj pa Yugo,stojenka,fičo jih je kar nekaj takih zelo malo pa se prodajajo po 150 jurjev eni več eni manj odvisn v kakšnem stanju je avto.
golf 1 je zelo redek primerek počas tudi za njim pešači golf 2 po cesti jih vidm še kar nekaj ampak so katastrofalno obdelani eni so ljubiteljsko vzdrževani ampak tržna cena ne bo nikoli visoka. Vem tudi to da je zelo veliko povpraševanja po golfu 2 org.Nemški manj je zanimanja za sarajevskega(upam da veste o čem govorim, jest pač rečem da je org. Nemški,ker je tud bil tam narejen....)

Moje mnenje je naslednje če imaš drug avto pusti tega golfa pr mah v garaži,če se boš vozil vrjetno so deli posebaj kakšne gumice preparele z leti te bi mogu nujno menjan,kakšen je olje,filtri,gume. Če je ta primerek recimo dokaj ohranjen naj bo še naprej ohranjen zato ga čuvaj v garaži. Da bi pa zdej delov reklamo po mestu je pa tazadnja. Reklama za avto je vidt kakšn ameriški avto še posebaj str to je zakon vidt ne pa golf 1

Več pa bodo še drugi povedal.
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
nejc11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe okt 13, 2006 11:32 pm

Napisal/-a nejc11 So okt 14, 2006 12:22 pm

Ja jermeni, gumice, olje in filtri so bili menjani, ravno zaradi tega da se ga lahko bp vozi.
Reklame za golfa I ne nemeravam delat :D :P
Moj namen je samo ohraniti ga v voznem stanju-ohranit pr življenju, ne pa si delat reklame- kar je z golfom 1 res bl težko. :D:D
 
Uporabniški avatar
pery
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 716
Pridružen: Pe dec 30, 2005 12:06 pm
Kraj: cerknica

Napisal/-a pery So okt 14, 2006 1:25 pm

men nej ga proda :shock: :D :bow :yum
Slika Slika Slika
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' So okt 14, 2006 3:18 pm

pazi nanj, drugo ti ne morem reči. :tomidelej:
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So okt 14, 2006 3:39 pm

moje mnenje:imej ga za hobi ;)
 
Uporabniški avatar
Lesane Parish Crooks
Uporabnik
 
Prispevkov: 927
Pridružen: Ne dec 19, 2004 2:12 pm

Napisal/-a Lesane Parish Crooks So okt 14, 2006 3:50 pm

jst ga nebi dal iz rok,pa čuvej ga,ker tak avto ni za v graben.
mamo pa pr nas doma podoben primerk samo da je golf II,l.87,4 prestave,1.6 bencin,ma 80k km,gre ko p*****a,nikol zaleten,brez praske,prvi lastnik...sam od bajte pa nebo šel,fotr ga ne da,jst ga pa tut nam dal.
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker So okt 14, 2006 4:06 pm

So ti že ostali napisali. Avto čuvej in ga imej ves čas garažiranega. Na tvojemu mestu se jaz z njim nebi niti vozil, glede na to da že imaš drugega golfa II.

Lahko pa prodaš enko tud kakšnemu pravemu ljubitelju VW, pri katerem boš 100% prepričan da bo z avtom ravnano tako kot se za tak avto spodobi.

Če takega ljubitelja ne boš našel mi pošlji ZS :) Pa ne mislim nase ali kakšnega prijatelja...
 
Mojster Miha
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1950
Pridružen: Ne jun 20, 2004 3:29 pm

Re: Nasvet glede VW Golf I - l.1982 - prevoženih 2400km

Napisal/-a Mojster Miha So okt 14, 2006 5:16 pm

nejc11 je napisal/-a:Pozdrav:

Imam dedka(legenda), ki je leta 1982 kupu VW Golfa I. Ker je takrat imel nek rabljen pickup in golfa praktično ni rabu, mu ga je na koncu že blo očitno škoda, tako da je sedaj avto star 24 let, prevoženih pa ima 2400km. To pomeni 100km na leto. Avto je v voznem stanju, nove gume, vse pregledano in izpravno.
Motor je 1,3 bencinar, 4 prestave.

Ta avto bo na nek način postal moja last, oz. dedek mi ga je dal "da ga mal zvozim".

Avta mi je kar malo škoda vozit, kajti je zelo star, v prtljažniku pa še diši po novem :D
Avto je bil garažiran, praktično je kot nov. Podvozje, ter prostor za motor je bilo vse zaščiteno s posebnimi mažami(na servisu)
Ali je "zdravo" ta avto vozit- oz se ga sploh splača, glade na potencialno vrednost ki jo lahko nekoč doseže. Kajti če je bil že toliko časa v garaži je lahko še malce dalj :D
Neke nuje vozit ga ni kajti sam imam golfa II ki mi ga je dal drug dedek(tudi odlično ohranjen)

Torej::::

Vaši nasveti kaj in kako s tem avtom naprej- vozit, ne vozit, kaj pazit,kakšna je vrednost avtomobila, oz. kakšna lahko postane čez nekaj let.

]


Vsekakor je bolje, da avto vozi - zdej na začetku dej si čas pa glej da ga lepo "utečeš" - nič "teranja" v visoke obrate, hitrost max. nekje 80 - 100 km/h. Ne bi škodila tudi kakšna menjava olja + filtrov (če ni bila pred kratkim). Vsekakor za vožnjo izberi kak lep dan, pa lepo na daljšo turo v umirjenem tempu. In glej da to ponoviš nekajkrat v mesecu.
Vrednost - odvisno od kupca. Gre za "navadnega" GOLF-a, tako, da tu lahko računaš nekaj 100 tisočakov vrednosti. Največ je seveda odvisno od morebitnega kupca - če mu je zelo všeč oz si ga na vsak način želi lahko dobiš kr lepo vrednost. Na drugi strani - recimo GTI različice - imajo v ponudbah cene tudi 10.000 EUR. Pa tudi če bi imel recimo "hrošča" tako ohranjenega bi dosegel veliko boljšo ceno.

LP
 
nejc11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe okt 13, 2006 11:32 pm

Napisal/-a nejc11 Ne okt 15, 2006 9:40 am

hvala za vse informacije, prodajat ga za enkrat še ne mislimo. Ko(če) se bo to zgodilo, bom sigurno najprej napisal v ta forum :D

Kot kaže bo avto lepo počival v garaži, vsake toliko časa pa se bom zapeljal krog ali dva z njim v lepem vremenu :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov