Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Kateri naj bi imel prednost?

Glasovanje se je zaključilo dne Sr dec 20, 2006 12:03 pm

A
116
90%
B
8
6%
ekvivalentno
5
4%
 
Skupaj glasov : 129
 
Uporabniški avatar
LudiLimun
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 620
Pridružen: So avg 19, 2006 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a LudiLimun Sr dec 13, 2006 10:44 pm

Spyker je napisal/-a:
LudiLimun je napisal/-a:otvoritelju teme pa: enkratna tema za dokazovanje poraznega šoferskega znanja u sloveniji. pol se pa čudite od kje po 7 mrtvih u mn k 12 urah razmaka. ODGOVOR JE NA DLANI!P


Se strinjam, pa vseeno - bolje da človek vpraša in si to zapomni (upajmo), kot pa da ugiba v praksi.


moje mnenje je nasprotno. človek ki tega ne ve, nebi smel met izpita. dotično uprašanje je eno izmed osnovnejših znanj CPP-ja, se sploh ne upam pomisliti kakšno bi bilo znanje, če bi bilo v uprašanju še tretje vozilo. :roll:
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Sr dec 13, 2006 10:48 pm

LudiLimun je napisal/-a:
Spyker je napisal/-a:
LudiLimun je napisal/-a:otvoritelju teme pa: enkratna tema za dokazovanje poraznega šoferskega znanja u sloveniji. pol se pa čudite od kje po 7 mrtvih u mn k 12 urah razmaka. ODGOVOR JE NA DLANI!P


Se strinjam, pa vseeno - bolje da človek vpraša in si to zapomni (upajmo), kot pa da ugiba v praksi.


moje mnenje je nasprotno. človek ki tega ne ve, nebi smel met izpita. dotično uprašanje je eno izmed osnovnejših znanj CPP-ja, se sploh ne upam pomisliti kakšno bi bilo znanje, če bi bilo v uprašanju še tretje vozilo. :roll:


To vsi vemo, sem pa že rekel, kljub temu bolje da vpraša kot pa ugiba med samo vožnjo. Nas nič ne stane odgovorit mu na vprašanje, pa naj bo še tako banalno ali osnovno ;)
Če je ravno, ni zabavno.
 
proxima
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: To nov 02, 2004 12:23 pm

Napisal/-a proxima Če dec 14, 2006 12:53 am

Malo OT, se vnaprej opravicujem, ampak a si predstavljate TV kviz, ko bi razne znane osebnosti s policijskim ministrom na celu resevale CPP teste ? :-)

V Franciji so imeli do lanskega leta en kviz nareka (Dicos d'or, vodil ga je Bernard Pivot), folk je najbolj uzival, kadar so se med tekmovalci pojavili kaksni politiki ali pisatelji in potili krvavi pot nad pravopisnimi zajebki (cist drug nivo kot Milijonar, kjer ljudi sprasujejo, katera reka tece pod savskim mostom).

lp, proxima
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 14, 2006 4:32 am

proxima je napisal/-a:Malo OT, se vnaprej opravicujem, ampak a si predstavljate TV kviz, ko bi razne znane osebnosti s policijskim ministrom na celu resevale CPP teste ? :-)

V Franciji so imeli do lanskega leta en kviz nareka (Dicos d'or, vodil ga je Bernard Pivot), folk je najbolj uzival, kadar so se med tekmovalci pojavili kaksni politiki ali pisatelji in potili krvavi pot nad pravopisnimi zajebki (cist drug nivo kot Milijonar, kjer ljudi sprasujejo, katera reka tece pod savskim mostom).

lp, proxima

zdej bo nekej morda podobnega po tv, samo ne o prometu žal. Sicer pa Sava ne teče vedno pod "savskim mostom" (če kdo pozna kraj navdiha za komad "Sava šumi"?) 8)
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Če dec 14, 2006 6:10 am

Kakšen tak "kviz" o CPP-ju bi se lohk tudi tu gor dogajal in imel svojo temo...
Obey me. You'll be happier.
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Če dec 14, 2006 8:53 am

Pa še to: z dobrim teoretičnim znanjem se lahko tudi izmažete, če vas ustavi policist. Ravno pred našo vasjo je ena taka situacija, kjer bi moral biti ponovljen znak za omejitev hitrosti (70), pa ga za križiščem ni (tudi ne vem, kam bi ga sploh lahko stisnili, ampak to zdaj ni važno), policaji pa tam hvatajo tiste, ki vozijo več od te omejitve. V bistvu pa na tistem kratkem odseku velja omejitev kot zunaj naselja.... Veliko ljudi tega ne ve in jih policaji oglobijo. Kdor pa ve, pa lepo razloži in mu nimajo kaj.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če dec 14, 2006 1:07 pm

off:
protonika me je lepo spomnla na en zelo dobrodosel podatek kajti tisti
ki ste iz Kranja (in okolice) ko greste mimo vojasnice ni vec znaka 70
torej cela ravnina iz/v kranj je 50 govorim pa to zato ker nekateri tam se
kar vozijo na pamet... (je bilo pa to umaknjeno presnji mesec)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
FireSTORM
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2098
Pridružen: Sr jun 09, 2004 7:06 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a FireSTORM Če dec 14, 2006 8:19 pm

nebivedu je napisal/-a:
jorgeus je napisal/-a:Če se samo na risbico opremo, je stvar jasna. Obe cesti se vključujeta na prednostno. Ena ima znak STOP, druga TRIKOKOTNIK za neprednostno. Znaka sta enakovredna, kar pomeni, da med vozila A in B nastopi desno pravilo...


Jorge, tole pa ni res - znaka nista enakovredna.
Če na prednostni cesti ni nobenega avtomobila, se pred znakom "prednostna cesta" ni potrebno ustavit, le zmanjšaša hitrost, pred stop znakom pa je ustavljanje nujno v vsakem primeru.


maš prav...ampak če je cesta "zasedena", glavna
in se potem sprosti ko že oba2 stojita kdo bo prvi speljal?
ti ki si za trikotnikom ali tvoj "nasprotnilk" ki je za stopom?
torej on je že ustavil...eno pravilo je že obdelal
zdaj ma pa on prednost po pravilu desnega
če pa istočasno pripeljeta do glavne ceste ki je prosta bo pa oni z trikotnikom lahko prej zapeljal ker nebo ustavljal...oni za stop znakom pa bo...
ampak to je v teoriji...v praksi še ti v križišču če greš ravno jemlejo prednost ki prečkajo tvojo pot in grejo v njihovo levo...
v praksi bi lahko kar pošteno spokalo...
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Če dec 14, 2006 8:31 pm

No dns sm mel predavanje iz CPP-ja in je reku da ni noben od znakov v prednosti torej v takem primeru moramo ravnati po desnem pravilu.
Slika
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Če dec 14, 2006 8:38 pm

nebivedu je napisal/-a:
jorgeus je napisal/-a:Če se samo na risbico opremo, je stvar jasna. Obe cesti se vključujeta na prednostno. Ena ima znak STOP, druga TRIKOKOTNIK za neprednostno. Znaka sta enakovredna, kar pomeni, da med vozila A in B nastopi desno pravilo...


Jorge, tole pa ni res - znaka nista enakovredna.
Če na prednostni cesti ni nobenega avtomobila, se pred znakom "prednostna cesta" ni potrebno ustavit, le zmanjšaša hitrost, pred stop znakom pa je ustavljanje nujno v vsakem primeru.

Znaka STA enakovredna, le da različno opredeljujeta proceduro priključevanja na prednostno cesto.
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Če dec 14, 2006 8:40 pm

smile4me je napisal/-a:No dns sm mel predavanje iz CPP-ja in je reku da ni noben od znakov v prednosti torej v takem primeru moramo ravnati po desnem pravilu.

Še enkrat preveri kaj je desno pravilo pa potem poglej še mal pravilo srečanja :D :P
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Če dec 14, 2006 8:43 pm

W|zz je napisal/-a:
smile4me je napisal/-a:No dns sm mel predavanje iz CPP-ja in je reku da ni noben od znakov v prednosti torej v takem primeru moramo ravnati po desnem pravilu.

Še enkrat preveri kaj je desno pravilo pa potem poglej še mal pravilo srečanja :D :P


Am a se kle slučajno peljeta nasproti oz. a kdo komu pot seka da bi se kle govorilo o pravilu srečanja???
Slika
 
Uporabniški avatar
LudiLimun
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 620
Pridružen: So avg 19, 2006 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a LudiLimun Če dec 14, 2006 9:01 pm

smile4me je napisal/-a:
W|zz je napisal/-a:
smile4me je napisal/-a:No dns sm mel predavanje iz CPP-ja in je reku da ni noben od znakov v prednosti torej v takem primeru moramo ravnati po desnem pravilu.

Še enkrat preveri kaj je desno pravilo pa potem poglej še mal pravilo srečanja :D :P


Am a se kle slučajno peljeta nasproti oz. a kdo komu pot seka da bi se kle govorilo o pravilu srečanja???


sam ste eni slike :mrgreen:
dej mi razloži, kako bi določil desnega v tem primeru ko si dve vozili stojita nasproti (mogoče če te mal postran nese :idea: ). če še enkrat dobro pogledaš sliko, boš videl da vozilo B seka pot vozilu A - z drugimi besedami če bi vozilo B šlo pred vozilom A, bi ga izsililo. torej bo tukaj pravilo srečanja kar primerno za okarakteriziranje problema :)

drgač maš pa prav, oz. ima prav tvoj inštruktor --> oba znaka sta si enakovredna oz., kot si ti napisal, nobeden od znakov ni v prednosti

LP
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Če dec 14, 2006 11:10 pm

smile4me je napisal/-a:
W|zz je napisal/-a:
smile4me je napisal/-a:No dns sm mel predavanje iz CPP-ja in je reku da ni noben od znakov v prednosti torej v takem primeru moramo ravnati po desnem pravilu.

Še enkrat preveri kaj je desno pravilo pa potem poglej še mal pravilo srečanja :D :P


Am a se kle slučajno peljeta nasproti oz. a kdo komu pot seka da bi se kle govorilo o pravilu srečanja???

Da, sta si nasproti; da, si sekata pot. Hvala LudiLimun za razlago..
lp
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če dec 14, 2006 11:44 pm

:lol: :cry nekateri so me prav nasmejali v tej temi, npr. pravilo desnega, B ima prednost in podobno. :twisted: Kaj sploh mate vozniške, al ste jih kupli? Mene je strah na cesti ratalo, ko sem tukaj prebral par postov. :roll:


pozdravček ;) 8)
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe dec 15, 2006 2:49 am

Rešil sem nakjučno izbrano polo z dvema napakama. Izpit pa sem delal jeseni 4 leta nazaj.
http://www.druga.org/~raz01c/cpp/pole.html/a?003
Napake: vprašanje 11: napisal sem 100m; vprašanje 36 sem izbral b) namesto a).

Z rezultatom sem zadovoljen, mislim, da bi morali biti taki preizkusi uzakonjeni za vse voznike na max. razmak vsakih 5 let po opravljenemu izpitu. Če preizkusa po petih letih in recimo tolerančni dobi treh mesecev ne opraviš - adijo dovoljenje. Stanje na cestah bi se sigurno izboljšalo, saj bi s takimi preizkusi iz prometa izločili "cincarje", ki v prometu ne vejo "a bi al nebi". Tako obnašanje je namreč tipičen odraz neznanja CPP.
Prav tako pa je to način kako bi se pridobila sredstva za to našo proračunsko jamo brez dna. Simboličen znesek pod 5.000sit nebi nobenega avtomobilista udaril po žepu.
Prav tako bi bila dobra poteza pregledi pri okulistu za slabovidne voznike na vsakih 3-5 let.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe dec 15, 2006 4:20 am

na tvojem linku ne morem vpisat rešitev. kako to?
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe dec 15, 2006 4:22 am

esem je napisal/-a:na tvojem linku ne morem vpisat rešitev. kako to?


Verjetno zato, ker so skenirane pole. :lol:

Vzami blank a4 pa si piši, ane, al si jih pa DL-ji v excell formatu ;)
http://www.druga.org/~raz01c/cpp/index.html
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Pe dec 15, 2006 8:58 am

@blinder tako križišče je na markovcu, 100m od mene :) pa si tudi mi belimo glavo
kdo ima prednost.
Slika
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Pe dec 15, 2006 9:04 am

samo to lohk rečem: katastrofa.
Obey me. You'll be happier.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov