Barracuda1 je napisal/-a:Kakšen pritisk priporočate pri pnevmatikah 175/65/13, za renault 5?
Tam okrog 2,5 bar daj spredaj zadaj pa okrog 2. Pač odvisno, če imaš v glavnem prazen avto je petka zlo lahka zadaj, tako da ne nucaš nek velik pritisk.
Drugače pa sej pogledaš, napumpaš na 2 bara, potem pa vidiš, če preveč sedi povečaš. Malo pa po mojem mnenju more guma sesti, imaš večjo naležno površino in boljši oprijem, kot pa če boš imel prevelik pritisk in bo guma čist okrogla .
Glede tega kam gume z več profila, jaz pravim tja kjer je večja obraba. Vsako leto jih pa potem izmenjuješ in imaš enkomerno obrabljene gume. Po mojih izkušnjah se zadnje obrabljajo polovic manj kot sprednje. Tako da recimo v eni sezoni mi na sprednjih pobere 1mm profila zadaj pa 0,5 mm. Če bi imel tiste z več profila vedno zadaj, ja kam bi pa prišel? Po treh sezonah bi imel spredaj 4,5 mm zadaj pa 6 mm. Če pa jih menjujem pa imam dve z 5,5 mm dve pa z 5 mm profila. Meni se to zdi dosti bolj pametno.