Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To avg 04, 2009 10:11 am

a je kdo tankal v avstriji neki boši dizel (mislim da je 10% dražji)
na pumpah imajo namreč dva dizla..

no ko sem ga tankal se mi zdi kot da je bolši avto gre nekak tišje, bolj mirno, mogoče malce bolj potegne in mogoče je malo manjša poraba..
 
Uporabniški avatar
RENO911
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: To jun 26, 2007 9:53 pm
Kraj: Mb

Napisal/-a RENO911 To avg 04, 2009 10:25 am

Vedno tankam na Petrolu, se mi zdijo še najbolj na nivoju, drugače pa tudi na OMV, manj na MOL, ker zgledajo bolj socialci, dat jim pa moram na koncu isto za liter. Na drugih črpalkah pa ne tankam, ker so še samo večje sranje.

Petrol ima še najbolj porihtane črpalke in trgovine, sploh v trgovinah dobiš še največ vsega.

Drugače pogovori o gorivu so pa tema za bedake, ker vsi kupujejo tam kjer dobijo, Pelje isti tovornjak na Petrol, potem pa še na MOL,... Bedarija o tem razglabljat.

Sploh pa ne razumem propagande Madžarskega MOL-a tukaj na forumu. Vas toliko tam dela? Kdaj so še Madžari imeli kaj dobrega? Vse tretjerazredno, vsaj gorivo imajo isto kot Petrol, vsaj to je dobro, če sploh vedno.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To avg 04, 2009 11:18 am

RENO911 je napisal/-a:Kdaj so še Madžari imeli kaj dobrega.....

fiš paprikaš, pa tista pekoča salama :P ....pol se pa res verjetno že neha....

ja p.... pa audi, a ne :lol: :D skoraj pozabil :EE
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To avg 04, 2009 12:31 pm

RENO911 je napisal/-a:Vedno tankam na Petrolu, se mi zdijo še najbolj na nivoju, drugače pa tudi na OMV, manj na MOL, ker zgledajo bolj socialci, dat jim pa moram na koncu isto za liter. Na drugih črpalkah pa ne tankam, ker so še samo večje sranje.

Petrol ima še najbolj porihtane črpalke in trgovine, sploh v trgovinah dobiš še največ vsega.

Drugače pogovori o gorivu so pa tema za bedake, ker vsi kupujejo tam kjer dobijo, Pelje isti tovornjak na Petrol, potem pa še na MOL,... Bedarija o tem razglabljat.

Sploh pa ne razumem propagande Madžarskega MOL-a tukaj na forumu. Vas toliko tam dela? Kdaj so še Madžari imeli kaj dobrega? Vse tretjerazredno, vsaj gorivo imajo isto kot Petrol, vsaj to je dobro, če sploh vedno.


Še dobro, da si nam ti razložu, da ni važna kvaliteta goriva na črpalkah ampak uniforme prodajalcev in pestrost ponudbe čipsov ter pijač.

Glede MOLa ni res da vozi ista cisterna na Petrol kot na MOL, ampak na OMW.

Ampak pustimo na stran očitno je o MOLovem dizelskem gorivu res vse skupaj samo propaganda madžarskega podjetja, ki vsem nam plačuje, da tu tako govorimo in vsi ti ki delajo analize delcev žvepla, ki na petrolu komaj dosega minimalne standarde, profesionalni šoferji tovornjakov, ki prisegajo na MOLovo nafto, avtomehaniki, in vsi ostali uporabnik(mimogrede od punce oče je skoz tankal petrol v svojega dizla, po 60kkm je šla adijo šoba in 2 grelni svečki, filter čisto zapacan prej kot v 30.000km od zadnje menjave) nimajo pojma in še dobro, da ti veš kje imajo res dobro gorivo, res hvala ti hvala, da si se javil in nas vse nevedneže razsvetlil.

Pa še to, MOL je lastniško vezan na Rusijo.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 To avg 04, 2009 1:24 pm

grelna svečka nima veze z gorivom (petrol, mol,. agip...). žal kolega v prejšnjem post-u ni ravno dober poznavalec kvalitete dizla...petrol kupi vedno najslabši tanker :)
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Napisal/-a marsus To avg 04, 2009 1:38 pm

Pozdrav

Ravno danes tankiral na agip-u.
Zanima me s kje dobivajo 95-oktanski bencin Agip in Omv?
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Sr avg 12, 2009 5:18 pm

Kukec je napisal/-a:ma kdo izkušnje z biodiesel -om, na Tuišoil-u v Hočah ga ponujajo mislim da za 0.92 EUR??


to mene tut zanima
 
Uporabniški avatar
bk206
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: So mar 29, 2008 7:26 pm
Kraj: koroška

Napisal/-a bk206 Sr avg 12, 2009 5:26 pm

]
Kukec je napisal/-a:ma kdo izkušnje z biodiesel -om, na Tuišoil-u v Hočah ga ponujajo mislim da za 0.92 EUR??



x2 8) ima mogoče gdo kakšne izkušnje z biodizlom ? predvsem v novejših motorjih recimo 1.3jtd !! hvala
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ Če avg 13, 2009 11:36 am

mah jaz imam V8 tako da je kar čutit razliko... če tankam na OMV 100 je dost bolši kot 98 na petrolu... pa še manj porabi ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl So avg 15, 2009 1:43 pm

speedfreak je napisal/-a:
TriCikl je napisal/-a:Da ne bom ravno odpiral nove teme bom kar tu vprašal.
Kaj pa kvaliteta bencina na jugu? Kmalu grem na pot in lahko tankam na jugu hrvaške ali pa v vojvodini, kje je bolje? Se morem kakšnih črpalk izogibat, oziroma kdo priporoča kakšno?
Mogoče so nekoliko neumna vprašanja ampak nisem ravno pogosto tam in tudi ne vem kakšno je stanje glede tega. Spomnem se, da je bil pred leti tam bencin marsikje vprašljive kvalitete..


Kokr vem, je problem bolj pri nafti, je pa na hrvaškem kokr vem cenejši bencin kot v srbiji, če greš po bivši AC bratstva in enotnosti maš takoj za hrvaško srbsko mejo en MOL, kjer sem že parkrat tankal bencin, pa nikol nisem opazil neke razlike v porabi ali karkoli. Majo pa v Srbiji baje na vseh bencinskih isti bencin, tako da je skor vseeno kje tankaš, osebno pa še vedno bolj zaupam OMV al pa MOL bencinskim, kot nekim no name privatnikom.


Na obeh straneh sem tankal na OMVju pa je bilo vse lepo in prav :)
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
5cho
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po nov 15, 2004 3:08 pm
Kraj: LJ

Petrol ULTIMAX goriva

Napisal/-a 5cho To avg 25, 2009 1:59 pm

Kaj pravite na to:
http://www.petrol.si/index.php?sv_path=225,226,10177

Ali mislite, da je kaj na tem??
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Re: Petrol ULTIMAX goriva

Napisal/-a kolesar To avg 25, 2009 2:02 pm

5cho je napisal/-a:Kaj pravite na to:
http://www.petrol.si/index.php?sv_path=225,226,10177

Ali mislite, da je kaj na tem??

in kako opazit 4% razlike :lol:
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To avg 25, 2009 2:38 pm

Kaj si jaz mislim o tem? :lol:
Nove nalepke na ročkah in dobra reklama...

Verjel pa bi, če bi mi neodvisni kemijski laboratorij pokazal kemijsko sestavo goriva zdaj in potem, enako pa še kakšen strojniški inštitut, ki bi testiral porabo v laboratoriju na isti mašini prej in potem.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
5cho
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po nov 15, 2004 3:08 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a 5cho To avg 25, 2009 2:51 pm

Energetik81 je napisal/-a:Kaj si jaz mislim o tem? :lol:
Nove nalepke na ročkah in dobra reklama...

Verjel pa bi, če bi mi neodvisni kemijski laboratorij pokazal kemijsko sestavo goriva zdaj in potem, enako pa še kakšen strojniški inštitut, ki bi testiral porabo v laboratoriju na isti mašini prej in potem.


Hvala, sem enakega mnenja - v Slo primanjkuje neodvisnih inštitucij, ki bi preverjale takšne trditve trgovcev, da ne bi prišlo do zavajanja potrošnikov.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak To avg 25, 2009 3:37 pm

Glih tapravi se hvalijo s kvaliteto goriva :har. Prodaja jim upada, pa so naumili marketinško potezo.
 
Uporabniški avatar
graal
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:33 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a graal To avg 25, 2009 3:40 pm

marsus je napisal/-a:Pozdrav

Ravno danes tankiral na agip-u.
Zanima me s kje dobivajo 95-oktanski bencin Agip in Omv?


OMV:
N95 - Luka koper
N100 - Lagger Gradz
D2 - Luka koper

Agip:
N95 - Italija
N98 - Luka koper - Zord - Petrol - agip
D2 - Italija

Petrol:
N95 - Luka koper - ZORD - Petrol
N98 - Luka koper - ZORD - Petrol
D2 - Luka koper - ZORD - Petrol

ZORD =
"Zavod Republike Slovenije za obvezne rezerve nafte in njenih derivatov ali na kratko ZORD SLOVENIJA"
V ZORDU obnavljajo zaloge preden te dosežejo starost 5 let. Torej je gorivo ko pride na BS lahko staro že celih 5let predno ga natankate. Od tega, da naj omenim, da kolikor sem imel opravka s tem gorivom, je gorivo najslabše možne kakovosti, ker so rezervoarji v izredno slabem stanju (polomljene keramične obloge, torej v rezervoarje "vdira" voda + rja.


Petrol ni nujno, da prepelje iz ZORDA, ampak vozijo tudi direktno iz luke. To gorivo je kvalitetno, vendar zaradi "ZORD-ovih" smeti, ki so že v rezervoarju, kaj hitro izgubi na kvaliteti.

VSI BS-i imajo v rezervoarjih nekaj vode. Od deževnice do morske vode. Ta nivo ponavadi znaša od 5 do 30mm. Zatotorej, kvaliteta goriva pada z nivojem tekočine v rezervoarjih. Pri polnem rezervoarju na BS, je kvaliteta najbolša.... potem pa počasi upada, zaradi smeti na tleh in vode na gorivu.


Nobeden izmed "mogotcev" (petrol, omv...) NIMA, svojih cistern za razvoz ampak za njih to izvajajo podizvajalci. Nekoč slavni Bubnič s.p., ki je imel največji del razvoza, je padel zaradi govoric šoferjev, da je gorivo enako na vseh servisih (čeprav le-to potuje po drugi poti) in zaradi kraje goriva. Sedaj večino vozi neko "prleško podjetje" katerega imena se trenutno ne spomnim. Zato naj vas različne cisterne na različnih servisih ne zmotijo... pač je bila to cisterna, ki je bila najbližja in prazna. Točenja pol cisterne na servisu enega podjetja in pol na servisu drugega podjetja NI možno (izjema je kakšen TUŠ oil... pa še to redko).




P.S.: Če še noben ni opazil piše se OMV in ne OMW.


lp, Aleš.
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To avg 25, 2009 4:56 pm

graal je napisal/-a:
marsus je napisal/-a:Pozdrav

Ravno danes tankiral na agip-u.
Zanima me s kje dobivajo 95-oktanski bencin Agip in Omv?


OMV:
N95 - Luka koper
N100 - Lagger Gradz
D2 - Luka koper

Agip:
N95 - Italija
N98 - Luka koper - Zord - Petrol - agip
D2 - Italija

Petrol:
N95 - Luka koper - ZORD - Petrol
N98 - Luka koper - ZORD - Petrol
D2 - Luka koper - ZORD - Petrol

ZORD =
"Zavod Republike Slovenije za obvezne rezerve nafte in njenih derivatov ali na kratko ZORD SLOVENIJA"
V ZORDU obnavljajo zaloge preden te dosežejo starost 5 let. Torej je gorivo ko pride na BS lahko staro že celih 5let predno ga natankate. Od tega, da naj omenim, da kolikor sem imel opravka s tem gorivom, je gorivo najslabše možne kakovosti, ker so rezervoarji v izredno slabem stanju (polomljene keramične obloge, torej v rezervoarje "vdira" voda + rja.


Petrol ni nujno, da prepelje iz ZORDA, ampak vozijo tudi direktno iz luke. To gorivo je kvalitetno, vendar zaradi "ZORD-ovih" smeti, ki so že v rezervoarju, kaj hitro izgubi na kvaliteti.

VSI BS-i imajo v rezervoarjih nekaj vode. Od deževnice do morske vode. Ta nivo ponavadi znaša od 5 do 30mm. Zatotorej, kvaliteta goriva pada z nivojem tekočine v rezervoarjih. Pri polnem rezervoarju na BS, je kvaliteta najbolša.... potem pa počasi upada, zaradi smeti na tleh in vode na gorivu.


Nobeden izmed "mogotcev" (petrol, omv...) NIMA, svojih cistern za razvoz ampak za njih to izvajajo podizvajalci. Nekoč slavni Bubnič s.p., ki je imel največji del razvoza, je padel zaradi govoric šoferjev, da je gorivo enako na vseh servisih (čeprav le-to potuje po drugi poti) in zaradi kraje goriva. Sedaj večino vozi neko "prleško podjetje" katerega imena se trenutno ne spomnim. Zato naj vas različne cisterne na različnih servisih ne zmotijo... pač je bila to cisterna, ki je bila najbližja in prazna. Točenja pol cisterne na servisu enega podjetja in pol na servisu drugega podjetja NI možno (izjema je kakšen TUŠ oil... pa še to redko).




P.S.: Če še noben ni opazil piše se OMV in ne OMW.


lp, Aleš.



kaj pa MOL?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
graal
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:33 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a graal To avg 25, 2009 8:32 pm

speedfreak je napisal/-a:
graal je napisal/-a:
marsus je napisal/-a:Pozdrav
....


lp, Aleš.



kaj pa MOL?



žal te informacije pa nimam. Se bom pa v prihodnje pozanimal.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 To avg 25, 2009 8:41 pm

Še popravek: nafto od zadnje menjave državnih rezerv ( Ortnek pri Ribnici) je odkupil OMV.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To avg 25, 2009 9:54 pm

graal je napisal/-a: Točenja pol cisterne na servisu enega podjetja in pol na servisu drugega podjetja NI možno (izjema je kakšen TUŠ oil... pa še to redko).



pa še kolikokrat se to zgodi v Brežicah(OMV); pripelje na Obrežje in nato še ostanek v Brežice(mesto).....odkar ni Bubniča, vozijo TiB Ilirska Bistrica, sicer lastništvo Viator-Vektorja....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 92 gostov