Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr apr 29, 2009 8:58 am

O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr apr 29, 2009 9:14 am

tristan01 je napisal/-a:Zanimivo da nekateri opažate razlike v kakovosti goriva in celo razlike v porabi. Prav smešno. V rafinerijah se ukvarjajo laboratoriji z izboljšavami, ki spremenijo porabo manj kot 1%. Zmanjšati porabo z aditivi za več kot 1% pa je že na skrajni meji verjetnega. Razlike so opazne samo v laboratorijskih testiranjih, kjer motorji delujejo pod konstantnimi pogoji, v cestnem prometu, kjer je miljon spremenljivk ki vplivajo na porabo (temperatura zraka, temperatura motorja, gostota prometa, število čakanj pred semaforjem...) pa nekateri junaki z enim tankom "najboljšega" bencina/dizla naredijo tudi 100km več kot običajno.
LP Tristan01

Se strinjam. Možno je, da avto kdaj pocuka, če je slučajno kaj vode v tisti polnitvi tanka, ampak to je bolj odvisno od lokacije, starosti podzemnih rezervoarjev, kot pa same firme. Ampak če ti avto parkrat pocuka, zaradi tega ne boš naredil 100km manj.. :roll:
Sploh pa je podajanje podatkov, koliko km si naredil z 1 tankom brezvezno. Poda se porabo v L/100km, da se jih da enostavno med sabo primerjati.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Sr apr 29, 2009 9:26 am

ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


To ni zato ker je NAŠ bencin tak ampak zato ker spadamo na "malo južniji" trg in nas enačijo z balkanom. Enako kot pri vseh drugih stvareh (o tem da so artikli, delani za .de "boljši" od tistih za .si je že stara praksa)

Sicer se pa strinjam da je qrc s temi modernimi mašinami- to pomeni da z avtom ne smeš potovat izven "razvitih držav" ker ti bo zatrokiral zaradi slabšega goriva, kar je zame popolnoma nesprejemljivo. Kaj potem ko greš v npr. beograd, napolneš prtljažnik s kanticami "neoporečnega goriva" ali kako?!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr apr 29, 2009 6:31 pm

ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr apr 29, 2009 8:47 pm

cruiser1 je napisal/-a:Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?

to bo to ja :roll:
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr apr 29, 2009 9:04 pm

cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?


kake pa ti pišeš ... o bože :pray: ....:cry
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr apr 29, 2009 9:11 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?


kake pa ti pišeš ... o bože :pray: ....:cry


Ja pol mi pa razloži kaj boš s takim avtom, ko se nekam pelješ in ti zmanjka goriva pa nikjer primerne pumpe, ki ustreza njihovim standardom?? To je čist neuporaben avto za potovanja.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr apr 29, 2009 9:40 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?


kake pa ti pišeš ... o bože :pray: ....:cry


Ja pol mi pa razloži kaj boš s takim avtom, ko se nekam pelješ in ti zmanjka goriva pa nikjer primerne pumpe, ki ustreza njihovim standardom?? To je čist neuporaben avto za potovanja.

Ti ga itak nikol ne boš imel, kaj se sekiraš.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr apr 29, 2009 10:01 pm

ban je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:O kvaliteti našega bencina pove že to, da se je mercedes odloču, da določenih motorjev pri novi E klasi sploh ne bo dobavljivih pri nas zaradi preslabe kvalitete.
http://www.siol.net/avtomoto/predstavit ... enz_e.aspx


Če je to res potem ta mercedesov motor ni vreden NIČ! Kera j***a! :roll: Kaj čes s takim avtom?


kake pa ti pišeš ... o bože :pray: ....:cry


Ja pol mi pa razloži kaj boš s takim avtom, ko se nekam pelješ in ti zmanjka goriva pa nikjer primerne pumpe, ki ustreza njihovim standardom?? To je čist neuporaben avto za potovanja.

Ti ga itak nikol ne boš imel, kaj se sekiraš.


To je pa res. Glede na mojo finančno sposobnost je mnogo predrag in verjetno bo tako tudi prihodnosti, ker je bolj malo možnosti, da bom kdaj kakšne velike denarje služil, lota pa tudi ne igram.
:D
Pa ni fora, da se sekiram samo debatiram. A ni to mal hecno, da naredijo neko mašino, ki ne deluje v vseh pogojih (beri pomanjkljivo) potem pa to velja za nekaj hudo dobrega? Če se motim mi prosim razložite!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Sr apr 29, 2009 11:29 pm

Energetik81 je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:Zanimivo da nekateri opažate razlike v kakovosti goriva in celo razlike v porabi. Prav smešno. V rafinerijah se ukvarjajo laboratoriji z izboljšavami, ki spremenijo porabo manj kot 1%. Zmanjšati porabo z aditivi za več kot 1% pa je že na skrajni meji verjetnega. Razlike so opazne samo v laboratorijskih testiranjih, kjer motorji delujejo pod konstantnimi pogoji, v cestnem prometu, kjer je miljon spremenljivk ki vplivajo na porabo (temperatura zraka, temperatura motorja, gostota prometa, število čakanj pred semaforjem...) pa nekateri junaki z enim tankom "najboljšega" bencina/dizla naredijo tudi 100km več kot običajno.
LP Tristan01

Se strinjam. Možno je, da avto kdaj pocuka, če je slučajno kaj vode v tisti polnitvi tanka, ampak to je bolj odvisno od lokacije, starosti podzemnih rezervoarjev, kot pa same firme. Ampak če ti avto parkrat pocuka, zaradi tega ne boš naredil 100km manj.. :roll:
Sploh pa je podajanje podatkov, koliko km si naredil z 1 tankom brezvezno. Poda se porabo v L/100km, da se jih da enostavno med sabo primerjati.


Joj oprostite ker sem povedal svoja opažanja vaše veličanstvo. Zaradi mene če ti 50krat cukne. malo bolje si pa preberi razlago : ISTE RELACIJE, ISTA VOŽNJA. Pa nisem edini, ki ti bo rekel da naredi z petrolovim manj km. Fantički, ste se morda kdaj vprašali, če vi tankate točno toliko, kolikor vam kaže merilec? Kolega je sprobal na naši pumpi. Natočil je v 1l posodo ( do ml natančno seveda, da se nebo spet pojavil kak brihtol, ki bo pametoval še dovgo v noč...). Na cagru je kazalo 1l, v posodi 9dl. Sedaj pa seveda,to ni možno. In neverjetno, pumpa je bila pa petrolova... In zakaj bi se jaz, kot junak sekiral za tvoje mnenje, delam na praksi. No sedaj pa pomislimo na pumpo, ki ji ti plačaš 1l benza, v resnici pa ga dobiš 9dl, koliko dobička imjao čez čas na tvoj račun, kaj šele na vse ljudi, ki tam tankajo. Da obrazložim: rezervar na pumpi je recimo 10000l, pride 1000 avtov, tankajo za 10l, na papirju prodajo vso nafto, ki jim jo je pripeljala cisterna, ubistvu pa jim ostane še 1000l, in tukaj je njihov dobiček. To se dogaja, to niso prazne besede, vendar se hitro utiša ljudi, ki to naredijo...
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Sr apr 29, 2009 11:53 pm

js če bi bil petrolovc bi namesto 1 litra dal 0.99 litra in bi zase imel dosti.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če apr 30, 2009 12:08 am

Gosic je napisal/-a:Joj oprostite ker sem povedal svoja opažanja vaše veličanstvo. Zaradi mene če ti 50krat cukne. malo bolje si pa preberi razlago : ISTE RELACIJE, ISTA VOŽNJA. Pa nisem edini, ki ti bo rekel da naredi z petrolovim manj km. Fantički, ste se morda kdaj vprašali, če vi tankate točno toliko, kolikor vam kaže merilec? Kolega je sprobal na naši pumpi. Natočil je v 1l posodo ( do ml natančno seveda, da se nebo spet pojavil kak brihtol, ki bo pametoval še dovgo v noč...). Na cagru je kazalo 1l, v posodi 9dl. Sedaj pa seveda,to ni možno. In neverjetno, pumpa je bila pa petrolova... In zakaj bi se jaz, kot junak sekiral za tvoje mnenje, delam na praksi. No sedaj pa pomislimo na pumpo, ki ji ti plačaš 1l benza, v resnici pa ga dobiš 9dl, koliko dobička imjao čez čas na tvoj račun, kaj šele na vse ljudi, ki tam tankajo. Da obrazložim: rezervar na pumpi je recimo 10000l, pride 1000 avtov, tankajo za 10l, na papirju prodajo vso nafto, ki jim jo je pripeljala cisterna, ubistvu pa jim ostane še 1000l, in tukaj je njihov dobiček. To se dogaja, to niso prazne besede, vendar se hitro utiša ljudi, ki to naredijo...


Čakaj malo, to je pa zdaj nekaj drugega! To zdaj ni več fora v kvalteti goriva ampak kvantiteti. In kaj takega je čist možno! Se je že zgodilo in to na OMVjevi pumpi, bilo celo v cajtngih. Ne spomnim se več točno kako pa kaj ampak v glavnem nekdo je opazil, da v avtomobilu (po števcu) ni toliko goriva, kot je natočil in to ni šlo samo za liter, dva ampak precej več! Mislim, da je tudi dokazal.Pač točilni aparati niso bili pravilno naštelani! Koliko je pa tisti dan in še prej bilo takorekoč ukradenih strank pa lahko samo ugibamo.
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Če apr 30, 2009 12:19 am

Ponavad ti na vsaki pumpi piše ne toči do x litrov, neki v tem stilu. Bolj ziher je probat nalit v eno večjo, 5L flašo če se da. Pol se pa da kej več ugibat. Če kdo kej več ve o tem kdaj začnez zager mert na pumpi, a začne pred cevjo merit ali v cevi, ali pri ročaju. Bi rekel da kr pri pumpi sami, ti šteje količino, ki jo vleče notr. Ampak to samo ugibam. Bi mogu nekdo ki pozna pumpe mal bolj, mogoče celo dela na pumpi bolš razložit.
Zdaj že objavlam občasno
 
viljuska33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: To mar 11, 2008 8:18 am

Napisal/-a viljuska33 Če apr 30, 2009 6:28 am

mislim da je pr nafti ena fora da se ena bl peni tko da bi biu to vzorok da nej bi več natoču kokr si u resnici(za kamione nej bi se bl penla nafta-TKO SM SLIŠU ZDEJ PA NEVEM ČE JE RES). drgač se pa sploh nimamo kej za pritoževat glede naših benz. pump...kaj bi pol rekl če bi živel na balkanu( hrv.,srb.,bih, itd)glede njihovega benza...TOČIT NA BOLJ PROMETNIH PUMPAH VSEENO KJE PA BO..MOJE MNENJE;)
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Napisal/-a exide Če apr 30, 2009 6:36 am

Gosic je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:Zanimivo da nekateri opažate razlike v kakovosti goriva in celo razlike v porabi. Prav smešno. V rafinerijah se ukvarjajo laboratoriji z izboljšavami, ki spremenijo porabo manj kot 1%. Zmanjšati porabo z aditivi za več kot 1% pa je že na skrajni meji verjetnega. Razlike so opazne samo v laboratorijskih testiranjih, kjer motorji delujejo pod konstantnimi pogoji, v cestnem prometu, kjer je miljon spremenljivk ki vplivajo na porabo (temperatura zraka, temperatura motorja, gostota prometa, število čakanj pred semaforjem...) pa nekateri junaki z enim tankom "najboljšega" bencina/dizla naredijo tudi 100km več kot običajno.
LP Tristan01

Se strinjam. Možno je, da avto kdaj pocuka, če je slučajno kaj vode v tisti polnitvi tanka, ampak to je bolj odvisno od lokacije, starosti podzemnih rezervoarjev, kot pa same firme. Ampak če ti avto parkrat pocuka, zaradi tega ne boš naredil 100km manj.. :roll:
Sploh pa je podajanje podatkov, koliko km si naredil z 1 tankom brezvezno. Poda se porabo v L/100km, da se jih da enostavno med sabo primerjati.


Joj oprostite ker sem povedal svoja opažanja vaše veličanstvo. Zaradi mene če ti 50krat cukne. malo bolje si pa preberi razlago : ISTE RELACIJE, ISTA VOŽNJA. Pa nisem edini, ki ti bo rekel da naredi z petrolovim manj km. Fantički, ste se morda kdaj vprašali, če vi tankate točno toliko, kolikor vam kaže merilec? Kolega je sprobal na naši pumpi. Natočil je v 1l posodo ( do ml natančno seveda, da se nebo spet pojavil kak brihtol, ki bo pametoval še dovgo v noč...). Na cagru je kazalo 1l, v posodi 9dl. Sedaj pa seveda,to ni možno. In neverjetno, pumpa je bila pa petrolova... In zakaj bi se jaz, kot junak sekiral za tvoje mnenje, delam na praksi. No sedaj pa pomislimo na pumpo, ki ji ti plačaš 1l benza, v resnici pa ga dobiš 9dl, koliko dobička imjao čez čas na tvoj račun, kaj šele na vse ljudi, ki tam tankajo. Da obrazložim: rezervar na pumpi je recimo 10000l, pride 1000 avtov, tankajo za 10l, na papirju prodajo vso nafto, ki jim jo je pripeljala cisterna, ubistvu pa jim ostane še 1000l, in tukaj je njihov dobiček. To se dogaja, to niso prazne besede, vendar se hitro utiša ljudi, ki to naredijo...


Jaz sem enkrat natankal 3l več, kot je prostornina kestla. :roll:
 
Uporabniški avatar
D_WoMaN
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To avg 29, 2006 2:03 pm
Kraj: whatever

Napisal/-a D_WoMaN Če apr 30, 2009 9:46 am

moja opažanja so da je vse odvisno od tega kakšen avtomobil imaš in tudi od bencinske črpalke je veliko odvisno katera je, pa tudi kje je in kater bencin / nafto tankaš.
dizlna še osebno nisem mela, mela pa sem nekaj bencinarjev in največja razlika je bila pri daewoo nexii ko sem tankala 95 ni bil tako poskočen, če sem tankala pa 100ko pa je skor hotl mašino raztrgat ko sn stopla po gasu. zdej mam pa staro renault 5ko, me zajbavle 100 na uro, še posebej, če je hladna, pa ni nobene razlike, kje tankam, kaj tankam, ker pa nima katalizatorja je pa še huje če vlijem dodatek zram bencina pa hoče izdahnat (cuka, ne potegne, nič ne da iz sebe...)
sej pravim, čist odvisno od avta, kraja pumpe, vrste pumpe... baje pa kolk sn slišla da na agipu je najbolši bencin (kar je res, kolega je naredu 50 km več (agip vojnik) kot z drugimi b. servisi (js nevem ko mi ponavad števci za bencin ne delajo na avtomobilih)) nafta pa naj bi bila najboljša na molu.
Slika
Vozite po svoji strani ceste, ker po sredini vozim jaz!!!
nismo najboljši, smo pa najdražji :P
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Če apr 30, 2009 9:55 am

exide je napisal/-a:Jaz sem enkrat natankal 3l več, kot je prostornina kestla. :roll:


Enako se mi je zgodilo zadnjič ma je bilo 1 liter več od tanka, pa še celo rezervo sem imel...Sem omenil prodajalcu, da naj malo pogledajo svoje naprave, pa sem dobil za odgovor "poglej sej majo nalepko, da so umerjene" :lol:
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Če apr 30, 2009 10:16 am

tudi jaz sem slisal,da ima agip dobro nafto in sicer se je govorilo,da so na xxx L dodali kaksen dcl vec, kar je na koncu pomenilo vec km :idea:

tudi pumpa 24/7 si je naredila dobro reklamo do lani,ko je uvazala gorivo od mola,sedaj pa peljejo iz zaloga-petrol
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Če apr 30, 2009 11:24 am

in največja razlika je bila pri daewoo nexii ko sem tankala 95 ni bil tako poskočen, če sem tankala pa 100ko pa je skor hotl mašino raztrgat ko sn stopla po gasu


Kje pa si tankala?
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Če apr 30, 2009 11:51 am

imilet1 je napisal/-a:tudi pumpa 24/7 si je naredila dobro reklamo do lani,ko je uvazala gorivo od mola,sedaj pa peljejo iz zaloga-petrol


še dokaz, slikano nekaj časa nazaj:

Slika
EJ6
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 124 gostov