Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Ne maj 24, 2009 7:47 pm

fiatpowered je napisal/-a:tudi ti boš enkrat star, a boš takrat tudi takole govoril, sploh pa največ pizdarij naredi mularija, daleč največ ;)
To ni noben argument. A potem če rečemo "slepi ljudje ne smejo za volan", boš rekel "saj tudi ti lahko kdaj oslepiš"... ? Ja, teoretično se žal lahko zgodi komurkoli, ampak potem je nekako jasno, da v takem primeru ne moreš več vozit, a ne.

Kael je napisal/-a:- kolegica ima sivo mreno (za take sploh velja, da jim vozniška neha veljat) - a ona še vedno ima izpit in vozi. Na avtomobilu ne dela polovica stvari, vključno z zavorami (en prednji in en zadnji disk sta praktično fuč), odbijač prliman gor,..
To je pa tudi en problem, ja.
Ena družinska znanka ima tudi povsem nevzdrževan avto, žarometi svetijo nekam v nebo in slepijo bolj kot najhuši xenon kit, zadnjič je ostala nekje zaradi praznega akumulatorja...
Ljudje se sploh ne zavedajo odgovornosti za brezhibno stanje svojih vozil. Za koji qurac so potem tehnični pregledi, ne vem..

Še en priemr, sicer s strani nekih mulcev: ujel sem pogovor dveh fantov, eden je rekel "stari a boš kaj gume menjal, ko so že čist brez profila" - oni drugi pa "ma vozil jih bom dokler jeklene žice ne pogledajo skoz, saj sem gumo plačal celo, ne samo tistih par mm profila"... sem se že hotel vmešati "a pol tud olupek od banane poješ? saj ga tudi plačaš" , pa sem raje bil tiho.
Če bi preveč razmišljal s kakšnimi nevzdrževanimi kantami se folk prevaža, si sploh ne bi upal več na cesto.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sundaydriver
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: So sep 23, 2006 12:32 pm

Napisal/-a sundaydriver Ne maj 24, 2009 11:02 pm

Mislim, da če pogledamo celoto, bomo videli, da je celoten sistem prometa itak že v osnovi prirejen nestandardnim voznikom. To so:
- folk na telefonu
- od starosti dementni
- težki bolniki na ne vem kakšnih tabletah
- pijanci
- folk, ki se rekreativno ali kako drugače zadeva s travo, šuta s heroinom, itn.
- in tako dalje

Dvomim, da se bo kaj spremenilo.

Mogoče bi blo smiselno, da bi folk, ki ne paše v nobeno od kategorij, na pristojne organe naslovil zahtevo po dovoljenju za prekoračenje vseh hitrostnih omejitev za 100%. Če hočemo bit vsi neki enakovredni, pa dejmo še druge enakovredno ogrožat.

Na bruhanje mi gre no. Tko kot tisti model v Mariboru, ko je štihnu neko žensko. Ups, nor sem bil, ja saj enkrat sem že soseda zabodel, pa so me čez pol leta izpustili. Pa ga bodo zdaj spet čez pol leta izpustili. Jst se prov neumnega počutim, ker se nekaj grem legit. Drogo bom preprodajal, to itak vsak rabi, tle je biznis, pa par ljudi bom lepo eliminiral brutalno, potem bom pač rekel jebat ga, nor sem bil, pa dobil par leto pogojno.

sonic je napisal/-a:Ljudje se sploh ne zavedajo odgovornosti za brezhibno stanje svojih vozil. Za koji qurac so potem tehnični pregledi, ne vem..

Sami sebi namen so. Pač daš tistih par € modelu v žep in gre vsaka podrtija čez. Pred časom sem bil na pijači z enim folkom in mi je nekdo razlagal (mlad človek), da je prišel na tehničnega in da so mu rekli, da mu zadaj nobena luč razen 1 štoplampe ne dela. Je reku, da so ble samo žarnice pregorete in so jih lepo tm zamenjal. Jst recimo ne vem, kako si lahko tko retardiran, da tega ne opaziš.

Pa tut to, da pri gumah šparaš je idiotizem. Ravno zadnjič sem enega ata poslušal (ma sicer avto recimo sedaj vreden 10k €), da bo moral gume menjat, pa da si bo najbrž kar kakšne najcenejše zimske kupil pa se s tem vozu, da je škoda dnarja. Bi ga rad videl, kako bo zaviral s tem sranjem poleti, ko bo 35°C. Jaz sem se že letos aprila z zimskimi kar radiral v določenih ovinkih, ko je bilo bolj vroče. Moj bratranec je bil tut pameten, pa se je vozil s 7 let starimi gumami, potem se je pa v dežju razsul v drevo, ker je šlo naravnost. To ti je budala. Pol pa kar na enkrat ni problem dat zanemarljivega zneska v primerjavi s škodo za nove gume. Pa saj gume same po sebi sploh niso drage, če nimaš neke eksotične dimenzije.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po maj 25, 2009 6:54 am

sonic je napisal/-a:
fiatpowered je napisal/-a:tudi ti boš enkrat star, a boš takrat tudi takole govoril, sploh pa največ pizdarij naredi mularija, daleč največ ;)
To ni noben argument. A potem če rečemo "slepi ljudje ne smejo za volan", boš rekel "saj tudi ti lahko kdaj oslepiš"... ? Ja, teoretično se žal lahko zgodi komurkoli, ampak potem je nekako jasno, da v takem primeru ne moreš več vozit, a ne.

Kael je napisal/-a:- kolegica ima sivo mreno (za take sploh velja, da jim vozniška neha veljat) - a ona še vedno ima izpit in vozi. Na avtomobilu ne dela polovica stvari, vključno z zavorami (en prednji in en zadnji disk sta praktično fuč), odbijač prliman gor,..
To je pa tudi en problem, ja.
Ena družinska znanka ima tudi povsem nevzdrževan avto, žarometi svetijo nekam v nebo in slepijo bolj kot najhuši xenon kit, zadnjič je ostala nekje zaradi praznega akumulatorja...
Ljudje se sploh ne zavedajo odgovornosti za brezhibno stanje svojih vozil. Za koji qurac so potem tehnični pregledi, ne vem..

Še en priemr, sicer s strani nekih mulcev: ujel sem pogovor dveh fantov, eden je rekel "stari a boš kaj gume menjal, ko so že čist brez profila" - oni drugi pa "ma vozil jih bom dokler jeklene žice ne pogledajo skoz, saj sem gumo plačal celo, ne samo tistih par mm profila"... sem se že hotel vmešati "a pol tud olupek od banane poješ? saj ga tudi plačaš" , pa sem raje bil tiho.
Če bi preveč razmišljal s kakšnimi nevzdrževanimi kantami se folk prevaža, si sploh ne bi upal več na cesto.


E#vo in potem pa ti avto poštimaš, daš boljše bremze, bolše amrtizerje, vfešje in širše gume, te pa je*ejo na tehničnem, pride pa tipček z avtom, ki bi ga samo na odpad vrgel, pa naredi tehničnega brez problemov, pa čeprav samo izpuh deluje normalno in ima pline v redu pa smerniki delajo, vse ostalo je rjasto, kabli so že prepereli in luči samo še brlijo, ampak nima pa nič predelanega na avtu.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov