Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Ziggy
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe avg 23, 2002 7:33 pm
Kraj: Kamnik

Voskanje-kako?

Napisal/-a Ziggy Pe sep 27, 2002 5:47 pm

Ravnokar sem kupil vosek Sonax (tist v pločevinki in z gobico) in me zanima kako naj zdaj to uporabim. Gor piše, da moram uporabit krpo za poliranje- a je to jelenova krpa, navadna cunja,... skratka s čim naj vosek zdrgnem do? Še bolj pa me zanima, če se polira takoj, ali je treba, potem ko vosek naneseš še kej čakat? Hvala za vsak odgovor, vesel bi bil tudi, če bi kdo povedal, kako se stvar obnese.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a dobek Pe sep 27, 2002 7:31 pm

si gledal kdaj karate kid filme? auftragen, polieren :D:D:D

hec...



najboljse bombazna krpica

pa vecina voskov se moram najprej malo posusit, ker ga drugace samo razmazes

[Sporočilo uredil/a dobek na dan 27.09.2002 ob 20:31 GMT]
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Ziggy
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe avg 23, 2002 7:33 pm
Kraj: Kamnik

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a Ziggy Pe sep 27, 2002 7:54 pm

Ja ja, wax on, wax off, Daniel san...
Hvala za odgovor, čeprav to pomeni jutri še enkrat drgnit, ker jest nisem nič čakal da se suši...
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a monster_d So sep 28, 2002 12:33 am

Ja najprej lepo nanesi vosek nato pusti da se ti lepo posusi, nato pa obrisi barvo z mehko krpico, ker le tako se ti bo lak najbolj svetil.
Ker tisto ko si ti naredil predvidevam da je barva brez leska!!!
 
Uporabniški avatar
mmiki
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Sr apr 24, 2002 4:54 pm
Kraj: Maribor

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a mmiki So sep 28, 2002 8:39 pm

Ziggy, jaz sem uporabil kar staro bombazno majico pa je bilo cisto OK.
Ampak upam da si pazil, katero si kupil, ker imas vec vrst (za stare lake, za obledele lake ipd.). Saj ne da je kaj narobe ce ni vredu ampak cisto malo razlikice pa je ze.

LP

Miki

P.S.: Kolko pa si placal. Jaz sem mojo kupil ze lani pa me zanima koliko stane zdaj.
 
Uporabniški avatar
Ziggy
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe avg 23, 2002 7:33 pm
Kraj: Kamnik

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a Ziggy Ne sep 29, 2002 7:06 pm

Hvala za nasvete, jaz sem jo kupil v intersparu in je bil amalo znizana (2500) drugače je pa okoli 3000 na črpalki.
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a grehc Ne sep 29, 2002 7:23 pm

Ahtung(še jest mal po švabsk):D

polirna pasta za obledele in stare lake je zelo groba zato pride to v poštev le v primeru res obledelega laka. Morate se zavedati, da taka pasta odstrani priblišno polovico debeline laka. se parvi, da se ga ne splača preveč uporabljati:D, ker boste potem dobili srebrno barvo.
Mislim, da se tem polirnim patstam reče lak restorer. Pol bi pa še jest vprašal, kere firme so dobre na področju polrnih past.

Lp Grehc
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Uporabniški avatar
mmiki
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Sr apr 24, 2002 4:54 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a mmiki Ne sep 29, 2002 11:06 pm

grehc pravi:
Ahtung(še jest mal po švabsk):D

polirna pasta za obledele in stare lake je zelo groba zato pride to v poštev le v primeru res obledelega laka. Morate se zavedati, da taka pasta odstrani priblišno polovico debeline laka. se parvi, da se ga ne splača preveč uporabljati:D, ker boste potem dobili srebrno barvo.
Mislim, da se tem polirnim patstam reče lak restorer. Pol bi pa še jest vprašal, kere firme so dobre na področju polrnih past.

Lp Grehc


Ja, to pa sem pozabil omenit. Se strinjam s tabo. Poznamo grobe in bolj fine paste za poliranje. Razlika je v velikosti zrnic paste. Groba se res uporablja za zelo zelo zbledele lake, zato da odstrani unicen sloj laka. Sem pa jo lahko lepo uporabil, ko sem si na avtu nekaj kital, nato pa sel preko z grobo. Sem si prihranil kar nekaj dela, ker nisem rabil se preko polirat z vodobrusnim smirkotom. Drgac pa je kak bolj fina res najboljsa. Sem pa se nazadnje na servisu pozanimal katere so kaj dobre. Pa mi je serviser rekel, naj nikakor ne uporabljam tistih cudeznih kremic a la Fop Shop, ker bom samo denar vstran metal, ucinek pa bo enak kot ce bi sel preko s Soleo. Pri njih ze par let uporabljajo brezbarvno Sonaxovo. Tisto bolj fino. In da baje najlepse rezultate. Za rise pa tako ni nobena. Je boljse kak korekturni svincnik kupit. Recite svojim punckam, one bodo ze vedele kako ;)

LP

Miki
 
G-4S
 

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a G-4S Po sep 30, 2002 1:56 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
blazz
Novinec
 
Prispevkov: 454
Pridružen: Pe sep 13, 2002 10:21 am
Kraj: Logatec

Re: Voskanje-kako?

Napisal/-a blazz Po sep 30, 2002 2:23 pm

Jest sem enkrat kupil eno polir pasto za obledele lake. Mater, najprej sem mislu, da mi bojo roke odpadle, ker sem mazal in mazal kar z uno cunjo k je bla od paste. Pa ni in ni hotlo bit sijaja :D
Pol sem pa slučajno z eno suho krpo podrgnu .... pol mi je pa uči zažgal, tok se je svetu! :)
Zanima me a bi bilo boljš če bi ga najprej spoliral pol pa še z voskom zaščitil ???
A bi imel pol kej bel obstojen lesk?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov