Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a opelcar Ne jan 20, 2013 9:24 pm

jaz sem pred dnevi dal naročit novo vozniško ki je v obliki osebne izkaznice zaradi spremembe naslova pa sem plačal 19€, tako da vozniška stane 19€ ker sem se pozanimal za podaljšanje. ta novo izkaznico moreš po 10letih menjat kot osebno.
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a matayus Ne jan 20, 2013 11:02 pm

Jaz sem lani menjal 3 kartice.
Prvo sem naredil varnost za traktor, sem dal vpisat F-katagorijo. Junija mi je potekel izpit zaradi zdravniškega, dioptrija. Plačaš pregled 30€, da pogledaš 5 številk. Potem pa mi je zopet septembra potekel, ker nisem bil več mlad voznik.

Kot je uporabnik zgoraj napisal, pride 19€. Podaljašnje izpita, ko prenehaš biti mladi voznik pa pride okoli 7€, tam nekje.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a D12J12 Po jan 21, 2013 12:26 am

Malo bi si sposodil temo...
Jaz sem naredil varno vožnjo za traktor, in sedaj moram list o varni vožnji nest na upravno enoto, da mi naredi novo kartico na kateri bo označen še izpit za traktor.
Ker pa bom kmalu moral iti podaljšat izpit za avto, ker ne bom več mladi voznik in tudi plačati, bi takrat sproti še dal to za traktor.
Sedaj če me v tem času ustavi policija ter zahteva izpit od traktorja, bo ta list o varni vožnji dovolj ali bo enako kot nebi imel nič ?
lp.

Pozdravljen!
Podoben primer je bil pri meni...Samo da je bilo to drugače da sem izgubil izpit in ga nato ponovno naredil 2 meseca pred 21. letom. Ko boš dal delati novo kartico ti bodo pod dodatne informacije/omejitve ( št.12) napisali do katerega datuma si mladi voznik. Če pouzamem, narediš kartico (dodaš izpit za traktor), na njej piše do kdaj si mladi voznik in se voziš 10 let :D .
LP Jenko
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a barossa45 Po jan 21, 2013 8:56 am

D12J12 je napisal/-a:[
Pozdravljen!
Podoben primer je bil pri meni...Samo da je bilo to drugače da sem izgubil izpit in ga nato ponovno naredil 2 meseca pred 21. letom. Ko boš dal delati novo kartico ti bodo pod dodatne informacije/omejitve ( št.12) napisali do katerega datuma si mladi voznik. Če pouzamem, narediš kartico (dodaš izpit za traktor), na njej piše do kdaj si mladi voznik in se voziš 10 let :D .
LP Jenko

Zelo koristna informacija, hvala. Samo, jaz ne vem če ga bodo podalšali kar za 10 let glede na to, da moramo sedaj mi "otroci" narediti še varno vožnjo na vranskem oz. na poligonu :huh:
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a vuli Po jan 21, 2013 9:05 am

ja, smo preden podaljšaš vozniški za avto, moraš imeti narejeno varno vožnjo za avto, ker če ne ti ga ne bodo podaljšali, tko so meni na UE razložili.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a D12J12 Po jan 21, 2013 11:07 am

Pozdravljen!
Aha to je potem druga, če še nisi opravil varne vožnje... Sem preveril, za varno vožnjo na Vranskem in naslednji termin je že 23.1.2013 :shock: http://cvv.amzs.si/?podrocje=30# , samo ne vem če je še prost... Če ni denar ovira imaš lahko opravljeno varno vožnjo in nov izpit v roki že ta mesec :D, odvisno koliko se ti mudi voziti traktor =P
LP Jenko :D
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a barossa45 Po jan 21, 2013 1:13 pm

D12J12 je napisal/-a:Pozdravljen!
Aha to je potem druga, če še nisi opravil varne vožnje... Sem preveril, za varno vožnjo na Vranskem in naslednji termin je že 23.1.2013 :shock: http://cvv.amzs.si/?podrocje=30# , samo ne vem če je še prost... Če ni denar ovira imaš lahko opravljeno varno vožnjo in nov izpit v roki že ta mesec :D, odvisno koliko se ti mudi voziti traktor =P
LP Jenko :D

Vozim ga že skos, ker delam za zimsko službo :mrgreen:
Bom preveril, še v krškem na Race L. ker imajo tam baje tudi in mi je bližje :)
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a weasel Po jan 21, 2013 1:31 pm

barossa45 je napisal/-a:Bom preveril, še v krškem na Race L. ker imajo tam baje tudi in mi je bližje :)


Imajo zagotovo, sem tudi jaz delal tam. Mislim, da lahko izbiraš med soboto in nedeljo, ko je razpisan kak termin.
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a barossa45 Po jan 21, 2013 7:15 pm

weasel je napisal/-a:
barossa45 je napisal/-a:Bom preveril, še v krškem na Race L. ker imajo tam baje tudi in mi je bližje :)


Imajo zagotovo, sem tudi jaz delal tam. Mislim, da lahko izbiraš med soboto in nedeljo, ko je razpisan kak termin.

Sem vprašal in je že ta vikend, tako da bom mogoče lahko že v soboto opravil. 125€ :)
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Strategoss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po nov 25, 2013 7:53 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a Strategoss Po nov 25, 2013 8:05 pm

Zdravo,
imam vprašanje za tiste, ki imajo s tem kakršnekoli izkušnje. Prebrskala sem veliko spletnih strani, pa nikjer nisem zasledila ničesar podobnega, zato... evo.

Vozniški izpit sem naredila pri 18ih letih, to je bilo februarja 2011. Do januarja 2014 (ko bom stara 21 let) sem bila predvidena mlada voznica.
Septembra 2012 in maja 2013 so me ustavili zaradi prehitre vožnje, skupno sem dobila 8 kazenskih točk, kar je za voznico začetnico odvzem izpita (če se ne pritožiš, kar v mojem primeru ni bilo mogoče, ker sem bila na izmenjavi v tujini). Septembra 2012, ko sem dobila 5 KT, sem prehitevala traktor s hitrostjo 67 km/h, pri omejitvi 50 km/h. Imam majhen avto, zato nisem videla, da je nekaj metrov pred traktorjem stal radar, čez 200m pa me je ustavila policija. Ponavljam - prehitevala sem traktor.
V avtošoli me niso naučili, da lahko prejmeš toliko KT za prehitevanje, ampak saj smo vsi v zadnjem času videli, kako nerelevantne so naše avtošole.

Moj problem je sledeč: junija 2013 so mi izpit odvzeli za 6 mesecev, to je do decembra 2013 (kmalu). Naša upravna enota mi ne zna odgovoriti, ali se mi je status mlade voznice zamrznil za teh 6 mesecev, ali je tekel naprej - torej, ali bom po tem, ko zopet naredim vozniški izpit, mlada voznica do januarja 2014 (kot opisano zgoraj) ali še naslednjih 6 mesecev (ki so bili zdaj zamrznjeni)?
Zanima me tudi, kaj vse je potrebno ponovno opraviti. Ko so me obakrat ustavili, nisem bila pod vplivom substanc, zato domnevam, da mi vsaj psihotestov ne bo treba delati. Menda mi ostane tudi prva pomoč, varne vožnje pa niti še nisem opravljala. Koliko me bo stala (varna vožnja) - 125€ za začetnico ali 250€ za povratnico?

Najlepša hvala vsem, ki imate kakršnekoli informacije o obrazloženem problemu.

Lep dan :)

Strategoss
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a acad To nov 26, 2013 12:43 am

Okej najprej da razrešimo tvojih 5pik pri prehitevanju traktorja.. 5 pik dobiš ko prekoračiš hitrost za vsaj 20km/h torej preko 70km/h s toleranco je to 75km/h. Se pravi si morala še nekaj prekršiti pri prehitevanju (nepregledni ovinek, neprekinjena črta ipd ipd..) policaji ne dajo 5pik za normalno prehitevanje pri hitrosti 67km/h, pa lepo so ti morali razložiti kaj je blo krivo za takšno kazen, kriviti avtošolo zato se mi zdi naravnost smešno :D

Kako misliš da so ti zamrznili izpit? Če se nisi podala ugovora (sodno varstvo) za pogojni odvzem izpita, ti je bil izpit odvzet, ter prepovedano ponovno opravljanje izpita za čas 6 mesecev. Nevem kako misliš, da so ti zamrznili izpit.. kaj takega ne obstaja, lahko ti ga le začasno odvzamejo ob hujših prekriških.
Sedaj moraš ponovno narediti izpit in si ponovno mladi voznik za čas 2eh let, se pravi do decembra leta 2015 (če narediš izpit še letos)

Ko narediš izpit narediš še enodnevno varno vožnjo katere cena je 125€, saj je še nisi delala. Varno vožnjo v vrednosti 250€ delajo tisti ki jim to naloži sodišče. Prva pomoč ti pa ostane do konec življenja.
lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a D12J12 Ne apr 27, 2014 12:09 pm

Danes malo brskal po forumu in videl da ni prav napisano... V mojem primeru, kot mlad voznik sem zbral 14 pik kar je pomenilo oduzem vozniškega dovolenja. Potrebno je narediti zdravniški pregled pri psihologu in od začetka CPP predavanja in občinske teste. Varno vožnjo opravljaš 4 dni, 3 dni so predavanja in 4 dan poligon ( cena 250€). Ta čas ko si brez izpita ti ne podaljša dobe mladega voznika, izpit sem naredil mesec pred svojim 21. letom in pri 21 postal stari voznik, kljub temu da sem bil pol leta brez... Aja pa še to, oduzeli so mi ga zaradi hitrosti.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a Beri Ne apr 27, 2014 2:04 pm

Strategoss je napisal/-a:Zdravo,
imam vprašanje za tiste, ki imajo s tem kakršnekoli izkušnje. Prebrskala sem veliko spletnih strani, pa nikjer nisem zasledila ničesar podobnega, zato... evo.

Vozniški izpit sem naredila pri 18ih letih, to je bilo februarja 2011. Do januarja 2014 (ko bom stara 21 let) sem bila predvidena mlada voznica.
Septembra 2012 in maja 2013 so me ustavili zaradi prehitre vožnje, skupno sem dobila 8 kazenskih točk, kar je za voznico začetnico odvzem izpita (če se ne pritožiš, kar v mojem primeru ni bilo mogoče, ker sem bila na izmenjavi v tujini). Septembra 2012, ko sem dobila 5 KT, sem prehitevala traktor s hitrostjo 67 km/h, pri omejitvi 50 km/h. Imam majhen avto, zato nisem videla, da je nekaj metrov pred traktorjem stal radar, čez 200m pa me je ustavila policija. Ponavljam - prehitevala sem traktor.
V avtošoli me niso naučili, da lahko prejmeš toliko KT za prehitevanje, ampak saj smo vsi v zadnjem času videli, kako nerelevantne so naše avtošole.


Lep dan :)

Strategoss

Z mojega vidika; policaj je zaznal tvojo hitrost 67 km/h pri omejitvi 50.
To pomeni,da si prekoračila hitrost v naselju.
Si prehitevala ali nisi, to za radar ne pomeni popolnoma nič.
Avto šola nima s tem nič, v naseljuu je 50 in pika. :)
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a scoop Ne apr 27, 2014 2:10 pm

Tako tako,... Samo 5 mesecev si rabil, da si sestavil ta odgovor na njeno vprašanje,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a uros11 Ne apr 27, 2014 2:55 pm

Logika teh funkcionalno nepismenih bab je itak nepojemljiva. V avto šoli je niso naučili, da mora voziti po omejitvah, za izgovore pa je verjetno slišala, ko je brala vsaj ustavo RS. In še po drugih tako, ki imajo ceste za atidrepresivno terapijo.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a titanius Če jul 26, 2018 8:43 pm

Pozdravljeni,

Vem,da je tema stara ampak nisem hotel odpirat druge. Torej,zadeva je taka. Boljsa polovica je drzavljanka Bosne s stalnim prebivaliscem v Sloveniji 3leta,skupno v Sloveniji 5let. Ali obstaja moznost,da opravi vozniski izpit v Bosni ter ga potem cez nekaj casa ( ca. pol leta ) prenese v slovenskega? Lazje ji je zaradi jezika ( sicer zna slovensko ampak nekatere besede jo se vedno begajo ) ter cenovno je veliko bolj ugodneje. V kolikor nihce ne ve,bom sel na obcino vprasat po dopustu.

Lp.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a titanius Sr avg 01, 2018 10:16 am

Nihce ne ve?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a limas Sr avg 01, 2018 3:09 pm

Jaz vem. :D
Naj nikakor ne hodi v BiH delati vozniški izpit, ker si bo nakopala dvojne stroške. Državljani izven EU morajo opraviti vozniški izpit v celoti, vključno z zdravniškim pregledom, vožnjo v avtošoli in vožnjo pred komisijo. Znanje srbskega jezika, ki se govori v BiH ni ovira v avtošoli ali pred komisijo, ampak 3-5 let bivanja v Sloveniji ji sigurno omogoča razumevanje prometnih izrazov v slovenščini.
Tako si je kartel avtošol skupaj s prometno "stroko" zagotovil dodaten zaslužek na račun priseljencev.

http://www.blisk-as.si/si/avto_sola.php ... 5&IDPM=973
https://www.zurnal24.si/slovenija/tujec ... pit-291399

Po eni strani se mi zadeva gnusi, po drugi pa glede na vozniško kulturo državljani omenjenih držav ne bi smeli imeti možnost vožnje vozil. Kaos in zakon močnejšega, neregistrirani avti, tehnična brezhibnost vozil ne obstaja...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov