Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ddejc Pe sep 27, 2013 10:46 am

Cela akcija po dolenski AC jaz pa hojladri veselo prek 130 :evil:
Ker opažam porast dejavnosti policije z radarskimi kontrolami sem začel razmišljati o nakupu detektorja. Moj namen uporabe detektorja je AC in regionalne ceste. Kvaliteta delovanja v urbanem območju kjer je omejitev 50km/h me niti ne zanima toliko, ker se znotraj naselih držim omejitev. No edino bi prišel prav kjer so odseki z omejitvijo 40km/h pa se mi celo zgodi, da podzavestno peljem skozi odsek 50km/h. Kakšen nasvet kaj kupiti?
 
Uporabniški avatar
RadarShare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 12:30 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RadarShare Pe sep 27, 2013 10:59 am

ddejc je napisal/-a:Cela akcija po dolenski AC jaz pa hojladri veselo prek 130 :evil:
Ker opažam porast dejavnosti policije z radarskimi kontrolami sem začel razmišljati o nakupu detektorja. Moj namen uporabe detektorja je AC in regionalne ceste. Kvaliteta delovanja v urbanem območju kjer je omejitev 50km/h me niti ne zanima toliko, ker se znotraj naselih držim omejitev. No edino bi prišel prav kjer so odseki z omejitvijo 40km/h pa se mi celo zgodi, da podzavestno peljem skozi odsek 50km/h. Kakšen nasvet kaj kupiti?


Predvsem ti priporočam, da uporabljaš oboje, tako RadarShare kot detektor. Prilagam ti izsek z naše FAQ strani:

Zakaj uporabljati RadarShare tudi če imate radar detektor?
Tudi najnovejši radar detektorji so neuspešni pri nekaterih vrstah meritev. Radar detektor vas bo v primeru merjenja z laserskim merilnikom sicer s piskom opozoril, vendar bo v večini primerov takrat že prepozno. Laserski merilniki v zelo kratkem času določijo hitrost vašega vozila, v katerem vam ne bo uspelo pravočasno zmanjšati hitrosti. Pomagalo vam bo le, če bo policist/mestni redar “zgrešil” vozilo pred vami in bo vaš radar detektor zaznal signal.

Radar detektor je bolj uporaben pri radarjih, ki delujejo na principu Dopplerjevega effekta (parkirana vozila ali stacionarni radarji), kjer dovolj hitro zazna signal, da lahko pravočasno prilagodite hitrost. Težava je le, ker vam v mestu detektor zazna tudi veliko drugih senzorjev, zato je prisotno veliko (večinoma lažnega) piskanja.


Upam da ti kaj pomaga tole
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ddejc Pe sep 27, 2013 2:01 pm

Hvala za share. Razlika med enim in drugim je meni jasna. Sem pozabil dodat v prejšnem prispevku, da me zanima detektor za radarske merilnike in ne laserske, ker pri slednjih nima smisla. V praksi pa sem uporabo laserskega merilnika na AC videl samo enkrat.

Bom pa poskusil vašo aplikacijo. Imate kakšen podatek o številu uporabnikov?
 
Uporabniški avatar
RadarShare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 12:30 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RadarShare Pe sep 27, 2013 2:26 pm

ddejc je napisal/-a:Hvala za share. Razlika med enim in drugim je meni jasna. Sem pozabil dodat v prejšnem prispevku, da me zanima detektor za radarske merilnike in ne laserske, ker pri slednjih nima smisla. V praksi pa sem uporabo laserskega merilnika na AC videl samo enkrat.

Bom pa poskusil vašo aplikacijo. Imate kakšen podatek o številu uporabnikov?

Res je na AC redkeje uporabljajo, bolj pogosto sicer kadar je kakšna zapora pasu pa se radi postavijo z laserjem tja...

Downloadov 15k na Androidu, dnevnih uporabnikov 300-400
Na iOSu smo šele pred kratkim dali aktualno verzijo ven, velik porast uporabnikom
Windows Mobile pričenjamo s testiranjem aplikacije.
 
Uporabniški avatar
RadarShare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 12:30 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RadarShare So sep 28, 2013 3:51 am

dadan je napisal/-a:S tem, da je verjetno razlika ali te ujame radar, ki je v civilnem avtomobilu ali pa stacionarni radar.
Saj je verjetno pri stacionarnem radarju dnevno kršitev več, kot pri mobilnem.

http://www.rctophobby.com/rc-helicopters/rc-helicopter-parts/art-tech-parts.html

Močno dvomim, da je tako. Za stacionarne radarje imaš vedno opozorilno tablo in za veliko jih veš kje se nahajajo. Mobilni pa se ti lahko postavi kamor želi, pa še meri na mestih, kjer je lažje za 30km preseči dovoljeno hitrost... Seveda se lahko motim...

V vsakem primeru se pri RS oboji dodajajo v bazo, pa si vsaj sam nastavi, na katere naj ga opozarja.. Se pa je potrebno zavedati sledeče zadeve: nekdo bo moral prvi dodati radar/kontrolo/zastoj, da bodo ostali še pravi čas dobili informacijo. Danes ti pomagaš množici voznikov za tabo, ko jim sporočiš dogodek, jutri pa nekdo iz množice tebi reši denarnico. Kot reklama za Vzajemno: jaz tebi, ti meni ;) Solidarnost tukaj vsem koristi. Včasih si poklical 3 frende in jim rekel naj pazijo, če grejo po xxxxx cesti, zdaj to sporočiš vsem uporabnikom naenkrat s tremi dotiki. In veliko teh uporabnikov ti bo vračalo uslugo z novimi informacijami.

LP
 
RazeeX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po okt 07, 2013 12:42 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RazeeX To okt 08, 2013 12:15 am

v smeri Trbovlje - Hrastnik je dostikrat pri petrolu, ali pa pri merkatorju, na koncu mostu.
 
Uporabniški avatar
RadarShare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 12:30 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RadarShare To okt 08, 2013 12:38 am

RazeeX je napisal/-a:v smeri Trbovlje - Hrastnik je dostikrat pri petrolu, ali pa pri merkatorju, na koncu mostu.

Bi bil tako dober in navedel koordinate, da jih lahko kar dodamo v sistem?

Za pošiljanje koordinat:
https://maps.google.com/
Desni klik na zemljevidu na želeno točko in izbereš WHAT'S HERE in potem klikneš na zeleno puščico, da ti izpiše koordinato, ki jo potem copy+pasteaš.
Hvala
 
Uporabniški avatar
DJ_MiheC
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne okt 29, 2006 11:22 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a DJ_MiheC To okt 08, 2013 6:15 am

Kdaj predvidoma se lahko app pričakuje za WP ?
 
Uporabniški avatar
RadarShare
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jul 29, 2013 12:30 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RadarShare To okt 08, 2013 9:34 am

DJ_MiheC je napisal/-a:Kdaj predvidoma se lahko app pričakuje za WP ?

Prvotni plan je čez 3 tedne, bom obvestil tudi tukaj, ko bo na voljo.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a moj-avto Sr jan 08, 2014 12:55 pm

Mene zanima ali imajo klasični policijski avti ugrajene radarje in te snemajo med vožnjo ko vozijo za vozilom.
In ali v primeru kršitve hitrosti ti izdajo takoj plačilni nalog ali dobiš po pošti. Ali moraš kaj podpisat v primeru, če te ustavijo zaradi prevelike hitrosti?
Hvala za odgovor.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a abbe Sr jan 08, 2014 1:08 pm

moj-avto je napisal/-a:Mene zanima ali imajo klasični policijski avti ugrajene radarje in te snemajo med vožnjo ko vozijo za vozilom.
In ali v primeru kršitve hitrosti ti izdajo takoj plačilni nalog ali dobiš po pošti. Ali moraš kaj podpisat v primeru, če te ustavijo zaradi prevelike hitrosti?
Hvala za odgovor.


klasični nimajo notr pro vida sistema,z redkimi izjemami.
če nima pro vide vgrajene ti ne more dat kazn ker ne ve kolk prehitr si vozu a se ti ne zdi?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Jerch_ Pe jan 10, 2014 2:32 am

abbe je napisal/-a:
moj-avto je napisal/-a:Mene zanima ali imajo klasični policijski avti ugrajene radarje in te snemajo med vožnjo ko vozijo za vozilom.
In ali v primeru kršitve hitrosti ti izdajo takoj plačilni nalog ali dobiš po pošti. Ali moraš kaj podpisat v primeru, če te ustavijo zaradi prevelike hitrosti?
Hvala za odgovor.


klasični nimajo notr pro vida sistema,z redkimi izjemami.
če nima pro vide vgrajene ti ne more dat kazn ker ne ve kolk prehitr si vozu a se ti ne zdi?


izjema je recimo markiran- pač s policijskimi oznakami superb.. so pa res redki.
lahko pa ti brez provide, da kazen za objestno vožnjo, nevarno vožnjo itd. pač on to reče in lahko ti voziš po vseh predpisih in boš plačal..
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a terezijslo Pe jan 10, 2014 4:53 pm

navadni te lahko ustavijo in napišejo kazen samo v primeru, ko stojijo na mestu in te merijo. Navadni radarji tega nimajo, mislim pa, da navadni, tisti klasični policijski avtomobili tega niti nimajo, ker tudi niso temu namenjeni in tudi so bolj švoh vozila. Drugač se pa zadnje čase vedno bolj bojim teh radarjev, ki jih imajo ob avtocesti na koleščkih v škatli. Avto je navaden in vse zgleda kokr da je nekomu avto guznu in neki rihta okol njega. Seveda pr malo večji hitrosti tko vidš, ko si pa enkrat čist blizu je pa vsega itak konc :lol:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a _furby_ So jan 11, 2014 2:35 pm

Tle na koprski obvoznici pri bertokih imajo navado parkirat caddyja na travnik ob avtocesti. Ponoci ni sans da ga vidis. Ben vidis pol naprej octavio rs ki caka... :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
cobra11mt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jan 09, 2014 5:57 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a cobra11mt Sr jan 15, 2014 8:54 am

V zadnjem mesecu je na relaciji Celje-Zidani most zelo aktivna rdeča škoda octavia karavan (starejši model). Opremljena je tudi s "skritimi" plavimi lučmi...zanima me, če kdo ve, ali je opremljena tudi z video nadzornim sistemom?

LP
A day you didn't learn something new is a wasted day!
S8 rezervni deli
LED žarnice
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a TomazK Če feb 13, 2014 9:37 am

Ima kdo kak link do člena ki ureja kako mora biti izvedena radarska meritev? Sem preletel ZVCP pa nisem našel...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ojnica Po apr 14, 2014 10:18 pm

Rdeč clio l. okol 2000 pogosto stoji v Horjulu nasproti Metrela ali Dobrova oz Šujica.

http://www.mired.si/?m=news&id=22&date=1999-10
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a miraldinjo To apr 15, 2014 2:52 pm

RadarShare je napisal/-a:Pozdravljeni forumaši!

Ekipa RadarShare (beri: par zanesenjakov, ki smo nekajkrat nabasali na mobilne radarje) se je odločila razviti BREZPLAČNO mobilno aplikacijo s katero bi si uporabniki lahko na čimbolj UČINKOVIT in HITER način sporočali radarje in policijske kontrole (v kratkem bomo dodali še druge dogodke npr. zastoje, nesreče, opozorila na vremenske neugodnosti itd..)

K sodelovanju smo povabili tudi taksi službe in pričenjamo vabiti tudi radijske postaje. Taksisti so namreč najbolje informirani o položaju radarjev in kontrol. Radijske postaje pa objavljajo podatke, ki jim jih sporočijo vozniki.

Prednosti aplikacije v primerjavi z radijsko postajo so, da so takšna obvestila na max 20 min, kar pomeni, a) da smo vmes že na cilju, b) da smo jih ravno zamudili, c) da za nas niso aktualna ker je dogodek npr. na drugem koncu Slovenije d) prekinjanje glasbe z obvestili je dokaj moteče. Če pa to informacijo dodamo v naš sistem, potem vas bo mobilnik/tablica opozarjal/a samo na dogodke na vaši poti.

Ravno tako boste tudi sami na preprost način sporočili dogodek z nekaj dotiki zaslona in s tem pomagali vsem svojim prijateljem in ostalim uporabnikom aplikacije. Vpeljujemo tudi sistem glasovanja, kjer lahko uporabnik glasuje ali je dogodek resničen/aktualen ali ne. S tem bomo z maso ljudi zagotovili zelo natančne podatke o stanju na cestah.

Aplikacijo nenehno razvijamo in izboljšujemo zato bomo veseli vseh vaših predlogov/kritik (in pa upamo, da tudi pohval), saj bomo tako lažje razvili aplikacijo po vaših željah.

Trenutno je aplikacija na voljo za Android in iOS operacijske sisteme, v prihodnje pa se bomo najverjetneje lotiši še ostalih. Zadnja Android verzija je doživela grafično prenovo skupaj z veliko izboljšavami. Enaka prenova čaka sedaj tudi iOS.

Več informacij lahko dobite na spletni strani http://www.facebook.com/RadarShare in http://www.radarshare.com , kjer bomo veseli vaših všečkov, saj tudi na ta način pomagate širiti informacijo o aplikaciji.

Za odlično delovanje sistema je potrebno čim večje število uporabnikov, saj na ta način zagotovimo najboljše informacije za vse nas. Spremljajte nas na FB strani, kjer vas bomo redno obveščali o vseh novostih.

Srečno na cesti in čim manj kazni!



Meni pa nikakor noče poslati povezavo na email.

Sem se 3x registriral z tremi različnimi mejli pa nisem dobil potrditvene pošte nan noben email. Gre se pa za android verzijo.

Lp
 
terezijslo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jan 10, 2014 4:33 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a terezijslo Pe maj 09, 2014 2:51 pm

TomazK je napisal/-a:Ima kdo kak link do člena ki ureja kako mora biti izvedena radarska meritev? Sem preletel ZVCP pa nisem našel...


Hm, samo res. Sem se nekaj časa nekaj podobnega spraševal, ko me je radar stal na privat parkirišču pred blokom. Po moji logiki tega ne sme. Ma kdo res mogoče kakšen zakon, kjer bi se to dalo prebrat?
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ddejc Če jul 17, 2014 2:45 pm

Verjetno nimaš nobene podlage, če je meritev opravil na privatnem zemljišču, ker le to ne vpliva na opravljeno meritev, če le ni meril iz čolna ali splava :D
Edino kar lahko doseže karkoli je lastnik zemljišča, ki lahko zahteva, da se policist umakne iz zasebnega zemljišča, če le ta nima primernega vzroka, da se nahaja na zemljišču.

Seveda to velja za primere, ko si ti kot udeleženec v prometu delal prekršek na javni cesti. Kako je v primeru, da si merjen na cesti, ki je v zasebni lasti, npr. dovozna pot pa je zanimivo vprašanje za kakega pravnika ali policijo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov