Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a boštjan_01 Sr nov 30, 2022 11:41 am

Če vliješ vrelo vodo na zaledenelo steklo, je xxx večja možnost da bo počila, kot če je ne vlivaš.
Saj 0°C ali malo v minus ni nevem kaj. Našpicaš zimsko sredstvo za pranje stekel, počakaš nekaj sekund in vozi miško.
Imam avto parkiran zunaj, v pršilki od čistila imam čistilo za -25°C. Našpricam vsa okna tudi ogledala, si vsedem v avto in že peljem.
Drugo je če zapade sneg, potem najprej sneg očistim in nato našpricam.

Pokrivanje z kartonom ne priporočam, bo zamrznil in se prilepil na steklo. Raje daj kakšno folijo spredaj, zatakneš od vrat do vrat.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a DePalmo Sr nov 30, 2022 3:42 pm

Poliješ z mrzlo vodo? Ko šipa zmrzne, je očitno pod 0 stopinj in voda ki ima "samo" 10 stopinj bo naredila svoje.

Sem pa tudi sam včasih polival z vročo vodo pa mi ni nobena šipa počla. Voda je pa bila vroča in ne vrela, torej nekje med 40 in 60 stopinj.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a soso Sr nov 30, 2022 5:19 pm

Ene 8 let nazaj sem kupil nek sprej namenjen odmrzovanju, ki ga naspricas po steklu in takoj odmrzne. Imam v spominu, da sem bil zadovoljen.
AH NI NAM LAHKO!
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a Mazda2 Sr nov 30, 2022 7:09 pm

Jaz imam od Zimax-a, pa je dober.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a zuzek Sr nov 30, 2022 10:54 pm

hvala za veliko odgovorov

kaj pa te ki ste našteli za pošpricat, a to takoj odmrzne?

vročo vodo polit (ok lahko bo manj stopinj) je fajn ker samo poliješ, led otali in je tik tak šipa ok
moraš jo pa segrevat oziroma kupit grelc vode

jaz sem dajal na šipo kar tisto ko se da poleti proti soncu, pa brisalce čez. snameš in je ampak je
problem, ker bi moral dat čez vrata pod tesnilo, pa se mi zdi da ta guma pri strani ne bo več tesnila kot
mora in zna bit da sčasoma gre voda u avto - vlaga

za ogledala nalepit pa piha, ni fixno ampak je to najbolš varianta nekej v tej smeri

lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a Firediver Če dec 01, 2022 7:33 am

Kot sem že večkrat napisal, jaz v litrco od koncentrata zimske tekočine za stekla naredim luknjo z žebljem, šipo namočim in ko se led napije, s strgalom samo povrh potegnem in gre vse dol naenkrat. Keep it simple!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a DePalmo Če dec 01, 2022 7:20 pm

Sem že več teh sprejev probal in načeloma so vsi dobri ker vsi do sedaj, kar sem jih imel, so služili namenu. Bolj je loterija kako se bo šipa posušila ker ko jo pobrišeš z brisalci, rada zamrzne nazaj. In ja, isto velja za vodo.

Zato jo sam najraje postrgam in je takoj čista in suha. Ker se mi pa to ne da delat vsak dan, sem tudi jaz kupil zimsko pokrivalo za šipe in dobro služi namenu. Se je pa letos začelo dogajat da tam kjer zatakneš "ušesa" tega pokrivala skozi vrata, tam uhaja voda v avto. Do letos teh težav ni bilo, letos je prvič.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a boštjan_01 To dec 13, 2022 10:23 pm

V teh dneh sem preizkusil z polivanjem tople vode, segreta je bila na okrog 35-40°C.
Prejšnje dni, ko je zapadel sneg, sem ga najprej grobo očistil in nato polil vodo, 2 plastenki. Plasti snega so se lepo raztopile, vendar je topla voda sproti zmrzovala na steklu.
Danes zjutraj je bilo precej mrzlo (-9°C) in je bilo na steklu tanka plast ledu od nočne rose. Uporabil sem 1 plastenko tople vode. Voda je topila led, vendar je sproti nazaj zmrzovala, kolikor je ni uspelo hitro steči po oknu. Še slabše kot brez polivanja vode.
Na splošno bi rekel da je manjša prednost le v primeru debelejše plasti snega ali ledu. Vsekakor na koncu še vedno potrebuješ zimsko sredstvo. Ali pa tolikšne količine vode, da se steklo segreje nad ledišče.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a xxl Sr dec 14, 2022 1:46 am

Zaštartam avto, vklopim gumb za odtaljevanje, gretje zadnje šipe, ogledal in strgalo z rokavico v roko. Nobena znanost.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a ban Sr dec 14, 2022 7:40 am

Garažo si omislte :lol:
ok šala. Strgalo za led pa drajsat do suhega, pol pa hitro ogret prednjo šipo. Al pa če date kak karton čez celo šipo, zelo pomaga.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a cc09 Sr dec 14, 2022 9:01 am

Če se mi ne da ga tlačit v garažo, se mi na timer sam ogreje vsako jutro, da se usedem v toplega. Ampak jaz imam neko električno brezvezno karjolo, ne pa fensi avto, ki ga moraš 15 min drgnit prej kot spelješ...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a xxl Sr dec 14, 2022 9:53 am

In že v štartu skrajšaš že itak kratek doseg, malo za šalo, malo za res, ampak ja, dobra prednost. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a cc09 Sr dec 14, 2022 10:07 am

Ni res, s tem ga kvečjemu podaljšaš, ker se ogreje še na kablu. Itak pa s tem porabiš kak procent baterije, če zarad tega nekje ostaneš, si že prej nekaj narobe izračunal.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Gretje/ogrevanje vozila pozimi

Napisal/-a Ruska_Luc Sr dec 14, 2022 11:36 am

cc09 je napisal/-a: /.../ ki ga moraš 15 min drgnit prej kot spelješ...

A to si avtobus vozil, da si imel toliko površine za zdrgnit?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov