Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So apr 07, 2007 9:00 pm

jst bi povedal samo to, tako uporabniki kot administratorji delamo napake, samo da MI uporabniki jih delamo večkrat in ne da bi se tega zavedali kar je velika napaka. drugače pa enkrat ko si priključen na net lahko skoraj vsak ki ima več računalniškega znanja kot z samimi kodami lahko dobi prav vse o nekem uporabniku tko da to ni več bog ve kaka znanost
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Uporabi tega foruma pozor

Napisal/-a MacTron So apr 07, 2007 9:23 pm

ah ja nekateri se tu obnasajo kot da je vse cisto po njihovem pa ceprav dobro
vedo da ni to neko 18stoletje ampak 21 kjer je ta tehnologija ze precej v
porastu neglede na to da so vse te objave vidne kjerkoli in kadarkoli (ce seveda serverji
delujejo) ....uglavnem nebivedu je podal nekaj podatkov iz postov samih in potem
se se ta doticni uporabnik sprasuje od kje komurkoli te podatki

ne vem ocitno se tudi nekateri ne zavedate da je ta forum precej javen sploh
v drzavnih ustanovah ipd. tako da nekateri ki tudi pisete o raznih podvigih raje
se raje malo ustavite in premislite kako se lahko stvari obrnejo ce pridejo...
Sam moderiram ta forum ze precej let cca. 5 in dostikrat so bile taksen teme ze zaradi samega natolcevanja in "strika" brez konca - zaprte

se strinjam da se teme oz. posti v katere je vlozeno precej truda samo zaprejo
ce seveda ze obstajata 2,3 ...nikakor pa ne za teme ali posti, ki so na nivoju 13-14
ker sorry ni to otroski vrtec
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee So apr 07, 2007 10:00 pm

Doing crazy thing in this crazy world :noro

Nebivedu ima prav. Kar se pa tiče Nasty tvojega imejla, si pa sam kriv, če nisi ažuren pri spreminjanju podatkov in pustiš imejl od bivše firme. Ja tud imejl se da spremenit tukaj.

Meni osebno se zdi, da tema nima nekega smisla. Vsi, ki smo se priklopili na internet,smo z tem pokazali svoje osebne podatke. Zavesto ali ne! Vaš problem.

Na forumih so vidni podatki: IP z katerim si moderatorji ne moremo kaj preveč pomagat, saj je vse v rokah ISPjev, kateri imajo nadaljne podatke. Poleg IPjev so vidni tudi email naslovi. Zdaj, če se je zaradi naivnosti uporabnika znašel kje službeni mail, je to napaka uporabnika samega, saj je na voljo 1000 in en mail, ki si ga lahko generiramo. In zopet pridemo do mail providerja, ki hrani osebne podatke. Mail pa ni oseben podatek, je podatek, kot je podatek v telefonskem imeniku ali pošti!!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Asprex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 542
Pridružen: Po mar 14, 2005 8:12 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Asprex Ne apr 08, 2007 2:00 am

Tak zaj pa maš! 8) Napij se, kaj te češ druga! :pivo Peesda jaz vlit ko marija! :noro :cry
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty Ne apr 08, 2007 7:33 am

nebivedu;
meni je bilo rečeno, da ima tisti, ki ga je to zanimalo prijatelja na Domenci. Od tam so ti podatki tudi prišli.
O mojih podatkih na forumu se pa motiš. Dajal sem na forum web naslov strani, oziroma tel. številke kolegov, ki prodajajo razno dodatno avtoopremo. Tudi podatke katere sem sam želel. Tudi napisal sem kateri avto imam. Ko pa pišeš o slikah avtomobila - ne bodi smešen. Nikoli nisem dal številke svojega GSM. Ne pišem samo iz enega PC. Tudi nisem tip, ki bi vsakemu dajal številko svojega GSM. Številko mojega GSM ima zelo ozek krog ljudi. Zato sem prepričan, da ni potrebe po zavajanju uporabnikov.

MacTron;
se popolnoma zavedam, da smo v 21. tisočletju. Pa še to.
O podatkih je spraševal tvoj kolega, ki ga prav dobro poznaš. Ni jih pa dobil od tebe. To posebej poudarjam.

killah bee;
glede spreminjanja podatkov. Da ne bo pomote. V podatke sem dal službeni mail. Toda, ko sem želel spremembo, sem vprašal administratorja preko PM, kako in kaj glede spremembe, pa ni odgovora. Naj naredim kaj? Potem sem pa pustil vse skupaj tako, kot je.

Zavedam se, da zadevi ne bomo prišli do dna. Vsaka stran bo trdila svoje.Zavedam se tudi, da s pisanjem ne bom nič dosegel, kot je bilo pa rečeno že na začetku teme. Želim samo opozoriti na stvari, ki se dogajaja.

PS
Ko bo potrebno, bom povedal imena tistih, ki so se te igrice šli.
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Ne apr 08, 2007 8:15 am

Še nekaj. Meni se zdi tale zgodbica predvsem baba čula baba rekla! Tudi domenca nima nikakršnih osebnih podatkov razen mail naslova, IPja! Lahko pa poizve pri ISPju za ostale podatke, ki so bolj osebne narave. Le te pa ponavadi ISPji ne dajejo, saj je v prvi vrsti tehten razlog, zakaj se rabijo podatki, pa še te lahko pridobi LE policija!!!


Je pa res, da se da na podlagi maila pridobiti tudi ime, priimek, naslov in še marsikaj. Ampak to lahko pridobi vsak uporabnik interneta na stopnji osnovnošolca!

Jaz, če bi me motilo to, da je nekdo pridobil podake, iskal in gledal na problem iz večih zornih kotov in smeri. In je ozadje zgodbe čisto drugačno in je posredi nekdo bližnji tebi!

Dvomim, da bi kdo od moderatorjev lahko to naredil, saj jih večino poznam osebno. Sploh pa ker nimajo te moči in verjetno tudi ne podlage, da bi za to izvedeli oz. počeli!!!
Slika
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty Ne apr 08, 2007 9:00 am

Zadeva ni, kot praviš "..predvsem baba čula baba rekla..".

Imam imena, tako, da nekaj govorit je brez veze.Zagotovo o njih na forumu ne bom govoril in ne pisal. Konkurenca v poslu pač dela svoje.

V preteklosti sem dobil sporočila dveh moderatorjev, oziroma administratorjev (imen se ne spomnim, nepomembne maile pač brišem). Moram priznati, da sta bila oba fer.

Kot sem pa rekel, se zavedam, da zadevi ne bomo prišli do dna. Zato se poslavljam(o) in te prosim, če mi(nam) lahko v najkrajšem možnem času onemogočiš dostop do uporabe tega foruma. Hvala.

Lep pozdrav vsem.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Ne apr 08, 2007 9:22 am

Nasty prvič si se poslavljal že malo pred novim letom 2006, zdej pa spet. Sej vsi vemo, da brez tega foruma ne moreš. Malo se pomiri, zadihaj in potem spet piši, pa bo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Ne apr 08, 2007 11:59 am

Agent1 je napisal/-a:Kar se mene tiče, me preseneča, da ne najdem teme, ki sem jo objavil včeraj, namreč o nevarni situaciji pri prehitevanju. O tem, da je kdo kaj zbrisal, nisem dobil nobenega obvestila oz. obrazložitve.


preberi si pravilnik foruma - nihče ti ni dolžen razlagat zakaj in kako je glede brisanja tem.

@vsi ostali, ki se slinite: na forumi ne vlada demokracija, še na nobenem ni. glavni so administratorji in moderatorji, ki delijo pravice. vsi uporabniki so s tem seznanjeni pred registracijo za katero se odločijo prostovoljno. tukaj ti nobeno varovanje osebnih podatkov in nobena institucija ne bo pomagala. kot bi si podpisal smrtno obsodbo in se potem želel pritožit na to.

@Nasty, upam da dobro rešiš zadevo :rofl
[OO-(||||)(||||)-OO]
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov