Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Po sep 12, 2005 1:45 pm

No, kar posredujem uradno od krivca (ex uporabnik borut007 oz. ForDever), ki se je razpisal na enem manjšem avtomobilskem forumu, nas ni obvestil sam od sebe, v nedeljo pa nato le odpisal...

(sprotni komentar v rdečem)
----
Že pred 1 mesecem sem bil zaradi nepojasnjenih okoliščin banan z a.com.
mogoč bi bilo dobro da bi ta uporabnik prebral pravilnik - kršil je vsaj nekaj pravil, med drugim žalil delo modov in v podpisu osebno žalil enega izmed modov s katerim se ni strinjal - no sedaj je tudi zlorabil tudi pravice enega izmed modov (vdrl mu v PC in na nas portal)
Takrat sem ostro protestiral, da te en pristranski moderator ne more vrečt z foruma, če napišeš post, ki mu ni všeč, pa čeprav je post v skladu s vsemi pravili obnašanja/pisanja na forumu. Od adminov nisem dobil nikoli nobenega pojasnila (čeprav sem večkrat prosil za njih).

Tako sem prejšnjo večer poskusil priti v forum kot moderator. Prvi med moderatorji je bil 2fast. Uporablja hotmail in ima pod vprašanje za izgubljeno geslo napisano "kako mi je ime?" ... valda da andrej (je še iz e-mail naslova razvidno). Torej sem na a.com naredil zahtevo za pošiljanje izgubljenega gesla in v a.com prišel kot moderator, prebral v "Moderatorskem kotičku" razpravo o mojem bananju. Glede na izjave ostalih moderatorjev sem razvidel, da sem bil banan po krivici to da smo se modi drugače zmenil kot v tem kotičku tega seveda ni vedel, le Pugi mi je oporekal eno temo na Mobisuxu (če bi bolj pogledal tisto temo, bi videl da je v tisti temi aktivnih kar nekaj a.com uporabnikov, tudi moderatorji) ... in zato (zakaj zato? ... ker admini niso niti hoteli pojasniti bana niti kakorkoli ukrepati) sem naredil eno "malo štalo" na forumu:
- banal moderatorje
- banal nekaj naključnih obiskovalcev
- zbrisal nekaj sticky topicov.
torej prizna vdor in uničevanje tuje lastnine, v tem primeru vsebino, ki so jo več let ustvarjali vsi člani - s tem da je oškodoval podjetje in oglaševalce za izpad in povzročil nemalo nepotrebnega dela raje ne bomo diskutiral tu ampak kje drugje...

Sem gledal kasneje še ostale moderatorje in med njimi vsaj še TRIJE niso upoštevali načela "varnosti gesla". torej grozi, da svoje "poslanstvo" lahko nesramotno opravlja naprej.

A.com ni bil v ničemer hackan ... en razkurjen zvest uporabnik se je le razkuril, da ga lahko en n00b-moderator, od katerega ni prebral še nobenega koristnega/pametnega sporočila, vrže s foruma. Prelevil se je v moderatorja in pokazal tudi ostalim, kakšen je občutek, če si banan iz neznanega razloga. Takšne bedarije kot je RDEČA TIPKA nisem videl še nikjer ... vsaj v rokah moderatorjev ne.
Kaj sedaj delajo admini, nimam pojma. Forum je laufal pred in po posegu, delajo paniko o nekih vdorih ... v glavnem imam občutek, da ne vedo s čim upravljajo ...
Očitno ta oseba še vedno ne razume, da je povzročila OGROMNO škodo - podjetju, oglaševalcem in predvsem vsem nam, članom skupnosti A.com. Ne razume niti, da je za celotno varnost poskrbljeno, ampak pač pri moderatorskih pravicah to ne gre - gre za zelo veliko skupnost, kjer dnevno potrebujemo vsaj 20-30 moderatorjev in da gre zlorabljat pravice modov je IMHO skrajno podlo, kaj šele da vlamlja v MSN, vdira v privatno pošto moderatorja, itd.).
----
Kako se bo zgodba odvijala naprej bo odločila skupščina podjetja, vsak izmed nas članov pa si lahko misli svoje...

Še bolj me skrbi, da je dotična oseba predsednik Ford kluba v Sloveniji in da je zmožna takega dejanja.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
PiLLLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2461
Pridružen: Sr mar 24, 2004 10:33 pm
Kraj: lublana

Napisal/-a PiLLLe Po sep 12, 2005 1:59 pm

Shit happens. zdj ga pa lincite :roll:
 
Uporabniški avatar
RoBBiE`
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe feb 11, 2005 2:31 pm

Napisal/-a RoBBiE` Po sep 12, 2005 2:04 pm

ja hvala,k ste postimal forum an,ker je bla nekako mora brez foruma!!cakas pa cakas pa nic ne docakas,phhhh :evil:
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Po sep 12, 2005 2:07 pm

Saj nismo v srednjem veku... G-4S, kdaj dokončaš študij? ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
catfish
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Po okt 14, 2002 8:08 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a catfish Po sep 12, 2005 2:16 pm

Kot pripadnik naroda, ki se je uprl velesili ZDA, ki nas je neupravičeno napadla in kjer bo sedaj tudi EP v Košarki bi jaz to zadevo uredil po tihom in po naše. Zakaj ? Ker dvomim, da bo on poplačal nastalo škodo, ki je nastala in te cele scene glede udiranja na kompe. Očitno je ta oseba mal drugačna, bi jaz temu reku. Sem zagovornik mirnega reševanja problemov, ampak do neke meje okusnega. Pol je pa treba ratat "Balkanc" in rešit stvari po domače.

To je samo moje mnenje in ima vsak pravico do svojega mišljenja in načina reševanja takih težav. Jaz sem predlagal svojo metodo za pretiravanje.

Dobr, da Vas ni še zasledoval, obiskal na domu al pa kej podobnega. Pri taki osebi, ki je drugačna, You never know. Poznam pa recept za reševanje takih problemov.

LP
---------------------------------------------------------------------
CLIO BACCARA 1.8 i ORIGINAL
 
Uporabniški avatar
golf_c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: To avg 24, 2004 2:32 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a golf_c Po sep 12, 2005 2:22 pm

sam tovarne znanja je pa res škoda :cry: ....upam da boste poštimal nazaj
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Tomo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4744
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:13 pm

Napisal/-a Tomo Po sep 12, 2005 2:28 pm

Borut suck's!

Sem pa vesel da je forum dela, glede tovarne znanja pa upam da bo kdaj takšna kot je bila
 
Uporabniški avatar
XFX
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Sr maj 25, 2005 6:55 pm

Napisal/-a XFX Po sep 12, 2005 2:29 pm

golf_c je napisal/-a:sam tovarne znanja je pa res škoda :cry: ....upam da boste poštimal nazaj


Jah če je stvar pobrisana je pobrisana...so sicer eni triki, ki pa ne delujejo vedno.
Slika
 
Alien
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Sr apr 27, 2005 3:11 pm

Napisal/-a Alien Po sep 12, 2005 2:41 pm

Hvala bogu da dela :wiihuu
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Po sep 12, 2005 3:09 pm

Uf to si pa nism mislu da bi on naredu :?

No glede sankcij mislm da se boste modi/admina in oškodovanci sami najbolje zmenili, nima smisla da smo še mi kle nekaj pametni (mogoče le kak dober namig... ).

No glede tovarne.....bomo pa novo nardil :tomidelej: ;)
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
zlabon
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 21, 2004 5:07 pm

Napisal/-a zlabon Po sep 12, 2005 3:10 pm

dobra da ste zrihtal fantje, svaka vam čast!

borut je pa en prasec na kvadrat!
a je izvedljiva kaka tožba s strani podjetja DOMENCA? Bi bilo lepo slišat da se kaj takega zgodi...
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Po sep 12, 2005 3:46 pm

zlabon je napisal/-a:dobra da ste zrihtal fantje, svaka vam čast!

borut je pa en prasec na kvadrat!
a je izvedljiva kaka tožba s strani podjetja DOMENCA? Bi bilo lepo slišat da se kaj takega zgodi...


ma pustmo tle sodno pot. jz bi mu dau, da plača stroške, ki jih je melo podjetje domenca, admini, moderatorji, se prav ure dela (računalniška ura mislm da je 8k), postavitev novega serverja al kaj je že blo, pa verjetn da so bli še drugi stroški. mislm da bi mu bla to dost velka šola brez nadaljnih posledic v njegovem življenju. bi si pa sigurn zapomnu kiro pizdarijo je naredu.

drgač pa hvala bogu da je forum nazaj. teh par dni sm ugotovu da sm kar mau addicted :oops:
 
Uporabniški avatar
Fullback
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1736
Pridružen: Sr maj 05, 2004 7:40 pm
Kraj: Največkrat...Na trdih tleh...ali mehkem blatu...

Napisal/-a Fullback Po sep 12, 2005 4:36 pm

hehe, we are back... po treh dneh... :)
Tale zgodba se bo pa zanimivo razpletla...
/¨¨¨¨¨¨¨¨\___
-- O ----------O--
Prodam
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Napisal/-a YOC Po sep 12, 2005 5:10 pm

Mislm da komentar glede tega zlonamernega dejanja ni potreben.
Ali pač:
Neuravnovešeno dejanje osebe, ki se očitno ne zaveda posledic svojih dejanj. Da bi se jih zavedal, je potrebno taka dejanja sankcionirati.
In to po pravni poti, ker ŽEP najbolj boli. Arkada se zašije in zaceli v enem mesecu medtem ko žep še zlahka ne.

Je pa zadeva lahko v poduk tudi tistim, ki si za vprašanja o potrditvi gesla zmišljujejo take zadeve, ki bi jih lahko "razkrinkal" 2,5 letni otrok, ki doseže stikalo za vklop računalnika.
(Upam, da zaradi te izjave ne bom tudi jaz banan. Je mišljena dobronamerno ;) )

Vglavnem, lepo da zadeva spet funkcionira.

LP

YOC

8)
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
Uporabniški avatar
darkdog24
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2211
Pridružen: Če sep 18, 2003 6:30 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a darkdog24 Po sep 12, 2005 5:18 pm

Ja nič treba ga je sankcionirat na sodišču.dovolj dokazov je zbranih za kazensko ovadbo, ker je povzorčil ogromno poslovno škodo nekaterim sponzorjem in domenici.
Za dneve izpada foruma zaradi njegove objestnosti se ga toži za povračilo stroškov.Prav tako povrne tudi stroške adminov in tistih ki so forum usposobili nazaj.
Prepovedat mu je potrebno tud dostop do interneta, tako da se obvesti jegov operater, ker je prekršil kodex etike na netu, vdrl je v drug sistem in povzroču škodo.Mislim da na siolu preden skleneš pogodbo podpišeš, da neboš delal kaj takega.

Pa pazi to kokr sm slišu predsednik Ford kluba in gre to nardit.Podn, sramota.

Js bi ga teru sam po pravni poti.Nč fizične sile in groženj itd..Sam črno na belem pa na sodišče.Tam se zagovarji.
 
Uporabniški avatar
XFX
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Sr maj 25, 2005 6:55 pm

Napisal/-a XFX Po sep 12, 2005 5:26 pm

Saj ne da ga branim...
Samo ni storil nič nelegalenga ampak ogromno neumnega oz. nepotrebnega... :roll: (Da se je dalo na tak lahek način "vdreti" na moderatorjev e-mail, pa je sam moderator kriv za tako neodgovrnost :roll: )

Pa tudi ne vem zakaj so bili potrebni 3 dnevi, da se je forum spet usposobil, če je prevzel samo inditeto drugega mojstra...... :? (Sej ne da kritiziram admina.....saj tudi ne poznam vseh okoliščin, samo če je bila samo ta inditeta problem, bi se lahko rešilo hitreje )
Slika
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Po sep 12, 2005 5:41 pm

In zakaj se je bilo dementnežu potrebno spraviti nad tovarno znanja? :roll:

PS:
Jao, šele sedaj sem opazil, koliko je bilo dejansko izbrisanega.
Borut007: Hvala, ker si tudi mene banal Slika
Zadnjič spremenil Zzooommm, dne Po sep 12, 2005 5:51 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Po sep 12, 2005 5:50 pm

vedu sm da bo neki tazga en naredu k bo razkurjen ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Po sep 12, 2005 5:54 pm

welcome back. :ppppp
 
Uporabniški avatar
mgas XLR
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Po maj 09, 2005 5:37 pm

Napisal/-a mgas XLR Po sep 12, 2005 6:00 pm

rok46 je napisal/-a:vedu sm da bo neki tazga en naredu k bo razkurjen ;)
i zakaj bi bil
Slika
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov